Cupa Aquaventura 2013

Cupa Aquaventura 2013

0 1096

Intr-o atmosfera destinsa, la stradul Aquaventura din Rosiori de Vede a avut loc, pe data de 10 august 2013, un concurs national de skandenberg. Organizatori au fost Adi Tudose, stardul Aquaventura si asociatia Romana de Skandenberg “Brat de Fier”.

S-au inscris peste 100 de sportivi, meciurile au fost arbitrate de Mircea Simionescu-Simicel, Tiberiu Mihalcea, Denis Ibram, Alexandru Bolborici si Adi Tudose.

Vezi video aici.

Rezultate complete:

Juniori 12 Right
1. Alin TUDOR – Bucuresti (B)
2. Raul MOCANU – Rosiori de Vede (TR)
3. Hagi MARIN – Rosiori (TR)
4. Cristian PIRJOL – Rosiori de Vede (TR)
5. Marius STOIAN – Rosiori de Vede (TR)
6. Ronaldo MARIN – Rosiori (TR)
7. Geovani MARIN – Rosiori de Vede (TR)
8. Robert IVAN – Rosiori de Vede (TR)
9. Mihai LETCANU – Rosiori de Vede (TR)

Juniori 14 Right
1. Paul ANDREI – Draganesti Olt (OT)
2. Florin ZIMBRESTEANU – Zambreasca (TR)
3. Dragos CALDARUSA – Nenciulesti (TR)
4. Nicu MUSTAFA – Rosiori de Vede (TR)
5. Alin TUDOR – Bucuresti (B)
6. Alin MIHAI – Zambreasca (TR)
7. Catalin PARVA – Plosca (TR)
8. Alexandru BULGARU – Rosiori de Vede (TR)
9. Denis OPREA – Peretu (TR)
10. Liviu MIHAI – Rosiori de Vede (TR)

Juniori 18 Right
1. Alin HASIUC – Constanta (CT)
2. Catalin APRODU – Tia Mare (OT)
3. Marian NICOLAE – Bucuresti (B)
4. Alexandru ZAMFIR – Lehliu-Gara (CL)
5. Radu RADULESCU – Vitanesti (TR)
6. Adrian ALEXANDRU – Optasi (OT)
7. Cristian NEDA – Caracal (OT)
8. Andrei FODOR – Rosiori de Vede (TR)
9. Doru STROE – Filipestii de Tirg (PH)
10. Bogdan MARDALE – Tia Mare (OT)
11. Adrian CIOBANU – Tia Mare (OT)
12. Gabriel GOSA – Bascov (AG)
13. Madlin ION – Calinesti (TR)
14. Florin PARVA – Plosca (TR)
15. Cristian ILIE – Sarbii Magura (OT)
16. Mihai IORDACHE – Rosiori de Vede ()
17. Marin TABACU – Craiova (DJ)
18. Relu SCARLAT – Baciu-Blejesti (TR)
19. Mohmed REGEP – Rosiori de Vede (TR)
20. Silviu BRATASANU – Rosiori de Vede (TR)
21. Florin ZIMBRESTEANU – Zambreasca (TR)
22. Daniel SIMION – Maldaieni (TR)
23. Georgica MIHAI – Balta Sarata (TR)
24. Ionut TUGUI – Caracal (OT)

Feminin Open Right
1. Bianca BONIFATE – Bucuresti (B)

Seniori 70kg Right
1. Marian FRUNZA – Nicolae Balcescu (CT)
2. Radu BOJICA – Brastavatu (OT)
3. Mihai TALA – Bucuresti (B)
4. Alexandru ZAMFIR – Lehliu-Gara (CL)
5. Marius BALUTA – Pitesti (AG)
6. Alexandru DRAGAN – Campina (PH)
7. Ruslan BALAIUSS – Bucuresti (B)
8. Gabriel GOSA – Bascov (AG)
9. Adrian ALEXANDRU – Optasi (OT)
10. Catalin APRODU – Tia Mare (OT)
11. Mircea DAVID – Bucuresti (B)
12. Cristian SOARE – Brebina (TR)
13. Catalin BIZBAC – Bucuresti (B)
14. Costel IACOB – Silistea (TR)
15. Mircea-Alexandru GRIGORESCU – Orbeasca de Sus
16. Marius MORCOV – Maldaeni (TR)
17. Marius BAICEA – Scornicesti (OT)
18. Alexandru STAN – Mavrodin (TR)
19. Daniel SIMION – Maldaieni (TR)
20. Alexandru JIGO – Draganesti Olt (OT)

Seniori 85kg Right
1. Daniel BARBU – Optasi (OT)
2. George BADEA – Bucuresti (B)
3. Alin HASIUC – Constanta (CT)
4. Cristian ILIE – Sarbii Magura (OT)
5. Alexandru UNTEA – Zimbreasca (TR)
6. Cristi Valentin GABRIAN – Bucuresti (B)
7. Daniel GHEORGHE – Popesti-Leordeni (IF)
8. Marian MERCONE – Baldana (DB)
9. Paul TUDOSA – Rosiori de Vede (TR)
10. Victor OLTEANU – Rosiori de Vede (TR)
11. Doru STROE – Filipestii de Tirg (PH)
12. Adrian BOBARNILA – alexandria (TR)
13. Florin SANDU – Rosiori de Vede (TR)
14. Ionut STAVARACHE – alexandria (TR)
15. Catalin SOFARU – Rosiori (TR)
16. Alexandru DINCA – Rm. Valcea (VL)
17. Andrei NEG – Rosiori de Vede (TR)
18. Lucian TUDOR – Bucuresti (B)
19. Radu RADULESCU – Vitanesti (TR)
20. Vali PENCEA – Maldateni (TR)
21. Valentin PRODAN – Ciolanesti (TR)
22. Marius DICULESCU – Silistea Gumesti (TR)

Seniori 100kg Right
1. Alin SANDU – Lehliu Gara (CL)
2. Marian DUFAR – Dobrogostea (AG)
3. Andrei LUPSA – Techirghiol (CT)
4. Ion GHICA – Draganesti (OT)
5. Florentin PASAROIU – Bucuresti (B)
6. Bogdan STOICA – Campina (PH)
7. Stefan TANASE – Podu Brosteni (AG)
8. Liviu LITA – Ramnicu Valcea (VL)
9. George PRODAN – Ciolanesti (TR)
10. Andrei STAMATE – Bucuresti (B)
11. Catalin NEAGU – Bucuresti (B)
12. Adrian CRISTOAICA – Peretu (TR)
13. Aurel BACIU – Caracal (OT)
14. Dorel STOIAN – Zambreasca (TR)
15. Razvan COACA – Maldaeni (TR)
16. Adrian NICULA – Rosiori de Vede (TR)
17. Ionut CRACIUN – Rosiori de Vede (TR)
18. Ionut CATARGIU – Rosiori de Vede (TR)
19. Ciprian ALECU – Constanta (CT)

Seniori +100 kg Right
1. Mircea BICA – Bucuresti (B)
2. Constantin MIHAI – Bucuresti (B)
3. Daniel ANDRONACHE – Bucuresti (B)
4. Ion GRIGORE – alexandria (TR)
5. Gabriel TOCU – Dor Marunt (BZ)
6. Tudor MARIN – Rosiori de Vede (TR)
7. Eugen MILITARU – Mavrodin (TR)
8. Constantin DAMIAN – Pitesti (AG)
9. Iulian CHELARU – Bucuresti (B)
10. George PISICOI – Draganesti Olt (OT)

Seniori Open Stg
1. Mircea BICA – Bucuresti (B)
2. Daniel ANDRONACHE – Bucuresti (B)
3. Bogdan STOICA – Campina (PH)
4. ALIN SANDU – Lehliu Gara (CL)
5. Ion GHICA – Draganesti (OT)
6. Daniel BARBU – Optasi (OT)
7. Alin HASIUC – Constanta (CT)
8. Andrei STAMATE – Bucuresti (B)
9. Liviu LITA – Ramnicu Valcea (VL)
10. Andrei LUPSA – Techirghiol (CT)
11. Catalin NEAGU – Bucuresti (B)
12. Marian NICOLAE – Bucuresti (B)
13. Florentin PASAROIU – Bucuresti (B)
14. Radu RADULESCU – Vitanesti (TR)
15. Daniel GHEORGHE – Popesti-Leordeni (IF)
16. Doru STROE – Filipestii de Tirg (PH)
17. Alexandru DRAGAN – Campina (PH)
18. Mihai TALA – Bucuresti (B)
19. Constantin MIHAI – Bucuresti (B)
20. Catalin BIZBAC – Bucuresti (B)
21. George PRODAN – Ciolanesti (TR)
22. George BADEA – Bucuresti (B)
23. Alexandru UNTEA – Zimbreasca (TR)
24. Gabriel TOCU – Dor Marunt (BZ)
25. Victor OLTEANU – Rosiori de Vede (TR)
26. Paul TUDOSA – Rosiori de Vede (TR)
27. Alexandru ZAMFIR – Lehliu-Gara (CL)
28. Ion GRIGORE – alexandria (TR)
29. Andrei MINA – Silistea (TR)
30. Marian MERCONE – Baldana (DB)
31. Alexandru DINCA – Rm. Valcea (VL)
32. Catalin PARVA – Plosca (TR)
33. Adrian BOBARNILA – alexandria (TR)
34. Marius BAICEA – Scornicesti (OT)
35. Cosmin MINOIU – Dumbraveni (CT)
36. Relu SCARLAT – Baciu-Blejesti (TR)
37. Aurel BACIU – Caracal (OT)
38. Andrei FODOR – Rosiori de Vede (TR)
39. Florin PARVA – Plosca (TR)
40. Iulian CHELARU – Bucuresti (B)

ARTICOLE SIMILARE

NU SUNT COMENTARII

Lasa-ne un mesaj