Tiger Classic International 2014

Tiger Classic International 2014

Au fost aproape 400 de meciuri la acest concurs international, cu 4 francezi si 4 ucraineni printre sportivii inscrisi. S-au impus multiplii campioni nationali, surpriza venind de la Marian Rotaru care a castigat openul la bratul stang seniori si a ajuns in finala de la bratul drept, unde a fost invins de Sabin Badulescu. Arbitrii au fost Alexandru Marin, Deniz Ibram, Daniel Petre, Ramona Nicolae, Ana Maria Lazar si Bogdan Purnavel.

2014-Tiger-ska

Vezi video aici

Juniori -78 kg Left

1 Madalin LAZAR – Slanic (PH)

2 Alexandru MAIANU – Rasi (CL)

3 Alexandru ZAMFIR – Lehliu-Gara (CL)

4 Cristi MIGIT – Constanta (CT)

5 Cristian STEFAN – Lehliu-Gara (CL)

6 Vladut SERBAN – Raciu (DB)

7 Alin TUDOR – Bucuresti (B)

8 Valentin BOROSOIU – (DB)

9 Cosmin ANDREI – Draganesti (OT)

Juniori +78 kg Left

1 Doru STROE – Filipestii de Tirg (PH)

2 Iulian MIHAILA – Capu Campului (SV)

3 George ISPAS – Ploiesti (PH)

4 Alin IORGA – Draganesti (OT)

5 Gabriel MICE – Dobrosloveni (OT)

6 Andrei MINA – Silistea Gumesti (TR)

7 Florin CRISTIAN – Draganesti (TR)

8 Adrian MATAC – Ploiesti (PH)

Masters Open Left

1 Ion GROSU – Constanta (CT)

2 Dragos MECU – Bucuresti (B)

3 Cornel NOVITCHI – Breaza (PH)

4 Gilles DANIEL – Franta ()

5 Marian CHIRBEA – Mizil (PH)

6 Bruno BIAVA – Franta ()

7 Aurel BACIU – Caracal (OT)

Seniori -70 kg Left

1 Florin ICHIM – Constanta (CT)

2 Daniel CHIVU – Pitesti (AG)

3 Alexandru DRAGAN – Campina (PH)

4 Alin BARAITARU – Caracal (OT)

5 Cosmin DUMITRESCU – Bucuresti (B)

6 Ionuţ GHIDIA – Mizil (PH)

7 Mihai NEDELEA – Pitesti (AG)

8 Nicolae CIOBANU – Motru (GJ)

9 Daniel SANDU – Voluntari (IF)

10 Valentin TUNARU – Silistea (TR)

11 Marian CALOTA – Bucuresti (B)

12 Relu DRAGOMIR – Baldovinesti (TR)

13 Radu BOJICA – Brastavatu (OT)

14 Robert HAIDUCU – Farcasele (OT)

Seniori -86 kg Left

1 Florin ROTARU – Bucuresti (B)

2 Daniel BARBU – Optasi (OT)

3 Ciprian X-MAN – Franta ()

4 Lucian TACHE – Fundeni (PH)

5 Cristi Valentin GABRIAN – Bucuresti (B)

6 Paul PITIAN – Capu Campului (SV)

7 Nicu POPA – Constanta (CT)

8 Sebastian COJOCARU – Brosteni (SV)

9 Robert TOCEA – Caracal (OT)

10 Alin PANA – Filipesti de Targ (PH)

11 Florin ION – Urziceni (IL)

12 Marius BAIKA – Ucraina ()

13 Jeremy DICHARRY – Franta ()

14 Daniel NITOI – Blejoi (PH)

15 Gabriel CUPRINSU – Bascov (AG)

16 Ovidiu STINGA – Tecuci (GL)

17 Mykola ARICHUK – Ucraina ()

Seniori -100 kg Left

1 Mircea BICA – Bucuresti (B)

2 Bogdan STOICA – Campina (PH)

3 Marian DUFAR – Dobrogostea (AG)

4 Florentin PASAROIU – Bucuresti (B)

5 Ion GHICA – Draganesti (OT)

6 Tiberiu POPA – Iasi (IS)

7 Dan SCARLAT – Baciu (TR)

8 Stefan TANASE – Costesti (AG)

9 Adrian IONITA – Bolintin-Vale (GR)

10 Cristian PLOPEANU – Caracal (OT)

11 Stepan PYNZARU – Ucraina ()

12 Marian NICOLAE – Bucuresti (B)

13 Marius CHIRBEA – Mizil (PH)

Seniori +100 kg Left

1 Sabin BADULESCU – Bucuresti (B)

2 Constantin MIHAI – Bucuresti (B)

3 Bogdan MOLDOVAN – Cluj Napoca (CJ)

4 Florin RADA – Pitesti (AG)

5 Robert GEORGESCU – Afumati (IF)

6 Gabriel ŢOCU – Bucuresti (B)

7 Constantin GIGEA – 1 Decembrie (IF)

8 Madalin CHIRBEA – Mizil (PH)

Juniori -78 kg Right

1 Madalin LAZAR – Slanic (PH)

2 Alexandru ZAMFIR – Lehliu-Gara (CL)

3 Cristi MIGIT – Constanta (CT)

4 Cristian STEFAN – Lehliu-Gara (CL)

5 Alexandru MAIANU – Rasi (CL)

6 Alin TUDOR – Bucuresti (B)

7 Vladut SERBAN – Raciu (DB)

8 Cosmin ANDREI – Draganesti (OT)

9 Valentin BOROSOIU – (DB)

10 Costel ANGHEL – Pucioasa (DB)

11 Aurelian PETRE – Brezoaia ()

12 Marius IAMANDI – Carpenisu (GR)

13 Razvan NEDELCU – Breaza (PH)

14 Mihail GROSU – Constanta` (CT)

Juniori +78 kg Right

1 Iulian MIHAILA – Capu Campului (SV)

2 Catalin UOCARU – (DB)

3 Alin IORGA – Draganesti (OT)

4 Florin CRISTIAN – Draganesti (TR)

5 Doru STROE – Filipestii de Tirg (PH)

6 George ISPAS – Ploiesti (PH)

7 Andrei DONCIU – Buftea (IF)

8 Gabriel MICE – Dobrosloveni (OT)

9 Adrian MATAC – Ploiesti (PH)

10 Andrei MINA – Silistea Gumesti (TR)

Masters Open Right

1 Ion GROSU – Constanta (CT)

2 Dragos MECU – Bucuresti (B)

3 Marian CHIRBEA – Mizil (PH)

4 Bruno BIAVA – Franta ()

5 Cornel NOVITCHI – Breaza (PH)

6 Gilles DANIEL – Franta ()

7 Razvan TICA – Bucuresti (B)

8 Corneliu CANDREA – Bucuresti (B)

Seniori -70 kg Right

1 Marian FRUNZA – Nicolae Balcescu (CT)

2 Florin ICHIM – Constanta (CT)

3 Nicolae CIOBANU – Motru (GJ)

4 Alexandru DRAGAN – Campina (PH)

5 Ionuţ GHIDIA – Mizil (PH)

6 Daniel CHIVU – Pitesti (AG)

7 Robert HAIDUCU – Farcasele (OT)

8 Radu BOJICA – Brastavatu (OT)

9 Florin DANILESCU – Mioveni (AG)

10 Daniel SANDU – Voluntari (IF)

11 Cosmin DUMITRESCU – Bucuresti (B)

12 Mihai NEDELEA – Pitesti (AG)

13 Alin BARAITARU – Caracal (OT)

14 Valentin TUNARU – Silistea (TR)

15 Mihai TALA – Bucuresti (B)

Seniori -86 kg Right

1 Florin ROTARU – Bucuresti (B)

2 Daniel BARBU – Optasi (OT)

3 Andreas SAFTA – Bucuresti (B)

4 Emanuel CIUTA – Murgeanca (AB)

5 Nicu POPA – Constanta (CT)

6 Mykola ARICHUK – Ucraina ()

7 Paul PITIAN – Capu Campului (SV)

8 Gabriel CUPRINSU – Bascov (AG)

9 Robert TOCEA – Caracal (OT)

10 George CIOCIRLAN – Bucuresti (B)

11 Marius BAIKA – Ucraina ()

12 Cristi Valentin GABRIAN – Bucuresti (B)

13 Catalin STANCIU – Otopeni (IF)

14 Alexandru COVRIG – Breaza (PH)

15 Daniel NITOI – Blejoi (PH)

16 Cristian IVAN – Fetesti (IL)

17 Alin PANA – Filipesti de Targ (PH)

18 Sebastian COJOCARU – Brosteni (SV)

19 Ovidiu STINGA – Tecuci (GL)

20 Laurentiu PICIU – Slobozia (IL)

21 Jeremy DICHARRY – Franta ()

22 Costin TRANDAFIR – Urziceni (IL)

Seniori -100 kg Right

1 Ionut CALTOSU – Bucuresti (B)

2 Mircea BICA – Bucuresti (B)

3 Bogdan STOICA – Campina (PH)

4 Florentin PASAROIU – Bucuresti (B)

5 Ion GHICA – Draganesti (OT)

6 Marian DUFAR – Dobrogostea (AG)

7 Cristian PLOPEANU – Caracal (OT)

8 Marius CHIRBEA – Mizil (PH)

9 Casian CIUTA – VALEA CIORII (IL)

10 Marian NICOLAE – Bucuresti (B)

11 Stepan PYNZARU – Ucraina ()

12 Tiberiu POPA – Iasi (IS)

13 Stefan TANASE – Costesti (AG)

14 Adrian IONITA – Bolintin-Vale (GR)

15 Bogdan MIHAI – Bucuresti (B)

16 Dorel CHITU – Breaza (BV)

17 Sergiu TECU – Racari (DB)

18 Flaviu BUSTAN – Cp Turzii (CJ)

19 Dan SCARLAT – Baciu (TR)

Seniori +100 kg Right

1 Sabin BADULESCU – Bucuresti (B)

2 Constantin MIHAI – Bucuresti (B)

3 Mihai-Songoku DUMITRASCU – Bucuresti (B)

4 Florin RADA – Pitesti (AG)

5 Bogdan MOLDOVAN – Cluj Napoca (CJ)

6 Constantin GIGEA – 1 Decembrie (IF)

7 Madalin CHIRBEA – Mizil (PH)

8 Igor UNGURYAN – Ucraina ()

9 Robert GEORGESCU – Afumati (IF)

10 Gabriel ŢOCU – Bucuresti (B)

ARTICOLE SIMILARE

NU SUNT COMENTARII

Lasa-ne un mesaj