Cupa Power Gym Codlea 2013

Cupa Power Gym Codlea 2013

0 1263

In data de 23 noiembrie 2013, la Codlea, a avut loc concursul de skandenberg Cupa Power Gym Codlea. Dan Vlad, principalul organizator, a facut o treaba foarte buna, reusind sa adune peste 120 de sportivi, din toata tara. Au fost doua mese de concurs, arbitrii fiind: Victor Barbu, Mircea Simioneascu-Simicel, Eduard Dimian, Aron Szekely, Roxana Dinca, Daniel Petre si Alexandru Bolborici.
Castigatorul absolut a fost Daniel Borbil, el s-a impus la bratul drept cat si la bratul stang.
Vezi poze aici.
Vezi video aici.


Clasament complet:
juniori -75 kg dreapta
1. Madalin LAZAR – Slanic (PH)
2. Gheorghe LUCUTA – Oradea (BH)
3. Ionut DOMNITEI – Radauti (SV)
4. Andrei JURCA – Timisoara (TM)
5. Mihai NEDELEA – Pitesti (AG)
6. Vladut SERBAN – Raciu (DB)
7. Marius VOICU – Varbilau (PH)
8. Ionut POPA – Valea Mare (VL)
9. Gabriel GOSA – Bascov (AG)
10. Lucian STOICA – Codlea (BV)
11. Constantin IANCU – Mizil (PH)
12. David KUPAS – Sisesti (MM)
13. Ilie STEFAN – Sighisoara (MS)
14. Marian NICA – Codlea (BV)
15. Danut NEACSU – Schiau (AG)
16. Andrei HARAMUZ – Stalpeni (AG)
17. Codrin TURCU – Bacau (BC)
18. Gheorghe DRAGHICI – Ramnicu Valcea (VL)
19. Constantin IANCU – Radesti (AG)
20. Nicolae CONSTANTIN – Ploiesti (PH)
21. Cosmin COJOCARU – Breaza (PH)
22. Iordache PONCI – Codlea (BV)
23. Horatiu HADAREAN – Ludus (MS)

juniori +75 kg dreapta
1. Paul PITIAN – Capu Campului (SV)
2. Emanuel NICOLAESCU – Radauti (SV)
3. Doru STROE – Filipestii de Tirg (PH)
4. Adrian POPA – Dumbravita (BV)

open stanga
1. Danut BORBIL – Ludus (MS)
2. Mircea BICA – Bucuresti (B)
3. Florin RADA – Pitesti (AG)
4. Daniel ANDRONACHE – Bucuresti (B)
5. Viorel DOBRIN – Poiana Lacului (AG)
6. Andrei JURCA – Timisoara (TM)
7. Marius JUROVSCHI – Satu-Mare (SV)
8. Bogdan STOICA – Campina (PH)
9. Alin PANA – Filipesti de Targ (PH)
10. Alin CUEMJIEV – Bucuresti (B)
11. Emanuel NICOLAESCU – Radauti (SV)
12. Daniel BARBU – Optasi (OT)
13. Daniel PATRASCU – Mizil (PH)
14. ALIN SANDU – Lehliu Gara (CL)
15. Alexandru STEFAN – Mioveni (AG)
16. Adrian IONITA – Bolintin Vale (GR)
17. Daniel CHIVU – Pitesti (AG)
18. Ionut DINU – Bucuresti (B)
19. Cornel NOVITCHI – Breaza (PH)
20. Marian DINU – Fartatesti (VL)
21. Adrian MOLDOVAN – Toplita (HR)
22. Paul AVRAM – Lipova (AR)
23. Ionut HARAMUZ – Stalpeni (AG)
24. Doru STROE – Filipestii de Tirg (PH)
25. Paul PITIAN – Capu Campului (SV)
26. Adrian POPA – Dumbravita (BV)
27. Dinu DOBREAN – Subcetate (HR)
28. Alexandru DRAGAN – Campina (PH)
29. Madalin LAZAR – Slanic (PH)
30. Istvan DOBRAY – Ludus (MS)
31. Laurentiu BOAMFA – Codlea (BV)
32. Adrian IOSEF – Buzau (BZ)
33. Daniel GHEORGHE – Popesti-Leordeni (IF)
34. Daniel VIZUROIU – Minaltan Tepe (TL)
35. Gheorghe LUCUTA – Oradea (BH)
36. Catalin PETREA – Schitu Frumoasa (BC)
37. Adrian RADUCAN – Zarnesti (BV)
38. Mircea CARLOGANU – Brasov (BV)
39. Bogdan PANAETE – Sarata Monteoru (BZ)
40. Constantin MIHAI – Bucuresti (B)
41. Cezar BAJENARU – Pitesti (AG)
42. Vasile SCURTU – Vladeni-Frumusica (BT)
43. Liviu MINAC – Codlea (BV)
44. Ionut GHIDIA – Mizil (PH)
45. Ionut VIZUROIU – Mina Altan (TL)
46. Valentin MARELE – Brasov (BV)
47. Codrin TURCU – Bacau (BC)
48. Calin CSIBI – Sarmas (HR)
49. Marius MINAC – Codlea (BV)
50. Razvan BUTUM – Codlea (BV)
51. Ionut DOMNITEI – Radauti (SV)
52. Daniel NITOI – Blejoi (PH)
53. Constantin IANCU – Mizil (PH)
54. Stefan SARBU – Zarnesti (BV)
55. Istvan MOLNAR – Baraolt (CV)
56. Antal BIRO – Baraolt (CV)
57. Gabriel GOSA – Bascov (AG)
58. Daniel LUCESCU – Badeuti (SV)
59. Alexandru COVRIG – Breaza (PH)
60. Daniel HOITAN – Adunati (PH)

seniori -78 kg dreapta
1. Viorel DOBRIN – Poiana Lacului (AG)
2. Marius JUROVSCHI – Satu-Mare (SV)
3. Madalin SABAU – Ludus (MS)
4. Radu BOJICA – Brastavatu (OT)
5. Marian CALOTA – Bucuresti (B)
6. Ionut GHIDIA – Mizil (PH)
7. Daniel CHIVU – Pitesti (AG)
8. Paul AVRAM – Lipova (AR)
9. Alexandru DRAGAN – Campina (PH)
10. Daniel VIZUROIU – Minaltan Tepe (TL)
11. Ionut HARAMUZ – Stalpeni (AG)
12. Traian VORNICU – Bucuresti (B)
13. Nicolae CIOBANU – Motru (GJ)
14. Stefan SARBU – Zarnesti (BV)
15. Lorand HERCZEG – Ludus (MS)
16. Istvan TOROK – Teliu (BV)
17. Paul LASCU – Brasov (BV)
18. Catalin CRISAN – Sisesti (MM)
19. Cristian ZIDARU – Tatomiresti (DJ)
20. Vasile SCURTU – Vladeni-Frumusica (BT)
21. Valentin SANDU – Varbilau (PH)
22. Bogdan MOLDOVAN – Brasov (BV)
23. Delian STAN – Brasov (BV)
24. Istvan MOLNAR – Baraolt (CV)
25. Andrei IVANESCU – Zarnesti (BV)
26. George DOBRIN – Poiana Lacului (AG)
27. Gabriel CUPRINSU – Bascov (AG)
28. Alexandru COVRIG – Breaza (PH)
29. Silviu BALEA – Miresu Mare (PH)
30. Marius CIOANCA – Gheorgheni (HR)
31. Daniel LUCESCU – Badeuti (SV)
32. Razvan BUTUM – Codlea (BV)
33. Eduard STAN – Breaza (PH)
34. Adrian IOSEF – Buzau (BZ)
35. Laurentiu BOAMFA – Codlea (BV)
36. Adrian RADUCAN – Zarnesti (BV)
37. Eduard COZAC – Codlea (BV)
38. George JINGA – Risnov (BV)
39 Liviu ADAM – Codlea (BV)

seniori -86 kg dreapta
1 Daniel ANDRONACHE – Bucuresti (B)
2 Istvan DOBRAY – Ludus (MS)
3 Daniel BARBU – Optasi (OT)
4 Ervin SZEKELY – Ludus (MS)
5 Antal BIRO – Baraolt (CV)
6 George BADEA – Bucuresti (B)
7 Alin PANA – Filipesti de Targ (PH)
8 Daniel GHEORGHE – Popesti-Leordeni (IF)
9 Radu LIXANDRU – Mioveni (AG)
10 Ionut DINU – Bucuresti (B)
11 Daniel NITOI – Blejoi (PH)
12 Daniel PATRASCU – Mizil (PH)
13 Claudiu MITREA – Baile Olanesti (VL)
14 Ionut VIZUROIU – Mina Altan (TL)
15 Nicolae NICA – Codlea (BV)
16 Florin CIUCU – Codlea (BV)
17 Cezar BAJENARU – Pitesti (AG)
18 Calin CSIBI – Sarmas (HR)
19 Sergiu MAL – Somcuta Mare (MM)
20 Bogdan PANAETE – Sarata Monteoru (BZ)
21 Rares PERSOIU – Poiana Marului (BV)
22 Ionut BURCIOAGA – Birlad (VS)
23 Eugen MARICA – Brasov (BV)

beniori -95 kg dreapta
1 ALIN SANDU – Lehliu Gara (CL)
2 Emanuel PANFIL – Bucuresti (B)
3 Constantin MIHAI – Bucuresti (B)
4 Andras EGYED – Baraolt (CV)
5 Florin SOFRONIE – Bucuresti (B)
6 Bogdan STOICA – Campina (PH)
7 Adrian IONITA – Bolintin Vale (GR)
8 Cornel NOVITCHI – Breaza (PH)
9 Marian DUFAR – Dobrogostea (AG)
10 Dinu DOBREAN – Subcetate (HR)
11 Liviu MINAC – Codlea (BV)
12 Catalin PETREA – Schitu Frumoasa (BC)
13 Ferencz FEKETE – Ludus (MS)
14 Claudiu PUSCAS – Dumbravita (BV)
15 Valentin MARELE – Brasov (BV)

seniori +95 kg dreapta
1 Danut BORBIL – Ludus (MS)
2 Mircea BICA – Bucuresti (B)
3 Gergo FODOR – Sisesti (MM)
4 Alin CUEMJIEV – Bucuresti (B)
5 Mihai BREZOI – Strehaia (MH)
6 Florin RADA – Pitesti (AG)
7 Marius MINAC – Codlea (BV)
8 Marian DINU – Fartatesti (VL)
9 Mircea CARLOGANU – Brasov (BV)
10 Ionut NEDELCU – Buzau (BZ)
11 Costel POPESCU – Balan (HR)
12 Daniel HOITAN – Adunati (PH
13 Mirel NICULAE – Buzau (BZ)

open seniori dreapta (primii 2 de la categoriile de seniori)
1 Danut BORBIL – Ludus (MS)
2 Daniel ANDRONACHE – Bucuresti (B)
3 Mircea BICA – Bucuresti (B)
4 ALIN SANDU – Lehliu Gara (CL)
5 Marius JUROVSCHI – Satu-Mare (SV)
6 Emanuel PANFIL – Bucuresti (B)
7 Istvan DOBRAY – Ludus (MS)
8 Viorel DOBRIN – Poiana Lacului (AG)

ARTICOLE SIMILARE

NU SUNT COMENTARII

Lasa-ne un mesaj