Cupa Zilele orasului Draganesti-Olt 2013

Cupa Zilele orasului Draganesti-Olt 2013

0 948

Concursul s-a desfasurat cu ocazia Zilelor orasului Draganesti-olt, pe data de 28 septembrie 2013. Datorita premiilor in bani anuntate, au venit sportivi din toate colturile tarii, fiind cel mai valoros concurs de skandenberg din acest an, dupa Nationale. Au participat medaliati la mondiale si multi campioni nationali.

Concursul s-a desfasurat la doua mese de concurs, arbitrii fiind: Mircea Simionescu-Simicel, Victor Barbu, Eduard Dimian, Alin Cuemjiev, Cristian Anheliuc si Ramona Nicolae.

Vezi 300 de poze aici.

Vezi video aici.

Rezultate complete:
Juniori 16 Open Right
1 Alexandru ZAMFIR – Lehliu-Gara (CL)
2 Darius IAKABOS – Talmaciu (SB)
3 Marin ANGHEL – Draganesti Olt (OT)
4 Paul ANDREI – Draganesti Olt (OT)
5 Gabriel PERCEA – Draganesti Olt (OT)
6 Ilie BALTEANU – Sibiu (SB)
7 Leon BARBULESCU – Draganesti Olt (OT)
8 Alin TUDOR – Bucuresti (B)
9 Marin TABACU – Craiova (DJ)
10 Claudiu DIACONESCU – Talmaciu (SB)
11 Marius NICULICI – Draganesti Olt (OT)
12 Nicolae SANDESCU – Draganesti Olt (OT)
13 George TROANA – Draganesti Olt (OT)
14 Silviu IOVA – Draganesti Olt (OT)
15 Razvan BUCICA – Draganesti Olt (OT)
16 Razvan PASCU – Comani (OT)
17 Albert COTTA – Sibiu (SB)
18 Ovidiu PASCU – Comani (OT)
19 Ionut PATAINEA – Comani (OT)

Juniori 18 Open Right

1 Andrei JURCA – Timisoara (TM)
2 Andrei NAGODA – Pitaru (DB)
3 Teodor DUMITRU – Caracal ()
4 Marian NICOLAE – Bucuresti (B)
5 Catalin APRODU – Tia Mare (OT)
6 Doru STROE – Filipestii de Tirg (PH)
7 Vasile SLUSAREC – Ulma (SV)
8 Mihai NEDELEA – Pitesti (AG)
9 Cristian NEDA – Caracal (OT)
10 Petru LUCAN – Ulma (SV)
11 Ionut NECULAI – Draganesti Olt (OT)
12 Tony MARDALE – Draganesti (OT)
13 Nelut LUPU – Corzu (MH)
14 Cristian ILIE – Sarbii Magura (OT)
15 Adrian COTENEANU – Draganesti Olt (OT)
16 Alexandru JIGA – Draganesti Olt (OT)
17 Adrian CIOBANU – Tia Mare (OT)
18 Marinica NEACSU – Slatina (OT)
19 Marius PRUNA – Draganesti Olt (OT)
20 Daniel PETCAN – Caracal (OT)
21 Catalin IRIMIA – Bucuresti (B)
22 Cristinel COCOSATU – Comani (OT)
23 Doinel MITRICA – Maruntei (OT)
24 Alin BARAITARU – Caracal (OT)
25 Ionut COTARCEA – Draganesti Olt (OT)
26 Vasile GHETES – Brodina (SV)
27 Cristian NITISOR – Daneasa (OT)
28 Ionel SLUSAREC – Ulma (SV)
29 Daniel SULEA – Draganesti Olt (OT)

Juniori Open Stg Left

1 Andrei JURCA – Timisoara (TM)
2 Emanuel NICOLAESCU – Radauti (SV)
3 Andrei NAGODA – Pitaru (DB)
4 Marian NICOLAE – Bucuresti (B)
5 Adrian CIOBANU – Tia Mare (OT)
6 Teodor DUMITRU – Caracal ()
7 Vasile GHETES – Brodina (SV)
8 Doru STROE – Filipestii de Tirg (PH)
9 Petru LUCAN – Ulma (SV)
10 Tony MARDALE – Draganesti (OT)
11 Ionel SLUSAREC – Ulma (SV)
12 Mihai NEDELEA – Pitesti (AG)
13 Catalin APRODU – Tia Mare (OT)
14 Daniel PETCAN – Caracal (OT)
15 Marius NICULICI – Draganesti Olt (OT)
16 Gabriel PERCEA – Draganesti Olt (OT)
17 Alexandru JIGA – Draganesti Olt (OT)
18 Alin BARAITARU – Caracal (OT)
19 George TROANA – Draganesti Olt (OT)
20 Alin IORGA – Draganesti (OT)
21 Paul ANDREI – Draganesti Olt (OT)
22 Claudiu DIACONESCU – Talmaciu (SB)
23 Catalin IRIMIA – Bucuresti (B)
24 Cristinel COCOSATU – Comani (OT)
25 Cristian NEDA – Caracal (OT)
26 Ovidiu PASCU – Comani (OT)
27 Alexandru ZAMFIR – Lehliu-Gara (CL)
28 Adrian COTENEANU – Draganesti Olt (OT)
29 Silviu IOVA – Draganesti Olt (OT)
30 Vasile SLUSAREC – Ulma (SV)
31 Leon BARBULESCU – Draganesti Olt (OT)
32 Darius IAKABOS – Talmaciu (SB)
33 Ilie BALTEANU – Sibiu (SB)
34 Ionut PATAINEA – Comani (OT)
35 Nicolae SANDESCU – Draganesti Olt (OT)
36 Cristian NITISOR – Daneasa (OT)
37 Marin ANGHEL – Draganesti Olt (OT)
38 Albert COTTA – Sibiu (SB)
39 Marius MITALA – Comani (OT)
40 Alin TUDOR – Bucuresti (B)
41 Razvan PASCU – Comani (OT)
42 Doinel MITRICA – Maruntei (OT)

Seniori 75 kg Right

1 Viorel DOBRIN – Poiana Lacului (AG)
2 Marius JUROVSCHI – Satu-Mare (SV)
3 Paul AVRAM – Lipova (AR)
4 Mihai HAJ – Volovat (SV)
5 Radu BOJICA – Brastavatu (OT)
6 Lucian BOZU – Radauti (SV)
7 Nicolae CIOBANU – Motru (GJ)
8 Marius BALUTA – Pitesti (AG)
9 George BADEA – Bucuresti (B)
10 Ionut HARAMUZ – Stalpeni (AG)
11 Ionut RACESCU – Draganesti Olt (OT)
12 Traian VORNICU – Bucuresti (B)
13 Marian CALOTA – Bucuresti (B)
14 Eduard STAN – Breaza (PH)
15 Cristian BULFAN – Draganesti (OT)
16 Catalin BIZBAC – Bucuresti (B)
17 Catalin PETCULESCU – Comani (OT)
18 Marian CIRSTEA – Draganesti Olt (OT)
19 Marius NEDELEA – Comani (OT)

Seniori 90 kg Right

1 Andrei CHIPREANOV – Radauti (SV)
2 Daniel BARBU – Optasi (OT)
3 Marian DUFAR – Dobrogostea (AG)
4 Daniel ANDRONACHE – Bucuresti (B)
5 Darius PUIAC – Ludus (MS)
6 Cristian ANGHELACHE – Bucuresti (B)
7 Alexandru UNTEA – Zimbreasca (TR)
8 Emanuel NICOLAESCU – Radauti (SV)
9 Dragos BALUTA – Pitesti (AG)
10 Stefan TANASE – Podu Brosteni (AG)
11 Ion CHITU – Breaza (PH)
12 Andreas SAFTA – Bucuresti (B)
13 Liviu STEFAN – Draganesti Olt (OT)
14 George FIERARU – Slatina (OT)
15 Alexandru COVRIG – Breaza (PH)

Seniori 100 kg Right

1 Mihai BREZOI – Strehaia (MH)
2 ALIN SANDU – Lehliu Gara (CL)
3 Edmond CRISTESCU – Bucuresti (B)
4 Ion GHICA – Draganesti (OT)
5 Constantin MIHAI – Bucuresti (B)
6 Constantin GIGEA – 1 Decembrie (IF)
7 Marius NICOARA – Alba Iulia (AB)
8 Cornel NOVITCHI – Breaza (PH)
9 Aurel BACIU – Caracal (OT)
10 Marius DURSAN – Caracal (OT)
11 Adrian DRAGUT – Draganesti Olt (OT)

Seniori +100 kg Right

1 Mircea BICA – Bucuresti (B)
2 Bogdan GUTA – Bucuresti (B)
3 Adrian TUDOSE – Rosiori de Vede (TR)
4 Florin RADA – Pitesti (AG)
5 Florentin PASAROIU – Bucuresti (B)
6 Mihai-Songoku DUMITRASCU – Bucuresti (B)
7 Daniel HOITAN – Adunati (PH)
8 George PITIGOI – Draganesti Olt (OT)

Open Dr Right

1 Andrei CHIPREANOV – Radauti (SV)
2 Daniel BARBU – Optasi (OT)
3 Mircea BICA – Bucuresti (B)
4 Bogdan GUTA – Bucuresti (B)
5 Marius JUROVSCHI – Satu-Mare (SV)
6 ALIN SANDU – Lehliu Gara (CL)
7 Mihai BREZOI – Strehaia (MH)

Seniori Open Stg Left

1 Andrei CHIPREANOV – Radauti (SV)
2 Mircea BICA – Bucuresti (B)
3 Viorel DOBRIN – Poiana Lacului (AG)
4 Florin RADA – Pitesti (AG)
5 Daniel ANDRONACHE – Bucuresti (B)
6 ALIN SANDU – Lehliu Gara (CL)
7 Bogdan GUTA – Bucuresti (B)
8 Edmond CRISTESCU – Bucuresti (B)
9 Ionut HARAMUZ – Stalpeni (AG)
10 Marius JUROVSCHI – Satu-Mare (SV)
11 Constantin MIHAI – Bucuresti (B)
12 Mihai BREZOI – Strehaia (MH)
13 Traian VORNICU – Bucuresti (B)
14 Aurel BACIU – Caracal (OT)
15 Adrian TUDOSE – Rosiori de Vede (TR)
16 Daniel BARBU – Optasi (OT)
17 Cristian ANGHELACHE – Bucuresti (B)
18 Darius PUIAC – Ludus (MS)
19 Florentin PASAROIU – Bucuresti (B)
20 Stefan TANASE – Podu Brosteni (AG)
21 George FIERARU – Slatina (OT)
22 Marian CALOTA – Bucuresti (B)
23 Marius NICOARA – Alba Iulia (AB)
24 Lucian BOZU – Radauti (SV)
25 Catalin BIZBAC – Bucuresti (B)
26 Ion GHICA – Draganesti (OT)
27 Constantin GIGEA – 1 Decembrie (IF)
28 Cornel NOVITCHI – Breaza (PH)
29 Marian CIRSTEA – Draganesti Olt (OT)
31 Ionut RACESCU – Draganesti Olt (OT)
32 Alexandru COVRIG – Breaza (PH)
33 Catalin PETCULESCU – Comani (OT)
34 Daniel HOITAN – Adunati (PH)
35 George BADEA – Bucuresti (B)
36 Marius NEDELEA – Comani (OT)
37 Adrian DRAGUT – Draganesti Olt (OT)
38 Cristian BULFAN – Draganesti (OT)

ARTICOLE SIMILARE

NU SUNT COMENTARII

Lasa-ne un mesaj