Friday, January 19, 2018
Concursuri

0 792

In data de 27 octombrie 2012 a avut loc un concurs national de skandenberg la Mall Shopping Center din Ploiesti. Au fost aproape 100 de participanti. Invitat special a fost Radu Valahu iar arbitrajul a fost asigurat de Mircea Simionescu-Simicel si Alexandru Bolborici.

Copii Dreapta
1. Mihai MARIN – Ploiesti (PH)
2. Elena CRISTEA – Ploiesti (PH)
3. Gabriel POPESCU – Lipanesti (PH)
4. Andrei CURTEAN – Ploiesti (PH)
5. Andrei ENE – Lipanesti (PH)
6. Andrei PLESCAN – Floresti (PH)
7. Alexandru CRISTESCU – Lipanesti (PH)
8. Claudia DEACONU – Ploiesti (PH)
9. Andrei DINU – Lipanesti (PH)
10. Darius DUMITRU – Ploiesti (PH)
11. Maia DANCESCU – Ploiesti (PH)
12. Medeea ROSU – Ploiesti (PH)

Feminin Open Dreapta
1. Alina COCANEANU – Bucuresti (B)
2. Ana Maria CRACIUN – Lipanesti (PH)
3. Maria STOIAN – Valea Calugareasca (PH)
4. Olivia NICA – Lipanesti (PH)
5. Alexandra VASILE – Ploiesti (PH)

Juniori -75kg Dreapta
1. Ionut PODEANU – Filipestii de Tirg (PH)
2. Catalin DRAGOMIR – Filipesti de Targ (PH)
3. Daniel STOICA – Parscov (BZ)
4. Alexandru STANILA – Ploiesti (PH)
5. Cristian VASILE – Stoienesti (PH)
6. Teodor VLAICU – Ploiesti (PH)
7. Liviu LAZAR – Puchenii Mosneni (PH)
8. Rares CLIMCIU – Ploiesti (PH)
9. Cosmin COSTACHE – Ploiesti (PH)
10. Tiberiu DUMITRU – Ploiesti (PH)
11. Robert DUMITRU – Ploiesti (PH)
12. Adrian ALESU – Ploiesti (PH)

Juniori +75kg Dreapta
1. ALIN SANDU – Lehliu Gara (CL)
2. Doru STROE – Filipestii de Tirg (PH)
3. Andrei MANOLE – Ploiesti (PH)
4. Bogdan PANAETE – Sarata Monteoru (BZ)
5. Florin PETRESCU – Ploiesti (PH)
6. Robert ROTARU – Sarata Monteoru (BZ)
7. Mihai GHERASIM – Ploiesti (PH)
8. Ruslan COLESNIC – Barcanesti (PH)

Seniori -75kg Dreapta
1. Radu BOJICA – Brastavatu (OT)
2. Cosmin DUMITRESCU – Bucuresti (B)
3. Alexandru DRAGAN – Campina (PH)
4. Florin ILINCA – Bucuresti (B)
5. Catalin STEFANESCU – Ploiesti (PH)
6. Adrian IOVA – Bucuresti (B)
7. Alexandru DINU – Paulesti (PH)
8. Dragos ENACHE – Ploiesti (PH)
9. Ionut PODEANU – Filipestii de Tirg (PH)

Seniori -90kg Dreapta
1. Ervin SZEKELY – Ludus (MS)
2. Alin PANA – Filipesti de Targ (PH)
3. Florin SOFRONIE – Bucuresti (B)
4. Ionut PANAETE – Pirscov (BZ)
5. Mihai NEAGU – Bucuresti (B)
6. Cristian NICOLAE – Ploiesti (PH)
7. Daniel NITOI – Blejoi (PH)
8. Emanuel GHITA – Ploiesti (PH)
9. Razvan FLOREA – Aricesti (PH)
10. Trandafir RADUCANU – Ploiesti (PH)
11. Marian OANCEA – Ploiesti (PH)
12. Mihai DUMITRACHE – Ploiesti (PH)
13. Gheorghe CRISTEA – Filipestii de Tirg (PH)

Seniori +90kg Dreapta
1. ALIN SANDU – Lehliu Gara (CL)
2. Constantin MIHAI – Bucuresti (B)
3. Cosmin SOTREANU – Comarnic (PH)
4. Florentin PASAROIU – Bucuresti (B)
5. Cornel NOVITCHI – Breaza (PH)
6. Adrian CONSTANTIN – Bucuresti (B)
7. Marius NEDA – Blejoi (PH)
8. Daniel PASAROIU – Bucuresti (B)
9. Cosmin HUMULESCU – Bucuresti (B)

Seniori Open Stanga
1. Cosmin SOTREANU – Comarnic (PH)
2. ALIN SANDU – Lehliu Gara (CL)
3. Constantin MIHAI – Bucuresti (B)
4. Adrian CONSTANTIN – Bucuresti (B)
5. Alexandru DRAGAN – Campina (PH)
6. Florentin PASAROIU – Bucuresti (B)
7. Ervin SZEKELY – Ludus (MS)
8. Mihai NEAGU – Bucuresti (B)
9. Florin ILINCA – Bucuresti (B)
10. Cornel NOVITCHI – Breaza (PH)
11. Doru STROE – Filipestii de Tirg (PH)
12. Alin PANA – Filipesti de Targ (PH)
13. Bogdan PANAETE – Sarata Monteoru (BZ)
14. Razvan FLOREA – Aricesti (PH)
15. Cosmin HUMULESCU – Bucuresti (B)
16. Radu BOJICA – Brastavatu (OT)
17. Ionut PANAETE – Pirscov (BZ)
18. Marian OANCEA – Ploiesti (PH)
19. Alexandru STANILA – Ploiesti (PH)
20. Catalin DRAGOMIR – Filipesti de Targ (PH)
21. Ionut PODEANU – Filipestii de Tirg (PH)
22. Cosmin DUMITRESCU – Bucuresti (B)
23. Manuel IONITA – Blejoi (PH)

Sambata, 20 octombrie 2012, echipa romana a fost in Ungaria la a 9-a editie a renumitul concurs international de skandenberg Judgement Day 2012.

JudgementDay2012

Sportivii nostri au obtinut rezultate deosebite:
– Vasile “Vasy” Scurtu din Botosani, AUR la ambele brate (persoane cu dizabilitati 75 kg)
– Daniel “Instalatorul” Andronache din Bucuresti, ARGINT la ambele brate (seniori 90 kg/seniori 85 kg)
– Andrei Jurca din Timisoara, ARGINT la ambele brate jJuniori 85 kg)
– Paul Avram din Lipova (Arad), BRONZ la bratul drept (seniori 75 kg)
– Dobrin Viorel din Poiana Lacului (Arges), locul 5 la ambele brate (seniori 75 kg)
– Alin Cuemjiev din Bucuresti, locul 8 seniori dreapta 95 kg si locul 9 seniori stanga +90 kg
Lotul a fost completat de arbitrii Mircea Simionescu-Simicel si Radu Anghel.

Vezi video aici.

0 468

In comuna Filipestii de Tirg (PH) a avut loc, pe 14 octombrie 2012, cea de-a doua editie a concursului de skandenberg “Sportul te face mare!”. Competitia s-a desfasurat impreuna cu alte manifestari, in cadrul zilelor comunei Filipestii de Tirg.

Au fost invitati Ion Oncescu, Radu Valahu, Mircea Simionescu-Simicel si Alexandru Bolborici.
Au participat de la copii de 7 ani la veterani.


Rezultate:
baieti -30 Kg
1. Alexandru Tandarescu – I CS Ambitia Lipanesti
2. Alexandru Cervinski
3. Gabriel Popescu – CS Ambitia Lipanesti
fete -40 kg
1. Elena Cristea
2. Antonia Balanescu
3. Andrada Alexie – CS Ambitia Lipanesti
baieti -50 kg
1. George Tandarescu – CS Ambitia Lipanesti
2. Marian Munteanu
3. Petre Movileanu
senioare open
1. Ana Maria Craciun – CS Ambitia/CC Baicoi
2. Olivia Nica – CS Ambitia Lipanesti
3. Liliana Serghe – CS Ambitia/CC Baicoi
seniori -78 kg
1. Alin Pana
2. Alexandru Dragan
3. Ionut Podeanu
seniori +78 kg
1. Cosmin Sotreanu
2. Razvan Cazacu
3. Florin Sofronie
open seniori stanga
1. Cosmin Sotreanu
2. Razvan Cazacu
3. Paul Popescu

 

 

In perioada 5-8 Octombrie 2012, s-a desfasurat a 2-a editie a campionatului international “Only Men Stuff”, organizat in Zagreb, Croatia.

Evenimentul s-a desfasurat pe durata a 4 zile, in fiecare organizandu-se cate un concurs de amatori cu dubla eliminare la diferite categorii.

Sambata si duminica la concursul de amatori au fost acceptati si sportivii experimentati iar seara au fost organizate 22 meciuri de tip vendetta.

Adiacent evenimentului, bulgarul Georgi Gaidardjiev a stabilit un nou WORLD GUINNESS RECORD, facand 17 tractiuni intr-o mana pe parcursul a 60 de secunde, reusind aceasta performanta la ambele brate.

Echipa Romaniei a fost reprezentata de Daniel Andronache, Alin-Emanuel Sandu, Tiberiu Mihalcea si Mircea Simionescu-Simicel.

Daniel Andronache a spulberat tot ce i-a stat in cale in ambele zile de vendetta.

In prima zi l-a infruntat si invins cu 6-0 pe multiplul Campion National Eldin Becar din Bosnia si Hertegovina.

A doua zi a venit randul Campionului National Dean Lence, din Croatia, sa-l cunoasca pe puternicul nostru “instalator”, cel care l-a si infrant cu 5-1.
Daniel “Instalatorul” Andronache a demonstrat inca odata ca este un sportiv de talie internationala, intr-o forma excelenta, a facut un show desavarsit si a venit acasa cu cele mai valoroase titluri.

Alin-Emanuel Sandu fost neinvins in prima zi de profesionisti obtinand Cupa OnlyMenStuff la categoria 95 kg iar in a doua zi a obtinut Medalia de Argint la categoria +90 kg. Alin este deja o prezenta comuna la competitiile internationale, participand anul acesta la campionatul European din Polonia si Campionatul Mondial din Brazilia la categoria juniorilor.

Tiberiu Mihalcea “Chesterik” a reusit cel mai bun rezultat din cariera lui internationala, castigand categoria -75 kg neinvins dupa care a continuat maratonul arbitrand meciurile de tip vendetta.

Mircea Simionescu-Simicel a fost invitat ca arbitru principal precum si ca oficial in calitatea sa de Secretar General al Federatiei Europene de Skandenberg.

0 774

In data de 22 septembrie 2012, la Ludus, s-a desfasurat cea de-a 4-a editie a concursului Bratelor de Fier. S-au inscris 93 de sportivi din toata tara la cele 4 categorii pe bratul drept si una pe bratul stang.

Organizatorul principal a fost Eduard Kolozsvari cu sprijinul Asociatiei Romane de Skandenberg “Brat de Fier”.

Arbitrii competitiei au fost Mircea Simionescu-Simicel, Aaron Szekely si Gabriel Nicoara iar atmosfera a fost intretinuta de Radu Valahu.

Rezultate:

Juniori Open Dreapta
1 ALIN SANDU – Lehliu Gara (CL)
2 Istvan DOBRAY – Ludus (MS)
3 Adrian MURESAN – Cetatele (MM)
4 Gergo FODOR – Sisesti (MM)
5 Gabriel POPESCU – Cluj-Napoca (CJ)
6 Norbert BALLAI – Ozd (MS)
7 Alexandru NAE – Mizil (PH)
8 Daniel KADAR – Sisesti (MM)
9 Alexandru ROTARU – Valea Padurii (MS)
10 Alexandru CRISAN – Ludus (MS)
11 Antonio SOLOGUB – Ludus (MS)
12 Andrei DUDILA – Bogata (MS)
13 Andrei JURCA – Timisoara (TM)
14 Andrei HARASTASAN – Ludus (MS)
15 Adrian STOICA – Ludus (MS)
16 Razvan PAVLOV – Ludus (MS)
17 Danut CHETAN – Hadareni (MS)
18 Adrian KOBLOS – Ludus (MS)
19 Ciprian BENDEA – Sohodol (AB)
20 Darius BUKOSI – Taureni (MS)
21 Vlad MOLDOVAN – Ludus (MS)
22 Alexandru MATIES – Ludus (MS)
23 Florin TUDORAN – Aiud (AB)
24 Alex FILIP – Gheja (MS)
25 Szilard FEKETE – Ludus (MS)

Seniori 70 kg Dreapta
1 Silviu HAN – Arad (AR)
2 Madalin SABAU – Ludus (MS)
3 Razvan IONUTAS – Sisesti (MM)
4 Alexandru DRAGAN – Campina (PH)
5 Marius DECEAN – Papiu Ilarian (MS)
6 Petrut SZASZ – LUDUS (MS)
7 Filip TIRSU – Ludus (MS)
8 Horea GINSCA – Cluj-Napoca (CJ)
9 Florin MOLDOVAN – Aiud (AB)
10 Gabriel POPESCU – Cluj-Napoca (CJ)
11 Ioan MOLDOVAN – Ludus (MS)
12 Bogdan IONUTAS – Sisesti (MM)
13 Alexandru POJAR – Badon (SJ)
14 Lorand HERCZEG – Ludus (MS)
15 Adrian KOBLOS – Ludus (MS)
16 Adin VARGA – Zau de Campie (MS)
17 Iosif RETTI – Ludus (MS)
18 Alexandru CIRLAN – Ludus (MS)
19 Rares URCAN – Zau de Campie (MS)
20 Flavius STOICA – Zau de Campie (MS)
21 Andrei AITONEAN – Atintis (MS)

Seniori 80 kg Dreapta
1 Viorel DOBRIN – Poiana Lacului (AG)
2 Paul AVRAM – Lipova (AR)
3 Bogdan STOICA – Campina (PH)
4 Simion ROBA – Timisoara (TM)
5 Marius TRIF – Cluj-Napoca (CJ)
6 Istvan DOBRAY – Ludus (MS)
7 Mircea IONAT – Tarnaveni (MS)
8 Catalin CRISAN – Sisesti (MM)
9 Ioan SICOE – Cluj-Napoca (CJ)
10 Dorin MOLDOVAN – Ludus (MS)
11 Nicolae CIOBANU – Motru (GJ)
12 George DOBRIN – Poiana Lacului (AG)
13 Sorin BERKI – Bogata (MS)
14 Szilard FEKETE – Ludus (MS)
15 Andrei NEAG – Zau de Campie (MS)
16 Danut NEAG – Zau de Campie (MS)
17 Sergiu GHERMAN – Ludus (MS)
18 Sergiu FARKAS – Ludus (MS)
19 Alexandru NAE – Mizil (PH)
20 Teodor VARGA – Ludus (MS)
21 Adrian OLTEAN – Taureni (MS)

Seniori 90 kg Dreapta
1 Stefan TAMAS – Sisesti (MM)
2 Ervin SZEKELY – Ludus (MS)
3 Mihai ROBA – Timisoara (TM)
4 George NARITA – Ciuruleasa (AB)
5 Florin ROTARU – Bucuresti (B)
6 Raul ROMAN – Rapold (HD)
7 Sorin COSMA – Coleseni (AB)
8 Andras EGYED – Baraolt (CV)
9 ALIN SANDU – Lehliu Gara (CL)
10 Cornel PANTEA – Ludus (MS)
11 Adrian SILAGHI – Sisesti (MM)
12 Daniel JOVREA – Bogata (MS)
13 Alin NASAUDEAN – Hunedoara (HD)
14 Artur GYARMATI – Cluj-Napoca (CJ)

Seniori +90 kg Dreapta
1 Olimpiu FAT – Sisesti (MM)
2 Ciprian TAPASZTO – Ludus (MS)
3 Danut BORBIL – Ludus (MS)
4 Gabriel NICOARA – Ludus (MS)
5 Raul BIDIU – Hunedoara (HD)
6 Cosmin SOTREANU – Comarnic (PH)
7 Teodor MATIES – Ludus (MS)
8 Ovidiu SUCIU – Tg Mures (MS)
9 Marius HINCIANU – Simleu Silvaniei (SJ)
10 Ferencz FEKETE – Ludus (MS)
11 Ovidiu CITIRIGA – Toplita (HR)

Seniori Open Stanga (eliminare simpla)
1 Danut BORBIL – Ludus (MS)
2 Olimpiu FAT – Sisesti (MM)
3 Stefan TAMAS – Sisesti (MM)

Juniorul Constantin-Cristian Piticar a obtinut medalia de argint la Campionatul Mondial de Skandenberg, ce s-a desfasurat in perioada 10-17 septembrie 2012 in Brazilia. Acesta a fost invins intr-o finala incediara de la bratul drept de rusul Pavel Lunev. Piticar a fost la un pas de a se clasa pe podium si la bratul stang.

Romania a fost reprezentata de sportivii Ioan-Cristian Puscasu, Constantin-Cristian Piticar, Alin-Emanuel Sandu si arbitrul international Mircea Simionescu-Simicel. Cu toate ca au existat probleme organizatorice ale federatiei gazda, lotul national s-a prezentat intr-o forma foarte buna si a reprezentat cu mandrie Romania.

CM2012-1

Tot in cadrul acestui campionat s-au desfasurat si alegerile pentru desemnarea executiviului Federatiei Mondiale de Skandenberg pentru urmatorii 4 ani. Presedintele canadian Fred Roy, cel care a fost in fruntea forului mai bine de 14 ani, a fost infrant de bulgarul Assen Hadjitodorov, actualmente Presedintele Federatiei Europene de Skandenberg.

O noutate si o veste buna pentru toti juniorii este ca acestia pot trece mai usor de la categoria de juniori la cea de seniori prin adaugarea unei categorii intermediare de juniori intre 18-21 ani. Decizia va fi valabila incepand cu urmatorul Campionat Mondial ce se va desfasura in Polonia.

0 687

In cadrul concursului Tiger Classic s-au desfasurat doua Vendette spectaculoase intre Daniel Profesorul Chivu si Viorel Superman Dobrin, la categoria 70 si intre Ciprian Reghinul Tapaszto si Florian Spartacus Lazar, la categoria 110 kg.

La prima Vendetta s-au facut 3 meciuri pe bratul drept si 3 meciuri pe bratul stang, in final castigand Viorel cu scorul de 5-1, fiecare runda fiind foarte disputata.

Desi Vendetta de la categoria grea a inceput furtunos cu victoria la secunda a Reghinul, urmatoarele runde au fost adjudecate, dupa meciuri lungi, de Spartacus.

Video gasiti aici.

0 944

In data de 27 iulie la Gold Plaza din Baia Mare a avut loc un concurs national de skandenberg. S-au inscris 61 de sportivi la cele 3 categorii de greutate, sistemul de desfasurare fiind dubla eliminare.

La cat. -75 kg, campion national entitre, Paul Avram s-a impus in fata localnicului Razvan Ionutas. La cat. -90 si +90 kg au castigat clar multimplii campioni nationali, Stefan Tamas, respectiv, Olimpiu Fat.

Arbitrajul a fost asigurat de Mircea Simionescu-Simicel si Alexandru Bolborici iar atmosfera a fost intretinuta de Radu Valahu.

Vezi alte poze aici. Vezi video aici.


Seniori si Juniori 75 kg Dreapta

1 Paul AVRAM – Lipova (AR)
2 Razvan IONUTAS – Sisesti (MM)
3 Cristian POP – Zalau (SJ)
4 Marius CODREANU – Baia Mare (MM)
5 Vlad TURA – Targu Lapus (MM)
6 Adrian MURESAN – Cetatele (MM)
7 Catalin BARTA – Copalnic Manastur (MM)
8 Alexandru LES – Baia Mare (MM)
9 Alexandru SARAGAN – Baia Mare (MM)
10 Alexandru POJAR – Badon (SJ)
11 Ionut DANCIU – Baia Mare (MM)
12 Radu GYURKO – Targu Lapus (MM)
13 Nicolae VAIDA – Baia Mare (MM)
14 Alexandru OANEA – Baia Sprie (MM)
15 Gheorghe LACATOS – Baia Mare (MM)
16 Marius ARDELEANU – Baia Mare (MM)
17 Vili DULA – Baia Mare (MM)
18 Marian NINACS – Seini (MM)
19 Claudiu IONUTAS – Baia Mare (MM)
20 Rikard SCHULTZ – Baia Mare (MM)
21 Adrian CULCEAN – Baia Mare (MM)
22 Florin Vladut DOCHITA – Baia Mare (MM)
23 Bogdan IONUTAS – Sisesti (MM)
24 Alex MURESAN – Cernesti (MM)
25 Tudor TODORUT – Baia Mare (MM)

Seniori si Juniori 90 kg Dreapta
1 Stefan TAMAS – Sisesti (MM)
2 Adrian SILAGHI – Sisesti (MM)
3 Ioan BAIC – Rohia (MM)
4 Bogdan SLEVOACA – Baia Mare (MM)
5 Gheorghe NISTEA – Satu Mare (SM)
6 Marian TRIF – Baia Mare (MM)
7 Charles SOPRONYI – Simleu Silvaniei (SJ)
8 Vlad ZAGREAN – Lapusel (MM)
9 Catalin SANTA – Targu Lapus (MM)
10 Catalin CRISAN – Sisesti (MM)
11 Romeo VARGA – Baia Mare (MM)
12 Sergiu MAL – Somcuta Mare (MM)
13 Zoltan KOVACS – Baia Sprie (MM)
14 Florin DOCHITA – Baia Mare (MM)
15 Petrica VISOVAN – Mara (MM)
16 Ionut REZMIVES – Baia Mare (MM)
17 Vasile POPA – Satu Mare (SM)
18 Samuel OROS – Sighetu Marmatiei (MM)
19 Marius SANTA – Targu Lapus (MM)
20 Marcel SORAN – Seini (MM)

Seniori si Juniori +90 kg Dreapta
1 Olimpiu FAT – Sisesti (MM)
2 Andrei GYURKO – Tirgu Lapus (MM)
3 Tica CIOCOTISAN – Sisesti (MM)
4 Ionita FILIP – Sabisa (MM)
5 Gergo FODOR – Berchez (MM)
6 Sorin BUD – Baia Mare (MM)
7 Gabriel CHIS – Seini (MM)
8 Daniel KADAR – Baia Mare (MM)
9 Constantin HINCIANU – Simleu Silvaniei (SJ)
10 Gheorghe IATUC – Sighetu Marmatiei (MM)
11 Adrian NICHITA – Sindrest (MM)
12 Calin PASCA – Baia Mare (MM)
13 Kevin KLOCZA – Baia Mare (MM)
14 Francisc COVACIU – Seini (MM)
15 Sapin NUTU – Bucuresti (B)
16 Epvin SCHEIP – Baia Mare (MM)

0 824

Pe 6 iulie 2012 la Penitenciarul Jilava a avut loc un concurs de skandenberg. S-au inscris 53 de barbati la cele 3 categorii de greutate. Au fost invitati multiplul campion mondial Ion Oncescu, multimplul campion national Daniel Andronache si arbitrii internationali Mircea Simionescu-Simicel, Dragos Corcoveanu si Victor Barbu.

Rezultate:

cat. 70 kg – 6
1. DUMITRU MITACHE
2. ALEXANDRU TEMELIE
3. BOGDAN LAZAROIU

cat. 95 kg – 31
1. ROBERT CAZACU
2. OCTAVIAN MIHAILA
3. DUMITRU PISTOL

cat. +95 kg – 16
1. PETRE BILAN
2. ALBERT BALINT
3. PETRICA CIOBANEL

open – Robert Cazacu

0 742

S-au inscris 68 de sportivi. Nivelul a fost foarte ridicat, datorita participarii mai multor campioni nationali.

La seniori -75 kg, s-a impus clar Alexandru Nae, care este inca junior, confirmand ascensiunea lui din ultima vreme.

La categoria -90 kg, Daniel Instalatorul Andronache a castigat finala cu bucuresteanul Edmond Cristescu, pe locul 3 venind juniorul Alin Sandu.

La categoria fetelor, s-a impus vicecampioana europeana de box la 48 kg, Steluta Duta.

La categoria +90 kg, s-au dat meciuri frumoase intre Mircea Bica, Mihai Constantin si Alin Cuemjiev, clasandu-se in aceasta ordine in urma lui Vasile Chinezu Manole, in fata caruia nu au avut nicio sansa.

Arbitrajul a fost asigurat de Mircea Simionescu-Simicel, Tiberiu Mihalcea si Alexandru Bolborici iar atmosfera a fost intretinuta de Radu Valahu.

Alte poze gasiti aici.

Vezi video aici.

seniori 75 kg
1 Alexandru NAE – Mizil (PH)
2 Radu BOJICA – Brastavatu (OT)
3 Gabriel GROZAVU – Buzau (BZ)
4 Alexandru DRAGAN – Campina (PH)
5 Tiberiu MIHALCEA – Constanta (CT)
6 Traian VORNICU – Bucuresti (B)
7 Razvan POPESCU – Brasov (BV)
8 Alexandru RUS – Brasov (BV)
9 Marius CHIRBEA – Mizil (PH)
10 Adrian DOCHIOIU – Vernesti (BZ)
11 Sebastian PLAIASU – Slanic (PH)
12 Bogdan GHEORGHITA – Buzau (BZ)
13 Liviu UNGUREANU – Buzau (BZ)
14 Madalin LAZAR – Slanic (PH)
15 Marius VOICU – Varbilau (PH)
16 Ionut MOGOS – Buzau (BZ)
17 Sorin ALECU – Buzau (BZ)
18 Iulian GROSCHI – Buzau (BZ)
19 Ovidiu CATARGIU – Vadu Pasii (BZ)
20 Costel GHEORGHE – Buzau (BZ)
21 Gabriel ISPAS – Buzau (BZ)
22 Andrei PETCU – Buzau (BZ)
23 Lucian GRIGORE – Buzau (BZ)
24 Cosmin MATEI – Vadu Pasii (BZ)
25 Alexandru DEAF – Buzau (BZ)
26 Catalin IRIMIA – Bucuresti (B)
27 Emilian CIOATA – Buzau (BZ)

seniori 90 kg
1 Daniel ANDRONACHE – Galati (GL)
2 Edmond CRISTESCU – Bucuresti (B)
3 ALIN SANDU – Lehliu Gara (CL
4 Bogdan STOICA – Campina (PH)
5 George BADEA – Bucuresti (B)
6 Daniel PATRASCU – Mizil (PH)
7 Razvan CAZACU – Voluntari (IF)
8 Sorin VISAN – Cochirleanca (BZ)
9 Viorel VIZIREANU – Dedulesti (BR)
10 Petrica BORCAU – Buzau (BZ)
11 Mircea DRAGULEANU – Bucuresti (B)
12 Florin BADEA – Cochirleanca (BZ)
13 Ion BARBU – Buzau (BZ)
14 Paul POPESCU – Ploiesti (PH)
15 Nicolae STROE – Filipesti de Targ (PH)
16 Viorel (BZ) STANESCU – Maracineni (BZ)
17 Alin PANA – Filipesti de Targ (PH)
18 Costel PRIPAS – Peris (IF)
19 Viorel SCURTU – Albina (BR)
20 Bogdan PARTAL – Buzau (BZ)
21 Stefan IORDACHE – Buzau (BZ)
22 Lucian RUSU – Buzau (BZ)
23 Alexandru ZAMFIRA – Buzau (BZ)

seniori +90 kg
1 Vasile MANOLE – Bucuresti (B)
2 Mircea BICA – Bucuresti (B)
3 Constantin MIHAI – Bucuresti (B)
4 Alin CUEMJIEV – Bucuresti (B)
5 Florentin PASAROIU – Bucuresti (B)
6 Madalin CHIRBEA – Mizil (PH)
7 Gabriel TOCU – Buzau (BZ)
8 Cosmin BURDUCEA – Buzau (BZ)
9 Ionut NEDELCU – Buzau (BZ)
10 Florentin RADU – Buzau (BZ)
11 Mirel NICULAE – Buzau (BZ)
12 Nicolae LUPASCU – Buzau (BZ)
13 Gabriel NISTOR – Peris (IF)
14 Adrian JIPA – Buzau (BZ)
15 Cosmin SOTREANU – Comarnic (PH)
16 Marian CHIRBEA – Mizil (PH)
17 Dorin POPOVICI – Buzau (BZ)
18 Alex CIOCAN – Buzau (BZ)

senioare Open
1 Steluta DUTA – Buzau (BZ)
2 Mariana RADUCAN – Buzau (BZ)
3 Petruta DRAGHICI – Buzau (BZ)
4 Elena NITA – Buzau (BZ)

SOCIAL

3,482FansLike