Thursday, November 23, 2017
Concursuri

Organizatori: FEDERATIA EUROPEANA DE SKANDENBERG (EAF) si ASOCIATIA ROMANA DE SKANDENBERG „BRAT DE FIER”

 

Program:
Duminica 22 mai 2016
09:00 Inregistrare echipa (Simicel)
12:00 Seminar si certificare clasificare (Rin Grand Hotel)
Luni 23 Mai 2016
09:00 – CANTAR OFICIAL – JUNIORI 18, TINERET 21 SI VETERANI. CLASIFICARE SI CANTAR OFICIAL PENTRU PERSOANELE CU DIZABILITATI – PREZENTA SPORTIVILOR OBLIGATORIE (Rin Grand Hotel)
10:00 – Seminar de arbitraj
Marti 24 Mai 2016  – Centrul Sportiv Apollo
09:00 – CEREMONIA DE DESCHIDERE – PREZENTA SPORTIVILOR OBLIGATORIE
09:30 – BRATUL STANG – JUNIORI 18, TINERET 21 si VETERANI;
16:30 – FINALE si PREMIERE.
Miercuri 25 Mai 2016  – Centrul Sportiv Apollo
09:00 – BRATUL DREPT – JUNIORI 18, TINERET 21 si VETERANI;
16:30 – FINALE si PREMIERE.
Joi 26 Mai 2016 – Centrul Sportiv Apollo
09:00 – CANTAR OFICIAL SENIORI – PREZENTA SPORTIVILOR OBLIGATORIE
09:00 – BRATUL STANG – PERSOANE CU DIZABILITATI;
11:30 – FINALE si PREMIERE.
14:30 – BRATUL DREPT – PERSOANE CU DIZABILITATI;
16:30 – FINALE si PREMIERE.
Vineri 27 Mai 2016  – Centrul Sportiv Apollo
09:00 – BRATUL STANG – SENIORI;
16:30 – FINALE si PREMIERE.
Sambata 28 Mai 2016  – Centrul Sportiv Apollo
09:00 – BRATUL DREPT – SENIORI;
16:30 – FINALE si PREMIERE.
21:00 – PETRECERE DE INCHEIERE
Duminica 29 Mai 2016 – Rin Grand Hotel
Plecarea delegatiilor.

CATEGORII GREUTATE:
JUNIORI 18 ANI
BAIETI stanga si dreapta: – 50, 55, 60, 65, 70, 75, 80, +80 kg
FETE stanga si dreapta: – 45, 50, 55, 60, 65, 70, +70 kg
TINERI 21 ANI
BAIETI stanga si dreapta: – 55, 60, 65, 70, 75, 80, 85, 90, +90 kg
FETE stanga si dreapta: – 50, 55, 60, 65, 70, +70 kg
SENIORI
BARBATI stanga si dreapta: – 55, 60, 65, 70, 75, 80, 85, 90, 100, 110, 110+kg
FEMEI stanga si dreapta: – 50, 55, 60, 65, 70, 80, 80+ kg.
VETERANI
MASTERS 40 ani si peste:
BARBATI stanga si dreapta: – 70, 80, 90, 100, 100+ kg
FEMEI stanga si dreapta: – 60, 70, 80, 80+ kg
GRAND MASTERS 50 ani si peste:
BARBATI Grand Masters stanga si dreapta: – 75, 90, 100, 100+ kg
SENIOR GRAND MASTERS 60 ani si peste, nu puncteaza la echipa:
BARBATI Senior Grand Masters stanga si dreapta: – 75, 90, 100, 100+ kg
DISABLED
Physical Impairment athletes (PID – sitting athletes)
Men: – 55 kg, 65 kg, 75 kg, +75 kg Women: – 65 kg, +65 kg
Physical Impairment athletes (PIU – standing athletes)
Men: – 60 kg, 70 kg, 80 kg, 90 kg, +90 kg Women: – 65 kg, +65 kg
Junior men: – 55 kg, +55 kg Junior women: – 50 kg, +50 kg
Visual impairment athletes (VI)
Men: – 60 kg, 70 kg, 80 kg, 90 kg, 100 kg, +100 kg Women: – 60 kg, 70 kg, +70 kg
Hearing impairment athletes (HI)
Men: – 60 kg, 70 kg, 80 kg, 90 kg, 100 kg, +100 kg Women: – 60 kg, 70 kg, +70 kg

OBSERVATII SI CONDITII
– termenul de inscriere si plata este Sambata 14 Mai 2016 !!!! In cazul depasirii acestui termen se percepe o taxa de 250 lei/Atlet;
– una dintre cele mai importante conditii EAF de care trebuie sa tineti cont este ca sportivii inscrisi in concurs TREBUIE sa fie cazati la hotelurile oficiale. Asociatia nu poate fi facuta raspunzatoare daca organizatorul refuza inregistrarea in competitie din aceasta cauza;
– in cazul in care alegeti sa va organizati singuri aceasta deplasare trebuie sa achitati in avans asociatiei, cel tarziu 14 Mai, taxele de participare, taxa de mebru EAF.

PERSOANA DE CONTACT
Detalii despre aceasta competitie si alte informatii puteti obtine de la:
Ana-Maria Lazar
Tel: 0749254237
email: contact@bratdefier.roLayout 1 (Page 1)
Layout 1 (Page 1)Layout 1 (Page 1)Layout 1 (Page 1)Layout 1 (Page 1)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

[poze1][poze2][poze3][poze4][poze5][poze6][poze7][VIDEO HD COMPLET]
Rezultatele sportivilor romani:

BRATUL STANG
Alin Nedelescu – locul 8 Junior Boys 55 kg
Petrut Boaca – locul 7 Junior Boys 60 kg
Cristian Pinzariu – locul 4 Junior Boys 70 kg
Petrut Spirea – locul 7 Junior Boys 70 kg
Alin Tudor – locul 7 Junior Boys 75 kg
Radu Tudor – locul 10 Junior Boys 75 kg
Adrian Sabau – locul 10 Junior Boys 80 kg
Daniel Ungureanu – locul 11 Junior Boys 80 kg
Alin Iorga – locul 9 Junior Boys +80 kg
Alex Yldirim – locul 11 Junior Boys +80 kg
Marius Licut – locul 11 Youth Men 65 kg
Catalin Aprodu – locul 6 Youth Men 70 kg
Ovidiu Geauca,– locul 11 Youth Men 70 kg
Gheorghe Lucuta – locul 4 Youth Men 75 kg
Alin Hasiuc – locul 6 Youth Men 80 kg
Cristian Ionescu –locul 7 Youth Men 90 kg
Doru Stroe – locul 9 Youth Men 90 kg
Sorin Gifei – locul 10 Youth Men +90 kg
Marian Nicolae – locul 12 Youth Men +90 kg
Roxana Georgescu – locul 9 Master Women 60 kg
Florin Albu – locul 6 Master Men 80 kg
Catalin Neagu – locul 9 Master Men 80 kg
Dinu Dobrean – locul 7 Master Men 90 kg
Edward Kolozsvari – locul 8 Master Men 90 kg
Olimpiu Fat – locul 1 Master Men 100 kg
Raul Bidiu – locul 12 Master Men 100 kg
Danut Borbil – locul 1 Master Men +100 kg
Radu Georgescu – locul 2 Master Men +100 kg
Cornel Novitchi – locul 4 Grand Master Men 90 kg
Mircea Carloganu – locul 1 Senior Grand Master 100 kg
Lavinia Craciun – locul 8 Senior Women 50 kg
Alina Cocaneanu – locul 8 Senior Women 55 kg
Gabriela Gherghe –locul 9 Senior Women 55 kg
Ionela Berbece – locul 6 Senior Women 60 kg
Ana Maria Mihai – locul 8 Senior Women 65 kg
Ioana Popescu – locul 10 Senior Women 65 kg
Andra  Petrescu – locul 9 Senior Women 80 kg
Ruslan Balaius – locul 2 Senior Men 55 kg
Florin Rizea – locul 14 Senior Men 60 kg
Cristinel Paduraru – locul 14 Senior Men 60 kg
Filip Tirsu – locul 16 Senior Men 65 kg
Madalin Sabau – locul 17 Senior Men 70 kg
Alexandru Dragan – locul 19 Senior Men 70 kg
Viorel Dobrin – locul 2 Senior Men 75 kg
Gabriel Ban – locul 17 Senior Men 75 kg
Daniel Andronache – locul 14 Senior Men 80 kg
Stefan Floroaica – locul 11 Senior Men 85 kg
Daniel Barbu – locul 15 Senior Men 85 kg
Marian Rotaru – locul 7 Senior Men 90 kg
Marian Dufar – locul 11 Senior Men 90 kg
Ion Oncescu – locul 3 Senior Men 100 kg
Sabin Badulescu – locul 6 Senior Men 110 kg
Cosmin Raduica – locul 14 Senior Men 110 kg
Danut Borbil – locul 5 Senior Men +110 kg
Ioan Puscasu – locul 6 Senior Men +110 kg
Aleodor Tudorache – locul 3 Sitting Disabled -75 kg



BRATUL DREPT
Alin Nedelescu – locul 6 Junior Boys 55 kg
Petrut Boaca – locul 7 Junior Boys 60 kg
Cristian Pinzariu – locul 2 Junior Boys 70 kg
Cristi Migit – locul 4 Junior Boys 70 kg
Alin Tudor – locul 2 Junior Boys 75 kg
Andrei Cosmin – locul 10 Junior Boys 75 kg
Daniel Ungureanu –locul 4 Junior Boys 80 kg
Adrian Sabau – locul 11 Junior Boys 80 kg
Alin Iorga – locul 5 Junior Boys +80 kg
Alex Yldirim – locul 9 Junior Boys +80 kg
Marius Licut – locul 7 Youth Men 65 kg
Catalin Aprodu – locul 6 Youth Men 70 kg
Ovidiu Geauca – locul 10 Youth Men 70 kg
Alin Hasiuc – locul 7 Youth Men 80 kg
Mihai Nedelea – locul 12 Youth Men 80 kg
Sorin Gifei – locul 10 Youth Men +90 kg
Roxana Georgescu – locul 11 Master Women 60 kg
Florin Albu – locul 6 Master Men 80 kg
Catalin Neagu – locul 9 Master Men 80 kg
Edward Kolozsvari – locul 7 Master Men 90 kg
Dinu Dobrean – locul 9 Master Men 90 kg
Olimpiu Fat – locul 3 Master Men 100 kg
Raul Bidiu – locul 14 Master Men 100 kg
Radu Georgescu – locul 8 Master Men +100 kg
Cornel Novitchi – locul 3, Grand Master Men 90 kg
Dragos Mecu – locul 1 Grand Master Men 100 kg
Corneliu Candrea – locul 2 Senior Grand Master 75 kg
Mircea Carloganu – locul 3 Senior Grand Master 100 kg
Gabriela Gherghe – locul 5 Senior Women 55 kg
Alina Cocaneanu – locul 10, Senior Women 55 kg
Ionela Berbece – locul 9 Senior Women 60 kg
Raluca Nica – locul 13 Senior Women 60 kg
Ruslan Balaius – locul 6 Senior Men 55 kg
Florin Rizea – locul 14 Senior Men 60 kg
Marian Frunza – locul 7 Senior Men 65 kg
Filip Tirsu – locul 11 Senior Men 65 kg
Madalin Sabau – locul 11 Senior Men 70 kg
Alexandru Dragan – locul 18 Senior Men 70 kg
Viorel Dobrin – locul 4 Senior Men 75 kg
Paul Avram – locul 10 Senior Men 75 kg
Daniel Andronache – locul 13 Senior Men 80 kg
Radu Bojica – locul 18 Senior Men 80 kg
Nicu Popa – locul 9 Senior Men 85 kg
Daniel Barbu – locul 12 Senior Men 85 kg
Marian Dufar – locul 10 Senior Men 90 kg
Marian Rotaru – locul 12 Senior Men 90 kg
Ion Oncescu – locul 3 Senior Men 100 kg
Sabin Badulescu – locul 8 Senior Men 110 kg
Florian Lazar – locul 12 Senior Men 110 kg
Ioan Puscasu – locul 8 Senior Men +110 kg
Ciprian Tapaszto – locul 12 Senior Men +110 kg
Aleodor Tudorache – locul 3 Sitting Disabled -75 kg
Vasile Scurtu – locul 1 Standing Disabled -70 kg


0 5600

2016-CN01

 

 

 

 

 

 

 

Data: 1-3 aprilie 2016
Locatie: Casa de Cultura, Codlea

Concurenti: au drept de participare NUMAI cetatenii romani, indiferent de domiciliul acestora. Nu este necesara legitimarea prealabila la vreun club.
Sistem de desfasurare: dubla eliminare.
Taxa de participare: 25 lei/brat
Seminar de arbitraj: poate participa oricine vorbeste limba romana si cunoaste in teorie regulamentul de skandenberg. Participarea la seminar este gratuita, dar este necesara confirmarea prezentei pana cel tarziu 25.03.2016 pe e-mail: contact@bratdefier.ro Absolventii acestui seminar sunt atestati printr-un certificat recunoscut de Federatia Europeana si de Federatia Mondiala de Skandenberg, putand arbitra in cadrul competit iilor oficiale organizate de catre acestia sau de catre partenerii lor. |n acest an se va acorda si titlul de „Cel mai bun arbitru incepator”. Castiga torul va fi invitat la Vendettele televizate si la concursurile organizate de Asociatie.
Categorii de greutate:
– juniori mici (cei nascuti intre 1998 si 2002 inclusiv), bratul stang si drept: -50, -55, -60, -65, -70, -75, -80, +80 kg
– junioare mici (cele nascute intre 1998 si 2002 inclusiv), bratul stang si drept: -55 si +55 kg
– juniori mari (cei nascuti intre 1995 si 1998 inclusiv), bratul stang si drept: -55, -60, -65, -70, -75, -80, -85, 90,
+90 kg
– junioare mari (cele nascute intre 1995 si 1998 inclusiv), bratul stang si drept: -55 si +55 kg
– seniori (peste 21 de ani), bratul stang si drept: -55, -60, – 65, -70, -75, -80, -85, -90, -100, -110, +110 kg
– senioare (peste 21 de ani), bratul stang si drept: -65, +65 kg
– masters masculin +40 ani (cei nascuti in 1976 sau mai devreme), bratul stang si drept: -80, -90, -100, +100 kg
– open seniori bratul stang si drept (cu castigatorii cat. de seniori)
Primii clasati de la fiecare categorie vor primi diplome si medalii. Campionul si vicecampionul national al fiecarei categorii de greutate si brat se califica automat in Lotul National de Skandenberg al Romaniei, cu drept de participare la Europene si Mondiale in 2016.

Program
Vineri 1 Aprilie 2016
11:00 – Seminar și test arbitraj
17:00 – Seminar “Organizarea Competitiilor de Skandenberg – Notiuni de Management”
18:00 – Cântar oficial și înregistrare concurenți

Sâmbătă 2 Aprilie 2016
08:00 – Cântar oficial și înregistrare concurenți
11:00 – Deschiderea Oficială
11:30 – Preliminarii brațul stâng
18:30 – Finale, premieri, Campionul Campionilor la brațul stang

Duminică 3 Aprilie 2016
08:00 – Cântar oficial și înregistrare concurenți
11:00 – Preliminarii brațul drept
18:30 – Finale, premieri, Campionul Campionilor la brațul drept
POZE
bratul stang – [Album 1][Album 2][Album 3][Album 4][Album 5][Album 6][Album 7][Album 8][Album 9][Album 10][Album 11]
bratul drept – [Album 12][Album 13][Album 14][Album 15][Album 16][Album 17][Album 18][Album 19][Album 20]

VIDEO
CN2016video

 

 

 

 

REZULTATE

Junioare -55 kg Left
1 SZOCS, MAGDOLNA – Filia (CV)
Junioare +55 kg Left
1 PAVEN, ADINA – Iosifalau (TM)
Juniori 55 kg Left
1 NEDELESCU, ALIN – Poiana Lacului (AG)
2 JURJESCU, RAUL – Ictar-Budinti (TM)
3 MINCA, ALIN – Caracal (OT)
Juniori 60 kg Left
1 BOACA, VALENTIN – Tutana (AG)
2 NICOLAE, ALEXANDRU – Caracal (OT)
Juniori 65 kg Left
1 VASIU, IOAN – Racovita (SB)
2 KANCI, LASZLO – Gornesti (MS)
3 TUDOR, ALEXANDRU – Daneti (DJ)
4 SABOU, SERGIU – Ictar-Budint (TM)
5 NEDELEA, VLADUT – Poiana Lacului (AG)
Juniori 70 kg Left
1 PINZARIU, CRISTIAN – Tirgu Neamt (NT)
2 SPIREA, PETRUT – Poiana Lacului (AG)
3 MIGIT, CRISTI – Constanta (CT)
4 GROSU, MIHAIL – Constanta (CT)
Juniori 75 kg Left
1 TUDOR, ALIN – Bucuresti (B)
2 RADU, TUDOR – Brasov (BV)
3 CINTA, Ionut – Baia Mare (MM)
Juniori 80 kg Left
1 UNGUREANU, Daniel – Tg. Neamt (NT)
2 SABAU, ADRIAN – Ludus (MS)
3 ANDREI, COSMIN – Draganesti (OT)
4 NAUIU, IONUT – Redea (OT)
5 MOGA, RAZVAN – Ludus (MS)
6 ABABII, GHENADIE – Chisinau ()
Juniori +80 kg Left
1 IORGA, ALIN – Draganesti (OT)
2 GHISA , BOGDAN – Sisesti (MS)
3 YILDIRIM, Alex – Rm. Valcea (SB)
4 ILIE, CATALIN – Corabia (OT)
5 NEDELEA, SILVESTRU – Lunca Calnicului (BV)
6 VARIA, LIVIU – Caracal (OT)
7 MUNTEANU, ALEXANDRU – Constanta (CT)
Tineri 60 kg Left
1 DIACONESCU, CLAUDIU – Talmaciu (SB)
2 PADURARU, CRISTINEL – Sibiu (SB)
3 COSTACHE, CRISTIAN – Pitesti (AG)
Tineri 65 kg Left
1 LICUT, MARIUS – Craiova (DJ)
2 VALEA , DANIEL – Singeru (MS)
3 IAKABOS, DARIUS – Talmaciu (SB)
4 ROTARU, ALEXANDRU – Valea Padurii (MS)
5 MANIUTIU, RAUL – Sibiu (SB)
6 ANDREESCU, MARIUS – Rosu (IF)
7 TABACU, MARIN – Craiova (DJ)
8 ALBU, Stefan – Valea Stanciului (DJ)
9 GOSA, GABRIEL – Bascov (AG)
10BEREZA, FLAVIUS -()
Tineri 70 kg Left
1 APRODU, CATALIN – Tia Mare (OT)
2 STRAUTIU, ALEXANDRU – Sibiu (SB)
3 GEAUCA, OVIDIU – Baiculesti (AG)
4 BARAITARU, ALIN – Caracal (OT)
5 MAGDICI, IONUT – Suceava (SV)
6 MIRCESCU, ANDREI – Bucuresti (B)
Tineri 75 kg Left
1 TUDOREAN, OLEG – Stefan Voda (IS)
2 LUCUTA, GHEORGHE – Oradea (BH)
3 ICHIM, FLORIN – Constanta (CT)
4 ZAMFIR, ALEXANDRU – Lehliu-Gara (CL)
5 GATCAN, VLADISLAV – Bacau (BC)
6 NEDELEA, MIHAI – Pitesti (AG)
7 FLORICA , FLORINEL – Corabia (OT)
8 CIMPEANU, ALEXANDRU – Brasov (BV)
Tineri 80 kg Left
1 HASIUC, ALIN – Constanta (CT)
2 POP, DANIEL – Dumbravita (MM)
3 KUPAS, DAVID – Sisesti (MM)
Tineri 85 kg Left
1 DOMNITEI, IONUT – Radauti (SV)
2 NEGRUTIU, STEFAN – Dumbraveni (SB)
3 ANGHEL, DANIEL – Brasov (BV)
Tineri 90 kg Left
1 STROE, DORU – Filipestii de Tirg (PH)
2 IONESCU, CRISTIAN – Timisoara (TM)
3 NICULY, MIKLOS – Bixad (CV)
4 GIUGA, AUGUSTIN – Galicea (VL)
5 HADAREAN, HORATIU – Ludus (MS)
Tineri +90 kg Left
1 GIFEI, SORIN – Bucuresti (B)
2 NICOLAE, MARIAN – Bucuresti (B)
3 PAVEN, SERGIU – Sat Iosifalau Lugoj (TM)
4 POPESCU, ADRIAN – Bucuresti (B)
5 PLOAE, ANDREI – Ostroveni (VL)
Masters 80 kg Left
1 ALBU, FLORIN – Bucuresti (B)
2 NEAGU, CATALIN – Bucuresti (B)
3 TUDOR, LUCIAN – Bucuresti (B)
4 CRACIUN, ALEXANDRU – Codlea (BV)
Masters 90 kg Left
1 DOBREAN, DINU – Subcetate (HR)
2 KOLOZSVARI, EDWARD – Ludus (MS)
3 PATRASCU, DANIEL – Mizil (PH)
4 MANTOG, AUGUSTIN – Insuratei (GJ)
  Masters100 kg Left
1 FAT, OLIMPIU – Sisesti (MM)
2 BIDIU, RAUL – Hunedoara (HD)
3 LITA, LIVIU – Ramnicu Valcea (VL)
4 SILAGHI, ADRIAN – Sisesti (MM)
5 CHIRBEA, MARIAN – Mizil (PH)
6 BACIU, AUREL – Caracal (OT)
7 CARLOGANU, MIRCEA – Brasov (BV)
8 NOVITCHI, CORNEL – Breaza (PH)
9 MECU, DRAGOS – Bucuresti (B)
Masters +100 kg Left
1 BORBIL, DANUT – Ludus (MS)
2 GEORGESCU, RADU – Bucuresti (B)
3 GROSU, ION – Constanta (CT)
Senioare Open Left
1 GHERGHE, GABRIELA – Bucuresti (B)
2 GEORGESCU, Roxana – Snagov (IF)
Dizabilitati Open Left
1 TECU, SERGIU – Racari (DB)
2 TUDORACHE, ALEODOR – Poiana Lacului (AG)
Senioare -55 kg Left
1 GHERGHE, GABRIELA – Bucuresti (B)
2 GEORGESCU, Roxana – Snagov (IF)
3 SZOCS, MAGDOLNA – Filia (CV)
Senioare +55 kg Left
1 COCANEANU, ALINA – Bucuresti (B)
2 BERBECE, IONELA – Brasov (BV)
3 CRACIUN, LAVINIA – Slatina (OT)
4 NICA, RALUCA – Codlea (BV)
Seniori -60 kg Left
1 RIZEA, FLORIN – Bucuresti (B)
2 DIACONESCU, CLAUDIU – Talmaciu (SB)
3 BALAIUS, RUSLAN – Bucuresti (B)
4 BOLOGA, PAUL – Ludus (MS)
5 PADURARU, CRISTINEL – Sibiu (SB)
6 POJAR, ALEXANDRU – Badon (SJ)
Seniori -65 kg Left
1 TIRSU, FILIP – Ludus (MS)
2 POP, CRISTIAN – Zalau (SJ)
3 GIOSU, CIPRIAN – Belis (CJ)
4 LICUT, MARIUS – Craiova (DJ)
5 MANIUTIU, RAUL – Sibiu (SB)
6 IAKABOS, DARIUS – Talmaciu (SB)
7 ROTARU, ALEXANDRU – Valea Padurii (MS)
Seniori -70 kg Left
1 SABAU, MADALIN – Ludus (MS)
2 PINZARIU, CRISTIAN – Tirgu Neamt (NT)
3 APRODU, CATALIN – Tia Mare (OT)
4 PANCU, DENIS – Mosna (IS)
5 PRIPON, BOGDAN – Lugoj (TM)
6 CHIVU, DANIEL – Pitesti (AG)
7 DRAGAN, ALEXANDRU – Campina (PH)
8 PINTEA, VLAD – Dej (CJ)
9 DOMNITEI, ADRIAN – Radauti (SV)
10DUMITRESCU, COSMIN – Bucuresti (B)
11MIGIT, CRISTI – Constanta (CT)
12BARAITARU, ALIN – Caracal (OT)
13SANDU, DANIEL – Voluntari (IF)
Seniori -75 kg Left
1 DOBRIN, VIOREL – Poiana Lacului (AG)
2 POPESCU, GABRIEL – Caianu (CJ)
3 BAN, GABRIEL – Bacau (BC)
4 TUDOREAN, OLEG – Stefan Voda (IS)
5 SALAJANU, ALEXANDRU – Bucuresti (B)
6 MIHALSCHI, DANUT – Solca (SV)
7 TUDOR, ALIN – Bucuresti (B)
8 STAN, DANIEL – Valea Doftanei (PH)
9 IOVANESCU, ALIN – Ictar Budinti (TM)
Seniori -80 kg Left
1 ANDRONACHE, DANIEL – Bucuresti (B)
2 HASIUC, ALIN – Constanta (CT)
3 BOJICA, RADU – Brastavatu (OT)
4 LUCUTA, GHEORGHE – Oradea (BH)
5 GABRIAN, CRISTI -()
6 NEAGU, MIHAI – Bucuresti (B)
7 NEAGU, CATALIN – Bucuresti (B)
8 CUREA, MIHAI – Pitesti (AG)
9 BAJENARU, CEZAR – Pitesti (AG)
10TUDOR, LUCIAN – Bucuresti (B)
Seniori -85 kg Left
1 FLOROAICA, STEFAN – Pitesti (AG)
2 BARBU, DANIEL – Optasi (OT)
3 GHERMAN, SERGIU – Ludus (MS)
4 IONITA, ADRIAN – Bolintin-Vale (GR)
5 ROMAN, RAUL – Rapold (HD)
6 ROMANESCU, COSMIN – Targu Jiu (GJ)
7 BOTAR, DAVID – Ictar Budinti (TM)
8 BRASOVEANU, RAINER – Radauti (SV)
9 DINCA, ALEXANDRU – Rm. Valcea (VL)
Seniori -90 kg Left
1 TAMAS, STEFAN – Sisesti (MM)
2 ROTARU, FLORIN – Bucuresti (B)
3 DUFAR, MARIAN – Dobrogostea (AG)
4 TRIF, MARIUS – Ludus (MS)
5 NICOARA, GABRIEL – Ludus (MS)
6 CASVEAN, RARES – Brasov (BV)
7 TECU, SERGIU – Racari (DB)
8 TOADER , DORIN – Sibiu (SB)
9 DOBREAN, DINU – Subcetate (HR)
10CHIRBEA, MARIUS – Mizil (PH)
Seniori -100 kg Left
1 ONCESCU, ION-VLAD – Bucuresti (B)
2 PODAC, DUMITRU – Negresti Oas (SM)
3 PODAC, IONUT – Moiseni (SM)
4 GIFEI, SORIN – Bucuresti (B)
5 GHICA, ION – Draganesti (OT)
6 SABAU, MIHAI – Ictar-Budint (TM)
7 POPA, TIBERIU – Iasi (IS)
8 GRUMEZA, ALEXANDRU – Chisinau (B)
9 PASAROIU, FLORENTIN – Bucuresti (B)
10CAZACU, RAZVAN – Voluntari (IF)
11FEKETE, FERENCZ – Ludus (MS)
12PUPAZAN, VLADUT – Bucuresti (B)
13UNGURUSAN, ADRIAN – Zalau (SJ)
14MIHAI, CONSTANTIN – Bucuresti (B)
Seniori -110 kg Left
1 BADULESCU, SABIN – Bucuresti (B)
2 BICA, MIRCEA – Bucuresti (B)
3 FAT, OLIMPIU – Sisesti (MM)
4 LAZAR, FLORIAN – Arad (AR)
5 TOCU, GABRIEL – Dor Marunt (BZ)
6 TANASE, STEFAN – Costesti (AG)
7 FODOR, GERGO – Sisesti (MM)
8 CHIRBEA, MADALIN – Mizil (PH)
9 RADUICA, COSMIN – Cioroiu (OT)
Seniori +110 kg Left
1 BORBIL, DANUT – Ludus (MS)
2 PUSCASU, IOAN – Fagaras (BV)
3 RADA, FLORIN – Pitesti (AG)
4 BURDUCEA, COSMIN – Buzau (BZ)
5 IORGA, ALIN – Draganesti (OT)
Seniori Open Left
1 ANDRONACHE, DANIEL – Bucuresti (B)
2 BICA, MIRCEA – Bucuresti (B)
3 PODAC, IONUT – Moiseni (SM)
4 GHICA, ION – Draganesti (OT)
5 RADA, FLORIN – Pitesti (AG)
6 IORGA, ALIN – Draganesti (OT)
7 HASIUC, ALIN – Constanta (CT)
8 NEAGU, CATALIN – Bucuresti (B)
9 POP, CRISTIAN – Zalau (SJ)
10BARBU, DANIEL – Optasi (OT)
11TIRSU, FILIP – Ludus (MS)
12ALBU, FLORIN – Bucuresti (B)
13POPESCU, GABRIEL – Caianu (CJ)
14APRODU, CATALIN – Tia Mare (OT)
Junioare -55 kg Right
1 BRAIC , DOINA -()
2 SZOCS, MAGDOLNA – Filia (CV)
Junioare +55 kg Right
1 COTFAS, MADALINA – Subcetate (HR)
2 PAVEN, ADINA – Iosifalau (TM)
Juniori 55 kg Right
1 NEDELESCU, ALIN – Poiana Lacului (AG)
2 CIRTOJANU, MARIAN – Bucuresti (B)
3 JURJESCU, RAUL – Ictar-Budinti (TM)
4 MINCA, ALIN – Caracal (OT)
Juniori 60 kg Right
1 BOACA, VALENTIN – Tutana (AG)
2 NICOLAE, ALEXANDRU – Caracal (OT)
Juniori 65 kg Right
1 VASIU, IOAN – Racovita (SB)
2 BALAN, FLORIN – Ungureni (DB)
3 TUDOR, ALEXANDRU – Daneti (DJ)
4 NEDELEA, VLADUT – Poiana Lacului (AG)
5 KANCI, LASZLO – Gornesti (MS)
6 SABOU, SERGIU – Ictar-Budint (TM)
Juniori 70 kg Right
1 PINZARIU, CRISTIAN – Tirgu Neamt (NT)
2 MIGIT, CRISTI – Constanta (CT)
3 SPIREA, PETRUT – Poiana Lacului (AG)
4 GROSU, MIHAIL – Constanta (CT)
5 MATIES, TOBIAS – Valea Larga (CJ)
Juniori 75 kg Right
1 TUDOR, ALIN – Bucuresti (B)
2 ANDREI, COSMIN – Draganesti (OT)
3 CINTA, Ionut – Baia Mare (MM)
4 KIRALY, VENTEL – Subcetate (HR)
5 RADU, TUDOR – Brasov (BV)
6 OIANU, ALEXANDRU – Constanta (CT)
Juniori 80 kg Right
1 UNGUREANU, Daniel – Tg. Neamt (NT)
2 SABAU, ADRIAN – Ludus (MS)
3 NAUIU, IONUT – Redea (OT)
4 MOGA, RAZVAN – Ludus (MS)
5 ABABII, GHENADIE – Chisinau ()
6 COSTACHE, DAVID – Bucuresti (B)
Juniori +80 kg Right
1 YILDIRIM, Alex – Rm. Valcea (SB)
2 IORGA, ALIN – Draganesti (OT)
3 GHISA , BOGDAN – Sisesti (MS)
4 NEDELEA, SILVESTRU – Lunca Calnicului (BV)
5 TAPIRLAN, ALEX – Hunedoara (HD)
6 ILIE, CATALIN – Corabia (OT)
7 VARIA, LIVIU – Caracal (OT)
Tineri -55 kg Right
1 COSTACHE, CRISTIAN – Pitesti (AG)
Tineri 60 kg Right
1 PADURARU, CRISTINEL – Sibiu (SB)
2 DIACONESCU, CLAUDIU – Talmaciu (SB)
Tineri 65 kg Right
1 LICUT, MARIUS – Craiova (DJ)
2 TABACU, MARIN – Craiova (DJ)
3 GOSA, GABRIEL – Bascov (AG)
4 MANIUTIU, RAUL – Sibiu (SB)
5 IAKABOS, DARIUS – Talmaciu (SB)
6 VALEA , DANIEL – Singeru (MS)
7 CARPIUC, CONSTANTIN – Vama (SV)
8 ROTARU, ALEXANDRU – Valea Padurii (MS)
9 ANDREESCU, MARIUS – Rosu (IF)
10BEREZA, FLAVIUS -()
11ALBU, Stefan – Valea Stanciului (DJ)
Tineri 70 kg Right
1 APRODU, CATALIN – Tia Mare (OT)
2 STRAUTIU, ALEXANDRU – Sibiu (SB)
3 GEAUCA, OVIDIU – Baiculesti (AG)
4 MIRCESCU, ANDREI – Bucuresti (B)
5 MAGDICI, IONUT – Suceava (SV)
6 CODREANU, IULIAN – Podu Turcului (BC)
Tineri 75 kg Right
1 TUDOREAN, OLEG – Stefan Voda (IS)
2 LUCUTA, GHEORGHE – Oradea (BH)
3 ICHIM, FLORIN – Constanta (CT)
4 ZAMFIR, ALEXANDRU – Lehliu-Gara (CL)
5 GATCAN, VLADISLAV – Bacau (BC)
6 FLORICA , FLORINEL – Corabia (OT)
7 PONCI, MARIUS – Codlea (BV)
8 CIMPEANU, ALEXANDRU – Brasov (BV)
9 ARNAUT, NICOLAE – Codlea (BV)
10SZABO, RICARDO – Codlea (BV)
Tineri 80 kg Right
1 HASIUC, ALIN – Constanta (CT)
2 MOLDOVAN, LUIGI – Cluj-Napoca (CJ)
3 NEDELEA, MIHAI – Pitesti (AG)
4 POP, DANIEL – Dumbravita (MM)
5 SECAREA, RAZVAN – Brasov (BV)
6 BALTEANU, SERGIU – Talmaciu (SB)
7 KUPAS, DAVID – Sisesti (MM)
8 HONCIU, LUCIAN – Ungureni (DB)
Tineri 85 kg Right
1 DOMNITEI, IONUT – Radauti (SV)
2 NEGRUTIU, STEFAN – Dumbraveni (SB)
3 ANGHEL, DANIEL – Brasov (BV)
4 NEACSU, CLAUDIU – Ungureni (DB)
Tineri 90 kg Right
1 GIUGA, AUGUSTIN – Galicea (VL)
2 NICULY, MIKLOS – Bixad (CV)
3 HADAREAN, HORATIU – Ludus (MS)
4 IONESCU, CRISTIAN – Timisoara (TM)
5 STROE, DORU – Filipestii de Tirg (PH)
Tineri +90 kg Right
1 GIFEI, SORIN – Bucuresti (B)
2 PAVEN, SERGIU – Sat Iosifalau Lugoj (TM)
3 PLOAE, ANDREI – Ostroveni (VL)
4 DANILA, FLORIN – Rachitoasa (BC)
5 IGNAT, EMANUEL – Simeria (HD)
6 POPESCU, ADRIAN – Bucuresti (B)
Masters 80 kg Right
1 NEAGU, CATALIN – Bucuresti (B)
2 ALBU, FLORIN – Bucuresti (B)
3 TUDOR, LUCIAN – Bucuresti (B)
4 CANDREA, CORNELIU – Bucuresti (B)
Masters 90 kg Right
1 KOLOZSVARI, EDWARD – Ludus (MS)
2 PATRASCU, DANIEL – Mizil (PH)
3 MANTOG, AUGUSTIN – Insuratei (GJ)
4 DOBREAN, DINU – Subcetate (HR)
5 DOSPINESCU, IONUT – Ardeoani (BC)
Masters 100 kg Right
1 FAT, OLIMPIU – Sisesti (MM)
2 BIDIU, RAUL – Hunedoara (HD)
3 CARLOGANU, MIRCEA – Brasov (BV)
4 LITA, LIVIU – Ramnicu Valcea (VL)
5 SILAGHI, ADRIAN – Sisesti (MM)
6 STEFAN, GABRIEL – Bucuresti (B)
7 MECU, DRAGOS – Bucuresti (B)
8 CHIRBEA, MARIAN – Mizil (PH)
9 NOVITCHI, CORNEL – Breaza (PH)
Masters +100 kg Right
1 GEORGESCU, RADU – Bucuresti (B)
2 GROSU, ION – Constanta (CT)
Femei Open Right
1 BERBECE, IONELA – Brasov (BV)
2 GHERGHE, GABRIELA – Bucuresti (B)
3 COTFAS, MADALINA – Subcetate (HR)
4 BRAIC , DOINA -()
Dizabilitati Open Right
1 SCURTU, VASILE – Vladeni-Frumusica (BT)
2 TUDORACHE, ALEODOR – Poiana Lacului (AG)
3 TECU, SERGIU – Racari (DB)
Senioare -55 kg Right
1 GHERGHE, GABRIELA – Bucuresti (B)
2 GEORGESCU, Roxana – Snagov (IF)
3 SURCEL, MAGDA – Bucuresti (B)
4 SZOCS, MAGDOLNA – Filia (CV)
Senioare +55 kg Right
1 BERBECE, IONELA – Brasov (BV)
2 NOVITCHI, MIRUNA – Breaza (PH)
3 CRACIUN, LAVINIA – Slatina (OT)
4 COCANEANU, ALINA – Bucuresti (B)
5 SZEKRENY, EMESE – Codlea (BV)
6 PAVEN, ADINA – Iosifalau (TM)
7 NICA, RALUCA – Codlea (BV)
8 PIRJOL, MIRELA – Bucuresti (B)
Seniori -60 kg Right
1 RIZEA, FLORIN – Bucuresti (B)
2 BOLOGA, PAUL – Ludus (MS)
3 PADURARU, CRISTINEL – Sibiu (SB)
4 BALAIUS, RUSLAN – Bucuresti (B)
5 POJAR, ALEXANDRU – Badon (SJ)
6 URUPIN, GABRIEL – Gaiseni (GR)
7 DIACONESCU, CLAUDIU – Talmaciu (SB)
8 COSTACHE, CRISTIAN – Pitesti (AG)
Seniori -65 kg Right
1 FRUNZA, MARIAN – Nicolae Balcescu (CT)
2 POP, CRISTIAN – Zalau (SJ)
3 JINGA, GEORGE – Rasnov (BV)
4 SCURTU, VASILE – Vladeni-Frumusica (BT)
5 TIRSU, FILIP – Ludus (MS)
6 GIOSU, CIPRIAN – Belis (CJ)
7 BRUTEANU, VLAD – Bucuresti (B)
8 IAKABOS, DARIUS – Talmaciu (SB)
9 LICUT, MARIUS – Craiova (DJ)
Seniori -70 kg Right
1 PINZARIU, CRISTIAN – Tirgu Neamt (NT)
2 PANCU, DENIS – Mosna (IS)
3 APRODU, CATALIN – Tia Mare (OT)
4 DRAGAN, ALEXANDRU – Campina (PH)
5 SANDU, DANIEL – Voluntari (IF)
6 DUMITRESCU, COSMIN – Bucuresti (B)
7 CHIVU, DANIEL – Pitesti (AG)
8 PRIPON, BOGDAN – Lugoj (TM)
9 DOMNITEI, ADRIAN – Radauti (SV)
10SABAU, MADALIN – Ludus (MS)
11KOZMA , TIBOR – Baraolt (CV)
12ZDRAILA, MARIAN – Codlea (BV)
13PINTEA, VLAD – Dej (CJ)
14MIGIT, CRISTI – Constanta (CT)
Seniori -75 kg Right
1 DOBRIN, VIOREL – Poiana Lacului (AG)
2 AVRAM, PAUL – Lipova (AR)
3 IOVANESCU, ALIN – Ictar Budinti (TM)
4 POPESCU, GABRIEL – Caianu (CJ)
5 BAN, GABRIEL – Bacau (BC)
6 MIHALSCHI, DANUT – Solca (SV)
7 IONUTAS, RAZVAN – Sisesti (MM)
8 ICHIM, FLORIN – Constanta (CT)
9 STAN, DANIEL – Valea Doftanei (PH)
10TUDOR, ALIN – Bucuresti (B)
11ZAMFIR, ALEXANDRU – Lehliu-Gara (CL)
12TUDOREAN, OLEG – Stefan Voda (IS)
13LEAH, DANIEL – Cimpeni (AB)
14GERMAN, LIVIU – Galautas (HR)
Seniori -80 kg Right
1 ANDRONACHE, DANIEL – Bucuresti (B)
2 LUCUTA, GHEORGHE – Oradea (BH)
3 BOJICA, RADU – Brastavatu (OT)
4 HAJ, MIHAI – Volovat (SV)
5 NEAGU, CATALIN – Bucuresti (B)
6 HASIUC, ALIN – Constanta (CT)
7 CUPRINSU, GABRIEL – Bascov (AG)
8 CUREA, MIHAI – Pitesti (AG)
9 GABRIAN, CRISTI -()
10BAJENARU, CEZAR – Pitesti (AG)
11MOLDOVAN, BOGDAN – Brasov (BV)
12BANU, EDUARD – Mizil (PH)
13DOBRIN, GEORGE – Poiana Lacului (AG)
14MOLDOVAN, LUIGI – Cluj-Napoca (CJ)
15TUDOSIE, VLAD – Bucuresti (B)
16TUDOR, LUCIAN – Bucuresti (B)
17NEAGU, MIHAI – Bucuresti (B)
Seniori -85 kg Right
1 BARBU, DANIEL – Optasi (OT)
2 POPA, NICU – Constanta (CT)
3 FLOROAICA, STEFAN – Pitesti (AG)
4 SANDU , ALIN – Lehliu Gara (CL)
5 SZEKELY, ERVIN – Ludus (MS)
6 ROMANESCU, COSMIN – Targu Jiu (GJ)
7 BRASOVEANU, RAINER – Radauti (SV)
8 IONITA, ADRIAN – Bolintin-Vale (GR)
9 GHERMAN, SERGIU – Ludus (MS)
10DINCA, ALEXANDRU – Rm. Valcea (VL)
11BOTAR, DAVID – Ictar Budinti (TM)
12ROMAN, RAUL – Rapold (HD)
Seniori -90 kg Right
1 ROTARU, FLORIN – Bucuresti (B)
2 TAMAS, STEFAN – Sisesti (MM)
3 DUFAR, MARIAN – Dobrogostea (AG)
4 TRIF, MARIUS – Ludus (MS)
5 TOADER , DORIN – Sibiu (SB)
6 CHIRBEA, MARIUS – Mizil (PH)
7 GIUGA, AUGUSTIN – Galicea (VL)
8 LUCZAS, NORBERT – Carei (SM)
9 MAL, SERGIU – Somcuta Mare (MM)
10CASVEAN, RARES – Brasov (BV)
11TECU, SERGIU – Racari (DB)
Seniori -100 kg Right
1 ONCESCU, ION-VLAD – Bucuresti (B)
2 PODAC, IONUT – Moiseni (SM)
3 PODAC, DUMITRU – Negresti Oas (SM)
4 MIHAI, CONSTANTIN – Bucuresti (B)
5 GHICA, ION – Draganesti (OT)
6 PASAROIU, FLORENTIN – Bucuresti (B)
7 CAZACU, RAZVAN – Voluntari (IF)
8 GRUMEZA, ALEXANDRU – Chisinau (B)
9 SABAU, MIHAI – Ictar-Budint (TM)
10UNGURUSAN, ADRIAN – Zalau (SJ)
11FEKETE, FERENCZ – Ludus (MS)
12GYARMATI, ARTUR – Ludus (MS)
Seniori -110 kg Right
1 BADULESCU, SABIN – Bucuresti (B)
2 LAZAR, FLORIAN – Arad (AR)
3 NISTEA , GHEORGHE – Satu Mare (SM)
4 BREZOI, MIHAI – Strehaia (MH)
5 UNGURYAN, IGOR – Varfu Dealului (SV)
6 CHIRBEA, MADALIN – Mizil (PH)
7 TANASE, STEFAN – Costesti (AG)
8 FODOR, GERGO – Sisesti (MM)
9 STETCA, Doru – Satu Mare (SM)
10TOCU, GABRIEL – Dor Marunt (BZ)
11RADUICA, COSMIN – Cioroiu (OT)
Seniori +110 kg Right
1 PUSCASU, IOAN – Fagaras (BV)
2 TAPASZTO, CIPRIAN – Ludus (MS)
3 DUMITRASCU, MIHAI-SONGOKU – Bucuresti (B)
4 RADA, FLORIN – Pitesti (AG)
5 BURDUCEA, COSMIN – Buzau (BZ)
Seniori Open Right
1 BADULESCU, SABIN – Bucuresti (B)
2 TAMAS, STEFAN – Sisesti (MM)
3 DUFAR, MARIAN – Dobrogostea (AG)
4 BARBU, DANIEL – Optasi (OT)
5 TAPASZTO, CIPRIAN – Ludus (MS)
6 PODAC, IONUT – Moiseni (SM)
7 DUMITRASCU, MIHAI-SONGOKU – Bucuresti (B)
8 KOLOZSVARI, EDWARD – Ludus (MS)
9 NEAGU, CATALIN – Bucuresti (B)
10LAZAR, FLORIAN – Arad (AR)
11POP, CRISTIAN – Zalau (SJ)
12ANDRONACHE, DANIEL – Bucuresti (B)
13POPA, NICU – Constanta (CT)
14IOVANESCU, ALIN – Ictar Budinti (TM)

CLUBURI
Prietenia Caracal 101
Chesterik 66
DACIAN WOLFS 64
Galactic Gym 48
Power Arm Brasov 40
Steel man40
Edi Gym39
Moldova Armwrestling Lorenzo B 31
Paco Power Gym 11
Gedo-Team 8

0 1010

In data de 26 noiembrie 2015, s-a desfasurat a treia editie a concursului de skandenberg Cupa Eroilor Unitatii, in cadrul Unitatii 30 Jandarmi Protectie si Obiective Diplomatice, din Bucuresti. Din partea Asociatiei Romane de Skandenberg “Brat de Fier” au participat Radu Valahu si Alexandru Bolborici.

cat. -90 kg bratul drept
1. Damian
2. Tanasie
3. Semeniuc
4. Alungulesei
5. Petre
6. Serbanescu
7. Gheorghe
cat. +90 kg bratul drept
1. Decu
2. Damian
3. Manea
4. Petcu
5. Petre
6. Nastase
7. Ciocarlan
8. Stan
9. Cretu
open bratul stang
1. Damian
2. Manea
3. Alungulesei
4. Nastase
5. Deleanu
6. Semeniuc
7. Ciocarlan
8. Petcu

 

Data: 05.12.2015
Locatie: Romexpo, Bucuresti
Inscrierea sportivilor: ora 12:00
Startul competitiei: ora 14:00
Categorii:
-bratul drept 70 kg, 80 kg, 90 kg, 100 kg, +100 kg si open
-bratul stang 75 kg, 85 kg, +85 kg
Taxa inscriere: 20 lei/brat

Premiile:
locul 1 – 300 lei + cupa + suplimente nutritive + diploma + medalie
locul 2 – 200 lei + cupa + suplimente nutritive + diploma + medalie
locul 3 – 100 lei + cupa + suplimente nutritive + diploma + medalie
open bratul drept – 400 lei + cupa open
Suplimentele nutritive vor fi oferite de catre Weider, Redis, Pro Nutrition

12240089_170487433302324_2324232486612444267_n
Competitia se va face in colaborare cu Asociatia Romana de Skandenberg si cu arbitrii acreditati de aceasta.
Sportivii trebuie sa aiba un act de identitate la ei.
Evenimentul va fi transmis live!

https://www.facebook.com/ogsportsfestival/?fref=photo

 

 

 

 

Rezultate:

Seniori 75 kg Left
1 DOBRIN, VIOREL – Romania
2 HRISTOV, NEDALIN – Bulgaria
3 TUDOR, ALIN – Romania
4 CHIVU, DANIEL – Romania
5 SANDU, DANIEL – Romania
6 VORNICU, TRAIAN – Romania
7 APRODU, CATALIN – Romania
8 GEAUCA, OVIDIU – Romania
9 CHOTOKLIEV, TOSHO – Bulgaria
10 BALAIUS, RUSLAN – Romania
11 ZAMFIR, ALEXANDRU – Romania
12 DUMITRESCU, COSMIN – Romania
13 CHIONEA, GEORGE – Romania
14 NEREUTA, RODION – Moldova
15 SALAJANU, ALEXANDRU – Romania
16 MIHALCEA, TIBERIU – Romania
17 ALEXANDRU, ADRIAN – Romania
18 PETRE , EMIL – Romania
19 BOACA, VALENTIN – Romania
20 TOHANEANU, TOMI – Romania
21 NEDELEA, MIHAI – Romania

Seniori 85 kg Left
1 DIMITROV, PLAMEN – Bulgaria
2 HASIUC, ALIN – Romania
3 BARBU, DANIEL – Romania
4 GABRIAN, CRISTI – Romania
5 BOJICA, RADU – Romania
6 OARNA, ALEXANDRU – Romania
7 CUREA, MIHAI – Romania
8 NEAGU, CATALIN – Romania
9 MARINESCU, GEO – Romania
10 SEVGIN, ISMAILOV – Bulgaria
11 BAJENARU, CEZAR – Romania

Seniori +85 kg Left
1 RADA, FLORIN – Romania
2 GIFEI, SORIN – Romania
3 BADULESCU, SABIN – Romania
4 BICA, MIRCEA – Romania
5 NICOLAE, MARIAN – Romania
6 MIHAI, CONSTANTIN – Romania
7 TANASE, STEFAN – Romania
8 TOCEA, ROBERT – Romania
9 IONITA, ADRIAN – Romania
10 SCARLAT, COSTINEL – Romania
11 GEORGESCU , ROBERT – Romania

Seniori -70 kg Right
1 MIGIT, CRISTI – Romania
2 APRODU, CATALIN – Romania
3 NEREUTA, RODION – Moldova
4 ROTARU , COSTEL – Romania
5 SANDU, DANIEL – Romania
6 ALEXANDRU, ADRIAN – Romania
7 GHIORGHE, SAMUEL – Romania
8 CHIVU, DANIEL – Romania
9 CHIONEA, GEORGE – Romania
10 BALAIUS, RUSLAN – Romania
11 PETRE , EMIL – Romania
12 POP, RAZVAN – Romania
13 LAZAR, MARIAN – Romania
14 NICA, GEORGE – Romania
15 GEAUCA, OVIDIU – Romania

Seniori 80 kg Right
1 DOBRIN, VIOREL – Romania
2 HASIUC, ALIN – Romania
3 HRISTOV, NEDALIN – Bulgaria
4 BAN, GABRIEL – Romania
5 VORNICU, TRAIAN – Romania
6 ZAMFIR, ALEXANDRU – Romania
7 TUDOR, ALIN – Romania
8 PETRE, ROMEO – Romania
9 DUMITRESCU, COSMIN – Romania
10 NISTOR, IULIAN – Romania
11 CHOTOKLIEV, TOSHO – Bulgaria
12 GHIORGHE, BENEAMIN – Romania
13 BAJENARU, CEZAR – Romania
14 MARINESCU, GEO – Romania
15 TOHANEANU, TOMI – Romania

Seniori 90 kg Right
1 DIMITROV, PLAMEN – Bulgaria
2 SAFTA, ANDREAS – Romania
3 BARBU, DANIEL – Romania
4 FLOROAICA, STEFAN – Romania
5 BOJICA, RADU – Romania
6 DUFAR, MARIAN – Romania
7 TOCEA, ROBERT – Romania
8 IONITA, ADRIAN – Romania
9 CUPRINSU, GABRIEL – Romania
10 GABRIAN, CRISTI – Romania
11 SEVGIN, ISMAILOV – Bulgaria
12 CUREA, MIHAI – Romania
13 SCARLAT, COSTINEL – Romania
14 GRECU, NICOLAE – Romania
15 NEAGU, CATALIN – Romania
16 TECU, SERGIU – Romania
17 OARNA, ALEXANDRU – Romania

Seniori 100 kg Right
1 SANDU , ALIN – Romania
2 MIHAI, CONSTANTIN – Romania
3 GIFEI, SORIN – Romania

Seniori +100 kg Right
1 BADULESCU, SABIN – Romania
2 BICA, MIRCEA – Romania
3 RADA, FLORIN – Romania
4 GEORGESCU , ROBERT – Romania
5 TANASE, STEFAN – Romania
6 LEANCA , IONUT – Romania

Seniori Open Right
1 BADULESCU, SABIN – Romania
2 DIMITROV, PLAMEN – Bulgaria
3 SANDU , ALIN – Romania
4 MIHAI, CONSTANTIN – Romania
5 BICA, MIRCEA – Romania
6 BARBU, DANIEL – Romania
7 HRISTOV, NEDALIN – Bulgaria
8 APRODU, CATALIN – Romania

Data: 12.12.2015
Inscrierea sportivilor: 09.00 – 11.30
Startul competitiei: 12.30
Categorii:
-seniori bratul stang: 85 kg, +85 kg
-juniori bratul drept:  70 kg, +70 kg
-feminin bratul drept:  open
-seniori bratul drept: 75 kg, 85 kg, 95 kg, +95 kg si open
-masters bratul drept: open

Premii
JUNIORI:
locul 1 – 300 lei + suplimente nutritive + diploma + medalie
locul 2 – 200 lei + suplimente nutritive + diploma + medalie
locul 3 – 100 lei + suplimente nutritive + diploma + medalie
SENIORI:
locul 1 – 500 lei + suplimente nutritive + diploma + medalie
locul 2 – 300 lei + suplimente nutritive + diploma + medalie
locul 3 – 200 lei + suplimente nutritive + diploma + medalie
MASTER/FEMININ:
locul 1 – suplimente nutritive + diploma + medalie
locul 2 – suplimente nutritive + diploma + medalie
locul 3 – suplimente nutritive + diploma + medalie
Taxa inscriere:
Juniori/Seniori 25 lei/brat
Master/Feminin – fara taxa

Alte precizari:
*Competitia se va face in colaborare cu Asociatia Romana de Skandenberg ”Brat de Fier” si cu arbitrii acreditati de aceasta.
*Vor fi doua mese de concurs.
*Sportivii trebuie sa aiba un act de identitate la ei.
*Juniorii nu pot concura si la categoria de seniori.
*Un senior care doreste sa participe la ambele brate va plati 50 lei.

Seniori 85 kg Left
1 DIMITROV, PLAMEN – Bulgaria
2 HASIUC, ALIN – Romania
3 PROCOPCIUC, DANIEL – Moldova
4 DOBRIN, VIOREL – Romania
5 BIDIU, RAUL – Romania
6 MINASCURTA, ANDREI – Moldova
7 TRIF, MARIUS – Romania
8 MOLDOVAN, BOGDAN – Romania
9 TOADER , DORIN – Romania
10 PRODAN, DUMITRU – Moldova
11 STRAUTIU, ALEXANDRU – Romania
12 BARAITARU, ALIN – Romania
13 NEAGU, CATALIN – Romania
14 ANGHEL, DANIEL – Romania
15 SCURATCOV, VASILII – Moldova
16 HRISTOV, NEDALIN – Bulgaria
17 TUDOR, ALIN – Romania
18 SZEKELY, ERVIN – Romania
19 ROMAN, RAUL – Romania
20 GROZAVU, GABRIEL – Romania
21 GHERLEA, DANIEL – Romania
22 BARLADEANU, Constantin – Moldova
23 DUICA, FLORIN – Romania

Seniori +85 kg Left
1 PUSCASU, IOAN – Romania
2 GIFEI, SORIN – Romania
3 IORGA, ALIN – Romania
4 GEORGESCU, RADU – Romania
5 GRUMEZA, ALEXANDRU – Romania
6 LAZAR, FLORIAN – Romania
7 NICOARA, GABRIEL – Romania
8 NOVICOV, ROMAN – Moldova
9 PLOPEANU, CRISTIAN – Romania
10 GIUGA, AUGUSTIN – Romania
11 MOTOC, MARIAN – Romania
12 FEKETE, FERENCZ – Romania

Juniori -70 kg Right
1 MIGIT, CRISTI – Romania
2 VASIU, IOAN – Romania
3 TABACU, MARIN – Romania
4 IAKABOS, DARIUS – Romania
5 SPIREA, PETRUT – Romania

Juniori +70 kg Right
1 HRISTOV, NEDALIN – Bulgaria
2 ZAMFIR, ALEXANDRU – Romania
3 IORGA, ALIN – Romania
4 TUDOR, ALIN – Romania
5 SABAU, ADRIAN – Romania
6 BARLADEANU, Constantin – Moldova
7 AJDEROF, IOAN – Romania
8 RADU, TUDOR – Romania
9 ANGHEL, DANIEL – Romania
10 SECAREA, RAZVAN – Romania
11 CIMPEANU, ALEXANDRU – Romania

Masters Open Right
1 OPREA, LILIAN – Moldova
2 CARLOGANU, MIRCEA – Romania
3 GASHEVSKI, CVETAN – Bulgaria
4 GEORGESCU, RADU – Romania
5 NEAGU, CATALIN – Romania
6 BACIU, AUREL – Romania
7 TATAR, DOREL – Romania
8 BIDIU, RAUL – Romania

Feminin Open Right
1 GHERGHE, GABRIELA – Romania
2 BERBECE, IONELA – Romania
3 SCURATCOVA, NATALIA – Moldova
4 SZEKRENY, EMESE – Romania
5 BACIU, ADA – Romania
6 CIOBANU , ANDRA – Romania

Seniori -75 kg Right
1 DOBRIN, VIOREL – Romania
2 PROCOPCIUC, DANIEL – Moldova
3 MIGIT, CRISTI – Romania
4 SABAU, MADALIN – Romania
5 SCURATCOV, VASILII – Moldova
6 STRAUTIU, ALEXANDRU – Romania
7 MARINESCU, GEO – Romania
8 SZABO, RICARDO – Romania
9 BONEV, TODOR – Bulgaria
10 CIOBANU, NICOLAE – Romania
11 AJDEROF, HORATIU – Romania
12 EROSS, HUNOR – Romania
13 SCURTU , NICUSOR – Romania
14 GROZAVU, GABRIEL – Romania
15 MOLDOVAN, BOGDAN – Romania
16 PONCI, MARIUS – Romania
17 DUICA, FLORIN – Romania
18 ZDRAILA, MARIAN – Romania
19 TUDOR, ALIN – Romania
20 TUDORACHE, ALEODOR – Romania
21 BALTA, IURIE – Moldova

Seniori 85 kg Right
1 DIMITROV, PLAMEN – Bulgaria
2 SAFTA, ANDREAS – Romania
3 HASIUC, ALIN – Romania
4 GASHEVSKI, CVETAN – Bulgaria
5 SZEKELY, ERVIN – Romania
6 TRIF, MARIUS – Romania
7 HRISTOV, NEDALIN – Bulgaria
8 MINASCURTA, ANDREI – Moldova
9 FLOROAICA, STEFAN – Romania
10 GHERLEA, DANIEL – Romania
11 PRODAN, DUMITRU – Moldova
12 ROMANESCU, COSMIN – Romania
13 TOADER , DORIN – Romania
14 LAZEA, FLAVIUS – Romania
15 NEAGU, CATALIN – Romania
16 ROMAN, RAUL – Romania

Seniori 95 kg Right
1 SANDU , ALIN – Romania
2 MIHAI, CONSTANTIN – Romania
3 BARBU, DANIEL – Romania
4 IONESCU, DENIS – Romania
5 GIFEI, SORIN – Romania
6 GIUGA, AUGUSTIN – Romania
7 NICOARA, GABRIEL – Romania
8 HADAREAN, HORATIU – Romania
9 GRUMEZA, ALEXANDRU – Romania

Seniori +95 kg Right
1 PUSCASU, IOAN – Romania
2 LAZAR, FLORIAN – Romania
3 TAPASZTO, CIPRIAN – Romania
4 NOVICOV, ROMAN – Moldova
5 PLOPEANU, CRISTIAN – Romania
6 FEKETE, FERENCZ – Romania
7 MOTOC, MARIAN – Romania

Seniori Open Right
1 DIMITROV, PLAMEN – Bulgaria
2 SANDU , ALIN – Romania
3 PROCOPCIUC, DANIEL – Moldova
4 MIGIT, CRISTI – Romania
5 HRISTOV, NEDALIN – Bulgaria
6 MIHAI, CONSTANTIN – Romania
7 VASIU, IOAN – Romania
8 ZAMFIR, ALEXANDRU – Romania

0 1509

Editia din acest an s-a desfasurat la Casa de Cultura a municipiului Tg. Neamt, in data de 18 octombrie 2015. S-a concurat la bratul drept in sistem dubla eliminare. Arbitrii au fost Mircea Simionescu-Simicel si Alexandru Bolborici iar atmosfera a fost intretinuta de Radu Valahu.










feminin open
1. Madalina Bujor
2. Loredana Maftei
3. Amalia Atanasiu
4. Valentina Apostolu
5. Bianca Gavriloaia
juniori -70 kg
1. Cristian Pinzariu
2. Claudiu Ciausu
3. Constantin Cobzariu
juniori -80 kg
1. Iustin Lazar
juniori +80 kg
1. Daniel Ungureanu
2. Stefan Pinzariu
seniori -80 kg kg
1. Cristian Pinzariu
2. Ioan Ripan
3. Leonid Pintea
4. Ciausu Vasile
5. Toma Ciocirlan
6. Iustin Lazar
7. Andrei Tanasa
8. Narcis Cojocaru
seniori +80 kg
1. Sebastian Cojocaru
2. Daniel Ungureanu
3. Sorin Spranceana
4. Vasilica Grigoras
seniori open
1. Sebastian Cojocaru
2. Cristian Pinzariu
3. Daniel Ungureanu
4. Ioan Ripan

Cea de-a 37-a editie a Campionatului Mondial de Skandenberg, desfasurata in Malaezia, Kuala Lumpur, a adunat la startul ei 784 de concurenti veniti din toate colturile lumii.
Echipa Romaniei a obtinut la aceasta editie 3 medalii, doua de argint si una de bronz fiind reprezentata de 6 sportivi: Mircea Carloganu care a obtinut doua medalii de argint la categoria Senior Grand Master 90 kg, atat la bratul stang cat si la cel drept, confirmand forma buna din acest an. Alin Sandu medaliat cu bronz la categoria Junior 21 90 kg, bratul drept a completat numarul de medalii de la aceasta editie pentru Romania.
Restul sportivilor romani au obtinut urmatoarele clasari: Stefan Tamas locul 5 la ambele brate in categoria Senior 90 kg, Viorel Dobrin locul 4 bratul stang si locul 5 bratul drept la categoria Senior 75 kg, Sabin Badulescu locul 7 bratul stang si locul 9 bratul drept la categoria Senior 110 kg si Dinu Dobrean locul 11 bratul stang respectiv locul 6 bratul drept la categoria Master 90 kg.
De mentionat este ca Romania a fost reprezentata de 4 arbitri la acest campionat mondial: Eduard Dimiean, Victor Barbu, Dragos Corcoveanu si Tiberiu Mihalcea, fiind tara care a aliniat cei mai multi arbitri depasind tari cu traditie in skandenberg-ul mondial precum Statele Unite, Canada sau Rusia.
ee8d7c_dsc-9892 12087083_448797168660584_3722119060876093717_oUrmeaza anul viitor Campionatul European gazduit de Romania, o competitie de maxima amploare unde sportivii romani vor fi prezenti intr-un numar mult mai mare.

0 3159

Data: 10-11 octombrie 2015
Locatie: Sala Agronomia, Bucuresti, (Bul. Marasti nr. 59 – Universitatea Agronomia – USAMVB)
Sistem competitie: dubla eliminare.
Taxa inregistrare: 25 lei/brat pentru sportivii care au mai participat la conbcursuri organizate de Asociatia Romana de Skandenberg Brat de Fier, 50 lei (10 euro)/brat pentru cei care nu au mai participat;
Cantar si inregistrare:
10 octombrie, 9:00 – 11:00 pentru bratul stang si drept
11 octombrie, 9:30 – 11:00 pentru bratul drept
Sportivii trebuie sa prezinte la inregistrare un act de identitate cu poza (CI, carnet conducere, pasaport etc); Juniorii sub 18 ani trebuie sa aduca declaratie din partea unui parinte ca este de acord sa poata concura.
Categorii
 – juniori (pana in 18 ani inclusiv): cat. 70 kg, 80 kg, + 80 kg si open
– seniori (peste 18 ani): cat. 60 kg, 70 kg, 80 kg, 90 kg, 100 kg, + 100 kg si open
– masters: open
Premii (bratul stang si drept):
– toti sportivii vor primii tricouri personalizate
– la fiecare categorie, locurile 1-3: medalii, tricouri, diplome si suplimente nutritive
– open juniori: trofeu + 300 lei + voucher sesiune foto profesionala;
– open seniori: trofeu + 600 lei + voucher sesiune foto profesionala;
– castigator masters: 200 lei + voucher sesiune foto profesionala
Program
10 octombrie 2015 – bratul stang
9:00 – 11:00 – cantar
13.00 – incepere competitie
11 octombrie 2015 – bratul drept
9:30 – 11:00 – cantar
13.00 – incepere competitie

Poze de la premiere aici.

DSC_0139

 

 

 

 

bratul stang

bratul drept

Rezultate complete:

Juniori 70 kg Left
1     PINZARIU, CRISTIAN – Romania
2     MIGIT, CRISTI – Romania
3     TABACU, MARIN – Romania
  Juniori 80 kg Left
1     TUDOR, ALIN – Romania
2     ZAMFIR, ALEXANDRU – Romania
3     SAVU, ANTONIOS – Romania
4     SIMION, BOGDAN – Romania
5     ANDREI , COSMIN – Romania
6     DIACONU, ALEXANDRU – Romania
7     MARIN, STEFAN – Romania
Juniori +80 kg Left
1     IORGA, ALIN – Romania
2     GHISA , BOGDAN – Romania
3     MICE, GABRIEL – Romania
4     VARIA, LIVIU – Romania
Veterani Open Left
1     FAT, OLIMPIU – Romania
2     BACIU, AUREL – Romania
3     ALBU, FLORIN – Romania
4     TUDOR, LUCIAN – Romania
Juniori Open Left
1     PINZARIU, CRISTIAN – Romania
2     ZAMFIR, ALEXANDRU – Romania
3     IORGA, ALIN – Romania
4     GHISA , BOGDAN – Romania
5     TUDOR, ALIN – Romania
Seniori -60 kg Left
1     BALAIUS, RUSLAN – Romania
Seniori 70 kg Left
1     CHIVU, DANIEL – Romania
2     DRAGAN, ALEXANDRU – Romania
3     SANDU, DANIEL – Romania
4     LICUT, MARIUS – Romania
5     APRODU, CATALIN – Romania
Seniori 80 kg Left
1     HASIUC, ALIN – Romania
2     BOJICA, RADU – Romania
3     BARAITARU, ALIN – Romania
4     MATEESCU, RAYMOND – Romania
5     BOSEV, IVAYLO – Bulgaria
6     SULARIU, VLADIMIR – Romania
7     DINA, DANIEL – Romania
Seniori 90 kg Left
1     DIMITROV, PLAMEN – Bulgaria
2     YONCHEV, DETELIN – Bulgaria
3     ANDRONACHE, DANIEL – Romania
4     STROE, DORU – Romania
5     SAFTA, ANDREAS – Romania
6     BARBU, DANIEL – Romania
7     GEREV, TODOR – Bulgaria
8     VALEAN, CIPRIAN – France
9     PUPAZAN, VLADUT – Romania
10    TECU, SERGIU – Romania
11    GRECU, NICOLAE – Romania
12    IONITA, ADRIAN – Romania
Seniori 100 kg Left
1     BICA, MIRCEA – Romania
2     CUEMJIEV, ALIN – Romania
3     GHICA, ION – Romania
4     POPA, TIBERIU – Romania
5     MANASIEV, EMANUIL – Bulgaria
6     MIHAI, CONSTANTIN – Romania
Seniori +100 kg Left
1     FAT, OLIMPIU – Romania
2     GIFEI, SORIN – Romania
3     NICOLAE, MARIAN – Romania
4     PLOPEANU, CRISTIAN – Romania
5     ANGHELACHE, CRISTIAN – Romania
6     TOCU, GABRIEL – Romania
7     GEORGESCU , ROBERT – Romania
8     URS, BENEAMIN – Romania
9     DECA, ALEXANDRU – Romania
Seniori Open Left
1     DIMITROV, PLAMEN – Bulgaria
2     FAT, OLIMPIU – Romania
3     BICA, MIRCEA – Romania
4     BOJICA, RADU – Romania
5     YONCHEV, DETELIN – Bulgaria
6     NICOLAE, MARIAN – Romania
7     HASIUC, ALIN – Romania
8     DRAGAN, ALEXANDRU – Romania
9     BALAIUS, RUSLAN – Romania
10    CUEMJIEV, ALIN – Romania

 

Juniori 70 kg Right
1     PINZARIU, CRISTIAN – Romania
2     MIGIT, CRISTI – Romania
3     TABACU, MARIN – Romania
4     OPREA, ADRIAN – Romania
5     ANDREEVICI, GABRIEL – Romania
Juniori 80 kg Right
1     TUDOR, ALIN – Romania
2     SIMION, BOGDAN – Romania
3     DIACONU, ALEXANDRU – Romania
4     MARIN, STEFAN – Romania
5     ZAMFIR, ALEXANDRU – Romania
6     ANDREI , COSMIN – Romania
Juniori +80 kg Right
1     IORGA, ALIN – Romania
2     MICE, GABRIEL – Romania
3     GHISA , BOGDAN – Romania
4     BUCICA, RAZVAN – Romania
5     VARIA, LIVIU – Romania
Veterani Open Right
1     DOBREAN, DINU – Romania
2     MECU, DRAGOS – Romania
3     NEAGU, CATALIN – Romania
4     TUDOR, LUCIAN – Romania
Juniori Open Right
1     PINZARIU, CRISTIAN – Romania
2     TUDOR, ALIN – Romania
3     TABACU, MARIN – Romania
4     GHISA , BOGDAN – Romania
5     SIMION, BOGDAN – Romania
6     MICE, GABRIEL – Romania
Seniori -60 kg Right
1     BALAIUS, RUSLAN – Romania
Seniori 70 kg Right
1     APRODU, CATALIN – Romania
2     CIOBANU, NICOLAE – Romania
3     MIGIT, CRISTI – Romania
4     CALOTA, MARIAN – Romania
5     TALA, MIHAI – Romania
6     CHIVU, DANIEL – Romania
7     DRAGHICI, ALBERT – Romania
8     SANDU, DANIEL – Romania
9     SCURTU, VASILE – Romania
10    DINCA, MARIUS – Romania
11    LICUT, MARIUS – Romania
Seniori 80 kg Right
1     HASIUC, ALIN – Romania
2     ZAMFIR, ALEXANDRU – Romania
3     BOJICA, RADU – Romania
4     BAN, GABRIEL – Romania
5     PETRE, ROMEO – Romania
6     SULARIU, VLADIMIR – Romania
7     TUDOR, ALIN – Romania
8     BOSEV, IVAYLO – Bulgaria
9     STAN, DANIEL – Romania
Seniori 90 kg Right
1     BARBU, DANIEL – Romania
2     SAFTA, ANDREAS – Romania
3     YONCHEV, DETELIN – Bulgaria
4     ANDRONACHE, DANIEL – Romania
5     ROMANESCU, COSMIN – Romania
6     IONITA, ADRIAN – Romania
7     STROE, DORU – Romania
8     NITOI, DANIEL – Romania
9     GRECU, NICOLAE – Romania
10    GEREV, TODOR – Bulgaria
11    PUPAZAN, VLADUT – Romania
12    ANGHEL, COSTEL – Romania
13    BODOR, STEFAN – Romania
14    POPESCU, ALEXANDRU – Romania
Seniori 100 kg Right
1     SANDU , ALIN – Romania
2     MIHAI, CONSTANTIN – Romania
3     GHICA, ION – Romania
4     BICA, MIRCEA – Romania
5     MANASIEV, EMANUIL – Bulgaria
6     POPA, TIBERIU – Romania
Seniori +100 kg Right
1     PUSCASU, IOAN – Romania
2     BADULESCU, SABIN – Romania
3     GIFEI, SORIN – Romania
4     ANGHELACHE, CRISTIAN – Romania
5     GEORGESCU , ROBERT – Romania
6     URS, BENEAMIN – Romania
7     PLOPEANU, CRISTIAN – Romania
Seniori Open Right
1     BADULESCU, SABIN – Romania
2     MIHAI, CONSTANTIN – Romania
3     BARBU, DANIEL – Romania
4     GIFEI, SORIN – Romania
5     APRODU, CATALIN – Romania
6     ZAMFIR, ALEXANDRU – Romania
7     YONCHEV, DETELIN – Bulgaria
8     GHICA, ION – Romania
9     BALAIUS, RUSLAN – Romania
10    HASIUC, ALIN – Romania
11    CIOBANU, NICOLAE – Romania

mondiale_2015_142Cea de-a 37-a editie a Campionatului Mondial de Skandenberg va avea loc in Malaysia, Kuala Lumpur, in perioada 26 septembrie- 04 octombrie 2015.
Lotul national va fi reprezentat de 6 sportivi: Mircea Carloganu, Dinu Dobrean, Alin Sandu, Stefan Tamas, Viorel Dobrin si Sabin Badulescu.
Deasemenea lotul national va avea in componenta 4 arbitri: Eduard Dimiean ( capitan echipa ), Tiberiu Mihalcea, Dragos Corcoveanu si Victor Barbu.
Romanii sunt prezenti si in organizarea concursului prin: Mircea Simionescu-Simicel ( Secretar General WAF ), Florin Lazar ( Director Scoring WAF ), Dorin Costache si Ana-Maria Lazar.
Speram la rezultate cat mai bune la aceasta editie din partea lotului national, pentru a continua traditia Romaniei in skandenberg-ul mondial.

0 2101

Data: 22 august 2015
Locatie: SALA SPORTURILOR CONSTANTA (Bld Tomis 102 – 104, Constanta, 032593)

Pentru participarea la acest concurs, nu este necesara legitimarea prealabila la vreun club.
Pret/ bilet intrare: 20 lei (vor fi puse la vanzare in data de 22 august, la Sala Sporturilor)
Sportivii vor primi la inscriere bratari personalizate, pe care vor trebuie sa le poarte la mana, pentru a avea acces gratuit in locatia de competitie!
Accesul spectatorilor si insotitorilor sportivilor in Sala Sporturilor se va face doar in baza biletului de intrare!

Inscrierea sportivilor: 22 august, in intervalul orar 9.00-11.00, la Sala Sporturilor
Sistem de desfasurare: dubla eliminare.
Categorii (stanga si dreapta):
– juniori (cat. 70 kg, 80 kg, +80 kg si OPEN)
– seniori (cat. 70 kg, 80 kg, 90, 100 kg, +100 kg si OPEN)
– masters (sistem OPEN)
Premii oferite:
TOTI sportivii vor primi la inscriere tricouri personalizate!
Locurile 1-3: medalii, tricouri, diplome, suplimente nutritive;
OPEN juniori: trofeu personalizat + 300 lei;
OPEN seniori: trofeu personalizat + 400 lei.

TAXA GENERALA DE INSCRIERE: 25 lei/brat
IMPORTANT:
Sportivii se vor putea înscrie numai dacă au asupra lor un document de identitate (C.I./pașaport) + se va completa “la fața locului” de către fiecare concurent o declarație de participare la concurs pe propria raspundere.
Sportivii se pot inscrie doar la o categorie pe brat.
Concursurile de skandenberg se vor desfășura în conformitate cu prevederile regulamentului Asociației Române de Skandenberg “Braț de Fier”.
Arbitrii: Tiberiu Mihalcea, Deniz Ibram, Bogdan Purnavel, Dan Vlad, Alexandru Bolborici, Andrei Vlad.

Poze aici.
Video aici.

Rezultate complete:

STANGA
juniori 70 kg
1. Cristian Pinzariu
2. Darius Iakabos
3. Marius Popescu
juniori 80 kg
1. Alin Tudor
2. Cristi Migit
masters
1. Ion Grosu
2. Culea Vicentiu
3. Aurel Baciu
seniori 70 kg
1. Alexandru Dragan
2. Catalin Aprodu
3. Ibram Deniz
seniori 80 kg
1. Gabriel Ban
2. Alin Hasiuc
3. Florin Ichim
4. Sebastian Cojocaru
5. Alexandru Toba
seniori 90 kg
1. Marian Rotaru
2. Ruslan Gutsanu
3. Doru Stroe
4. Adrian Ionita
5. Robert Macsim
seniori 100 kg
1. Tiberiu Popa
2. Vladimir Sulariu
Open juniori – Cristian Pinzariu
Open seniori – Marian Rotaru
DREAPTA
juniori 70 kg
1. Cristian Pinzariu
2. Darius Iakabos
juniori 80 kg
1. Cristi Migit
2. Alin Tudor
3. Mihai Grosu
masters
1. Ion Grosu
2. Culea Vicentiu
3. Aurel Baciu
seniori 70 kg
1. Catalin Aprodu
2. Alexandru Dragan
3. Ibram Deniz
seniori 80 kg
1. Alin Hasiuc
2. Florin Ichim
seniori 90 kg
1. Marian Rotaru
2. Sebastian Cojocaru
3. Nicu Popa
4. Alex Cucli
5. Emanuel Ciuta
6. Adrian Ionita
7. Ruslan Gutsanu
8. Doru Stroe
9. Robert Macsim
seniori 100 kg
1. Ionut Caltosu
2. Tiberiu Popa
3. Vladimir Sulariu
Open juniori – Cristian Pinzariu
Open seniori – Ionut Caltosu

SOCIAL

3,437FansLike