Promenada Mall Shopping Sibiu – 24 aug 2014

Promenada Mall Shopping Sibiu – 24 aug 2014

0 1134

Datorită locatiei si premiilor atractive, peste 100 de sportivi au venit la concursul de skandenberg organizat la initiativa lui Valentin Bădescu, la Promenada Mall Shopping Sibiu. Concursul a fost un adevărat maraton, tinand 8 ore, punand la grea încercare atat sportivii cat si arbitrii prezenti: Mircea Simionescu-Simicel si Ana-Maria Lazăr. Radu Valahu a întretinut atmosfera, în concurs fiind înscrisi foarte multi campioni nationali.
Au fost meciuri cu adevărat spectaculoase, cu înfruntări dintre actuali campioni nationali de la categorii diferite, multi dintre ei întalnindu-se pentru prima oară într-o confruntare directă, nestiind nimeni care va fi rezultatul final.
Desi cu o greutate în jur de 75 kg, Viorel Dobrin s-a înscris la categoria -85 kg si s-a impus foarte clar. Multi, inclusiv eu, îi atribuiau titulatura de „adevărată fortă a naturii“, care însă trebuie schimbată pentru că a depăsit-o. El este seniorul cu cele mai mari sanse la Campionatul Mondial din septembrie, din Lituania, anul trecut castigand bronzul la -70 kg, bratul drept.

Vezi poze aici.

Vezi video aici.

Juniori 14 Open Right
1 Alin TUDOR – Bucuresti (B)
2 David DINCULETE – Sibiu (SB)
3 Vlad TUFIS – Sibiu (SB)
4 Bogdan TERTECI – Talmaciu (SB)
Juniori 18 Open Right
1 Iulian MIHAILA – Capu Campului (SV)
2 Alexandru ZAMFIR – Lehliu-Gara (CL)
3 Gabriel GOSA – Bascov (AG)
4 Doru STROE – Filipestii de Tirg (PH)
5 Horatiu AJDEROF – Racovita (SB)
6 Cristian SEFAN – Lehliu Gara (CL)
7 Alin TUDOR – Bucuresti (B)
8 Cristinel PADURARU – Sibiu (SB)
9 Darius IAKABOS – Talmaciu (SB)
10 Adrian SABAU – (MS)
11 Sergiu BALTEANU – Talmaciu (SB)
12 Alexandru STRAUTIU – Sibiu (SB)
13 Ioan AJDEROF – Racovita (SB)
14 Mihai NEDELEA – Pitesti (AG)
15 Daniel VASS – Cisnadie (SB)
16 Claudiu DIACONESCU – Talmaciu (SB)
17 Cosmin MANIUTIU – Avrig (SB)
18 Ioan GELERIU – Sibiu (SB)
19 Alexandru DAVID – Telna (AB)
20 Catalin VELTAN – Vesten (SB)
21 Mihai VASIU – Rocovita (SB)
Seniori 70 kg Right
1 Madalin SABAU – Ludus (MS)
2 Gabriel POPESCU – Lipanesti (PH)
3 Nicolae CIOBANU – Motru (GJ)
4 Radu BOJICA – Brastavatu (OT)
5 Cosmin DUMITRESCU – Bucuresti (B)
6 Lorand HERCZEG – Ludus (MS)
7 Radu CRAFCIC – Vesteu (SB)
8 Ionel POP – Ilva Mare (BN)
9 Rashad ABBASOV – Bucuresti (B)
10 Dumitru ANGHEL – Prundeni (VL)
11 Marian CALOTA – Bucuresti (B)
12 Valentin BADESCU – Prundeni (VL)
13 Alexandru STRAUTIU – Sibiu (SB)
14 Florin DANILESCU – Mioveni (AG)
15 Darius IAKABOS – Talmaciu (SB)
16 Claudiu MOLDOVAN – Sibiu (SB)
17 Mihai TALA – Bucuresti (B)
18 Horatiu AJDEROF – Racovita (SB)
19 Dan-Critian CODOREAN – Sibiu (SB)
20 Gabriel ZAHARIA – Fagaras (BV)
21 Alexandru COMAN – Selimbar (SB)
22 Cristinel PADURARU – Sibiu (SB)
23 Claudiu MITEA – Sibiu (SB)
24 Alexandru BARSAN – Talmaciu (SB)
25 Alexandru POJAR – Badon (SJ)
Seniori 85 kg Right
1 Viorel DOBRIN – Poiana Lacului (AG)
2 Ervin SZEKELY – Ludus (MS)
3 Daniel ANDRONACHE – Bucuresti (B)
4 Paul AVRAM – Lipova (AR)
5 Daniel BARBU – Optasi (OT)
6 Simion ROBA – Timisoara (TM)
7 Marius TRIF – Atintis (MS)
8 Adrian ENACHE – Stolnici (AG)
9 Paul PITIAN – Capu Campului (SV)
10 Darius PUIAC – Ludus (MS)
11 Ciprian GIOSU – Huedin (CJ)
12 Cosmin ROMANESCU – Targu Jiu (GJ)
13 Ioan AJDEROF – Racovita (SB)
14 Istvan DOBRAY – Ludus (MS)
15 Gigel NEAGU – Bucuresti (B)
16 Ruslan GUTSANU – Iasi (IS)
17 Florin IONESCU – Sibiu (SB)
18 Marius PASTIU – Sibiu (SB)
19 Florin CARAGEA – Scoarta (GJ)
20 Dumitru FIRACHE – Caracal (OT)
21 Gabriel CUPRINSU – Bascov (AG)
22 Bogdan TINT – Orlat (SB)
Seniori 100 kg Right
1 Marian DUFAR – Dobrogostea (AG)
2 Stefan TANASE – Costesti (AG)
3 Raul BIDIU – Hunedoara (HD)
4 Sorin COSMA – Bucium (AB)
5 Gabriel NICOARA – Ludus (MS)
6 Artur GYARMATI – Ludus (MS)
7 Daniel MOSIN – Sibiu (SB)
8 Olivu DAVID – Sibiu (SB)
9 Andrei MANTA – Rm Valcea (VL)
10 Mihai HARSAN – Sibiu (SB)
11 Edward KOLOZSVARI – Ludus (MS)
12 Tiberiu POPA – Iasi (IS)
13 Florin IVANOAIE – Timisoara (TM)
14 Bobi ANTONIE – Rovinari (GJ)
15 Ferencz FEKETE – Ludus (MS)
Seniori +100 kg Right
1 Ciprian TAPASZTO – Ludus (MS)
2 Bogdan MOLDOVAN – Cluj Napoca (CJ)
3 Florin RADA – Pitesti (AG)
4 Marius HINCIANU – Simleu Silvaniei (SJ)
5 Paul FEDIUC – Radauti (SV)
Juniori 18 Open Left
1 Doru STROE – Filipestii de Tirg (PH)
2 Claudiu DIACONESCU – Talmaciu (SB)
3 Iulian MIHAILA – Capu Campului (SV)
4 Alexandru ZAMFIR – Lehliu-Gara (CL)
5 Alin TUDOR – Bucuresti (B)
6 Ioan AJDEROF – Racovita (SB)
7 Gabriel GOSA – Bascov (AG)
8 Cristinel PADURARU – Sibiu (SB)
9 Mihai NEDELEA – Pitesti (AG)
10 Alexandru STRAUTIU – Sibiu (SB)
11 Mihai VASIU – Rocovita (SB)
12 Cristian SEFAN – Lehliu Gara (CL)
13 Ioan GELERIU – Sibiu (SB)
14 Daniel VASS – Cisnadie (SB)
15 Darius IAKABOS – Talmaciu (SB)
16 Alexandru DAVID – Telna (AB)
17 Horatiu AJDEROF – Racovita (SB)
18 Danut TOMOROGA – Rapoltu Mare (HD)
19 Andrei PLESA – Vestem (SB)
20 Vlad TUFIS – Sibiu (SB)
21 Florin BOGYA – Sibiu (SB)
22 Cosmin MANIUTIU – Avrig (SB)
Seniori 70 kg Left
1 Madalin SABAU – Ludus (MS)
2 Gabriel POPESCU – Lipanesti (PH)
3 Cosmin DUMITRESCU – Bucuresti (B)
4 Rashad ABBASOV – Bucuresti (B)
5 Alexandru STRAUTIU – Sibiu (SB)
6 Radu BOJICA – Brastavatu (OT)
7 Claudiu DIACONESCU – Talmaciu (SB)
8 Mihai NEDELEA – Pitesti (AG)
9 Lorand HERCZEG – Ludus (MS)
10 Mihai TALA – Bucuresti (B)
11 Gabriel ZAHARIA – Fagaras (BV)
12 Dan-Critian CODOREAN – Sibiu (SB)
13 Alexandru BARSAN – Talmaciu (SB)
14 Nicolae CIOBANU – Motru (GJ)
15 Liviu NEAGU – Sibiu (SB)
16 Alin TUDOR – Bucuresti (B)
17 Alexandru COMAN – Selimbar (SB)
18 Ionel POP – Ilva Mare (BN)
19 Valentin BADESCU – Prundeni (VL)
20 Alexandru POJAR – Badon (SJ)
21 Dumitru ANGHEL – Prundeni (VL)
Seniori 85 kg Left
1 Daniel ANDRONACHE – Bucuresti (B)
2 Viorel DOBRIN – Poiana Lacului (AG)
3 Istvan DOBRAY – Ludus (MS)
4 Daniel BARBU – Optasi (OT)
5 Alexandru SALAJANU – Bucuresti (B)
6 Darius PUIAC – Ludus (MS)
7 Gigel NEAGU – Bucuresti (B)
8 Doru STROE – Filipestii de Tirg (PH)
9 Ervin SZEKELY – Ludus (MS)
10 Paul PITIAN – Capu Campului (SV)
11 Simion ROBA – Timisoara (TM)
12 Ruslan GUTSANU – Iasi (IS)
13 Cosmin ROMANESCU – Targu Jiu (GJ)
14 Gabriel CUPRINSU – Bascov (AG)
15 Ciprian GIOSU – Huedin (CJ)
16 Ioan AJDEROF – Racovita (SB)
17 Adrian ENACHE – Stolnici (AG)
18 Usama SYED – PAKISTAN (SB)
19 Marius TRIF – Atintis (MS)
20 Florin IONESCU – Sibiu (SB)
Seniori 100 kg Left
1 Raul BIDIU – Hunedoara (HD)
2 Marian DUFAR – Dobrogostea (AG)
3 Edward KOLOZSVARI – Ludus (MS)
4 Stefan TANASE – Costesti (AG)
5 Gabriel NICOARA – Ludus (MS)
6 Tiberiu POPA – Iasi (IS)
7 Raul ROMAN – Rapold (HD)
8 Ferencz FEKETE – Ludus (MS)
Seniori +100 kg Left
1 Bogdan MOLDOVAN – Cluj Napoca (CJ)
2 Florin RADA – Pitesti (AG)
3 Olivu DAVID – Sibiu (SB)
4 Ciprian TAPASZTO – Ludus (MS)
5 Marius HINCIANU – Simleu Silvaniei (SJ)

ARTICOLE SIMILARE

NU SUNT COMENTARII

Lasa-ne un mesaj