Steel Man Tg Neamt 2013

Steel Man Tg Neamt 2013

0 715

Concursul s-a desfasurat pe data de 21 septembrie, in Targu Neamt, la Hotel Ozana. Din partea Asociatiei Romana de Skandenberg “Brat de Fier” au fost invitati Radu Valahu si arbitrii Mircea Simionescu-Simicel si Alexandru Bolborici.

Au fost 3 categorii de greutate atat la juniori cat si la seniori, plus openuri. Multe meciuri foarte disputate, cu rasturnari de situatie. Castigatorul absolut, Cosmin Alexandrescu, a inceput cu stangul, pierzand primul meci pe greseli de cot, insa a castigat apoi totul.

Vezi poze aici.

Vezi video aici.

SteelMan201343

Juniori 70 kg
1. Traian Avacaretei – Vinatori Neamt (NT)
2. Ioan Anitulesei – Radauti (SV)
3. Eduard Brinzei – Targu Neamt (NT)
4. Emanuel Leonte – Oglinzi (NT)
5. Remus Balut- Petricani (NT)
6. Iustin Lazar – Vinatori (NT)
7. Andrei Bodron – Timisesti (NT)
8. Cristian Pinzariu – Targu Neamt (NT)
9. Dragos Tomiuc – Galanesti (SV)
10. Ionut Scutaru – Filioara (NT)
11. Constantin Ticu – Vinatori (NT)
12. Razvan Movila – Brusturi (NT)
13. Radu Oltianu – Agapia (NT)
14. Cosmin Sodomanu – Targu Neamt (NT)
15. Ionut Venin – Gura Humorului (SV)
16. Dumitru Ursache – Targu Neamt (NT)

Juniori 80 kg
1. Andrei Cerbu – Poiana Teiului (NT)
2. Cosmin Aflorei – Poiana Teiului (NT)
3. Laviniu Apostoae – Oglinzi (NT)
4. Gabriel Moisii – Targu Neamt (NT)
5. Bogdan Crismariu – Urecheni (NT)
6. Marius Obreja – Brusturi (NT)

Juniori +80 kg
1. Ionut Buhaianu – Siret (NT)
2. Vlad Ignea – Targu Neamt (NT)
3. Ioan Onea – Vinatori (NT)

Juniori Open Right
1. Cosmin Aflorei – Poiana Teiului (NT)
2. Ionut Buhaianu – Siret (NT)
3. Traian Avacaretei – Vinatori Neamt (NT)
4. Ioan Anitulesei – Radauti (SV)
5. Andrei Cerbu – Poiana Teiului (NT)
6. Vlad Ignea – Targu Neamt (NT)

Seniori 70 kg
1. Dumitru Tanu – Frasin (SV)
2. Claudiu Olar – Vascauti (SV)
3. Cristian Pop – Tihau (SJ)
4. Mihai Ichim – Targu Neamt (NT)
5. Leonid Pintea – Targu Neamt (NT)
6. Traian Avacaretei – Vinatori Neamt (NT)
7. Gabriel Popa – Brusturi (NT)
8. Ioan Anitulesei – Radauti (SV)
9. Dragos Tomiuc – Galanesti (SV)
10. Robert Tepelus – Braila (BR)
11. Alin Betianu – Targu Neamt (NT)

Seniori 80 kg
1. Mihai Haj – Volovat (SV)
2. Laurentiu Gusavan – Vanatori (NT)
3. Gabriel Ursachi – Radauti (SV)
4. Rainer Brasoveanu – Radauti (SV)
5. Cosmin Aflorei – Poiana Teiului (NT)
6. Andrei Cerbu – Poiana Teiului (NT)
7. Paul Daila – Petricani (NT)
8. Laviniu Apostoae – Oglinzi (NT)
9. Florin Oncioiu – Ianca (BR)

Seniori +80 kg
1. Cosmin Alexandrescu – Radauti (SV)
2. Ovidiu Istrate – Targu Neamt (NT)
3. Vasile Vrinceanu – Targu Neamt (NT)
4. Ioan Ursu – Campu Lung Moldovenesc (SV)
5. Robert Murariu – Petricani (NT)
6. Lucian Maftei – Urecheni (NT)
7. Adrian Oresciuc – Fundu Moldovei (SV)
8. Robert Ungureanu – Suceava (SV)

Seniori Open Right
1. Cosmin Alexandrescu – Radauti (SV)
2. Mihai Haj – Volovat (SV)
3. Dumitru Tanu – Frasin (SV)
4. Laurentiu Gusavan – Vanatori (NT)
5. Ovidiu Istrate – Targu Neamt (NT)
6. Claudiu Olar – Vascauti (SV)

ARTICOLE SIMILARE

NU SUNT COMENTARII

Lasa-ne un mesaj