Campionatul National 2014

Campionatul National 2014

0 2246

Cea de-a 8-a editie s-a desfasurat in orasul Codlea. Principalul organizator, dl. Dan Vlad, impreuna
cu autoritatile locale si cu Asociatia Romana de Skandenberg, „Brat de Fier“, au facut posibila
desfasurarea in foarte bune conditii a acestui eveniment
de mare anvergura. La campionat au fost invitati presedintele WAF, dl. Assen Hadjitodorov, precum si doi arbitrii straini reputati, croatul Alecsandar Jakovac
si bulgarul Hristo Delidzhakov. In opinia mea a fost cel mai
spectaculos concurs de skandenberg de la noi, multe meciuri
electrizante, cu finaluri neasteptate, 252 de participanti la bratul stång si 323 la bratul drept.

CN2014-c

Vezi poze aici.

Vezi video bratul stang si bratul drept.

Juniori 55 kg Bratul Stang
1. Claudiu DIACONESCU – Talmaciu (SB)
2. Darius IAKABOS – Talmaciu (SB)

Juniori 60 kg Bratul Stang
1. Cristian PINZARIU – Tirgu Neamt (NT)
2. Florin FUNIGANA – Brasov (BV)
3. Darius URDEA – Rasnov (BV)

Juniori 65 kg Bratul Stang
1. Catalin APRODU – Tia Mare (OT)
2. Gabriel GOSA – Bascov (AG)
3. Cristi MIGIT – Constanta (CT)
4. Marius LICUT – Craiova (DJ)
5. Eduard BAN – Bascov (AG)
6. Leonard HIRSCHKORN – Galati (GL)
7. George TROANA – Draganesti Olt (OT)
8. Marin TABACU – Craiova (DJ)

Juniori 70 kg Bratul Stang
1. Alexandru ZAMFIR – Lehliu-Gara (CL)
2. Ionel SLUSAREC – Ulma (SV)
3. Cosmin ANDREI – Draganesti-Olt (OT)

Juniori 75 kg Bratul Stang
1. Dorin PITIAN – Capu Campului (SV)
2. Madalin LAZAR – Slanic (PH)
3. Claudiu CODREAN – Oradea (BH)
4. Alin TUDOR – Bucuresti (B)
5. Gabriel MICE – Dobrosloveni (OT)
6. Adrian SABAU – (MS)
7. Horatiu HADAREAN – Ludus (MS)

Juniori 80 kg Bratul Stang
1. Alin HASIUC – Constanta (CT)
2. Petru LUCAN – Ulma (SV)
3. David BULUGU – Galati (GL)

Juniori +80 kg Bratul Stang
1. Doru STROE – Filipestii de Tirg (PH)
2. Alin IORGA – Draganesti (OT)
3. Csongor CSEGODI – Oradea (BH)
4. Sergiu PAVEN – Sat Iosifalau Lugoj (TM)
5. George ISPAS – Berceni (PH)
6. Cosmin MORAR – Hodosa (HR)

Junioare -55 kg Bratul Stang
1. Miruna NOVITCHI – Breaza (PH)
2. Ramona BELA – Brasov (BV)

Tineri 60 kg Bratul Stang
1. Alexandru ROTARU – Valea Padurii (MS)
2. Cristian POP – Tihau (SJ)
3. Marius VOICU – Varbilau (PH)
4. Gheorghe GHIZDAVET – campulung (AG)
5. George JINGA – Rasnov (BV)

Tineri 65 kg Bratul Stang
1. Gabriel POPESCU – Caianu (CJ)
2. Florin ICHIM – Constanta (CT)
3. Bogdan MOLDOVAN – Brasov (BV)
4. Alin BARAITARU – Caracal (OT)
5. Bogdan PRIPON – Lugoj (TM)
6. Catalin GAVRILA – Gheorghe Lazar (IL)
7. Paul LASCU – Brasov (BV)
8. Marian FRUNZA – Nicolae Balcescu (CT)
9. Marian NENCIU – Brasov (BV)
10 Leonid PINTEA – Targu Neamt (NT)

Tineri 70 kg Bratul Stang
1. Gheorghe LUCUTA – Oradea (BH)
2. Mihai NEDELEA – Pitesti (AG)
3. Daniel SANDU – Voluntari (IF)
4. Vlad EPURAN – Drobeta Turnu Severin (MH)
5. Gheorghe VAIDOS – Subcetate (HR)
6. Adrian RADUCAN – Zarnesti (BV)
7. Vladislav GATCAN – (BC)
8. Stefan SARBU – Zarnesti (BV)
9. Marius BALUTA – Pitesti (AG)

Tineri 75 kg Bratul Stang
1. Ionut DOMNITEI – Radauti (SV)
2. Razvan IONUTAS – Sisesti (MM)
3. Adrian MURESAN – Cetatele (MM)
4. Ionut HARAMUZ – Stalpeni (AG)
5. Andreas SAFTA – Bucuresti (B)
6. David KUPAS – Sisesti (MM)
7. Robert TOCEA – Caracal (OT)
8. Alexandru OARNA – Constanta (CT)
9. Calin SACALIU – Bucuresti (B)

Tineri 80 kg Bratul Stang
1. Istvan DOBRAY – Ludus (MS)
2. Emanuel NICOLAESCU – Radauti (SV)
3. Florin CARAGEA – Scoarta (GJ)
4. Lucian VASILE – Caracal (OT)
5. Gabriel CUPRINSU – Bascov (AG)
6. Vasile TANASA – Brasov (BV)
7. Eduard ARITON – Urechesti (BC)

Tineri 85 kg Bratul Stang
1. Vasile GHETES – Brodina (SV)
2. Sergiu MAL – Somcuta Mare (MM)

Tineri 90 kg Bratul Stang
1. Paul PITIAN – Capu Campului (SV)
2. ALIN SANDU – Lehliu Gara (CL)
3. Marius CHIRBEA – Mizil (PH)

Tineri +90 kg Bratul Stang
1. Adrian LAURUS – Milisauti (SV)
2. Alexandru EPURAN – Drobeta Turnu Severin (MH)
3. Constantin MIHAI – Bucuresti (B)
4. Gergo FODOR – Sisesti (MM)
5. Marian NICOLAE – Bucuresti (B)
6. Alexandru DECA – Caracal (OT)
7. Adrian MOLDOVAN – Toplita (HR)

Tinere +55 kg Bratul Stang
1. Talida MITURCA – Fintinele (PH)

Senioare -65 kg Bratul Stang
1. Alina COCANEANU – Bucuresti (B)
2. Miruna NOVITCHI – Breaza (PH)
3. Talida MITURCA – Fintinele (PH)
4. Ana-Maria MIHAI – Brasov (BV)
5. Ionela BERBECE – Brasov (BV)

Veterani 80 kg Bratul Stang
1. Constantin DELIU – Alexeni (IL)
2. Lucian TUDOR – Bucuresti (B)
3. Alexandru CRACIUN – Codlea (BV)
4. Laurentiu RADUCANU – Urziceni (IL)
5. Eugen MARICA – Brasov (BV)
6. Corneliu CANDREA – Bucuresti (B)

Veterani 90 kg Bratul Stang
1. Edward KOLOZSVARI – Ludus (MS)
2. Gigel NEAGU – Bucuresti (B)
3. Daniel PATRASCU – Mizil (PH)
4. Valentin MARELE – Brasov (BV)

Veterani 100 kg Bratul Stang
1. Raul BIDIU – Hunedoara (HD)
2. Cornel NOVITCHI – Breaza (PH)
3. Mircea CARLOGANU – Brasov (BV)
4. Augustin MANTOG – Insuratei (GJ)
5. Aurel BACIU – Caracal (OT)

Seniori -55 kg Bratul Stang
1. Claudiu DIACONESCU – Talmaciu (SB)
2. Darius IAKABOS – Talmaciu (SB)
3. Laurentiu GHEORGHE – Pitesti (AG)
4. Alexandru BARSAN – Talmaciu (SB)
5. Alexandru POJAR – Badon (SJ)

Seniori -65 kg Bratul Stang
1. Florin RIZEA – Pitesti (AG)
2. Ruslan BALAIUS – Bucuresti (B)
3. Valentin BADESCU – Prundeni (VL)
4. Marian CALOTA – Bucuresti (B)
5. Andrei IVANESCU – Zarnesti (BV)
6. Florin LUCUTA – Oradea (BH)
7. Catalin BIZBAC – Bucuresti (B)
8. Filip TIRSU – Ludus (MS)
9. Marian FRUNZA – Nicolae Balcescu (CT)
10 Adrian IOSEF – sarata (BZ)
11 Lorand HERCZEG – Ludus (MS)
12 Marian ZDRAILA – Codlea (BV)
13 Ionel SPIREA – Pitesti (AG)
14 Georgian CRACIUN – Brasov (BV)

Seniori -70 kg Bratul Stang
1. Gheorghe LUCUTA – Oradea (BH)
2. George DIACONESCU – Bucuresti (B)
3. Ionel SLUSAREC – Ulma (SV)
4. Cosmin DUMITRESCU – Bucuresti (B)
5. Alexandru DRAGAN – Campina (PH)
6. Madalin SABAU – Ludus (MS)
7. Mihai TALA – Bucuresti (B)
8. Stefan SARBU – Zarnesti (BV)
9. Nicolae CIOBANU – Motru (GJ)
10 Bogdan IONUTAS – Sisesti (MM)
11 George TIRLUI – Dr. Tr. Severin (MH)
12 Alin IOVANESCU – Ictar-Budinti (TM)

Seniori -75 kg Bratul Stang
1. Viorel DOBRIN – Poiana Lacului (AG)
2. Florin SPIRIDON – Deleni (IS)
3. Gabriel BAN – Bacau (BC)
4. Daniel CHIVU – Pitesti (AG)
5. Alexandru RUS – Brasov (BV)
6. Radu BOJICA – Brastavatu (OT)
7. Dorin APOSTOL – Galati (GL)
8. Ion URSEI – Stoilesti (VL)
9. David BOTAR – Ictar Budinti (TM)
10 Sebastian ANDRUSCA – Brasov (BV)
11 Madalin LAZAR – Slanic (PH)
12 Marian PRELUCA – Gura Humorului (SV)
13 Tudor VODA – Toplita (HR)
14 Daniel STAN – Valea Doftanei (PH)
15 Ionut DOMNITEI – Radauti (SV)

Seniori -80 kg Bratul Stang
?. Lelius PREDA – Carpenisu (GR)
1. Daniel ANDRONACHE – Bucuresti (B)
2. Alin HASIUC – Constanta (CT)
3. Emanuel NICOLAESCU – Radauti (SV)
4. Alin PANA – Filipesti de Targ (PH)
5. Florin MOSCALU – Cernavoda (CT)
6. Cosmin EVU – Calan (HD)
7. Lucian TACHE – Fundeni (PH)
8. Sebastian COJOCARU – Brosteni (SV)
9. Cristi Valentin GABRIAN – Bucuresti (B)
10 Marian NINACS – Seini (MM)
11 Alexandru STEFAN –
12 George DOBRIN – Poiana Lacului (AG)
13 Petru LUCAN – Ulma (SV)
14 Bogdan HAGAU – Ludus (MS)
15 Daniel GHEORGHE – Popesti-Leordeni (IF)
16 George BADEA – Bucuresti (B)
17 Csaba PUSKAS – Galautas (HR)
18 Cezar BAJENARU – Pitesti (AG)
19 Razvan POPESCU – Brasov (BV)
20 Vasile SCURTU – Vladeni-Frumusica (BT)
21 Cristi PRAF – Gratia (TR)

Seniori -85 kg Bratul Stang
1. Andrei CHIPREANOV – Radauti (SV)
2. Marius TRIF – Ludus (MS)
3. Ionut DINU – Bucuresti (B)
4. Simion ROBA – Timisoara (TM)
5. Ervin SZEKELY – Ludus (MS)
6. Mihai COPOS – Husia (SJ)
7. Alexandru SALAJANU – Bucuresti (B)
8. Vasile GHETES – Brodina (SV)
9. Daniel NITOI – Blejoi (PH)
10 Daniel GLIGORAS – Holbav (BV)
11 Ioan ALEXEI – Tecuci (GL)
12 Mihai CUREA – Pitesti (AG)
13 Mihai NEAGU – Bucuresti (B)

Seniori -90 kg Bratul Stang
1. Stefan TAMAS – Sisesti (MM)
2. Andrei KOPANDI – Bucuresti (B)
3. Florin ROTARU – Bucuresti (B)
4. Florin VLAD – Alba Iulia (AB)
5. Mihai ROBA – Timisoara (TM)
6. Gabriel NICOARA – Ludus (MS)
7. Darius PUIAC – Ludus (MS)
8. Dinu DOBREAN – Subcetate (HR)
9. Alexandru DINCA – Rm. Valcea (VL)

Seniori -100 kg Bratul Stang
1. Bogdan STOICA – Campina (PH)
2. Dumitru PODAC – Negresti Oas (SM)
3. Alexandru MARIN – Bucuresti (B)
4. Ion GHICA – Draganesti (OT)
5. Florentin PASAROIU – Bucuresti (B)
6. Vladut PUPAZAN – Bucuresti (B)
7. Alexandru GRUMEZA – Chisinau (B)
8. Vasile MANOLE – Bucuresti (B)
9. Mihai SABAU – Ictar-Budint (TM)
10 Tiberiu POPA – Iasi (IS)
11 Stefan TANASE – Costesti (AG)
12 Alin NASAUDEAN – Hunedoara (HD)
13 Raul BIDIU – Hunedoara (HD)
14 Ferencz FEKETE – Ludus (MS)
15 Adrian IONITA – Bolintin-Vale (GR)

Seniori -110 kg Bratul Stang
1. Olimpiu FAT – Sisesti (MM)
2. Ovidiu IACOB – Piatra Neamt (NT)
3. Adrian LAURUS – Milisauti (SV)
4. Gabriel TOCU – Dor Marunt (BZ)
5. Constantin MIHAI – Bucuresti (B)
6. Madalin CHIRBEA – Mizil (PH)
7. Robert GEORGESCU – Afumati (IF)
8. Liviu LITA – Ramnicu Valcea (VL)
9. Ionut NEDELCU – Buzau (BZ)
10 Marius HINCIANU – Simleu Silvaniei (SJ)

Seniori +110 kg Bratul Stang
1. Ioan PUSCASU – Fagaras (BV)
2. Sabin BADULESCU – Bucuresti (B)
3. Danut BORBIL – Ludus (MS)
4. Bogdan GUTA – Bucuresti (B)
5. Florin RADA – Pitesti (AG)
6. Ciprian TAPASZTO – Ludus (MS)
7. Raul BERGHEA – Brasov (BV)
8. Mirel NICULAE – Buzau (BZ)
9. Daniel ILISAN – Galautas (HR)

Seniori Open Bratul Stang
1. Olimpiu FAT – Sisesti (MM)
2. Andrei CHIPREANOV – Radauti (SV)
3. Istvan DOBRAY – Ludus (MS)
4. Andrei KOPANDI – Bucuresti (B)
5. Sabin BADULESCU – Bucuresti (B)
6. Marius TRIF – Ludus (MS)
7. Florin SPIRIDON – Deleni (IS)
8. Daniel ANDRONACHE – Bucuresti (B)
9. Viorel DOBRIN – Poiana Lacului (AG)
10 Alexandru ROTARU – Valea Padurii (MS)
11 Dumitru PODAC – Negresti Oas (SM)
12 Danut BORBIL – Ludus (MS)
13 Florin RIZEA – Pitesti (AG)
14 Alin HASIUC – Constanta (CT)
15 Emanuel NICOLAESCU – Radauti (SV)

Veterani +100 kg Bratul Drept
1. Danut BORBIL – Ludus (MS)
2. Bogdan GUTA – Bucuresti (B)
3. Ion GROSU – Constanta (CT)
4. Liviu LITA – Ramnicu Valcea (VL)
5. Marin MURESAN – Cluj Napoca (CJ)
6. Benone BULUGU – (GL)
7. Marian CHIRBEA – Mizil (PH)
8. Gabriel STEFAN – Bucuresti (B)

Veterani +100 kg Bratul Stang
1. Danut BORBIL – Ludus (MS)
2. Bogdan GUTA – Bucuresti (B)
3. Ion GROSU – Constanta (CT)
4. Liviu LITA – Ramnicu Valcea (VL)
5. Benone BULUGU – (GL)
6. Marian CHIRBEA – Mizil (PH)

Juniori 55 kg Bratul Drept
1. Darius IAKABOS – Talmaciu (SB)
2. Claudiu DIACONESCU – Talmaciu (SB)

Juniori 60 kg Bratul Drept
1. Cristian PINZARIU – Tirgu Neamt (NT)
2. Daniel VALEA – Singeru (MS)
3. Vasile POPA – Dumbravita (BV)
4. Darius URDEA – Rasnov (BV)

Juniori 65 kg Bratul Drept
1. Catalin APRODU – Tia Mare (OT)
2. Gabriel GOSA – Bascov (AG)
3. Cristi MIGIT – Constanta (CT)
4. George TROANA – Draganesti Olt (OT)
5. Marius LICUT – Craiova (DJ)
6. Alexandru PREDA – Sibiu (SB)
7. Eduard BAN – Bascov (AG)
8. Samuel MOSNEAGU – Rasnov (BV)
9. Marin TABACU – Craiova (DJ)
10 Leonard HIRSCHKORN – Galati (GL)

Juniori 70 kg Bratul Drept
1. Alexandru ZAMFIR – Lehliu-Gara (CL)
2. Vladut SERBAN – Raciu (DB)
3. Ionel SLUSAREC – Ulma (SV)
4. Florentin MIHAI – Carpenisu (GR)
5. Lucian STOICA – Codlea (BV)
6. Cosmin ANDREI – Draganesti-Olt (OT)
7. Ilie STEFAN – Sighisoara (MS)
8. Sorin DUMITRESCU – Vilcanesti (PH)

Juniori 75 kg Bratul Drept
1. Madalin LAZAR – Slanic (PH)
2. Claudiu CODREAN – Oradea (BH)
3. Sergiu BALTEANU – Talmaciu (SB)
4. Dorin PITIAN – Capu Campului (SV)
5. Marius IAMANDI – Carpenisu (GR)
6. Gabriel MICE – Dobrosloveni (OT)
7. Horatiu HADAREAN – Ludus (MS)
8. Adrian SABAU – (MS)
9. Alin TUDOR – Bucuresti (B)
10 Costel ANGHEL – Pucioasa (DB)

Juniori 80 kg Bratul Drept
1. Alin HASIUC – Constanta (CT)
2. Petru LUCAN – Ulma (SV)
3. Gheorghe ONAC – Statesti (DB)
4. Cosmin OLTEANU – Constanta (CT)
5. Sandor BIRTALAN – Sighisoara (MS)
6. David BULUGU – Galati (GL)

Juniori +80 kg Bratul Drept
1. Doru STROE – Filipestii de Tirg (PH)
2. George ISPAS – Berceni (PH)
3. Csongor CSEGODI – Oradea (BH)
4. Sergiu PAVEN – Sat Iosifalau Lugoj (TM)
5. Cosmin MORAR – Hodosa (HR)
6. Alin IORGA – Draganesti (OT)
7. Andrei MINA – Silistea Gumesti (TR)
8. Razvan BUCICA – Draganesti Olt

Junioare -55 kg Bratul Drept
1. Miruna NOVITCHI – Breaza (PH)
2. Ramona BELA – Brasov (BV)

Tineri 60 kg Bratul Drept
1. Cristian POP – Tihau (SJ)
2. Marius VOICU – Varbilau (PH)
3. Gheorghe GHIZDAVET – campulung (AG)
4. George JINGA – Rasnov (BV)
5. Alexandru ROTARU – Valea Padurii (MS)

Tineri 65 kg Bratul Drept
1. Gabriel POPESCU – Caianu (CJ)
2. Florin ICHIM – Constanta (CT)
3. Bogdan MOLDOVAN – Brasov (BV)
4. Paul LASCU – Brasov (BV)
5. Bogdan PRIPON – Lugoj (TM)
6. Marian FRUNZA – Nicolae Balcescu (CT)
7. Marian NENCIU – Brasov (BV)
8. Leonid PINTEA – Targu Neamt (NT)
9. Alin BARAITARU – Caracal (OT)
10 Catalin GAVRILA – Gheorghe Lazar (IL)

Tineri 70 kg Bratul Drept
1. Gheorghe LUCUTA – Oradea (BH)
2. Marius BALUTA – Pitesti (AG)
3. Ionut HARAMUZ – Stalpeni (AG)
4. Mihai NEDELEA – Pitesti (AG)
5. Albert DRAGHICI – Pucioasa (DB)
6. Gheorghe VAIDOS – Subcetate (HR)
7. Stefan SARBU – Zarnesti (BV)
8. Vladislav GATCAN – (BC)
9. Florin PIOARU – Pucioasa (DB)
10 Adrian RADUCAN – Zarnesti (BV)
11 Daniel SANDU – Voluntari (IF)

Tineri 75 kg Bratul Drept
1. Adrian MURESAN – Cetatele (MM)
2. Andreas SAFTA – Bucuresti (B)
3. Calin SACALIU – Bucuresti (B)
4. Ionut DOMNITEI – Radauti (SV)
5. Razvan IONUTAS – Sisesti (MM)
6. Alexandru OARNA – Constanta (CT)
7. Robert MACSIM – Constanta (CT)
8. David KUPAS – Sisesti (MM)
9. Florin BONEA – Craiova (DJ)
10 Dan SARACUT – Bulz (BH)
11 Robert TOCEA – Caracal (OT)

Tineri 80 kg Bratul Drept
1. Istvan DOBRAY – Ludus (MS)
2. Emanuel NICOLAESCU – Radauti (SV)
3. Dan-Andreas DEDIU – Bacau (BC)
4. Eduard ARITON – Urechesti (BC)
5. Florin CARAGEA – Scoarta (GJ)
6. Daniel POP – Dumbravita (MM)
7. Gabriel CUPRINSU – Bascov (AG)
8. Adrian POPA – Dumbravita (BV)
9. Lucian VASILE – Caracal (OT)
10 Cosmin BULARCA – Sita Buzaului (CV)

Tineri 85 kg Bratul Drept
1. Vlad EPURAN – Drobeta Turnu Severin (MH)
2. Alexandru NAE – Mizil (PH)
3. Vasile GHETES – Brodina (SV)
4. Sergiu MAL – Somcuta Mare (MM)

Tineri 90 kg Bratul Drept
1. ALIN SANDU – Lehliu Gara (CL)
2. Georgian RADULESCU – Mizil (PH)
3. Paul PITIAN – Capu Campului (SV)
4. Marius CHIRBEA – Mizil (PH)
5. Stelut GHERASIM – Timisoara (TM)

Tineri +90 kg Bratul Drept
1. Adrian LAURUS – Milisauti (SV)
2. Constantin MIHAI – Bucuresti (B)
3. Gergo FODOR – Sisesti (MM)
4. Alexandru DECA – Caracal (OT)
5. Marian NICOLAE – Bucuresti (B)
6. Adrian MOLDOVAN – Toplita (HR)
7. Alexandru EPURAN – Drobeta Turnu Severin (MH)

Tinere +55 kg Bratul Drept
1. Talida MITURCA – Fintinele (PH)
2. Andra NOVITCHI – Breaza (PH)
3. Madalina MURESAN – Cluj Napoca (CJ)

Senioare -65 kg Bratul Drept
1. Miruna NOVITCHI – Breaza (PH)
2. Talida MITURCA – Fintinele (PH)
3. Alina COCANEANU – Bucuresti (B)
4. Ionela BERBECE – Brasov (BV)
5. Andra NOVITCHI – Breaza (PH)
6. Ana-Maria MIHAI – Brasov (BV)

Veterani 80 kg Bratul Drept
1. Lucian TUDOR – Bucuresti (B)
2. Corneliu CANDREA – Bucuresti (B)
3. Eugen MARICA – Brasov (BV)
4. Alexandru CRACIUN – Codlea (BV)

Veterani 90 kg Bratul Drept
1. Daniel PATRASCU – Mizil (PH)
2. Edward KOLOZSVARI – Ludus (MS)
3. Gigel NEAGU – Bucuresti (B)
4. Valentin MARELE – Brasov (BV)

Veterani 100 kg Bratul Drept
1. Raul BIDIU – Hunedoara (HD)
2. Dragos MECU – Bucuresti (B)
3. Cornel NOVITCHI – Breaza (PH)
4. Mircea CARLOGANU – Brasov (BV)
5. Augustin MANTOG – Insuratei (GJ)

Seniori -55 kg Bratul Drept
1. Darius IAKABOS – Talmaciu (SB)
2. Claudiu DIACONESCU – Talmaciu (SB)
3. Alexandru POJAR – Badon (SJ)
4. Laurentiu GHEORGHE – Pitesti (AG)
5. Alexandru BARSAN – Talmaciu (SB)

Seniori -60 kg Bratul Drept
1. Ruslan BALAIUS – Bucuresti (B)
2. Cristian POP – Tihau (SJ)
3. Alexandru ROTARU – Valea Padurii (MS)

Seniori -65 kg Bratul Drept
1. Florin RIZEA – Pitesti (AG)
2. Lorand HERCZEG – Ludus (MS)
3. Marian FRUNZA – Nicolae Balcescu (CT)
4. Filip TIRSU – Ludus (MS)
5. Cristian ZIDARU – Tatomiresti (DJ)
6. Catalin BIZBAC – Bucuresti (B)
7. Marian CALOTA – Bucuresti (B)
8. Andrei IVANESCU – Zarnesti (BV)
9. Valentin BADESCU – Prundeni (VL)
10 Georgian CRACIUN – Brasov (BV)
11 Ionel SPIREA – Pitesti (AG)
12 Florin LUCUTA – Oradea (BH)

Seniori -70 kg Bratul Drept
1. Madalin SABAU – Ludus (MS)
2. Ionut GHIDIA – Mizil (PH)
3. Eduard BANU – Mizil (PH)
4. George DIACONESCU – Bucuresti (B)
5. Cosmin DUMITRESCU – Bucuresti (B)
6. Alin IOVANESCU – Ictar-Budinti (TM)
7. Daniel LEAH – Cimpeni (AB)
8. Gheorghe LUCUTA – Oradea (BH)
9. Ovidiu STINGA – Tecuci (GL)
10 Mihai TALA – Bucuresti (B)
11 Bogdan IONUTAS – Sisesti (MM)
12 Ionel SLUSAREC – Ulma (SV)
13 Alexandru DRAGAN – Campina (PH)
14 Nicolae CIOBANU – Motru (GJ)
15 Alexandru ZAMFIR – Lehliu-Gara (CL)
16 George TIRLUI – Dr. Tr. Severin (MH)
17 Stefan SARBU – Zarnesti (BV)
18 Vlad STEJEROIU – Brasov (BV)
19 Marius BALUTA – Pitesti (AG)

Seniori -75 kg Bratul Drept
1. Viorel DOBRIN – Poiana Lacului (AG)
2. Paul AVRAM – Lipova (AR)
3. Gabriel BAN – Bacau (BC)
4. Daniel CHIVU – Pitesti (AG)
5. Andreas SAFTA – Bucuresti (B)
6. Florin SPIRIDON – Deleni (IS)
7. Adrian MURESAN – Cetatele (MM)
8. Razvan IONUTAS – Sisesti (MM)
9. Dorin APOSTOL – Galati (GL)
10 Radu BOJICA – Brastavatu (OT)
11 Ionut ENESCA – Lugoj (TM)
12 Laurentiu PICIU – Slobozia (IL)
13 Daniel STAN – Valea Doftanei (PH)
14 Constantin SILAV – Bacau (BC)
15 Vasile SCURTU – Vladeni-Frumusica (BT)
16 Ion OPREA – Rm Valcea (VL)
17 Robert MACSIM – Constanta (CT)
18 Ionut DOMNITEI – Radauti (SV)
19 Alin TUDOR – Bucuresti (B)
20 Alexandru RUS – Brasov (BV)
21 Marian PRELUCA – Gura Humorului (SV)
22 David BOTAR – Ictar Budinti (TM)
23 Florin BONEA – Craiova (DJ)
24 Istvan PETELEY – Targu Mures (MS)
25 Madalin LAZAR – Slanic (PH)
26 Valentin SANDU – Varbilau (PH)
27 Ion URSEI – Stoilesti (VL)
28 Tudor VODA – Toplita (HR)
29 Sebastian ANDRUSCA – Brasov (BV)

Seniori -80 kg Bratul Drept
1. Denis IONESCU – Constanta (CT)
2. Emanuel STANCIU – Rm. Valcea (VL)
3. Alin HASIUC – Constanta (CT)
4. Daniel ANDRONACHE – Bucuresti (B)
5. Cosmin EVU – Calan (HD)
6. Sebastian COJOCARU – Brosteni (SV)
7. Emanuel NICOLAESCU – Radauti (SV)
8. Radu LIXANDRU –
9. Cristi Valentin GABRIAN – Bucuresti (B)
10 George DOBRIN – Poiana Lacului (AG)
11 Alexandru UNTEA – Zimbreasca (TR)
12 Cezar BAJENARU – Pitesti (AG)
13 Alin PANA – Filipesti de Targ (PH)
14 Lucian TACHE – Fundeni (PH)
15 George BADEA – Bucuresti (B)
16 Daniel GHEORGHE – Popesti-Leordeni (IF)
17 Florin MOSCALU – Cernavoda (CT)
18 Alexandru STEFAN –
19 Petru LUCAN – Ulma (SV)
20 Lucian TUDOR – Bucuresti (B)
21 Alexandru NAE – Mizil (PH)
22 Csaba PUSKAS – Galautas (HR)
23 Razvan POPESCU – Brasov (BV)
24 Bogdan HAGAU – Ludus (MS)
25 Lelius PREDA – Carpenisu (GR)
26 Marian NINACS – Seini (MM)

Seniori -85 kg Bratul Drept
1. Andrei CHIPREANOV – Radauti (SV)
2. Ervin SZEKELY – Ludus (MS)
3. Marius TRIF – Ludus (MS)
4. Simion ROBA – Timisoara (TM)
5. Ioan ALEXEI – Tecuci (GL)
6. Claudiu MITREA – Baile Olanesti (VL)
7. Mihai CUREA – Pitesti (AG)
8. Daniel NITOI – Blejoi (PH)
9. Nicolae NICA – Codlea (BV)
10 Mihai NEAGU – Bucuresti (B)
11 Mihai COPOS – Husia (SJ)

Seniori -90 kg Bratul Drept
1. Stefan TAMAS – Sisesti (MM)
2. Florin ROTARU – Bucuresti (B)
3. Bogdan ROMAN – Borsa (MM)
4. Florian LAZAR – Arad (AR)
5. Sorin COSMA – Coleseni (AB)
6. Mihai ROBA – Timisoara (TM)
7. Cosmin ROMANESCU – Targu Jiu (GJ)
8. Gabriel NICOARA – Ludus (MS)
9. Darius PUIAC – Ludus (MS)
10 Andrei KOPANDI – Bucuresti (B)
11 Claudiu PUSCAS – Dumbravita (BV)
12 Ionut STANCU – Racari (DB)
13 Alexandru DINCA – Rm. Valcea (VL)
14 Florin VLAD – Alba Iulia (AB)
15 Florin SOFRONIE – Bucuresti (B)
16 Dorel CHITU – Breaza (BV)
17 Emanuel PANFIL – Bucuresti (B)
18 Dinu DOBREAN – Subcetate (HR)
19 Alexandru VLAJOAGA – Pitesti (AG)
20 Marius CHIRBEA – Mizil (PH)

Seniori -100 kg Bratul Drept
1. Bogdan STOICA – Campina (PH)
2. Vasile MANOLE – Bucuresti (B)
3. Dumitru PODAC – Negresti Oas (SM)
4. Ionut CALTOSU – Bucuresti (B)
5. Florentin PASAROIU – Bucuresti (B)
6. Artur GYARMATI – Ludus (MS)
7. Mihai SABAU – Ictar-Budint (TM)
8. Ion GHICA – Draganesti (OT)
9. Alexandru GRUMEZA – Chisinau (B)
10 Andrei LUPSA – Techirghiol (CT)
11 Andras EGYED – Baraolt (CV)
12 Cristian ANGHELACHE – Bucuresti (B)
13 Stefan TANASE – Costesti (AG)
14 Alin NASAUDEAN – Hunedoara (HD)
15 Tiberiu POPA – Iasi (IS)
16 Cosmin MUREA – Sita Buzaului (BZ)
17 Alexandru MINCU – Campina (PH)
18 Adrian IONITA – Bolintin-Vale (GR)
19 Ferencz FEKETE – Ludus (MS)
20 Vladut PUPAZAN – Bucuresti (B)
21 Mircea CARLOGANU – Brasov (BV)

Seniori -110 kg Bratul Drept
1. Olimpiu FAT – Sisesti (MM)
2. Adrian LAURUS – Milisauti (SV)
3. Constantin MIHAI – Bucuresti (B)
4. Ovidiu IACOB – Piatra Neamt (NT)
5. Adrian TUDOSE – Rosiori de Vede (TR)
6. Robert GEORGESCU – Afumati (IF)
7. Gabriel TOCU – Dor Marunt (BZ)
8. Cosmin SOTREANU – Comarnic (PH)
9. Ionut NEDELCU – Buzau (BZ)
10 Marian CHIRBEA – Mizil (PH)
11 Madalin CHIRBEA – Mizil (PH)
12 Liviu LITA – Ramnicu Valcea (VL)

Seniori +110 kg Bratul Drept
1. Ciprian TAPASZTO – Ludus (MS)
3. Sabin BADULESCU – Bucuresti (B)
4. Danut BORBIL – Ludus (MS)
5. Florin RADA – Pitesti (AG)
6. Daniel ILISAN – Galautas (HR)
7. Mirel NICULAE – Buzau (BZ)
8. Bogdan GUTA – Bucuresti (B)
2. Ioan PUSCASU – Fagaras (BV)

Seniori Open Bratul Drept
1. Sabin BADULESCU – Bucuresti (B)
2. Adrian LAURUS – Milisauti (SV)
3. Olimpiu FAT – Sisesti (MM)
4. Stefan TAMAS – Sisesti (MM)
5. Ervin SZEKELY – Ludus (MS)
6. Constantin MIHAI – Bucuresti (B)
7. Madalin SABAU – Ludus (MS)
8. Bogdan STOICA – Campina (PH)
9. Andrei CHIPREANOV – Radauti (SV)
10 Denis IONESCU – Constanta (CT)
11 ALIN SANDU – Lehliu Gara (CL)
12 Lorand HERCZEG – Ludus (MS)
13 Paul AVRAM – Lipova (AR)
14 Bogdan ROMAN – Borsa (MM)

NU SUNT COMENTARII

Lasa-ne un mesaj