Friday, November 24, 2017
Concursuri

0 2011

Data: 16 august 2015
Locatie: Shopping City Sibiu, in fata la Alexandria Librarii
Inscriere: 10.00-13.00
Incepe concurs: 14.00
Categorii (bratul stang si drept):
– open juniori mici pana in 14 ani inclusiv
– open juniori (pana in 18 ani inclusiv)
– open feminin
– open veterani
– seniori 70 kg, 85 kg, 100 kg si +100 kg
Invitat special: Radu Valahu
Arbitrii: Mircea Simionescu-Simicel, Alexandru Bolborici, Ana-Maria Lazar.

SB_Skandenberg_FBpost

Vezi poze1  poze2
Vezi    video1   video2.
Rezultate complete:


Copii 14 Open Left
1. Bogdan CARTAU – Talmaciu (SB)
2. David IAKABOS – Talmaciu (SB)
Juniori 18 Open Left
1. Alin IORGA – Draganesti (OT)
2. Alex YILDIRIM – Rm. Valcea (SB)
3. Stefan ALBU – Valea Stanciului (DJ)
4. Alin TUDOR – Bucuresti (B)
5. Darius IAKABOS – Talmaciu (SB)
6. Ioan AJDEROF – Racovita (SB)
7. Gabriel MICE – Dobrosloveni (OT)
8. Bogdan BAGHIU – Ludus (MS)
9. Radu BECKERT – Sibiu (SB)
10. Andrei MINA – Silistea Gumesti (TR)
11. Alexandru DAVID – Telna (AB)
12. Claudiu DIACONESCU – Talmaciu (SB)
13. Sebastian NEAMTU – Sibiu (SB)
14. Robert LEONTE – Sibiu (SB)
15. Claudiu CIONTEA – Poplaca (SB)
16. Andrei NEAMTIU – Poplaca (SB)
17. Alexandru PETRU- Sibiu (SB)
18. Ioan GELERIU – Sibiu (SB)
19. Radu BOARTA – Selimbar (SB)
20. Alexandru APOLZAH – Poplaca (SB)
21. Ciprian DAMIAN – Sibiu (SB)
22. Radu DINU – Sibiu (SB)
23. Mihai VASIU – Rocovita (SB)
Masters Open Left
1. Edward KOLOZSVARI – Ludus (MS)
2. Aurel BACIU – Caracal (OT)
3. Lucian TUDOR – Bucuresti (B)
Feminin Open Left
1. Roxana AVRAM – Snagov (IF)
2. Georgiana MOIS – Sibiu (SB)
Seniori -70 kg Left
1. Gabriel POPESCU – Caianu (CJ)
2. Bogdan PRIPON – Lugoj (TM)
3. Ciprian BENDEA – Sohodol (AB)
4. Nicolae CIOBANU – Motru (GJ)
5. Radu CRAFCIC – Vesteu (SB)
6. Raul MANIUTIU – Sibiu (SB)
7. Relu DRAGOMIR – Baldovinesti (SB)
8. Marius LICUT – Craiova (DJ)
9. Alexandru BARSAN – Talmaciu (SB)
10. Nicusor BOBOC- Valea Stanciului (DJ)
11. Mihai BARBUSIU – Sibiu (SB)
Seniori 85 kg Left
1. Marius TRIF – Atintis (MS)
2. Robert TOCEA – Caracal (OT)
3. Cosmin ROMANESCU – Targu Jiu (GJ)
4. Ervin SZEKELY – Ludus (MS)
5. Horatiu AJDEROF – Racovita (SB)
6. Florin BOGYA – Sibiu (SB)
7. Adrian MIHAI – Ianca (SB)
Seniori 100 kg Left
1. Gabriel NICOARA – Ludus (MS)
2. Liviu LITA – Ramnicu Valcea (VL)
3. Dorin TOADER – Sibiu (SB)
4. Petru CABUZ – Deda (MS)
5. Augustin GIUGA – Galicea (VL)
6. Bogdan ZORILA – Ianca (BR)
7. Beneamin NAGY – Blaj (AB)
8. Stefan LODROMANEAN – Seica-Mare (SB)
Seniori +100 kg Left
1. Ciprian TAPASZTO – Ludus (MS)
2. Alexandru DECA – Caracal (OT)
3. Marian MOTOC – Fagaras (BV)
4. Adrian TUDOSE – Rosiori de Vede (TR)

Copii 14 Open Right
1. Bogdan CARTAU – Talmaciu (SB)
2. David IAKABOS – Talmaciu (SB)
Juniori 18 Open Right
1. Alin TUDOR – Bucuresti (B)
2. Gabriel MICE – Dobrosloveni (OT)
3. Alex YILDIRIM – Rm. Valcea (SB)
4. Sergiu BALTEANU – Talmaciu (SB)
5. Mihai VASIU – Rocovita (SB)
6. Claudiu DIACONESCU – Talmaciu (SB)
7. Ioan AJDEROF – Racovita (SB)
8. Adrian SABAU – Ludus (MS)
9. Stefan ALBU – Valea Stanciului (DJ)
10. Radu BECKERT – Sibiu (SB)
11. Bogdan BAGHIU – Ludus (MS)
12. Alin IORGA – Draganesti (OT)
13. Andrei MINA – Silistea Gumesti (TR)
14. Ioan GELERIU – Sibiu (SB)
15. Radu BOARTA – Selimbar (SB)
16. Robert LEONTE – Sibiu (SB)
17. Claudiu CIONTEA – Poplaca (SB)
18. Andrei NEAMTIU – Poplaca (SB)
19. Radu DINU – Sibiu (SB)
20. Alexandru DAVID – Telna (AB)
21. Sebastian NEAMTU – Sibiu (SB)
22. Alexandru APOLZAH – Poplaca (SB)
23. Ciprian DAMIAN – Sibiu (SB)
24. Alin VACARIU – Sibiu (SB)
25. Alexandru PETRU- Sibiu (SB)
26. Darius IAKABOS – Talmaciu (SB)
Masters Open Right
1. Edward KOLOZSVARI – Ludus (MS)
2. Liviu LITA – Ramnicu Valcea (VL)
3. Lucian TUDOR – Bucuresti (B)
4. Aurel BACIU – Caracal (OT)
Feminin Open Right
1. Adela BACIU – Caracal (OT)
2. Roxana AVRAM – Snagov (IF)
Seniori -70 kg Right
1. Gabriel POPESCU – Caianu (CJ)
2. Radu CRAFCIC – Vesteu (SB)
3. Nicolae CIOBANU – Motru (GJ)
4. Marius LICUT – Craiova (DJ)
5. Ciprian BENDEA – Sohodol (AB)
6. Cristinel PADURARU – Sibiu (SB)
7. Nicusor BOBOC- Valea Stanciului (DJ)
8. Relu DRAGOMIR – Baldovinesti (SB)
9. Raul MANIUTIU – Sibiu (SB)
10. Bogdan PRIPON – Lugoj (TM)
11. George CIOLPAN – Stroesti (VL)
12. Mihai BARBUSIU – Sibiu (SB)
Seniori 85 kg Right
1. Ervin SZEKELY – Ludus (MS)
2. Marius TRIF – Atintis (MS)
3. Cosmin ROMANESCU – Targu Jiu (GJ)
4. Robert TOCEA – Caracal (OT)
5. Ioan VITAN – Alba Iulia (AB)
6. Stefan ANDREI – Sibiu (SB)
7. Horatiu AJDEROF – Racovita (SB)
8. Florin BOGYA – Sibiu (SB)
9. Claudiu MANOLE – Ianca (SB)
10. Adrian MIHAI – Ianca (SB)
11. Ion NEGUT- Focsani (VN)
12. Andrei SICOE – Sohodol (AB)
13. Emanoil POPA – Sibiu (SB)
Seniori 100 kg Right
1. Artur GYARMATI – Ludus (MS)
2. Dorin TOADER – Sibiu (SB)
3. Augustin GIUGA – Galicea (VL)
4. Gabriel NICOARA – Ludus (MS)
5. Petru CABUZ – Deda (MS)
6. Bogdan ZORILA – Ianca (BR)
7. Beneamin NAGY – Blaj (AB)
8. Stefan LODROMANEAN – Seica-Mare (SB)
Seniori +100 kg Right
1. Ciprian TAPASZTO – Ludus (MS)
2. Adrian TUDOSE – Rosiori de Vede (TR)
3. Alexandru DECA – Caracal (OT)
4. Marian MOTOC – Fagaras (BV)
Seniori Open Right
1. Ciprian TAPASZTO – Ludus (MS)
2. Artur GYARMATI – Ludus (MS)
3. Gabriel MICE – Dobrosloveni (OT)
4. Ervin SZEKELY – Ludus (MS)
5. Marius TRIF – Atintis (MS)
6. Adrian TUDOSE – Rosiori de Vede (TR)
7. Augustin GIUGA – Galicea (VL)

 

 

 

 

 

 

 

0 1936

Data: 8 august 2015
Locatie: Sala Polivalenta, Strada Uzinei Electrice, Cluj Napoca
Inscriere: 8 august, Sala Polivalenta, intre orele 9.00-11.00
Taxa participare: 25 lei/brat
Categorii (stanga, dreapta)
– juniori (80 kg, +80 kg si OPEN)
– seniori (80 kg, 90, 100 kg, +100 kg si OPEN)
– masters (sistem OPEN)
Incepere concurs: 13.00
Premii:
TOTI sportivii vor primi la inscriere tricouri personalizate!
Locurile 1-3: medalii, tricouri, diplome, suplimente nutritive;
OPEN juniori: trofeu personalizat + 300 lei + voucher sedinta foto profesionala;
OPEN seniori: trofeu personalizat + 400 lei + voucher sedinta foto profesionala.

Alte informatii:
Pentru participarea la acest concurs, nu este necesara legitimarea prealabila la vreun club.
Sportivii se vor putea înscrie numai dacă au asupra lor un document de identitate (C.I./pașaport) + se va completa “la fața locului” de către fiecare concurent o declarație de participare la concurs pe propria raspundere.
Concursurile de skandenberg se vor desfășura în conformitate cu prevederile regulamentului Asociației Române de Skandenberg “Braț de Fier”, arbitrii ce vor oficia la mesele de concurs fiind acreditați de aceasta.
Pret/ bilet intrare: 20 lei (vor fi puse la vanzare in data de 8 august, la Sala Polivalenta Cluj Napoca)
Sportivii vor primi la inscriere bratari personalizate, pe care vor trebui sa le poarte la mana, pentru a avea acces gratuit in locatia de competitie!
Spectatorii vor avea acces in sala de competitie de la ora 11.00, evenimentul sportiv urmand sa inceapa la ora 13.00. Accesul spectatorilor si insotitorilor sportivilor in Sala Polvalenta Cluj se va face doar in baza biletului de intrare!

Rezultate complete:

Juniori 80 kg Left
1 Cristian PINZARIU – Tg. Neamt (NT)
2 Alin TUDOR – Bucuresti (B)
3 Adrian SABAU – Str Zavoiului bl9, scB ap 3 (MS)
4 Daniel UNGUREANU – Tg. Neamt (NT)
5 Mircea SUTEU – Caianu (CJ)
6 Razvan MOGA – Ludus (MS)
7 Darius PALFI – Caianu (CJ)
8 Iulian CINTA – Baia-Sprie (MM)
Juniori +80 kg Left
1 Bogdan GHISA – Baia Mare (MM)
2 Ovidiu PURTAN – Osorhei (BH)
Juniori Open Left
1 Cristian PINZARIU – Tg. Neamt (NT)
2 Bogdan GHISA – Baia Mare (MM)
3 Alin TUDOR – Bucuresti (B)
4 Ovidiu PURTAN – Osorhei (BH)
Seniori 80 kg Left
1 Gabriel POPESCU – Caianu (CJ)
2 Andrei MAIOR – Oradea (BH)
3 Daniel POP – Dumbravita (MM)
4 Alin TUDOR – Bucuresti (B)
5 Bogdan PRIPON – Lugoj (TM)
6 Ciprian BENDEA – Sohodol (AB)
7 Valentin BADESCU – Prundeni (VL)
8 Radu HINGAN – Dobricel (BN)
9 Claudiu SAMOILA – Baia Mare (MM)
10 Andrei BONCEA – Bistra (AB)
Seniori 90 kg Left
1 Daniel ANDRONACHE – Bucuresti (B)
2 Dinu DOBREAN – Subcetate (HR)
3 Marius TRIF – Atintis (MS)
4 Ervin SZEKELY – Ludus (MS)
5 Sergiu MAL – Somcuta Mare (MM)
6 Radu ILUT – Baia Mare (MM)
7 Violin CANTA – Danesti (MM)
Seniori 100 kg Left
1 Olimpiu FAT – Sisesti (MM)
2 Florian LAZAR – Arad (AR)
3 Ferencz FEKETE – Ludus (MS)
Seniori +100 kg Left
1 Bogdan MOLDOVAN – Cluj-Napoca (CJ)
2 Aron BLAGA – Oradea (BH)
3 Marian MOTOC – Fagaras (BV)
Seniori Open Left
1 Olimpiu FAT – Sisesti (MM)
2 Gabriel POPESCU – Caianu (CJ)
3 Daniel ANDRONACHE – Bucuresti (B)
4 Andrei MAIOR – Oradea (BH)
5 Bogdan MOLDOVAN – Cluj-Napoca (CJ)
Veterani Left
1 Dinu DOBREAN – Subcetate (HR)
2 Edward KOLOZSVARI – Ludus (MS)


Juniori 80 kg Right
1 Cristian PINZARIU – Tg. Neamt (NT)
2 Adrian SABAU – Str Zavoiului bl9, scB ap 3 (MS)
3 Alin TUDOR – Bucuresti (B)
4 Daniel UNGUREANU – Tg. Neamt (NT)
5 Razvan MOGA – Ludus (MS)
6 Paul RUS – Cluj-Napoca (CJ)
7 Mircea SUTEU – Caianu (CJ)
8 Iulian CINTA – Baia-Sprie (MM)
9 Darius PALFI – Caianu (CJ)
10 Claudiu SAMOILA – Baia Mare (MM)
Juniori +80 kg Right
1 Ovidiu PURTAN – Osorhei (BH)
2 Bogdan GHISA – Baia Mare (MM)
Juniori Open Right
1 Cristian PINZARIU – Tg. Neamt (NT)
2 Ovidiu PURTAN – Osorhei (BH)
3 Adrian SABAU – Str Zavoiului bl9, scB ap 3 (MS)
Seniori 80 kg Right
1 Paul AVRAM – Lipova (AR)
2 Gabriel POPESCU – Caianu (CJ)
3 Madalin SABAU – Ludus (MS)
4 Luigi MOLDOVAN – Fildu de Jos (SJ)
5 David KUPAS – Sisesti (MM)
6 Andrei BONCEA – Bistra (AB)
7 Andrei SICOE – Sohodol (AB)
8 Daniel POP – Dumbravita (MM)
9 Bogdan PRIPON – Lugoj (TM)
10 Ciprian BENDEA – Sohodol (AB)
11 Alexandru OANEA – Baia Sprie (MM)
12 Andrei MAIOR – Oradea (BH)
13 Valentin BADESCU – Prundeni (VL)
14 Alexandru HINGAN – Dobricel (BN)
15 Alin TUDOR – Bucuresti (B)
Seniori 90 kg Right
1 Daniel ANDRONACHE – Bucuresti (B)
2 Ervin SZEKELY – Ludus (MS)
3 Nicu POPA – Constanta (CT)
4 Marius TRIF – Atintis (MS)
5 Violin CANTA – Danesti (MM)
6 Horatiu HADAREAN – Ludus (MS)
7 Mihai LUPEA – Cluj-Napoca (CJ)
8 Radu ILUT – Baia Mare (MM)
9 Sergiu MAL – Somcuta Mare (MM)
10 Istvan KORMOCZKI – Tg. Mures (MS)
Seniori 100 kg Right
1 Olimpiu FAT – Sisesti (MM)
2 ALIN SANDU – Lehliu Gara (CL)
3 Florian LAZAR – Arad (AR)
4 Gergo FODOR – Sisesti (MM)
5 Ferencz FEKETE – Ludus (MS)
Seniori +100 kg Right
1 Ciprian TAPASZTO – Ludus (MS)
2 Bogdan MOLDOVAN – Cluj-Napoca (CJ)
3 Marian MOTOC – Fagaras (BV)
Seniori Open Right
1 Olimpiu FAT – Sisesti (MM)
2 Ciprian TAPASZTO – Ludus (MS)
3 ALIN SANDU – Lehliu Gara (CL)
4 Ervin SZEKELY – Ludus (MS)
5 Florian LAZAR – Arad (AR)
6 Daniel ANDRONACHE – Bucuresti (B)
7 Bogdan MOLDOVAN – Cluj-Napoca (CJ)
Veterani Right
1 Edward KOLOZSVARI – Ludus (MS)
2 Adrian SILAGHI – Sisesti (MM)

0 1698

S-au inscris 50 de sportivi la cele 4 categorii iar primii doi clasati s-au luptat pentru premiul cel mare. Olimpiu Fat, cel mai bun sportiv din Baia Mare si din tara, a venit si a ajutat la arbitraj, insa nu a concurat, lasand sportivii mai putin cunoscuti sa se afirme.
Arbitrajul a fost asigurat de Mircea Simionescu-Simicel, Alexandru Bolborici si Ana-Maria Lazar. Concursul a fost transmis  live in HD. Atmosfera a fost asigurata de Radu Valahu.
Multumim celor implicati in organizare, Mall-ului Gold Plaza, lui Horea Bogar pentru pozele reusite si sportivilor pentru combativitate si spirit de fair-play.
SPS_5983

 

Peste 200 de poze aici.


Juniori
1 Bogdan GHISA – Baia Mare (MM)
2 Alexandru CIOCOTISAN – Baia Mare (MM)
3 Imi POCI – Baia Mare (MM)
4 Claudiu SAMOILA – Baia Mare (MM)
5 Nelu MAGALAU – Baia Mare (MM)
6 Ionut CINTA – Baia Mare (MM)
7 Roberto CHIRA – Baia Mare (MM)
8 Mihai MICHI – Baia Mare (MM)
9 Raul OLTEAN – Baia Mare (MM)
10 Andrei NAGY – Baia Mare (MM)
11 Sergiu SALAJEAN – Baia Mare (MM)
12 Raymond CHELARU – Baia Mare (MM)
Seniori 75 Kg
1 Flaviu GOIA – Crucisor (SM)
2 Alexandru OANEA – Baia Sprie (MM)
3 Robert POCI – Baia Mare (MM)
4 Cristian OLARU – Baia Mare (MM)
5 Alexandru POP – Baia Mare (MM)
6 Claudiu IONUTAS – Baia Mare (MM)
7 Tibor HORVAT – Baia Mare (MM)
8 Rozmalin ANTAL – Baia Mare (MM)
9 Marius BARLEA – Baia Mare (MM)
10 Pinte BORSE – Baia Mare (MM)
11 Florin MARIAS – Baia Mare (MM)
12 Claudiu SAMOILA – Baia Mare (MM)
13 Horia ONTIU – Baia Mare (MM)
14 Marian ORTAN – Baia Mare (MM)
15 Daniel PETRULE – Baia Mare (MM)
16 Laurentiu REVNIC – Baia Mare (MM)
17 Vlad FIEREA – Baia Mare (MM)

Seniori 95 Kg
1 Violin CANTA – Danesti (MM)
2 Catalin CRISAN – Sisesti (MM)
3 Cristian MAGHEAR – Baia Mare (MM)
4 Adrian SILAGHI – Sisesti (MM)
5 Daniel POP – Dumbravita (MM)
6 Alexandru LEORDEAN – Leordina (MM)
7 Radu ILUT – Baia Mare (MM)
8 Adrian SALAJAN – Baia Mare (MM)
9 Artur BUTUZA – Baia Mare (MM)
10 Bogdan DIMANESCU – Sisesti (MM)
11 Bogdan ALBU – Constanta1234 (CT)
12 Vasile COZMA – Baia Mare (MM)
13 Emanuel SIMON – Buzesti (MM)
Seniori +95 Kg
1 Gheorghe NISTEA – Carei (SM)
2 Dorel TIPLEA – Baia Mare (MM)
3 Doru STETCA – Satu Mare (SM)
4 Dani VELEA – Baia Mare (MM)
5 Danie SISESTEAN – Baia Mare (MM)
6 Daniel TANE – Baia Mare (MM)
7 Gabriel DANCIU – Baia Mare (MM)
Seniori Open
1 Gheorghe NISTEA – Carei (SM)
2 Flaviu GOIA – Crucisor (SM)
3 Violin CANTA – Danesti (MM)
4 Dorel TIPLEA – Baia Mare (MM)
5 Bogdan GHISA – Baia Mare (MM)
6 Alexandru OANEA – Baia Sprie (MM)

A 25-a editie a Campionatului European de Skandenberg a aliniat la startul ei un numar record de 793 de concurenti, dintre care 28 au fost romani.
A fost probabil cel mai disputat campionat european pana in prezent, nivelul de pregatire al sportivilor fiind unul extrem de ridicat. Sportivii nostri nu au dezamagit, cei care au ratat podiumul fiind foarte aproape de el. Am avut bineinteles si medaliati cu aur, argint si bronz, fiecare din ei reusind meciuri spectaculaose rasplatite prin medalii si prezenta pe podium.
Titlul european a fost obtinut de catre maestrul Mircea Carloganu la categoria Senior Grand Master 100 kg bratul drept dupa ce cu o zi inainte, sportivul roman obtinuse medalia de argint la aceeasi categorie insa la bratul stang.
Radu Georgescu “Valahu” a obtinut dupa grele batalii medalia de bronz la categoria Master Men +100 kg bratul stang, o performanta demna de toata lauda pentru unul din cei mai vechi sportivi de skandenberg din Romania.
Viorel Dobrin a avut parte de o categorie infernala unde cele mai titrate nume din skandenbergul mondial si-au facut simtita prezenta, Viorel si-a acontat medalia de bronz la categoria Seniors Men 75 kg bratul stang, totodata el reusind si cea mai buna clasare din cadrul lotului national de seniori prezent la Sofia. Dragos Mecu, a urcat pe ultima treapta a podiumului fiind medaliat cu bronz la categoria Grand Master Men 90 kg bratul drept, performanta realizata si de catre sportivul Dinu Dobrean medaliat cu bronz insa la categoria Master Men 90 kg bratul stang.
In categoriile de juniori si tineret Romania a fost reprezentata cu succes de catre trei sportivi: Cristi Migit medaliat cu argint la categoria Juniori 18, 70 kg baieti bratul drept, Claudiu Diaconescu medaliat cu argint la categoria Juniori 18, 55 kg baieti bratul stang si Andreas Safta la categoria de varsta Tineret 21, baieti 80 kg bratul drept medaliat cu bronz.
Pe linie de arbitraj Romania a fost prezenta cu un numar record de arbitrii 6 la numar. Eduard Dimiean, Victor Barbu, Dragos Corcoveanu, Tiberiu Mihalcea, Vlad Andrei si Deniz Ibram au facut parte in toate cele 5 zile de concurs din brigada europeana de arbitri care a oficiat la acest campionat european. Victor Barbu a fost votat cel mai bun arbitru al competitiei devenind al 3-lea roman care obtine acest titlu dupa Dragos Corcoveanu in 2010 si Tiberiu Mihalcea in 2014. Romania este singura tara care a reusit tripla acestui trofeu din arbitraj.
La nivel de organizare romanii au fost prezenti prin Mircea Simionescu- Simicel secretarul general al federatiei europene si mondiale, Florin Lazar director of scoring federatia mondiala, asistati de Ana-Maria Lazar si Dorin Costache.
Lotul national a reprezentat cu cinste Romania la acest campionat european dovedind ca drapelul national va continua sa se afle pe podium mult timp de acum inainte.

Eduard Dimiean
Head Referee, Romania

Radu Valahu
Radu Valahu
11407072_1005148939525428_4799713660905268672_n
Cristi Migit
Viorel Dobrin
Viorel Dobrin
11351163_1004448759595446_9086462004843434727_n
Claudiu Diaconescu
Dragos Mecu
Dinu Drobean
Dinu Drobean
Mircea Carloganu
Mircea Carloganu
Andreas Safta
Andreas Safta

 

0 1725

Vezi poze aici.

Vezi video stanga, dreapta.

Rezultate oficiale:

JUNIORI OPEN STANGA
1 Ovidiu PURTAN – Osorhei (BH)
2 Csongor CSEGODI – Oradea (BH)
3 Alin TUDOR – Bucuresti (B)
4 Samuel BRADEA – Tileagd (BH)
5 Sorin DARIE – Oradea (BH)
6 Gergo SZILAGYI – Oradea (BH)
7 Daniel ERDELI – Burzuc (BH)
8 Marco TIPI – Oradea (BH)
9 Mihai SOLAR – Oradea (BH)

SENIORI 75 KG STANGA
1 Gheorghe LUCUTA – Oradea (BH)
2 Alexandru CACUCI – Suncuius (BH)
3 Alin IOVANESCU – Ictar Budinti (TM)
4 Paul AVRAM – Lipova (AR)
5 David BOTAR – Ictar Budinti (TM)
6 Daniel MENTEA – Cornisesti (BH)
7 Marius MATICA – Oradea (BH)
8 Ionut DOBOS – Oradea (BH)
9 Alin TUDOR – Bucuresti (B)
10 Radu HINGAN – Dobricel (BN)
11 Florin LUCUTA – Oradea (BH)
12 Adrian CIOLOFAN – Slatioara (VL)
13 Ioan MENTEA – Oradea (BH)
14 Mariua MARINCA – Cohani (BH)
16 Alexandru HINGAN – Dobricel (BN)
17 Gabriel VIMAN – Carei (BH)

SENIORI 95 KG STANGA
1 Florian LAZAR – Arad (AR)
2 Mihai SABAU – Ictar-Budint (TM)
3 Claudiu CODREAN – Oradea (BH)
4 Andrei MAIOR – Oradea (BH)
5 Sergiu JURCUT – Oradea (BH)
6 Paul INCICAS – Sintea Mare (BH)
7 Ionut POPA – Abram (BH)
8 Alexandru BONTA – Sannicolau Roman (BH)
9 Adrian ioan ROSCA – Oradea (BH)
10 Adrian ROSCA – Oradea (BH)
11 Gabriel TIUGEA – Oradea (BH)

SENIORI +95 KG STANGA
1 Zoltan VARGA – Diosig (BH)
2 Marian BANC – Tilecus (BH)
3 Sergiu PAVEN – Sat Iosifalau Lugoj (TM)
4 Alexandru LEORDEAN – Leordina (MM)
5 Aron BLAGA – Oradea (BH)
6 Gheorghe NISTEA – Carei (SM)
7 Ionut CABA – Oradea (BH)
8 Traian LUNCAN – Oradea (BH)
9 Canu MARINCEAN – Nojord (BH)
10 Alexandru MEHES – Oradea (BH)
11 Adrian POPA – Tileagd (BH)


FEMININ OPEN DREAPTA
1 Mihaela AVRAM – Timisoara (TM)
2 Natalya MURA – Timisoara (TM)
3 Bianca AVRAM – Lipova (AR)

JUNIORI OPEN DREAPTA
1 Ovidiu PURTAN – Osorhei (BH)
2 Samuel BRADEA – Tileagd (BH)
3 Mark POP – Oradea (BH)
4 Alin TUDOR – Bucuresti (B)
5 Bogdan IAGAR – Girisu Negru (BH)
6 Daniel ERDELI – Burzuc (BH)
7 Claudiu CIMPAN – Balaia (BH)
8 Danut LOBONT – Cociub Mare (BH)
9 Sergiu TIRTAN – Oradea (BH)
10 Csongor CSEGODI – Oradea (BH)
11 Rares HEREDEA – Oradea (BH)
12 Darius SANDOR – Oradea (BH)
13 Dan PUSCAS – Oradea (BH)
14 Gabriel MARTIN – Oradea (BH)
15 Marco TIPI – Oradea (BH)
16 Mihai SOLAR – Oradea (BH)
17 Flaviu MECHERES – Saldabagiu (BH)
18 Sorin DARIE – Oradea (BH)
19 Gergo SZILAGYI – Oradea (BH)

SENIORI 75 KG DREAPTA
1 Paul AVRAM – Lipova (AR)
2 Gheorghe LUCUTA – Oradea (BH)
3 Alin IOVANESCU – Ictar Budinti (TM)
4 David BOTAR – Ictar Budinti (TM)
5 Dan FRITEA – Marghita (BH)
6 Alexandru CACUCI – Suncuius (BH)
7 Daniel VUSCA – Oradea (BH)
8 Alexandru BOLDIJAR – Dioszig (BH)
9 Emanuel PASCA – Oradea (BH)
10 Adrian CIOLOFAN – Slatioara (VL)
11 Radu HINGAN – Dobricel (BN)
12 Dan sorin FRITEA – Marghita (BH)
13 Florin LUCUTA – Oradea (BH)
14 Paul POP – Oradea (BH)
15 Gabriel VIMAN – Carei (BH)
16 Andrei OROS – Oradea (BH)
17 Daniel MENTEA – Cornisesti (BH)
18 Ciprian HANGA – Oradea (BH)
19 Ionut DOBOS – Oradea (BH)
20 Marius MATICA – Oradea (BH)
21 Alin TUDOR – Bucuresti (B)
22 Mariua MARINCA – Cohani (BH)
23 Alexandru HINGAN – Dobricel (BN)
24 Ioan MENTEA – Oradea (BH)
25 Remus IGNA – Cepiu (BH)

SENIORI 95 KG DREAPTA
1 Florian LAZAR – Arad (AR)
2 Mihai SABAU – Ictar-Budint (TM)
3 Claudiu CODREAN – Oradea (BH)
4 Cristian CRET – Vitera (BH)
5 Paul INCICAS – Sintea Mare (BH)
6 Andrei MAIOR – Oradea (BH)
7 Marian BANC – Tilecus (BH)
8 Ferenc VARGA – Diosig (BH)
9 Victor CONBILEANSCHI – Oradea (BH)
10 Sergiu JURCUT – Oradea (BH)
11 Peter ORBAN – Tinca (BH)
12 Alexandru BONTA – Sannicolau Roman (BH)
13 Marius PETRUS – Chesa (BH)
14 Petru BALOG – Oradea (BH)
15 Ionut POPA – Abram (BH)
16 Madalin MICULA – Oradea (BH)
17 George CHIS – Marghita (BH)
18 Ioan DOBAI – Santandrei (BH)
19 Gica VARCIUC – Leordina (MM)
20 Ionel SUCIU – Gepiu (BH)
21 Dacian BRAGYE – Uileanu de Cris (BH)
22 Gabriel TIUGEA – Oradea (BH)
23 Octavian GHINDEA – Oradea (BH)
24 Sergiu TONT – Alesd (BH)

SENIORI +95 KG DREAPTA
1 Gheorghe NISTEA – Carei (SM)
2 Florin BERE – Oradea (BH)
3 Alexandru LEORDEAN – Leordina (MM)
4 Alexandru MEHES – Oradea (BH)
5 Cristian LAL – Oradea (BH)
6 Teodor PURTAN – Osorhei (BH)
7 Zoltan VARGA – Diosig (BH)
8 Emilian BAN – Saldabagiu-Mic (BH)
9 Adrian POPA – Tileagd (BH)
10 Canu MARINCEAN – Nojord (BH)
11 Florin IENCIU – Oradea (BH)
12 Ionut CABA – Oradea (BH)
13 Sergiu PAVEN – Sat Iosifalau Lugoj (TM)
14 Nicolae ILIES – Salonta (BH)

SENIORI OPEN DREAPTA
1 Florian LAZAR – Arad (AR)
2 Mihai SABAU – Ictar-Budint (TM)
3 Paul AVRAM – Lipova (AR)
4 Gheorghe LUCUTA – Oradea (BH)
5 Gheorghe NISTEA – Carei (SM)
6 Ovidiu PURTAN – Osorhei (BH)
7 Samuel BRADEA – Tileagd (BH)
8 Florin BERE – Oradea (BH)

0 7478

Poze bratul stang si drept.

Bratul stang
Masa 1

Masa 2

Masa 3

Finale seniori

Bratul drept
Masa 1

Masa 2 cu finale seniori

 

Masa 3

 

Rezultate oficiale:


Junioare +55 kg Left
1 Miruna NOVITCHI – Breaza (PH)
2 Andreea BOTA – Ludus (MS)
Juniori 55 kg Left
1 Cristian COSTACHE – Pitesti (AG)
2 Sergiu SABOU – Ictar-Budint (TM)
3 Alin MINCA – Caracal (OT)
Juniori 60 kg Left
1 Claudiu DIACONESCU – Talmaciu (SB)
2 Daniel VALEA – Singeru (MS)
3 Darius IAKABOS – Talmaciu (SB)
4 Ovidiu GEAUCA – Baiculesti (AG)
5 Mircea SUTEU – Caianu Mic (CJ)
6 Laszlo KANCI – Gornesti (MS)
7 Cristian MEGIT – Constanta (CT)
Juniori 65 kg Left
1 Marin TABACU – Craiova (DJ)
2 Petrut SPIREA – Poiana Lacului (AG)
3 Stefan DUMITRU – Bucuresti (B)
Juniori 70 kg Left
1 Cristian PINZARIU – Tirgu Neamt (NT)
2 Cristi MIGIT – Constanta (CT)
3 Alin TUDOR – Bucuresti (B)
4 Bogdan MARDALE – Tia Mare (OT)
Juniori 75 kg Left
1 Alexandru ZAMFIR – Lehliu-Gara (CL)
2 Cosmin ANDREI – Draganesti (OT)
3 Daniel ANGHEL – Brasov (BV)
4 Florinel FLORICA – Corabia (OT)
5 Silvestru NEDELEA – Lunca Calnicului (BV)
6 Bogdan SIMION – Caracal (OT)
Juniori 80 kg Left
1 Ionut PATRU – Redea (OT)
2 Adrian SABAU – Ludus (MS)
3 Razvan MOGA – Ludus (MS)
4 Ghenadie ABABII – Chisinau ()
Juniori +80 kg Left
1 Alin IORGA – Draganesti (OT)
2 Csongor CSEGODI – Oradea (BH)
3 Gabriel MICE – Dobrosloveni (OT)
4 Catalin VACARU – Ghergani (DB)
5 Ionut NAUIU – Redea (OT)
6 Iulian ENE – Plosca (TR)
7 Daniel ERDELI – Burzuc (BH)
8 Bogdan GHISA – Sisesti (MS)
9 Liviu VARIA – Caracal (OT)
Tineri 60 kg Left
1 Cristian POP – Zalau (SJ)
2 Bogdan AMARITEI – Brasov (BV)
Tineri 65 kg Left
1 Alin BARAITARU – Caracal (OT)
2 Catalin APRODU – Tia Mare (OT)
3 Alexandru STRAUTIU – Sibiu (SB)
4 Raul MANIUTIU – Sibiu (SB)
5 Marius LICUT – Craiova (DJ)
6 Ciprian BENDEA – Sohodol (AB)
Tineri 70 kg Left
1 Gabriel POPESCU – Caianu (CJ)
2 Florin ICHIM – Constanta (CT)
3 Bogdan MOLDOVAN – Brasov (BV)
4 Mihai NEDELEA – Pitesti (AG)
5 Oleg TUDOREAN – Stefan Voda (IS)
6 Radu ILIE – Roman (NT)
Tineri 75 kg Left
1 Gabriel GROZAVU – Buzau (BZ)
2 Vladislav GATCAN – str Garii nr.54, sc A, ap 5 (BC)
3 Alexandru TOBA – Baraganu (CT)
4 Cristian NEDA – Caracal (OT)
5 Erik SAJGO – Bucuresti (B)
Tineri 80 kg Left
1 Alin HASIUC – Constanta (CT)
2 Claudiu CODREAN – Oradea (BH)
3 Daniel POP – Dumbravita (MM)
4 Andrei JURCA – Timisoara (TM)
5 Gabriel URSACHI – Siret (SV)
6 Ionut PICIU – Bailesti (DJ)
7 David KUPAS – Sisesti (MM)
8 Alexandru OARNA – Constanta (CT)
9 Luigi MOLDOVAN – Cluj-Napoca (CJ)
10 Cosmin MAIOR – Oradea (BH)
Tineri 85 kg Left
1 Andrei STAMATE – Bucuresti (B)
2 Gheorghe LUCUTA – Oradea (BH)
3 Ionut DOMNITEI – Radauti (SV)
4 Robert TOCEA – Caracal (OT)
5 Laurentiu GUSAVAN – Vanatori (NT)
6 Andreas SAFTA – Bucuresti (B)
7 Robert MACSIM – Constanta (CT)
8 Bogdan PANAETE – Sarata Monteoru (BZ)
9 Sergiu MAL – Somcuta Mare (MM)
10 Stefan NEGRUTIU – Dumbraveni (SB)
11 Alexandru COVRIG – Breaza (PH)
Tineri 90 kg Left
1 Doru STROE – Filipestii de Tirg (PH)
2 Thomas VALKI – Bistrita (BN)
3 ALIN SANDU – Lehliu Gara (CL)
4 Augustin GIUGA – Galicea (VL)
5 Marius CHIRBEA – Mizil (PH)
Tineri +90 kg Left
1 Sorin GIFEI – Bucuresti (B)
2 Marian NICOLAE – Bucuresti (B)
3 Cristian PLOPEANU – Caracal (OT)
4 Gergo FODOR – Sisesti (MM)
5 George ISPAS – Ploiesti (PH)
6 Daniel VELEA – Somcuta Mare (MM)
7 Sergiu PAVEN – Sat Iosifalau Lugoj (TM)
8 Alexandru DECA – Caracal (OT)
9 Sabin GRAMNEA – Caracal (OT)
Masters 80 kg Left
1 Catalin NEAGU – Bucuresti (B)
2 Florin ALBU – Bucuresti (B)
3 Lucian TUDOR – Bucuresti (B)
4 Corneliu CANDREA – Bucuresti (B)
Masters 90 kg Left
1 Dinu DOBREAN – Subcetate (HR)
2 Augustin MANTOG – Insuratei (GJ)
3 Mircea CARLOGANU – Brasov (BV)
4 Mihai SIMA – Bucuresti (B)
5 Edward KOLOZSVARI – Ludus (MS)
6 Eugen MARICA – Brasov (BV)
Masters 100 kg Left
1 Olimpiu FAT – Sisesti (MM)
2 Liviu LITA – Ramnicu Valcea (VL)
3 Adrian IONITA – Bucuresti (B)
4 Cornel NOVITCHI – Breaza (PH)
5 Marian CHIRBEA – Mizil (PH)
6 Aurel BACIU – Caracal (OT)
Masters +100 kg Left
1 Danut BORBIL – Ludus (MS)
2 Bogdan GUTA – Bucuresti (B)
3 Radu GEORGESCU – Bucuresti (B)
4 Ion GROSU – Constanta (CT)
Dizabilitati Open Left
1 Adrian SULAREA – Codlea (BV)
2 Vasile SCURTU – Vladeni-Frumusica (BT)
Senioare -65 kg Left
1 Alina COCANEANU – Bucuresti (B)
2 Miruna NOVITCHI – Breaza (PH)
3 Raluca CROITORU – Iasi (IS)
4 Ionela BERBECE – Brasov (BV)
5 Gabriela GHERGHE – Bucuresti (B)
Seniori -60 kg Left
1 Claudiu DIACONESCU – Talmaciu (SB)
2 Ruslan BALAIUS – Bucuresti (B)
3 Paul BOLOGA – Ludus (MS)
4 Darius IAKABOS – Talmaciu (SB)
5 Teodor GEORGESCU – R.M.Valcea (VL)
6 Ionel SPIREA – Pitesti (AG)
Seniori -65 kg Left
1 Filip TIRSU – Ludus (MS)
2 Alin BARAITARU – Caracal (OT)
3 Florin RIZEA – Pitesti (AG)
4 Valentin BADESCU – Prundeni (VL)
5 Marian ZDRAILA – Codlea (BV)
6 Ciprian GIOSU – Huedin (CJ)
7 Catalin APRODU – Tia Mare (OT)
8 Cristi BRATU – Carbunesti (PH)
9 Andrei BOBOC – Bucuresti (B)
10 Adrian SARBU – Bucuresti (B)
Seniori -70 kg Left
1 Madalin SABAU – Ludus (MS)
2 Alexandru DRAGAN – Campina (PH)
3 Silviu HAN – Arad (AR)
4 Daniel CHIVU – Pitesti (AG)
5 Oleg TUDOREAN – Stefan Voda (IS)
6 Ionut GHIDIA – Mizil (PH)
7 Flaviu GOIA – Crucisor (SM)
8 Alin IOVANESCU – Ictar Budinti (TM)
9 Daniel SANDU – Voluntari (IF)
10 Lorand HERCZEG – Ludus (MS)
11 Bogdan MOLDOVAN – Brasov (BV)
Seniori -75 kg Left
1 Viorel DOBRIN – Poiana Lacului (AG)
2 Gabriel BAN – Bacau (BC)
3 Alexandru RUS – Brasov (BV)
4 Adrian GIOSU – Huedin (CJ)
5 Alin TUDOR – Bucuresti (B)
6 Calin TURCU – Bistrita (BN)
7 Florin LUCUTA – Oradea (BH)
8 David BOTAR – Ictar Budinti (TM)
9 Ovidiu STINGA – Tecuci (GL)
10 Daniel STAN – Valea Doftanei (PH)
Seniori -80 kg Left
1 Alin HASIUC – Constanta (CT)
2 Cristi Valentin GABRIAN – Bucuresti (B)
3 Radu BOJICA – Brastavatu (OT)
4 Catalin NEAGU – Bucuresti (B)
5 Andrei JURCA – Timisoara (TM)
6 Ervin SZEKELY – Ludus (MS)
7 Alex CUCLI – Constanta (CT)
8 Marian PRELUCA – Gura Humorului (SV)
9 Bogdan HAGAU – Ludus (MS)
10 Cezar BAJENARU – Pitesti (AG)
11 Ionut PICIU – Bailesti (DJ)
12 Gabriel CUPRINSU – Bascov (AG)
13 Stefan STOICA – Dorohoi (BT)
Seniori -85 kg Left
1 Daniel ANDRONACHE – Bucuresti (B)
2 Daniel BARBU – Optasi (OT)
3 Vasile MANOLE – Bucuresti (B)
4 Gabriel NICOARA – Ludus (MS)
5 Andrei STAMATE – Bucuresti (B)
6 Darius PUIAC – Ludus (MS)
7 Gheorghe LUCUTA – Oradea (BH)
8 Robert TOCEA – Caracal (OT)
9 Ionut DOMNITEI – Radauti (SV)
10 Alexandru SALAJANU – Bucuresti (B)
11 Robert MACSIM – Constanta (CT)
12 Radu ILUT – Baia-Mare (MM)
Seniori -90 kg Left
1 Stefan TAMAS – Sisesti (MM)
2 Florin ROTARU – Bucuresti (B)
3 Marian DUFAR – Dobrogostea (AG)
4 Dinu DOBREAN – Subcetate (HR)
5 Dorin TOADER – Sibiu (SB)
6 Sergiu GADALEAN – Caianu-Vama (CJ)
7 Adrian IONITA – Bolintin-Vale (GR)
8 Thomas VALKI – Bistrita (BN)
Seniori -100 kg Left
1 Olimpiu FAT – Sisesti (MM)
2 Sabin BADULESCU – Bucuresti (B)
3 Florentin PASAROIU – Bucuresti (B)
4 Vladut PUPAZAN – Bucuresti (B)
5 Stefan TANASE – Costesti (AG)
6 Tiberiu POPA – Iasi (IS)
7 Alexandru GRUMEZA – Chisinau (B)
8 Mihai SABAU – Ictar-Budint (TM)
9 Ferencz FEKETE – Ludus (MS)
10 Andrei LUPSA – Techirghiol (CT)
11 Bogdan STOICA – Campina (PH)
Seniori -110 kg Left
1 Adrian LAURUS – Milisauti (SV)
2 Dumitru PODAC – Negresti Oas (SM)
3 Mircea BICA – Bucuresti (B)
4 Constantin MIHAI – Bucuresti (B)
5 Constantin GIGEA – 1 Decembrie (IF)
6 Madalin CHIRBEA – Mizil (PH)
7 Cornel NOVITCHI – Breaza (PH)
Seniori +110 kg Left
1 Ioan PUSCASU – Fagaras (BV)
2 Florin RADA – Pitesti (AG)
3 Danut BORBIL – Ludus (MS)
4 Bogdan GUTA – Bucuresti (B)
5 Cosmin BURDUCEA – Buzau (BZ)
Seniori Open Left
1 Olimpiu FAT – Sisesti (MM)
2 Stefan TAMAS – Sisesti (MM)
3 Adrian LAURUS – Milisauti (SV)
4 Daniel ANDRONACHE – Bucuresti (B)
5 Daniel BARBU – Optasi (OT)
6 Andrei STAMATE – Bucuresti (B)
7 Doru STROE – Filipestii de Tirg (PH)
8 Alin HASIUC – Constanta (CT)
9 Cristi Valentin GABRIAN – Bucuresti (B)
10 Gabriel BAN – Bacau (BC)
11 Gabriel POPESCU – Caianu (CJ)
12 Sabin BADULESCU – Bucuresti (B)
13 Vladislav GATCAN – Bacau (BC)
14 Alin BARAITARU – Caracal (OT)

Junioare +55 kg Right
1 Miruna NOVITCHI – Breaza (PH)
2 Madalina COTFAS – Subcetate (HR)
3 Andreea BOTA – Ludus (MS)
4 Ada BACIU – Caracal (OT)
Juniori 55 kg Right
1 Cristian COSTACHE – Pitesti (AG)
2 Sergiu SABOU – Ictar-Budint (TM)
3 Alin MINCA – Caracal (OT)
Juniori 60 kg Right
1 Darius IAKABOS – Talmaciu (SB)
2 Claudiu DIACONESCU – Talmaciu (SB)
3 Daniel VALEA – Singeru (MS)
4 Ovidiu GEAUCA – Baiculesti (AG)
5 Mircea SUTEU – Caianu Mic (CJ)
6 Laszlo KANCI – Gornesti (MS)
7 Marian LAZAR – Bucuresti (B)
8 Cristian MEGIT – Constanta (CT)
Juniori 65 kg Right
1 Marin TABACU – Craiova (DJ)
2 Stefan DUMITRU – Bucuresti (B)
3 Ventel KIRALY – Subcetate (HR)
4 Adrian ANGHEL – Mosoaia (AG)
5 Florin BALAN – Ungureni (DB)
6 Petrut SPIREA – Poiana Lacului (AG)
Juniori 70 kg Right
1 Cristi MIGIT – Constanta (CT)
2 Cristian PINZARIU – Tirgu Neamt (NT)
3 Alin TUDOR – Bucuresti (B)
4 Bogdan MARDALE – Tia Mare (OT)
5 Razvan SECAREA – Brasov (BV)
Juniori 75 kg Right
1 Alexandru ZAMFIR – Lehliu-Gara (CL)
2 Cosmin ANDREI – Draganesti (OT)
3 Florinel FLORICA – Corabia (OT)
4 Bogdan SIMION – Caracal (OT)
5 Daniel ANGHEL – Brasov (BV)
6 Sorin DUMITRESCU – Vilcanesti (PH)
7 Cristian MIRON – Bacau (BC)
8 Silvestru NEDELEA – Lunca Calnicului (BV)
Juniori 80 kg Right
1 Adrian SABAU – Ludus (MS)
2 Sergiu BALTEANU – Talmaciu (SB)
3 Ionut PATRU – Redea (OT)
4 Ghenadie ABABII – Chisinau ()
5 Razvan MOGA – Ludus (MS)
Juniori +80 kg Right
1 Alin IORGA – Draganesti (OT)
2 Csongor CSEGODI – Oradea (BH)
3 Gabriel MICE – Dobrosloveni (OT)
4 Catalin VACARU – Ghergani (DB)
5 Ionut NAUIU – Redea (OT)
6 Liviu VARIA – Caracal (OT)
7 Bogdan GHISA – Sisesti (MS)
8 Iulian ENE – Plosca (TR)
9 Eduard LAURUS – Milisauti (SV)
10 Daniel ERDELI – Burzuc (BH)
Tineri 60 kg Right
1 Cristian POP – Zalau (SJ)
2 Cristinel PADURARU – Sibiu (SB)
3 Laurentiu PREDESCU – Bucuresti (B)
4 Bogdan AMARITEI – Brasov (BV)
Tineri 65 kg Right
1 Marian FRUNZA – Nicolae Balcescu (CT)
2 Catalin APRODU – Tia Mare (OT)
3 Marius LICUT – Craiova (DJ)
4 Ciprian BENDEA – Sohodol (AB)
5 Alexandru STRAUTIU – Sibiu (SB)
6 Raul MANIUTIU – Sibiu (SB)
7 Iulian CODREANU – Podu Turcului (BC)
Tineri 70 kg Right
1 Gabriel POPESCU – Caianu (CJ)
2 Florin ICHIM – Constanta (CT)
3 Oleg TUDOREAN – Stefan Voda (IS)
4 Mihai NEDELEA – Pitesti (AG)
5 Bogdan MOLDOVAN – Brasov (BV)
6 Tibor KOZMA – Baraolt (CV)
7 Radu ILIE – Roman (NT)
Tineri 75 kg Right
1 Cristian NEDA – Caracal (OT)
2 Gabriel GROZAVU – Buzau (BZ)
3 Alexandru TOBA – Baraganu (CT)
4 Erik SAJGO – Bucuresti (B)
5 Vladislav GATCAN – Bacau (BC)
Tineri 80 kg Right
1 Alin HASIUC – Constanta (CT)
2 Daniel POP – Dumbravita (MM)
3 Claudiu CODREAN – Oradea (BH)
4 Luigi MOLDOVAN – Cluj-Napoca (CJ)
5 Dan-Andreas DEDIU – Bacau (BC)
6 Andrei JURCA – Timisoara (TM)
7 Ionut PICIU – Bailesti (DJ)
8 Gabriel URSACHI – Siret (SV)
9 David KUPAS – Sisesti (MM)
10 Alexandru OARNA – Constanta (CT)
11 Cosmin MAIOR – Oradea (BH)
Tineri 85 kg Right
1 Andreas SAFTA – Bucuresti (B)
2 Gheorghe LUCUTA – Oradea (BH)
3 Andrei STAMATE – Bucuresti (B)
4 Ionut DOMNITEI – Radauti (SV)
5 Laurentiu GUSAVAN – Vanatori (NT)
6 Stefan NEGRUTIU – Dumbraveni (SB)
7 Robert TOCEA – Caracal (OT)
8 Alexandru COVRIG – Breaza (PH)
9 Robert MACSIM – Constanta (CT)
10 Bogdan PANAETE – Sarata Monteoru (BZ)
11 Sergiu MAL – Somcuta Mare (MM)
Tineri 90 kg Right
1 ALIN SANDU – Lehliu Gara (CL)
2 Augustin GIUGA – Galicea (VL)
3 Marius CHIRBEA – Mizil (PH)
4 Doru STROE – Filipestii de Tirg (PH)
Tineri +90 kg Right
1 Sorin GIFEI – Bucuresti (B)
2 Alexandru DECA – Caracal (OT)
3 Gergo FODOR – Sisesti (MM)
4 Marian NICOLAE – Bucuresti (B)
5 Cristian PLOPEANU – Caracal (OT)
6 George ISPAS – Ploiesti (PH)
7 Sergiu PAVEN – Sat Iosifalau Lugoj (TM)
8 Daniel VELEA – Somcuta Mare (MM)
9 Andrei CODRIANU – Podul Turcului (BC)
Masters 80 kg Right
1 Daniel PATRASCU – Mizil (PH)
2 Catalin NEAGU – Bucuresti (B)
3 Florin ALBU – Bucuresti (B)
4 Lucian TUDOR – Bucuresti (B)
5 Corneliu CANDREA – Bucuresti (B)
6 Liviu DOBRIN – Poiana Lacului (AG)
Masters 90 kg Right
1 Dinu DOBREAN – Subcetate (HR)
2 Edward KOLOZSVARI – Ludus (MS)
3 Augustin MANTOG – Insuratei (GJ)
4 Mihai SIMA – Bucuresti (B)
5 Ionut DOSPINESCU – Ardeoani (BC)
6 Mircea CARLOGANU – Brasov (BV)
7 Eugen MARICA – Brasov (BV)
8 Dragos MECU – Bucuresti (B)
Masters 100 kg Right
1 Olimpiu FAT – Sisesti (MM)
2 Cornel NOVITCHI – Breaza (PH)
3 Liviu LITA – Ramnicu Valcea (VL)
4 Marian CHIRBEA – Mizil (PH)
5 Adrian IONITA – Bucuresti (B)
Masters +100 kg Right
1 Bogdan GUTA – Bucuresti (B)
2 Ion GROSU – Constanta (CT)
3 Radu GEORGESCU – Bucuresti (B)
Senioare Open Right
1 Gabriela GHERGHE – Bucuresti (B)
2 Miruna NOVITCHI – Breaza (PH)
3 Carmen RUSTEI – Sinpetru (BV)
4 Ionela BERBECE – Brasov (BV)
5 Madalina COTFAS – Subcetate (HR)
Dizabilitati Open Right
1 Adrian SULAREA – Codlea (BV)
2 Vasile SCURTU – Vladeni-Frumusica (BT)
Senioare -65 kg Right
1 Gabriela GHERGHE – Bucuresti (B)
2 Ionela BERBECE – Brasov (BV)
3 Alina COCANEANU – Bucuresti (B)
4 Raluca CROITORU – Iasi (IS)
5 Miruna NOVITCHI – Breaza (PH)
Senioare +65 kg Right
1 Ana-Maria MIHAI – Brasov (BV)
2 Carmen RUSTEI – Sinpetru (BV)
Seniori -60 kg Right
1 Paul BOLOGA – Ludus (MS)
2 Ruslan BALAIUS – Bucuresti (B)
3 Cristinel PADURARU – Sibiu (SB)
4 Darius IAKABOS – Talmaciu (SB)
5 Laszlo KANCI – Gornesti (MS)
6 Razvan TOTAN – Comarnic (PH)
7 Cristian POP – Zalau (SJ)
8 Daniel VALEA – Singeru (MS)
9 Teodor GEORGESCU – R.M.Valcea (VL)
10 Ionel SPIREA – Pitesti (AG)
11 Claudiu DIACONESCU – Talmaciu (SB)
Seniori -65 kg Right
1 Marian FRUNZA – Nicolae Balcescu (CT)
2 Filip TIRSU – Ludus (MS)
3 Catalin APRODU – Tia Mare (OT)
4 Florin RIZEA – Pitesti (AG)
5 Ciprian BENDEA – Sohodol (AB)
6 Ionel POP – Ivaneasa (BN)
7 Ciprian GIOSU – Huedin (CJ)
8 Valentin BADESCU – Prundeni (VL)
9 George JINGA – Rasnov (BV)
10 Cristi BRATU – Carbunesti (PH)
11 Marian NENCIU – Brasov (BV)
12 Florin DANILESCU – Mioveni (AG)
13 Andrei BOBOC – Bucuresti (B)
14 Adrian SARBU – Bucuresti (B)
Seniori -70 kg Right
1 Madalin SABAU – Ludus (MS)
2 Silviu HAN – Arad (AR)
3 Cristi MIGIT – Constanta (CT)
4 Alexandru DRAGAN – Campina (PH)
5 Eduard BANU – Mizil (PH)
6 Alin IOVANESCU – Ictar Budinti (TM)
7 Ionut GHIDIA – Mizil (PH)
8 Flaviu GOIA – Crucisor (SM)
9 Lorand HERCZEG – Ludus (MS)
10 Oleg TUDOREAN – Stefan Voda (IS)
11 Daniel CHIVU – Pitesti (AG)
12 Bogdan MOLDOVAN – Brasov (BV)
13 Liviu GERMAN – Galautas (HR)
14 Vasile SCURTU – Vladeni-Frumusica (BT)
15 Daniel SANDU – Voluntari (IF)
16 Razvan MARICA – Pitesti (AG)
Seniori -75 kg Right
1 Viorel DOBRIN – Poiana Lacului (AG)
2 Gabriel BAN – Bacau (BC)
3 Paul AVRAM – Lipova (AR)
4 Alexandru ZAMFIR – Lehliu-Gara (CL)
5 Daniel LEAH – Cimpeni (AB)
6 Adrian GIOSU – Huedin (CJ)
7 Daniel STAN – Valea Doftanei (PH)
8 Alexandru RUS – Brasov (BV)
9 David BOTAR – Ictar Budinti (TM)
10 Ovidiu STINGA – Tecuci (GL)
11 Nicolae CIOBANU – Motru (GJ)
12 Sorin DUMITRESCU – Vilcanesti (PH)
13 Alin TUDOR – Bucuresti (B)
14 Florin LUCUTA – Oradea (BH)
15 Calin TURCU – Bistrita (BN)
Seniori -80 kg Right
1 Alex CUCLI – Constanta (CT)
2 Radu BOJICA – Brastavatu (OT)
3 Razvan IONUTAS – Sisesti (MM)
4 Alin HASIUC – Constanta (CT)
5 Gabriel CUPRINSU – Bascov (AG)
6 Cristi Valentin GABRIAN – Bucuresti (B)
7 Gabriel URSACHI – Siret (SV)
8 Ervin SZEKELY – Ludus (MS)
9 Stefan STOICA – Dorohoi (BT)
10 Alin SALARU – Simionesti (NT)
11 Florin CARAGEA – Scoarta (GJ)
12 Cezar BAJENARU – Pitesti (AG)
13 Andrei JURCA – Timisoara (TM)
14 Marian PRELUCA – Gura Humorului (SV)
15 Nicu TRINCA – Comanesti (BC)
16 Catalin NEAGU – Bucuresti (B)
17 Bogdan HAGAU – Ludus (MS)
18 Ionut PICIU – Bailesti (DJ)
19 Bogdan IONUTAS – Sisesti (MM)
Seniori -85 kg Right
1 Daniel BARBU – Optasi (OT)
2 Andreas SAFTA – Bucuresti (B)
3 Vasile MANOLE – Bucuresti (B)
4 Daniel ANDRONACHE – Bucuresti (B)
5 Darius PUIAC – Ludus (MS)
6 Cosmin ROMANESCU – Targu Jiu (GJ)
7 Gabriel NICOARA – Ludus (MS)
8 Gheorghe LUCUTA – Oradea (BH)
9 Alexandru SALAJANU – Bucuresti (B)
10 Edmond CRISTESCU – Bucuresti (B)
11 Robert MACSIM – Constanta (CT)
12 Robert TOCEA – Caracal (OT)
13 Radu ILUT – Baia-Mare (MM)
14 Ionut DOMNITEI – Radauti (SV)
Seniori -90 kg Right
1 Stefan TAMAS – Sisesti (MM)
2 Florin ROTARU – Bucuresti (B)
3 Marian DUFAR – Dobrogostea (AG)
4 Florian LAZAR – Arad (AR)
5 Andrei MANTA – Rm Valcea (VL)
6 Adrian IONITA – Bolintin-Vale (GR)
7 Dorin TOADER – Sibiu (SB)
8 Barna SOOS – Batani Mici (CV)
9 Sergiu GADALEAN – Caianu-Vama (CJ)
10 Costel RUGET – Rachitoasa (BC)
11 Mircea CARLOGANU – Brasov (BV)
Seniori -100 kg Right
1 Sabin BADULESCU – Bucuresti (B)
2 Olimpiu FAT – Sisesti (MM)
3 Florentin PASAROIU – Bucuresti (B)
4 Stefan TANASE – Costesti (AG)
5 Bogdan STOICA – Campina (PH)
6 Artur GYARMATI – Ludus (MS)
7 Mihai SABAU – Ictar-Budint (TM)
8 Tiberiu POPA – Iasi (IS)
9 Andrei LUPSA – Techirghiol (CT)
10 Alexandru GRUMEZA – Chisinau (B)
11 Gergo FODOR – Sisesti (MM)
12 Ferencz FEKETE – Ludus (MS)
13 Vladut PUPAZAN – Bucuresti (B)
Seniori -110 kg Right
1 Adrian LAURUS – Milisauti (SV)
2 Mihai BREZOI – Strehaia (MH)
3 Constantin MIHAI – Bucuresti (B)
4 Andras EGYED – Baraolt (CV)
5 Madalin CHIRBEA – Mizil (PH)
6 Constantin GIGEA – 1 Decembrie (IF)
7 Cornel NOVITCHI – Breaza (PH)
Seniori +110 kg Right
1 Ioan PUSCASU – Fagaras (BV)
2 Bogdan GUTA – Bucuresti (B)
3 Florin RADA – Pitesti (AG)
4 Denis IONESCU – Constanta (CT)
5 Mihai-Songoku DUMITRASCU – Bucuresti (B)
6 Cosmin BURDUCEA – Buzau (BZ)
7 Ciprian TAPASZTO – Ludus (MS)
Seniori Open Right
1 Stefan TAMAS – Sisesti (MM)
2 Adrian LAURUS – Milisauti (SV)
3 Sabin BADULESCU – Bucuresti (B)
4 ALIN SANDU – Lehliu Gara (CL)
5 Bogdan GUTA – Bucuresti (B)
6 Bogdan STOICA – Campina (PH)
7 Mihai BREZOI – Strehaia (MH)
8 Florin ROTARU – Bucuresti (B)
9 Daniel BARBU – Optasi (OT)
10 Denis IONESCU – Constanta (CT)
11 Gabriel BAN – Bacau (BC)
12 Alex CUCLI – Constanta (CT)
13 Radu BOJICA – Brastavatu (OT)
14 Florentin PASAROIU – Bucuresti (B)
15 Daniel ANDRONACHE – Bucuresti (B)
16 Oleg TUDOREAN – Stefan Voda (IS)

 

0 1773

Anul 2014 a insemnat un an de succes in skandenbergul romanesc. Pastrand traditia sportul nostru a fost reprezentat la cel mai inalt nivel atat de catre sportivi cat si de catre arbitri si oficiali.

CM2014-00

Incepem cu sportivii deoarece ei reprezinta esenta sportului nostru.
Anul a debutat cu un concurs in premiera pe plan national “Campionul Campionilor” concurs castigat de catre Sabin Badulescu, care a aratat o forma excelenta pe tot parcursul anului atat pe plan intern cat si pe plan international. A fost doar debutul unui an de succes in calendarul competitional.
A urmat Campionatul National de Skandenberg, pentru prima oara fiind organizat in afara Bucurestiului, la Codlea. Dupa multi ani Campionatul National a parasit Bucurestiul, acest lucru nu a umbrit nivelul competitiei, acesta fiind organizata la un nivel ridicat atat pe plan sportiv, organizatoric dar si de arbitraj.
Au urmat diferite concursuri la nivel national, in multe colturi ale tarii, participarea fiind ridicata, acest lucru dovedind ca skandenbergul este in ascensiune pe plan national.
Pe plan international sportivii romani au demonstrat inca odata ca sunt obisnuiti cu performanta. Campionatul Mondial din Lituania WAF 2014 ( competitia etalon a skandenbergului mondial ) a adus lotului national 6 medalii in palmares.
Mirela Pirjol a confirmat ca varsta nu reprezinta un impediment spulberand toate concurentele care i s-au opus ( la ambele brate ) pentru a obtine ambele medalii de aur la categoria Master, +80 kg fete.
Catalin Aprodu a produs surpriza si inca ce surpriza, nefiind cotat cu nici o sansa la inceputul competitiei a dominat categoria sa autoritar ( juniori 18, stanga 65 kg ), pentru a obtine la final mult ravnita medalie de aur. Adrian Laurus ( juniori 21, dreapta +90), Viorel Dobrin ( seniori, stanga 80 kg ), si Istvan Dobray ( juniori 21, stanga 80 kg ) au obtinut medaliile de bronz in categorii foarte grele.
Insa nu doar ei au reprezentat lotul Romaniei, restul concurentilor au avut o prestatie deosebita reusiind sa se apropie de podium lucru care ii aduce in atentia skandenbergului mondial ca pe niste viitori candidati la podiumul mondial.
A fost anul in care romanii au fost din nou invitati in Liga Profesionista de Skandenberg, obtinand rezultate deosebite in toate etapele in care au participat. Viorel Dobrin, Daniel Andronache, Stefan Tamas, Sabin Badulescu, Alin Sandu, si Marian Rotaru au luptat de la egal la egal cu cei mai tirati armwrestleri din categoriile lor, in cea mai prestigioasa Liga de Skandenberg din lume PAL.
Finalul de an a sosit cu invitatia lui Ioan Puscasu in cel mai exclusivist concurs din 2014, World Armwrestling League, la care au participat cei mai puternici 8 supergrei ai lumii. Ioan Puscasu supranumit Ursul a reusit o prestatie pe masura concursului, confirmand inca o data nivelul sau ridicat.
Pe plan organizatoric Romania a fost la inaltime. Mircea Simionescu-Simicel secretar general al Federatiei Europene de Skandenberg ( EAF ), cat si secretar general al Federatiei Mondiale de Skandenberg ( WAF ), a demonstrat tuturor o foarte buna organizare si gestionare a concursurilor la care a fost invitat, fapt care demonstreaza ca Romania este pe harta mondiala a skandenbergului la loc de cinste.
Deasemenea Florin Lazar a adus o adevarata inovatie in skandenbergul mondial cu ajutorul unui program software de scoring care usureaza mult treaba sportivilor, oficialilor si a arbitrilor. Programul fiind testat cu succes la competitii de amploare din lume.
La nivel de arbitraj, Romania a obtinut rezultate remarcabile.
Primul succes a fost seminarul de arbitraj dinaintea Campionatului National, prezenta a fost ridicata iar concursul a fost condus foarte bine pe plan de arbitraj, dovedind inca o data de ce arbitrii romani sunt apreciati peste hotare. Din ce in ce mai multi tineri aleg sa participe la seminariile de arbitraj gazduite de catre Asociatia Romana de Skandeberg.
Tiberiu Mihalcea a obtinut la Campionatul European de Skandenberg 2014 titlul de cel mai bun arbitru al competitiei, titlu obtiunt si de catre Dragos Corcoveanu in 2010.
Victor Barbu a fost remarcat la Campionatul Mondial de Skandenberg ca unul din cei mai buni arbitrii prezenti, inca o data Victor Barbu a demonstrat de ce este “decanul” de varsta din arbitrajul romanesc de skandenberg.
Pe plan national Deniz Ibram, a obtinut titlul de cel mai bun arbitru al Campionatului National 2014, prestatia sa fiind remarcabila, demonstrand ca valul de arbiti tineri care vin din urma este unul de valoare.
Toate aceste rezultate nu ar fi fost posibile fara sprijinul unor oameni importanti pentru acest sport, oameni care si-au dedicat timpul si sustinerea skandenbergului romanesc. Cristian Dulgheru ( Presedintele Asociatiei Romane de Skandenberg ), Alexandru Bolborici care este mereu alaturi de acest sport, Mircea Simionescu-Simicel secretarul general al Asociatiei Romane de Skandenberg, oameni care ajuta neincetat sportul skandenberg in Romania. Asociatia Romana de Skandenberg care este neincetat alaturi de sportivii Romani.
Este un sentiment frumos sa observi cum acest sport se dezvolta, De la primii sportivi care au obtinut rezultate internationale: Mirela Pirjol, Ion Oncescu, Alexandru Marin, continuand cu Ioan Puscasu, Dan Borbil, Andrei Chipreanov pana la Catalin Aprodu, Adrian Laurus, Viorel Dobrin etc. Au trecut multi ani, cu bucurii si dezamagiri, dar cel mai important visul sportului nostru nu s-a stins, dimpotriva continua si va continua atata timp cat exista eroi ca ei. Toti cei care fac parte din aceasta familie a sportului skandenberg au contribuit la ascensiunea lui pe plan intern si international.
Viitorul suna bine, in 2016 vom gazdui noi, romanii, Campionatul European de Skandenberg, va fi un test pe care il vom trece cu bine, cum am facut-o de fiecare data, o onoare si o dovada ca sunteam o natiune puternica in acest sport atat de frumos.
Deasemnea in 2015 continua procesul de aderare al skandenbergului mondial la SportAccord, organizatia suprema pentru toate sporturile olimpice si non-olimpice. Un tel indraznet dar accesibil prin munca, unitate si vointa. Nu putem decat sa speram la un an 2015 mai bun, mai de succes, mai unit.

Eduard Dimiean
Head Referee, Romania

0 1895

In weekendul 3-4 mai 2014 au avut loc doua concursuri de skandenberg, primul la Buzau, pe 3 mai si, in urmatoarea zi, la Pitra Neamt, ambele gazduite de Galleria Mall. La ambele, openul a fost castigat de sabin Baduleascu, cel mai bun sportiv roman la bratul drept.


GALLERIA BUZAU
Vezi poze aici si video aici.

Seniori 75 kg Dreapta
1 Ionut GHIDIA – Mizil (PH)
2 Radu BOJICA – Brastavatu (OT)
3 Gabriel GROZAVU – Berca (BZ)
4 Alexandru ZAMFIR – Lehliu-Gara (CL)
5 Calin SACALIU – Bucuresti (B)
6 Ion DINU – Buzau (BZ)
7 Alin TUDOR – Bucuresti (B)
8 Mihai TALA – Bucuresti (B)
9 Lucian GRIGORE – Buzau (BZ)
10 Daniel SANDU – Voluntari (IF)
11 Nicolae OLTEANU – Sarata Monteoru (BZ)
12 Adrian IOSEF – sarata (BZ)
13 Nicolae NISTOR – Capatânesti (BZ)
14 Marian POTIRNICHE – Zarnesti (BZ)
15 Alexandru CONSTANTIN – Buzau (BZ)
16 Irinel COJOCARU – Viperesti (BZ)
17 Alexandru POPESCU – Buzau (BZ)


Seniori 90 kg Dreapta
1 ALIN SANDU – Lehliu Gara (CL)
2 Daniel ANDRONACHE – Bucuresti (B)
3 Daniel BARBU – Optasi (OT)
4 Marius CHIRBEA – Mizil (PH)
5 Bogdan STOICA – Campina (PH)
6 Gigel NEAGU – Bucuresti (B)
7 Alexandru NAE – Mizil (PH)
8 Constantin IANCU – Mizil (PH)
9 Alexandru SALAJANU – Bucuresti (B)
10 Doru STROE – Filipestii de Tirg (PH)
11 Daniel GRIGORAS – Brasov (BV)
12 Lucian TUDOR – Bucuresti (B)
13 Liviu BAJENARU – Voluntari (IF)
14 Constantin DOROBANTU – Buzau (BZ)
15 George BADEA – Bucuresti (B)
16 Gabriel CUPRINSU – Bascov (AG)
17 Florin STANCIU – Movila Oii (BZ)


Seniori 90+ kg Dreapta
1 Sabin BADULESCU – Bucuresti (B)
2 Marian DUFAR – Dobrogostea (AG)
3 Ion GHICA – Draganesti (OT)
4 Constantin MIHAI – Bucuresti (B)
5 Florin RADA – Pitesti (AG)
6 Cosmin SOTREANU – Comarnic (PH)
7 Ionut NEDELCU – Buzau (BZ)
8 Gabriel TOCU – Dor Marunt (BZ)
9 Eugen BUNEA – Buzau (BZ)
10 Daniel CONSTANTIN – Buzau (BZ)
11 Stefan TANASE – Podu Brosteni (AG)
12 George ISPAS – Berceni (PH)
13 Marian CHIRBEA – Mizil (PH)
14 Mirel NICULAE – Buzau (BZ)
15 Sorin SIMION – Buzau (BZ)


Open Seniori Dreapta
1 Sabin BADULESCU – Bucuresti (B)
2 Marian DUFAR – Dobrogostea (AG)
3 Daniel ANDRONACHE – Bucuresti (B)
4 ALIN SANDU – Lehliu Gara (CL)
5 Radu BOJICA – Brastavatu (OT)
6 Ionut GHIDIA – Mizil (PH)

GALLERIA PIATRA NEAMT
Vezi poze aici si video aici.

Seniori 75 kg Dreapta
1 Leonid PÎNTEA – Targu Neamt (NT)
2 Cristian PÎNZARIU – Tirgu Neamt (NT)
3 Marian MIHAI – Piatra Neamt (NT)
4 Ionut GHERGHEL – Piatra Neamt (NT)
5 Vasile FUNDACESCU – Piatra Neamt (NT)
6 Remus BALUT – Târgu Neamt (NT)
7 Andrei ZAHARIA – Darmane?ti (NT)
8 Tudor PERCATIUC – Cacica (SV)
9 Robert BAGHIU – Piatra Neamt (NT)
10 Ionut GOLOGAN – Piatra Neamt (NT)
11 Sorin URSU – Delut (SV)
12 Octavian STANESCU – Piatra Neamt (NT)
13 Iustin LAZAR – Târgu Neamt (NT)
14 Gabriel MIHALACHE – Piatra Neamt (NT)
15 Florin TÎMPAU – Câmpulung M. (SV)
16 Laurentiu HARIPCA – Târgu Neamt (NT)
17 Moise STANESCU – Piatra Neamt (NT)
18 Stefan FERCU – Piatra Neamt (NT)
19 Razvan TANASE – Piatra Neamt (NT)
20 Constantin MIHAI – Piatra Neamt (NT)
21 Andi ANTON – Piatra Neamt (NT)
Seniori 90 kg Dreapta
1 Sebastian COJOCARU – Brosteni (SV)
2 Luigi GOREA – Piatra Neamt (NT)
3 Laurentiu GUSAVAN – Vanatori (NT)
4 Nicolae IOVITA – Piatra Neamt (NT)
5 Ioan URSU – Fundu Moldovei (SV)
6 Ovidiu ISTRATE – Targu Neamt (NT)
7 Matei MATIES – Piatra Neamt (NT)
8 Andrei CERBU – Poiana Teiului (NT)
9 Ioan CORCHEZ – Roznov (NT)
10 Dumitru MALIS – Sucevita (SV)
11 Cosmin BOBRIC – Oglinzi (NT)
12 Alin SALARU – Roman (NT)
13 Giovani CATANA – Piatra Neamt (NT)
14 Cezar STANESCU – Piatra Neamt (NT)
15 Alexandru SALAJANU – Bucuresti (B)
16 Andrei FÎNARU – Roznov (NT)
17 Cosmin PINTILIE – Piatra Neamt (NT)
18 Istrate STANESCU – Petra (NT)
Seniori 90+ kg Dreapta
1 Sabin BADULESCU – Bucuresti (B)
2 Ovidiu IACOB – Piatra Neamt (NT)
3 Tiberiu POPA – Iasi (IS)
4 Robert UNGUREANU – Suceava (SV)
5 Constantin BOBRIC – Oglinzi (NT)
6 Dumitru LACATUSU – Târgu Neamt (NT)
7 Dumitru FERCU – Piatra Neamt (NT)
Seniori Open Dreapta
1 Sabin BADULESCU – Bucuresti (B)
2 Ovidiu IACOB – Piatra Neamt (NT)
3 Sebastian COJOCARU – Brosteni (SV)
4 Luigi GOREA – Piatra Neamt (NT)
5 Leonid PÎNTEA – Targu Neamt (NT)
6 Cristian PÎNZARIU – Targu Neamt (NT)

0 1156

In data de 3 decembrie 2014 s-a desfasurat a doua editie a concursului de skandenberg Cupa Eroilor Unitatii in cadrul Unitatii 30 Jandarmi Protectie si Obiective Diplomatice, din Bucuresti. Din partea Asociatiei Romane de Skandenberg “Brat de Fier” au participat Radu Valahu, Mircea Simionescu-Simicel si Alexandru Bolborici.

open stanga
1. Damian
2. Balos
3. Barbu
-95 kg dreapta
1. Damian
2. Petre
3. Barbu
+95 kg dreapta
1. Stan
2. Grigore
3. Rapeanu

 

Luni, 10 noiembrie 2014, in direct la TV la sport.ro, a avut loc Liga Balanica la categoria -86 kg. Au participat 3 romani, 3 bulgari, un turc si un sarb.
La bratul stang, turcul Unal Turker, nu a pierdut niciun meci, dupa el urmand Viorel Dobrin si vicecampionul mondial, bulgarul Stefan Todorov.
La bratul drept, sportivii au fost mai apropiati ca valoare, fiecare a pierdut cel putin un meci, turcul trebuind sa se recunoasca invins in meciul direct cu Viorel Dobrin.
Castigatorul ligii a fost Unal Turker, urmat de Viorel Dobrin si Stefan Malinov. Pe locurile urmatoare au fost, in ordine, Marian Rotaru, Daniel Andronache, Dimitar Danovski, Antic Bojan si Stefan Todorov.

Alte poze gasiti aici.

LigaBalcanica2014-86kg-6 LigaBalcanica2014-86kg-5 LigaBalcanica2014-86kg-4 LigaBalcanica2014-86kg-3 LigaBalcanica2014-86kg-2 LigaBalcanica2014-86kg-1

SOCIAL

3,437FansLike