Campionatul National 2016

Campionatul National 2016

0 5600

2016-CN01

 

 

 

 

 

 

 

Data: 1-3 aprilie 2016
Locatie: Casa de Cultura, Codlea

Concurenti: au drept de participare NUMAI cetatenii romani, indiferent de domiciliul acestora. Nu este necesara legitimarea prealabila la vreun club.
Sistem de desfasurare: dubla eliminare.
Taxa de participare: 25 lei/brat
Seminar de arbitraj: poate participa oricine vorbeste limba romana si cunoaste in teorie regulamentul de skandenberg. Participarea la seminar este gratuita, dar este necesara confirmarea prezentei pana cel tarziu 25.03.2016 pe e-mail: contact@bratdefier.ro Absolventii acestui seminar sunt atestati printr-un certificat recunoscut de Federatia Europeana si de Federatia Mondiala de Skandenberg, putand arbitra in cadrul competit iilor oficiale organizate de catre acestia sau de catre partenerii lor. |n acest an se va acorda si titlul de „Cel mai bun arbitru incepator”. Castiga torul va fi invitat la Vendettele televizate si la concursurile organizate de Asociatie.
Categorii de greutate:
– juniori mici (cei nascuti intre 1998 si 2002 inclusiv), bratul stang si drept: -50, -55, -60, -65, -70, -75, -80, +80 kg
– junioare mici (cele nascute intre 1998 si 2002 inclusiv), bratul stang si drept: -55 si +55 kg
– juniori mari (cei nascuti intre 1995 si 1998 inclusiv), bratul stang si drept: -55, -60, -65, -70, -75, -80, -85, 90,
+90 kg
– junioare mari (cele nascute intre 1995 si 1998 inclusiv), bratul stang si drept: -55 si +55 kg
– seniori (peste 21 de ani), bratul stang si drept: -55, -60, – 65, -70, -75, -80, -85, -90, -100, -110, +110 kg
– senioare (peste 21 de ani), bratul stang si drept: -65, +65 kg
– masters masculin +40 ani (cei nascuti in 1976 sau mai devreme), bratul stang si drept: -80, -90, -100, +100 kg
– open seniori bratul stang si drept (cu castigatorii cat. de seniori)
Primii clasati de la fiecare categorie vor primi diplome si medalii. Campionul si vicecampionul national al fiecarei categorii de greutate si brat se califica automat in Lotul National de Skandenberg al Romaniei, cu drept de participare la Europene si Mondiale in 2016.

Program
Vineri 1 Aprilie 2016
11:00 – Seminar și test arbitraj
17:00 – Seminar “Organizarea Competitiilor de Skandenberg – Notiuni de Management”
18:00 – Cântar oficial și înregistrare concurenți

Sâmbătă 2 Aprilie 2016
08:00 – Cântar oficial și înregistrare concurenți
11:00 – Deschiderea Oficială
11:30 – Preliminarii brațul stâng
18:30 – Finale, premieri, Campionul Campionilor la brațul stang

Duminică 3 Aprilie 2016
08:00 – Cântar oficial și înregistrare concurenți
11:00 – Preliminarii brațul drept
18:30 – Finale, premieri, Campionul Campionilor la brațul drept
POZE
bratul stang – [Album 1][Album 2][Album 3][Album 4][Album 5][Album 6][Album 7][Album 8][Album 9][Album 10][Album 11]
bratul drept – [Album 12][Album 13][Album 14][Album 15][Album 16][Album 17][Album 18][Album 19][Album 20]

VIDEO
CN2016video

 

 

 

 

REZULTATE

Junioare -55 kg Left
1 SZOCS, MAGDOLNA – Filia (CV)
Junioare +55 kg Left
1 PAVEN, ADINA – Iosifalau (TM)
Juniori 55 kg Left
1 NEDELESCU, ALIN – Poiana Lacului (AG)
2 JURJESCU, RAUL – Ictar-Budinti (TM)
3 MINCA, ALIN – Caracal (OT)
Juniori 60 kg Left
1 BOACA, VALENTIN – Tutana (AG)
2 NICOLAE, ALEXANDRU – Caracal (OT)
Juniori 65 kg Left
1 VASIU, IOAN – Racovita (SB)
2 KANCI, LASZLO – Gornesti (MS)
3 TUDOR, ALEXANDRU – Daneti (DJ)
4 SABOU, SERGIU – Ictar-Budint (TM)
5 NEDELEA, VLADUT – Poiana Lacului (AG)
Juniori 70 kg Left
1 PINZARIU, CRISTIAN – Tirgu Neamt (NT)
2 SPIREA, PETRUT – Poiana Lacului (AG)
3 MIGIT, CRISTI – Constanta (CT)
4 GROSU, MIHAIL – Constanta (CT)
Juniori 75 kg Left
1 TUDOR, ALIN – Bucuresti (B)
2 RADU, TUDOR – Brasov (BV)
3 CINTA, Ionut – Baia Mare (MM)
Juniori 80 kg Left
1 UNGUREANU, Daniel – Tg. Neamt (NT)
2 SABAU, ADRIAN – Ludus (MS)
3 ANDREI, COSMIN – Draganesti (OT)
4 NAUIU, IONUT – Redea (OT)
5 MOGA, RAZVAN – Ludus (MS)
6 ABABII, GHENADIE – Chisinau ()
Juniori +80 kg Left
1 IORGA, ALIN – Draganesti (OT)
2 GHISA , BOGDAN – Sisesti (MS)
3 YILDIRIM, Alex – Rm. Valcea (SB)
4 ILIE, CATALIN – Corabia (OT)
5 NEDELEA, SILVESTRU – Lunca Calnicului (BV)
6 VARIA, LIVIU – Caracal (OT)
7 MUNTEANU, ALEXANDRU – Constanta (CT)
Tineri 60 kg Left
1 DIACONESCU, CLAUDIU – Talmaciu (SB)
2 PADURARU, CRISTINEL – Sibiu (SB)
3 COSTACHE, CRISTIAN – Pitesti (AG)
Tineri 65 kg Left
1 LICUT, MARIUS – Craiova (DJ)
2 VALEA , DANIEL – Singeru (MS)
3 IAKABOS, DARIUS – Talmaciu (SB)
4 ROTARU, ALEXANDRU – Valea Padurii (MS)
5 MANIUTIU, RAUL – Sibiu (SB)
6 ANDREESCU, MARIUS – Rosu (IF)
7 TABACU, MARIN – Craiova (DJ)
8 ALBU, Stefan – Valea Stanciului (DJ)
9 GOSA, GABRIEL – Bascov (AG)
10BEREZA, FLAVIUS -()
Tineri 70 kg Left
1 APRODU, CATALIN – Tia Mare (OT)
2 STRAUTIU, ALEXANDRU – Sibiu (SB)
3 GEAUCA, OVIDIU – Baiculesti (AG)
4 BARAITARU, ALIN – Caracal (OT)
5 MAGDICI, IONUT – Suceava (SV)
6 MIRCESCU, ANDREI – Bucuresti (B)
Tineri 75 kg Left
1 TUDOREAN, OLEG – Stefan Voda (IS)
2 LUCUTA, GHEORGHE – Oradea (BH)
3 ICHIM, FLORIN – Constanta (CT)
4 ZAMFIR, ALEXANDRU – Lehliu-Gara (CL)
5 GATCAN, VLADISLAV – Bacau (BC)
6 NEDELEA, MIHAI – Pitesti (AG)
7 FLORICA , FLORINEL – Corabia (OT)
8 CIMPEANU, ALEXANDRU – Brasov (BV)
Tineri 80 kg Left
1 HASIUC, ALIN – Constanta (CT)
2 POP, DANIEL – Dumbravita (MM)
3 KUPAS, DAVID – Sisesti (MM)
Tineri 85 kg Left
1 DOMNITEI, IONUT – Radauti (SV)
2 NEGRUTIU, STEFAN – Dumbraveni (SB)
3 ANGHEL, DANIEL – Brasov (BV)
Tineri 90 kg Left
1 STROE, DORU – Filipestii de Tirg (PH)
2 IONESCU, CRISTIAN – Timisoara (TM)
3 NICULY, MIKLOS – Bixad (CV)
4 GIUGA, AUGUSTIN – Galicea (VL)
5 HADAREAN, HORATIU – Ludus (MS)
Tineri +90 kg Left
1 GIFEI, SORIN – Bucuresti (B)
2 NICOLAE, MARIAN – Bucuresti (B)
3 PAVEN, SERGIU – Sat Iosifalau Lugoj (TM)
4 POPESCU, ADRIAN – Bucuresti (B)
5 PLOAE, ANDREI – Ostroveni (VL)
Masters 80 kg Left
1 ALBU, FLORIN – Bucuresti (B)
2 NEAGU, CATALIN – Bucuresti (B)
3 TUDOR, LUCIAN – Bucuresti (B)
4 CRACIUN, ALEXANDRU – Codlea (BV)
Masters 90 kg Left
1 DOBREAN, DINU – Subcetate (HR)
2 KOLOZSVARI, EDWARD – Ludus (MS)
3 PATRASCU, DANIEL – Mizil (PH)
4 MANTOG, AUGUSTIN – Insuratei (GJ)
  Masters100 kg Left
1 FAT, OLIMPIU – Sisesti (MM)
2 BIDIU, RAUL – Hunedoara (HD)
3 LITA, LIVIU – Ramnicu Valcea (VL)
4 SILAGHI, ADRIAN – Sisesti (MM)
5 CHIRBEA, MARIAN – Mizil (PH)
6 BACIU, AUREL – Caracal (OT)
7 CARLOGANU, MIRCEA – Brasov (BV)
8 NOVITCHI, CORNEL – Breaza (PH)
9 MECU, DRAGOS – Bucuresti (B)
Masters +100 kg Left
1 BORBIL, DANUT – Ludus (MS)
2 GEORGESCU, RADU – Bucuresti (B)
3 GROSU, ION – Constanta (CT)
Senioare Open Left
1 GHERGHE, GABRIELA – Bucuresti (B)
2 GEORGESCU, Roxana – Snagov (IF)
Dizabilitati Open Left
1 TECU, SERGIU – Racari (DB)
2 TUDORACHE, ALEODOR – Poiana Lacului (AG)
Senioare -55 kg Left
1 GHERGHE, GABRIELA – Bucuresti (B)
2 GEORGESCU, Roxana – Snagov (IF)
3 SZOCS, MAGDOLNA – Filia (CV)
Senioare +55 kg Left
1 COCANEANU, ALINA – Bucuresti (B)
2 BERBECE, IONELA – Brasov (BV)
3 CRACIUN, LAVINIA – Slatina (OT)
4 NICA, RALUCA – Codlea (BV)
Seniori -60 kg Left
1 RIZEA, FLORIN – Bucuresti (B)
2 DIACONESCU, CLAUDIU – Talmaciu (SB)
3 BALAIUS, RUSLAN – Bucuresti (B)
4 BOLOGA, PAUL – Ludus (MS)
5 PADURARU, CRISTINEL – Sibiu (SB)
6 POJAR, ALEXANDRU – Badon (SJ)
Seniori -65 kg Left
1 TIRSU, FILIP – Ludus (MS)
2 POP, CRISTIAN – Zalau (SJ)
3 GIOSU, CIPRIAN – Belis (CJ)
4 LICUT, MARIUS – Craiova (DJ)
5 MANIUTIU, RAUL – Sibiu (SB)
6 IAKABOS, DARIUS – Talmaciu (SB)
7 ROTARU, ALEXANDRU – Valea Padurii (MS)
Seniori -70 kg Left
1 SABAU, MADALIN – Ludus (MS)
2 PINZARIU, CRISTIAN – Tirgu Neamt (NT)
3 APRODU, CATALIN – Tia Mare (OT)
4 PANCU, DENIS – Mosna (IS)
5 PRIPON, BOGDAN – Lugoj (TM)
6 CHIVU, DANIEL – Pitesti (AG)
7 DRAGAN, ALEXANDRU – Campina (PH)
8 PINTEA, VLAD – Dej (CJ)
9 DOMNITEI, ADRIAN – Radauti (SV)
10DUMITRESCU, COSMIN – Bucuresti (B)
11MIGIT, CRISTI – Constanta (CT)
12BARAITARU, ALIN – Caracal (OT)
13SANDU, DANIEL – Voluntari (IF)
Seniori -75 kg Left
1 DOBRIN, VIOREL – Poiana Lacului (AG)
2 POPESCU, GABRIEL – Caianu (CJ)
3 BAN, GABRIEL – Bacau (BC)
4 TUDOREAN, OLEG – Stefan Voda (IS)
5 SALAJANU, ALEXANDRU – Bucuresti (B)
6 MIHALSCHI, DANUT – Solca (SV)
7 TUDOR, ALIN – Bucuresti (B)
8 STAN, DANIEL – Valea Doftanei (PH)
9 IOVANESCU, ALIN – Ictar Budinti (TM)
Seniori -80 kg Left
1 ANDRONACHE, DANIEL – Bucuresti (B)
2 HASIUC, ALIN – Constanta (CT)
3 BOJICA, RADU – Brastavatu (OT)
4 LUCUTA, GHEORGHE – Oradea (BH)
5 GABRIAN, CRISTI -()
6 NEAGU, MIHAI – Bucuresti (B)
7 NEAGU, CATALIN – Bucuresti (B)
8 CUREA, MIHAI – Pitesti (AG)
9 BAJENARU, CEZAR – Pitesti (AG)
10TUDOR, LUCIAN – Bucuresti (B)
Seniori -85 kg Left
1 FLOROAICA, STEFAN – Pitesti (AG)
2 BARBU, DANIEL – Optasi (OT)
3 GHERMAN, SERGIU – Ludus (MS)
4 IONITA, ADRIAN – Bolintin-Vale (GR)
5 ROMAN, RAUL – Rapold (HD)
6 ROMANESCU, COSMIN – Targu Jiu (GJ)
7 BOTAR, DAVID – Ictar Budinti (TM)
8 BRASOVEANU, RAINER – Radauti (SV)
9 DINCA, ALEXANDRU – Rm. Valcea (VL)
Seniori -90 kg Left
1 TAMAS, STEFAN – Sisesti (MM)
2 ROTARU, FLORIN – Bucuresti (B)
3 DUFAR, MARIAN – Dobrogostea (AG)
4 TRIF, MARIUS – Ludus (MS)
5 NICOARA, GABRIEL – Ludus (MS)
6 CASVEAN, RARES – Brasov (BV)
7 TECU, SERGIU – Racari (DB)
8 TOADER , DORIN – Sibiu (SB)
9 DOBREAN, DINU – Subcetate (HR)
10CHIRBEA, MARIUS – Mizil (PH)
Seniori -100 kg Left
1 ONCESCU, ION-VLAD – Bucuresti (B)
2 PODAC, DUMITRU – Negresti Oas (SM)
3 PODAC, IONUT – Moiseni (SM)
4 GIFEI, SORIN – Bucuresti (B)
5 GHICA, ION – Draganesti (OT)
6 SABAU, MIHAI – Ictar-Budint (TM)
7 POPA, TIBERIU – Iasi (IS)
8 GRUMEZA, ALEXANDRU – Chisinau (B)
9 PASAROIU, FLORENTIN – Bucuresti (B)
10CAZACU, RAZVAN – Voluntari (IF)
11FEKETE, FERENCZ – Ludus (MS)
12PUPAZAN, VLADUT – Bucuresti (B)
13UNGURUSAN, ADRIAN – Zalau (SJ)
14MIHAI, CONSTANTIN – Bucuresti (B)
Seniori -110 kg Left
1 BADULESCU, SABIN – Bucuresti (B)
2 BICA, MIRCEA – Bucuresti (B)
3 FAT, OLIMPIU – Sisesti (MM)
4 LAZAR, FLORIAN – Arad (AR)
5 TOCU, GABRIEL – Dor Marunt (BZ)
6 TANASE, STEFAN – Costesti (AG)
7 FODOR, GERGO – Sisesti (MM)
8 CHIRBEA, MADALIN – Mizil (PH)
9 RADUICA, COSMIN – Cioroiu (OT)
Seniori +110 kg Left
1 BORBIL, DANUT – Ludus (MS)
2 PUSCASU, IOAN – Fagaras (BV)
3 RADA, FLORIN – Pitesti (AG)
4 BURDUCEA, COSMIN – Buzau (BZ)
5 IORGA, ALIN – Draganesti (OT)
Seniori Open Left
1 ANDRONACHE, DANIEL – Bucuresti (B)
2 BICA, MIRCEA – Bucuresti (B)
3 PODAC, IONUT – Moiseni (SM)
4 GHICA, ION – Draganesti (OT)
5 RADA, FLORIN – Pitesti (AG)
6 IORGA, ALIN – Draganesti (OT)
7 HASIUC, ALIN – Constanta (CT)
8 NEAGU, CATALIN – Bucuresti (B)
9 POP, CRISTIAN – Zalau (SJ)
10BARBU, DANIEL – Optasi (OT)
11TIRSU, FILIP – Ludus (MS)
12ALBU, FLORIN – Bucuresti (B)
13POPESCU, GABRIEL – Caianu (CJ)
14APRODU, CATALIN – Tia Mare (OT)
Junioare -55 kg Right
1 BRAIC , DOINA -()
2 SZOCS, MAGDOLNA – Filia (CV)
Junioare +55 kg Right
1 COTFAS, MADALINA – Subcetate (HR)
2 PAVEN, ADINA – Iosifalau (TM)
Juniori 55 kg Right
1 NEDELESCU, ALIN – Poiana Lacului (AG)
2 CIRTOJANU, MARIAN – Bucuresti (B)
3 JURJESCU, RAUL – Ictar-Budinti (TM)
4 MINCA, ALIN – Caracal (OT)
Juniori 60 kg Right
1 BOACA, VALENTIN – Tutana (AG)
2 NICOLAE, ALEXANDRU – Caracal (OT)
Juniori 65 kg Right
1 VASIU, IOAN – Racovita (SB)
2 BALAN, FLORIN – Ungureni (DB)
3 TUDOR, ALEXANDRU – Daneti (DJ)
4 NEDELEA, VLADUT – Poiana Lacului (AG)
5 KANCI, LASZLO – Gornesti (MS)
6 SABOU, SERGIU – Ictar-Budint (TM)
Juniori 70 kg Right
1 PINZARIU, CRISTIAN – Tirgu Neamt (NT)
2 MIGIT, CRISTI – Constanta (CT)
3 SPIREA, PETRUT – Poiana Lacului (AG)
4 GROSU, MIHAIL – Constanta (CT)
5 MATIES, TOBIAS – Valea Larga (CJ)
Juniori 75 kg Right
1 TUDOR, ALIN – Bucuresti (B)
2 ANDREI, COSMIN – Draganesti (OT)
3 CINTA, Ionut – Baia Mare (MM)
4 KIRALY, VENTEL – Subcetate (HR)
5 RADU, TUDOR – Brasov (BV)
6 OIANU, ALEXANDRU – Constanta (CT)
Juniori 80 kg Right
1 UNGUREANU, Daniel – Tg. Neamt (NT)
2 SABAU, ADRIAN – Ludus (MS)
3 NAUIU, IONUT – Redea (OT)
4 MOGA, RAZVAN – Ludus (MS)
5 ABABII, GHENADIE – Chisinau ()
6 COSTACHE, DAVID – Bucuresti (B)
Juniori +80 kg Right
1 YILDIRIM, Alex – Rm. Valcea (SB)
2 IORGA, ALIN – Draganesti (OT)
3 GHISA , BOGDAN – Sisesti (MS)
4 NEDELEA, SILVESTRU – Lunca Calnicului (BV)
5 TAPIRLAN, ALEX – Hunedoara (HD)
6 ILIE, CATALIN – Corabia (OT)
7 VARIA, LIVIU – Caracal (OT)
Tineri -55 kg Right
1 COSTACHE, CRISTIAN – Pitesti (AG)
Tineri 60 kg Right
1 PADURARU, CRISTINEL – Sibiu (SB)
2 DIACONESCU, CLAUDIU – Talmaciu (SB)
Tineri 65 kg Right
1 LICUT, MARIUS – Craiova (DJ)
2 TABACU, MARIN – Craiova (DJ)
3 GOSA, GABRIEL – Bascov (AG)
4 MANIUTIU, RAUL – Sibiu (SB)
5 IAKABOS, DARIUS – Talmaciu (SB)
6 VALEA , DANIEL – Singeru (MS)
7 CARPIUC, CONSTANTIN – Vama (SV)
8 ROTARU, ALEXANDRU – Valea Padurii (MS)
9 ANDREESCU, MARIUS – Rosu (IF)
10BEREZA, FLAVIUS -()
11ALBU, Stefan – Valea Stanciului (DJ)
Tineri 70 kg Right
1 APRODU, CATALIN – Tia Mare (OT)
2 STRAUTIU, ALEXANDRU – Sibiu (SB)
3 GEAUCA, OVIDIU – Baiculesti (AG)
4 MIRCESCU, ANDREI – Bucuresti (B)
5 MAGDICI, IONUT – Suceava (SV)
6 CODREANU, IULIAN – Podu Turcului (BC)
Tineri 75 kg Right
1 TUDOREAN, OLEG – Stefan Voda (IS)
2 LUCUTA, GHEORGHE – Oradea (BH)
3 ICHIM, FLORIN – Constanta (CT)
4 ZAMFIR, ALEXANDRU – Lehliu-Gara (CL)
5 GATCAN, VLADISLAV – Bacau (BC)
6 FLORICA , FLORINEL – Corabia (OT)
7 PONCI, MARIUS – Codlea (BV)
8 CIMPEANU, ALEXANDRU – Brasov (BV)
9 ARNAUT, NICOLAE – Codlea (BV)
10SZABO, RICARDO – Codlea (BV)
Tineri 80 kg Right
1 HASIUC, ALIN – Constanta (CT)
2 MOLDOVAN, LUIGI – Cluj-Napoca (CJ)
3 NEDELEA, MIHAI – Pitesti (AG)
4 POP, DANIEL – Dumbravita (MM)
5 SECAREA, RAZVAN – Brasov (BV)
6 BALTEANU, SERGIU – Talmaciu (SB)
7 KUPAS, DAVID – Sisesti (MM)
8 HONCIU, LUCIAN – Ungureni (DB)
Tineri 85 kg Right
1 DOMNITEI, IONUT – Radauti (SV)
2 NEGRUTIU, STEFAN – Dumbraveni (SB)
3 ANGHEL, DANIEL – Brasov (BV)
4 NEACSU, CLAUDIU – Ungureni (DB)
Tineri 90 kg Right
1 GIUGA, AUGUSTIN – Galicea (VL)
2 NICULY, MIKLOS – Bixad (CV)
3 HADAREAN, HORATIU – Ludus (MS)
4 IONESCU, CRISTIAN – Timisoara (TM)
5 STROE, DORU – Filipestii de Tirg (PH)
Tineri +90 kg Right
1 GIFEI, SORIN – Bucuresti (B)
2 PAVEN, SERGIU – Sat Iosifalau Lugoj (TM)
3 PLOAE, ANDREI – Ostroveni (VL)
4 DANILA, FLORIN – Rachitoasa (BC)
5 IGNAT, EMANUEL – Simeria (HD)
6 POPESCU, ADRIAN – Bucuresti (B)
Masters 80 kg Right
1 NEAGU, CATALIN – Bucuresti (B)
2 ALBU, FLORIN – Bucuresti (B)
3 TUDOR, LUCIAN – Bucuresti (B)
4 CANDREA, CORNELIU – Bucuresti (B)
Masters 90 kg Right
1 KOLOZSVARI, EDWARD – Ludus (MS)
2 PATRASCU, DANIEL – Mizil (PH)
3 MANTOG, AUGUSTIN – Insuratei (GJ)
4 DOBREAN, DINU – Subcetate (HR)
5 DOSPINESCU, IONUT – Ardeoani (BC)
Masters 100 kg Right
1 FAT, OLIMPIU – Sisesti (MM)
2 BIDIU, RAUL – Hunedoara (HD)
3 CARLOGANU, MIRCEA – Brasov (BV)
4 LITA, LIVIU – Ramnicu Valcea (VL)
5 SILAGHI, ADRIAN – Sisesti (MM)
6 STEFAN, GABRIEL – Bucuresti (B)
7 MECU, DRAGOS – Bucuresti (B)
8 CHIRBEA, MARIAN – Mizil (PH)
9 NOVITCHI, CORNEL – Breaza (PH)
Masters +100 kg Right
1 GEORGESCU, RADU – Bucuresti (B)
2 GROSU, ION – Constanta (CT)
Femei Open Right
1 BERBECE, IONELA – Brasov (BV)
2 GHERGHE, GABRIELA – Bucuresti (B)
3 COTFAS, MADALINA – Subcetate (HR)
4 BRAIC , DOINA -()
Dizabilitati Open Right
1 SCURTU, VASILE – Vladeni-Frumusica (BT)
2 TUDORACHE, ALEODOR – Poiana Lacului (AG)
3 TECU, SERGIU – Racari (DB)
Senioare -55 kg Right
1 GHERGHE, GABRIELA – Bucuresti (B)
2 GEORGESCU, Roxana – Snagov (IF)
3 SURCEL, MAGDA – Bucuresti (B)
4 SZOCS, MAGDOLNA – Filia (CV)
Senioare +55 kg Right
1 BERBECE, IONELA – Brasov (BV)
2 NOVITCHI, MIRUNA – Breaza (PH)
3 CRACIUN, LAVINIA – Slatina (OT)
4 COCANEANU, ALINA – Bucuresti (B)
5 SZEKRENY, EMESE – Codlea (BV)
6 PAVEN, ADINA – Iosifalau (TM)
7 NICA, RALUCA – Codlea (BV)
8 PIRJOL, MIRELA – Bucuresti (B)
Seniori -60 kg Right
1 RIZEA, FLORIN – Bucuresti (B)
2 BOLOGA, PAUL – Ludus (MS)
3 PADURARU, CRISTINEL – Sibiu (SB)
4 BALAIUS, RUSLAN – Bucuresti (B)
5 POJAR, ALEXANDRU – Badon (SJ)
6 URUPIN, GABRIEL – Gaiseni (GR)
7 DIACONESCU, CLAUDIU – Talmaciu (SB)
8 COSTACHE, CRISTIAN – Pitesti (AG)
Seniori -65 kg Right
1 FRUNZA, MARIAN – Nicolae Balcescu (CT)
2 POP, CRISTIAN – Zalau (SJ)
3 JINGA, GEORGE – Rasnov (BV)
4 SCURTU, VASILE – Vladeni-Frumusica (BT)
5 TIRSU, FILIP – Ludus (MS)
6 GIOSU, CIPRIAN – Belis (CJ)
7 BRUTEANU, VLAD – Bucuresti (B)
8 IAKABOS, DARIUS – Talmaciu (SB)
9 LICUT, MARIUS – Craiova (DJ)
Seniori -70 kg Right
1 PINZARIU, CRISTIAN – Tirgu Neamt (NT)
2 PANCU, DENIS – Mosna (IS)
3 APRODU, CATALIN – Tia Mare (OT)
4 DRAGAN, ALEXANDRU – Campina (PH)
5 SANDU, DANIEL – Voluntari (IF)
6 DUMITRESCU, COSMIN – Bucuresti (B)
7 CHIVU, DANIEL – Pitesti (AG)
8 PRIPON, BOGDAN – Lugoj (TM)
9 DOMNITEI, ADRIAN – Radauti (SV)
10SABAU, MADALIN – Ludus (MS)
11KOZMA , TIBOR – Baraolt (CV)
12ZDRAILA, MARIAN – Codlea (BV)
13PINTEA, VLAD – Dej (CJ)
14MIGIT, CRISTI – Constanta (CT)
Seniori -75 kg Right
1 DOBRIN, VIOREL – Poiana Lacului (AG)
2 AVRAM, PAUL – Lipova (AR)
3 IOVANESCU, ALIN – Ictar Budinti (TM)
4 POPESCU, GABRIEL – Caianu (CJ)
5 BAN, GABRIEL – Bacau (BC)
6 MIHALSCHI, DANUT – Solca (SV)
7 IONUTAS, RAZVAN – Sisesti (MM)
8 ICHIM, FLORIN – Constanta (CT)
9 STAN, DANIEL – Valea Doftanei (PH)
10TUDOR, ALIN – Bucuresti (B)
11ZAMFIR, ALEXANDRU – Lehliu-Gara (CL)
12TUDOREAN, OLEG – Stefan Voda (IS)
13LEAH, DANIEL – Cimpeni (AB)
14GERMAN, LIVIU – Galautas (HR)
Seniori -80 kg Right
1 ANDRONACHE, DANIEL – Bucuresti (B)
2 LUCUTA, GHEORGHE – Oradea (BH)
3 BOJICA, RADU – Brastavatu (OT)
4 HAJ, MIHAI – Volovat (SV)
5 NEAGU, CATALIN – Bucuresti (B)
6 HASIUC, ALIN – Constanta (CT)
7 CUPRINSU, GABRIEL – Bascov (AG)
8 CUREA, MIHAI – Pitesti (AG)
9 GABRIAN, CRISTI -()
10BAJENARU, CEZAR – Pitesti (AG)
11MOLDOVAN, BOGDAN – Brasov (BV)
12BANU, EDUARD – Mizil (PH)
13DOBRIN, GEORGE – Poiana Lacului (AG)
14MOLDOVAN, LUIGI – Cluj-Napoca (CJ)
15TUDOSIE, VLAD – Bucuresti (B)
16TUDOR, LUCIAN – Bucuresti (B)
17NEAGU, MIHAI – Bucuresti (B)
Seniori -85 kg Right
1 BARBU, DANIEL – Optasi (OT)
2 POPA, NICU – Constanta (CT)
3 FLOROAICA, STEFAN – Pitesti (AG)
4 SANDU , ALIN – Lehliu Gara (CL)
5 SZEKELY, ERVIN – Ludus (MS)
6 ROMANESCU, COSMIN – Targu Jiu (GJ)
7 BRASOVEANU, RAINER – Radauti (SV)
8 IONITA, ADRIAN – Bolintin-Vale (GR)
9 GHERMAN, SERGIU – Ludus (MS)
10DINCA, ALEXANDRU – Rm. Valcea (VL)
11BOTAR, DAVID – Ictar Budinti (TM)
12ROMAN, RAUL – Rapold (HD)
Seniori -90 kg Right
1 ROTARU, FLORIN – Bucuresti (B)
2 TAMAS, STEFAN – Sisesti (MM)
3 DUFAR, MARIAN – Dobrogostea (AG)
4 TRIF, MARIUS – Ludus (MS)
5 TOADER , DORIN – Sibiu (SB)
6 CHIRBEA, MARIUS – Mizil (PH)
7 GIUGA, AUGUSTIN – Galicea (VL)
8 LUCZAS, NORBERT – Carei (SM)
9 MAL, SERGIU – Somcuta Mare (MM)
10CASVEAN, RARES – Brasov (BV)
11TECU, SERGIU – Racari (DB)
Seniori -100 kg Right
1 ONCESCU, ION-VLAD – Bucuresti (B)
2 PODAC, IONUT – Moiseni (SM)
3 PODAC, DUMITRU – Negresti Oas (SM)
4 MIHAI, CONSTANTIN – Bucuresti (B)
5 GHICA, ION – Draganesti (OT)
6 PASAROIU, FLORENTIN – Bucuresti (B)
7 CAZACU, RAZVAN – Voluntari (IF)
8 GRUMEZA, ALEXANDRU – Chisinau (B)
9 SABAU, MIHAI – Ictar-Budint (TM)
10UNGURUSAN, ADRIAN – Zalau (SJ)
11FEKETE, FERENCZ – Ludus (MS)
12GYARMATI, ARTUR – Ludus (MS)
Seniori -110 kg Right
1 BADULESCU, SABIN – Bucuresti (B)
2 LAZAR, FLORIAN – Arad (AR)
3 NISTEA , GHEORGHE – Satu Mare (SM)
4 BREZOI, MIHAI – Strehaia (MH)
5 UNGURYAN, IGOR – Varfu Dealului (SV)
6 CHIRBEA, MADALIN – Mizil (PH)
7 TANASE, STEFAN – Costesti (AG)
8 FODOR, GERGO – Sisesti (MM)
9 STETCA, Doru – Satu Mare (SM)
10TOCU, GABRIEL – Dor Marunt (BZ)
11RADUICA, COSMIN – Cioroiu (OT)
Seniori +110 kg Right
1 PUSCASU, IOAN – Fagaras (BV)
2 TAPASZTO, CIPRIAN – Ludus (MS)
3 DUMITRASCU, MIHAI-SONGOKU – Bucuresti (B)
4 RADA, FLORIN – Pitesti (AG)
5 BURDUCEA, COSMIN – Buzau (BZ)
Seniori Open Right
1 BADULESCU, SABIN – Bucuresti (B)
2 TAMAS, STEFAN – Sisesti (MM)
3 DUFAR, MARIAN – Dobrogostea (AG)
4 BARBU, DANIEL – Optasi (OT)
5 TAPASZTO, CIPRIAN – Ludus (MS)
6 PODAC, IONUT – Moiseni (SM)
7 DUMITRASCU, MIHAI-SONGOKU – Bucuresti (B)
8 KOLOZSVARI, EDWARD – Ludus (MS)
9 NEAGU, CATALIN – Bucuresti (B)
10LAZAR, FLORIAN – Arad (AR)
11POP, CRISTIAN – Zalau (SJ)
12ANDRONACHE, DANIEL – Bucuresti (B)
13POPA, NICU – Constanta (CT)
14IOVANESCU, ALIN – Ictar Budinti (TM)

CLUBURI
Prietenia Caracal 101
Chesterik 66
DACIAN WOLFS 64
Galactic Gym 48
Power Arm Brasov 40
Steel man40
Edi Gym39
Moldova Armwrestling Lorenzo B 31
Paco Power Gym 11
Gedo-Team 8

NU SUNT COMENTARII

Lasa-ne un mesaj