Zloty Tur – Nemiroff Professional’s Armwrestling World Cup 2004

Zloty Tur – Nemiroff Professional’s Armwrestling World Cup 2004

Aflat la a 2-a editie profesionista, si la a 5-a editie ca turneu international “Zloty Tur 2004”, concursul a reunit, pe 6 noiembrie 2004, o pleiada de vedete din Europa si, atentie, si din USA. Au participat armwrestleri celebri, ca americanii John Brzenk, Travis Bagent si Ron Bath (53 de ani !), rusii Alexey Voevoda si Roman Tsindeliani, , ucrainienii Alexey Semerenko, Taras Ivakin si Rustam Babayev, bulgarul Cvetan Gashevski etc.

Competitia s-a desfasurat, numai pentru bratul drept, la categoriile 63 kg, 78 kg, 95 kg, +95 kg, si OPEN.

Delegatia noastra a fost alcatuita din arbtirul Dragos Corcoveanu si sportivul Ion Oncescu care s-a inscris la categoria 95 kg.

In final Oncescu a ocupat pozitia a 4-a intr-o companie selecta avand adversari foarte puternici. Iata rezultatele oficiale:

63 Kg

1. Tsindeliani, Roman (RUS) 10 Pts.
2. Bolotaev, Vladimir (RUS) 7 Pts.
3. Bratchenia, Viktar (BLR) 5 Pts.
4. Tunca, Seydi Ali (TUR) 4 Pts.
5. Starozhilov, Igor (RUS) 3 Pts.
6. Gajda, Daniel (POL) 2 Pts.
7. Szewczyk, Tomasz (POL) 0 Pts.
8. Sumak, Pavel (BLR) 0 Pts.
9. Graffunder, Adam (POL) 0 Pts.
10. Nogobods, Karlis (LAT) 0 Pts.

78 Kg

1. Babaev, Rustam (UKR) 10 Pts.
2. Gashevski, Cvetan (BUL) 7 Pts.
3. Bondaruk, Grigori (UKR) 5 Pts.
4. Chmielewski, Zbigniew (POL) 4 Pts.
5. Silvers, Chad (USA) 3 Pts.
6. Akhvlediani, Avtandili (GEO) 2 Pts.
7. Erkorkmaz, Caglar (TUR) 0 Pts.
8. Amolins, Janis (LAT) 0 Pts.
9. Zaklicki, Wiktor (POL) 0 Pts.
10. Sundling, Jonas (SWE) 0 Pts.
11. Kajstura, Piotr (POL) 0 Pts.
12. Gomiashvili, Giya (RUS) 0 Pts.
13. Gochelashvili, Malkhaz (GEO) 0 Pts.
14. Budzowski, Rafal (POL) 0 Pts.
15. Khatami, Askhan (GER) 0 Pts.
16. Tiryaki, Omer Lufti (TUR) 0 Pts.

95 Kg

1. Brzenk, John (USA) 10 Pts.
2. Bath, Ron (USA) 7 Pts.
3. Ivakin, Taras (UKR) 5 Pts.
4. Oncescu, Ion (ROM) 4 Pts.
5. Selearis, Michael (USA) 3 Pts.
6. Myers, Christopher (USA) 2 Pts.
7. Nimis, Giovanni (ITA) 0 Pts.
8. Glowinski, Artur (POL) 0 Pts.
9. Rundstrom, Andreas (SWE) 0 Pts.
10. Formela, Marcin (POL) 0 Pts.
11. Grochowski, Mariusz (POL) 0 Pts.
12. Kruszynski, Krystian (POL) 0 Pts.
13. Racek, Peter (SVK) 0 Pts.
14. Antonovics, Raimonds (LAT) 0 Pts.
+95 Kg

1. Voevoda, Alexey (RUS) 10 Pts.
2. Bagent, Travis (USA) 7 Pts.
3. Girdner, Matt (USA) 5 Pts.
4. Semerenko, Alexey (UKR) 4 Pts.
5. Spusta, Peter (SVK) 3 Pts.
6. Kokoev, Ruslan (RUS) 2 Pts.
7. Tomsons, Normunds (LAT) 0 Pts.
8. Sharkov, Andrey (UKR) 0 Pts.
9. Glowacki, Slawomir (POL) 0 Pts.
10. Kujala, Petri (FIN) 0 Pts.
11. Piechowiak, Wojciech (POL) 0 Pts.
12. Mikelionis, Vydas (LIT) 0 Pts.
13. Kokkare, Tommy (SWE) 0 Pts.
14. Wyszynski, Sebastian (POL) 0 Pts.

OPEN

1. Voevoda, Alexey (RUS) 10 Pts.
2. Girdner, Matt (USA) 7 Pts.
3. Brzenk, John (USA) 5 Pts.
4. Semerenko, Alexey (UKR) 4 Pts.
5. Ivakin, Taras (UKR) 3 Pts.
6. Bagent, Travis (USA) 2 Pts.
7. Tomsons, Normunds (LAT) 0 Pts.
8. Kokoev, Ruslan (RUS) 0 Pts.
9. Selearis, Michael (USA) 0 Pts.
10. Bath, Ron (USA) 0 Pts.
11. Myers, Christopher (USA) 0 Pts.
12. Sharkov, Andrey (UKR) 0 Pts.
13. Gashevski, Cvetan (BUL) 0 Pts.
14. Oncescu, Ion (ROM) 0 Pts.
15. Glowinski, Artur (POL) 0 Pts.
16. Mikelionis, Vydas (LIT) 0 Pts.
17. Formela, Marcin (POL) 0 Pts.
18. Rundstrom, Andreas (SWE) 0 Pts.
19. Chmielewski, Zbigniew (POL) 0 Pts.
20. Grochowski, Mariusz (POL) 0 Pts.
21. Kokkare, Tommy (SWE) 0 Pts.
22. Kujala, Petri (FIN) 0 Pts.
23. Glowacki, Slawomir (POL) 0 Pts.

Fotografii de la concurs si alte comentarii gasiti pe forumul de skandenberg, apasand AICI

Dragos CORCOVEANU

 

ARTICOLE SIMILARE

NU SUNT COMENTARII

Lasa-ne un mesaj