Friday, August 17, 2018
Competitii interne

0 1263

In data de 23 noiembrie 2013, la Codlea, a avut loc concursul de skandenberg Cupa Power Gym Codlea. Dan Vlad, principalul organizator, a facut o treaba foarte buna, reusind sa adune peste 120 de sportivi, din toata tara. Au fost doua mese de concurs, arbitrii fiind: Victor Barbu, Mircea Simioneascu-Simicel, Eduard Dimian, Aron Szekely, Roxana Dinca, Daniel Petre si Alexandru Bolborici.
Castigatorul absolut a fost Daniel Borbil, el s-a impus la bratul drept cat si la bratul stang.
Vezi poze aici.
Vezi video aici.


Clasament complet:
juniori -75 kg dreapta
1. Madalin LAZAR – Slanic (PH)
2. Gheorghe LUCUTA – Oradea (BH)
3. Ionut DOMNITEI – Radauti (SV)
4. Andrei JURCA – Timisoara (TM)
5. Mihai NEDELEA – Pitesti (AG)
6. Vladut SERBAN – Raciu (DB)
7. Marius VOICU – Varbilau (PH)
8. Ionut POPA – Valea Mare (VL)
9. Gabriel GOSA – Bascov (AG)
10. Lucian STOICA – Codlea (BV)
11. Constantin IANCU – Mizil (PH)
12. David KUPAS – Sisesti (MM)
13. Ilie STEFAN – Sighisoara (MS)
14. Marian NICA – Codlea (BV)
15. Danut NEACSU – Schiau (AG)
16. Andrei HARAMUZ – Stalpeni (AG)
17. Codrin TURCU – Bacau (BC)
18. Gheorghe DRAGHICI – Ramnicu Valcea (VL)
19. Constantin IANCU – Radesti (AG)
20. Nicolae CONSTANTIN – Ploiesti (PH)
21. Cosmin COJOCARU – Breaza (PH)
22. Iordache PONCI – Codlea (BV)
23. Horatiu HADAREAN – Ludus (MS)

juniori +75 kg dreapta
1. Paul PITIAN – Capu Campului (SV)
2. Emanuel NICOLAESCU – Radauti (SV)
3. Doru STROE – Filipestii de Tirg (PH)
4. Adrian POPA – Dumbravita (BV)

open stanga
1. Danut BORBIL – Ludus (MS)
2. Mircea BICA – Bucuresti (B)
3. Florin RADA – Pitesti (AG)
4. Daniel ANDRONACHE – Bucuresti (B)
5. Viorel DOBRIN – Poiana Lacului (AG)
6. Andrei JURCA – Timisoara (TM)
7. Marius JUROVSCHI – Satu-Mare (SV)
8. Bogdan STOICA – Campina (PH)
9. Alin PANA – Filipesti de Targ (PH)
10. Alin CUEMJIEV – Bucuresti (B)
11. Emanuel NICOLAESCU – Radauti (SV)
12. Daniel BARBU – Optasi (OT)
13. Daniel PATRASCU – Mizil (PH)
14. ALIN SANDU – Lehliu Gara (CL)
15. Alexandru STEFAN – Mioveni (AG)
16. Adrian IONITA – Bolintin Vale (GR)
17. Daniel CHIVU – Pitesti (AG)
18. Ionut DINU – Bucuresti (B)
19. Cornel NOVITCHI – Breaza (PH)
20. Marian DINU – Fartatesti (VL)
21. Adrian MOLDOVAN – Toplita (HR)
22. Paul AVRAM – Lipova (AR)
23. Ionut HARAMUZ – Stalpeni (AG)
24. Doru STROE – Filipestii de Tirg (PH)
25. Paul PITIAN – Capu Campului (SV)
26. Adrian POPA – Dumbravita (BV)
27. Dinu DOBREAN – Subcetate (HR)
28. Alexandru DRAGAN – Campina (PH)
29. Madalin LAZAR – Slanic (PH)
30. Istvan DOBRAY – Ludus (MS)
31. Laurentiu BOAMFA – Codlea (BV)
32. Adrian IOSEF – Buzau (BZ)
33. Daniel GHEORGHE – Popesti-Leordeni (IF)
34. Daniel VIZUROIU – Minaltan Tepe (TL)
35. Gheorghe LUCUTA – Oradea (BH)
36. Catalin PETREA – Schitu Frumoasa (BC)
37. Adrian RADUCAN – Zarnesti (BV)
38. Mircea CARLOGANU – Brasov (BV)
39. Bogdan PANAETE – Sarata Monteoru (BZ)
40. Constantin MIHAI – Bucuresti (B)
41. Cezar BAJENARU – Pitesti (AG)
42. Vasile SCURTU – Vladeni-Frumusica (BT)
43. Liviu MINAC – Codlea (BV)
44. Ionut GHIDIA – Mizil (PH)
45. Ionut VIZUROIU – Mina Altan (TL)
46. Valentin MARELE – Brasov (BV)
47. Codrin TURCU – Bacau (BC)
48. Calin CSIBI – Sarmas (HR)
49. Marius MINAC – Codlea (BV)
50. Razvan BUTUM – Codlea (BV)
51. Ionut DOMNITEI – Radauti (SV)
52. Daniel NITOI – Blejoi (PH)
53. Constantin IANCU – Mizil (PH)
54. Stefan SARBU – Zarnesti (BV)
55. Istvan MOLNAR – Baraolt (CV)
56. Antal BIRO – Baraolt (CV)
57. Gabriel GOSA – Bascov (AG)
58. Daniel LUCESCU – Badeuti (SV)
59. Alexandru COVRIG – Breaza (PH)
60. Daniel HOITAN – Adunati (PH)

seniori -78 kg dreapta
1. Viorel DOBRIN – Poiana Lacului (AG)
2. Marius JUROVSCHI – Satu-Mare (SV)
3. Madalin SABAU – Ludus (MS)
4. Radu BOJICA – Brastavatu (OT)
5. Marian CALOTA – Bucuresti (B)
6. Ionut GHIDIA – Mizil (PH)
7. Daniel CHIVU – Pitesti (AG)
8. Paul AVRAM – Lipova (AR)
9. Alexandru DRAGAN – Campina (PH)
10. Daniel VIZUROIU – Minaltan Tepe (TL)
11. Ionut HARAMUZ – Stalpeni (AG)
12. Traian VORNICU – Bucuresti (B)
13. Nicolae CIOBANU – Motru (GJ)
14. Stefan SARBU – Zarnesti (BV)
15. Lorand HERCZEG – Ludus (MS)
16. Istvan TOROK – Teliu (BV)
17. Paul LASCU – Brasov (BV)
18. Catalin CRISAN – Sisesti (MM)
19. Cristian ZIDARU – Tatomiresti (DJ)
20. Vasile SCURTU – Vladeni-Frumusica (BT)
21. Valentin SANDU – Varbilau (PH)
22. Bogdan MOLDOVAN – Brasov (BV)
23. Delian STAN – Brasov (BV)
24. Istvan MOLNAR – Baraolt (CV)
25. Andrei IVANESCU – Zarnesti (BV)
26. George DOBRIN – Poiana Lacului (AG)
27. Gabriel CUPRINSU – Bascov (AG)
28. Alexandru COVRIG – Breaza (PH)
29. Silviu BALEA – Miresu Mare (PH)
30. Marius CIOANCA – Gheorgheni (HR)
31. Daniel LUCESCU – Badeuti (SV)
32. Razvan BUTUM – Codlea (BV)
33. Eduard STAN – Breaza (PH)
34. Adrian IOSEF – Buzau (BZ)
35. Laurentiu BOAMFA – Codlea (BV)
36. Adrian RADUCAN – Zarnesti (BV)
37. Eduard COZAC – Codlea (BV)
38. George JINGA – Risnov (BV)
39 Liviu ADAM – Codlea (BV)

seniori -86 kg dreapta
1 Daniel ANDRONACHE – Bucuresti (B)
2 Istvan DOBRAY – Ludus (MS)
3 Daniel BARBU – Optasi (OT)
4 Ervin SZEKELY – Ludus (MS)
5 Antal BIRO – Baraolt (CV)
6 George BADEA – Bucuresti (B)
7 Alin PANA – Filipesti de Targ (PH)
8 Daniel GHEORGHE – Popesti-Leordeni (IF)
9 Radu LIXANDRU – Mioveni (AG)
10 Ionut DINU – Bucuresti (B)
11 Daniel NITOI – Blejoi (PH)
12 Daniel PATRASCU – Mizil (PH)
13 Claudiu MITREA – Baile Olanesti (VL)
14 Ionut VIZUROIU – Mina Altan (TL)
15 Nicolae NICA – Codlea (BV)
16 Florin CIUCU – Codlea (BV)
17 Cezar BAJENARU – Pitesti (AG)
18 Calin CSIBI – Sarmas (HR)
19 Sergiu MAL – Somcuta Mare (MM)
20 Bogdan PANAETE – Sarata Monteoru (BZ)
21 Rares PERSOIU – Poiana Marului (BV)
22 Ionut BURCIOAGA – Birlad (VS)
23 Eugen MARICA – Brasov (BV)

beniori -95 kg dreapta
1 ALIN SANDU – Lehliu Gara (CL)
2 Emanuel PANFIL – Bucuresti (B)
3 Constantin MIHAI – Bucuresti (B)
4 Andras EGYED – Baraolt (CV)
5 Florin SOFRONIE – Bucuresti (B)
6 Bogdan STOICA – Campina (PH)
7 Adrian IONITA – Bolintin Vale (GR)
8 Cornel NOVITCHI – Breaza (PH)
9 Marian DUFAR – Dobrogostea (AG)
10 Dinu DOBREAN – Subcetate (HR)
11 Liviu MINAC – Codlea (BV)
12 Catalin PETREA – Schitu Frumoasa (BC)
13 Ferencz FEKETE – Ludus (MS)
14 Claudiu PUSCAS – Dumbravita (BV)
15 Valentin MARELE – Brasov (BV)

seniori +95 kg dreapta
1 Danut BORBIL – Ludus (MS)
2 Mircea BICA – Bucuresti (B)
3 Gergo FODOR – Sisesti (MM)
4 Alin CUEMJIEV – Bucuresti (B)
5 Mihai BREZOI – Strehaia (MH)
6 Florin RADA – Pitesti (AG)
7 Marius MINAC – Codlea (BV)
8 Marian DINU – Fartatesti (VL)
9 Mircea CARLOGANU – Brasov (BV)
10 Ionut NEDELCU – Buzau (BZ)
11 Costel POPESCU – Balan (HR)
12 Daniel HOITAN – Adunati (PH
13 Mirel NICULAE – Buzau (BZ)

open seniori dreapta (primii 2 de la categoriile de seniori)
1 Danut BORBIL – Ludus (MS)
2 Daniel ANDRONACHE – Bucuresti (B)
3 Mircea BICA – Bucuresti (B)
4 ALIN SANDU – Lehliu Gara (CL)
5 Marius JUROVSCHI – Satu-Mare (SV)
6 Emanuel PANFIL – Bucuresti (B)
7 Istvan DOBRAY – Ludus (MS)
8 Viorel DOBRIN – Poiana Lacului (AG)

0 933

In data de 19 noiembrie 2013, Asociatia Romana de Skandenberg “Brat de Fier” a organizat Cupa Eroilor Unitatii in cadrul Unitatii 30 Jandarmi Protectie si Obiective Diplomatice, din Bucuresti. Au participat Radu Valahu, Mircea Simionescu-Simicel si Alexandru Bolborici.

Vezi poze aici.
Vezi video aici.


Clasament complet:
stanga open
1. George Munteanu
2. Costel Barbu
3. Dragos Manea
-95 kg
1. Viorel Petre
2. Cristi Balan
3. Viorel Bolos
4. Mircea Cernea
5. Alexandru Borangic
6. Costel Barbu
7. Petrisor Sarpe
8. Radu Mandu
+95 kg
1. Costel Stan
2. Viorel Damian
3. Laur Rasnoveanu
4. Adi Rapdeanu
5. Marian Rosca
6. Florin Cocos
7. Daniel Stanciu
8. C-tin Moroianu
9. Silviu Sigmund
10. Adrian Serban
castigator absolut – Costel Stan

0 1162

Organizator: Primaria Comuna Givarasti – Judetul Olt impreuna cu Asociatia Romana de Skandenberg Brat de Fier

Primar: Dorel-Catalin Imireanu
Viceprimar: Daniel Pana
Invitat special: Radu Valahu
Arbitru international: Mircea Simionescu-Simicel

Vezi aici peste 100 de poze.

Clasament complet:
fete
1. Lavinia Cojoc
2. Alina Imireanu
3. David Geanina
4. Oana Marciuc
5. Andreea Albu
6. Livia Baciu
7. Alina Baronescu
8. Mariana Baciu
9. Ionela Nicolae
10. Cristina Zamfir
11. Ionela Baciu
12. Denisa Sima
13. Janina Costica
14. Roxana Ciuciucu
15. Ana Giulea
16. Florinela Imireanu
17. Nicoleta Streche
18. Florinela Soare
19. Mihaela Calin
20. Daniela Baciu
21. Isabelle Prioteasa
22. Ofelia Golgojanu
23. Laura Lupancu
24. Andreea Gheorghita
25. Andreea Virdol
26. Mihaela Pana
27. Maria Bocai
28. Florinela David
29. Camelia Tebeica
30. Madalina Titirica
31. Alexandra Stoichita
32. Cristina Rusu
juniori -45 kg
1. George Albu
2. Daniel Soare
3. Mihai Albu
4. Dorin Virdog
5. Daniel Nitu
6. George Spinu
7. Daniel Albu
8. Marin Mihaila
9. Bogdan Mihaila
10. Ginel Pena
11. Victor Naidin
12. Valentin Simion
13. Dorin Sima
14. Danut Naidin
15. George Vulpe
16. Madalin Gagiu
17. Petrita Mihaita
18. Florin Flanca
19. Dan Minca
20. Alexandru Baciu
21. Andrei Cotelin
22. Florin Naidin
23. Nicu Raceala
24. Mugurel Datcu
25. Evelin Bunea
26. Marius Mitru
27. Marian Capatana

juniori +45 kg
1. Catalin Aprodu
2. Adrian Zarcu
3. Evelin Niculeasa
4. Tiberiu Veselin
5. Catalin Tanase
6. Alexandru Lia
7. Ionut Voinea
8. Mirel Barbu
9. Ionut Staicu
10. Florin Petcu
11. Marius Muculeasa
12. Madalin Patachia
13. Ionut Moise
14. Georgian Stanciu
15. Dorinel Istrate
16. Adelin Nutu
17. Stefan Pena
18. Vladimir Racu
19. Florin Mirea
20. Cristian Stanica
21. Florin Bunea
22. Valentin Filigeanu
23. Sebastian Purcea
24. Lucian Matoi
25. Bogdan Hoarca
26. Mihai Mitroi
27. Marius Podaru
28. Florentin Pastaie
29. Alexandru Baciu
30. Cosmin Virdol
31. Madalin Pistae
32. Cosmin Mitrica
33. Mihai Andrei
34. Florinel Voinea

seniori
1. Marius Lambeanu
2. Daniel Moraru
3. Cristian Ilie
4. Valentin Dinca
5. Mihaita Panait
6. Florin Filip
7. Gelu Pistae
8. Mirel Neatu
9. Nelus Pistae
10. Ovidiu Dinca

0 948

Concursul s-a desfasurat cu ocazia Zilelor orasului Draganesti-olt, pe data de 28 septembrie 2013. Datorita premiilor in bani anuntate, au venit sportivi din toate colturile tarii, fiind cel mai valoros concurs de skandenberg din acest an, dupa Nationale. Au participat medaliati la mondiale si multi campioni nationali.

Concursul s-a desfasurat la doua mese de concurs, arbitrii fiind: Mircea Simionescu-Simicel, Victor Barbu, Eduard Dimian, Alin Cuemjiev, Cristian Anheliuc si Ramona Nicolae.

Vezi 300 de poze aici.

Vezi video aici.

Rezultate complete:
Juniori 16 Open Right
1 Alexandru ZAMFIR – Lehliu-Gara (CL)
2 Darius IAKABOS – Talmaciu (SB)
3 Marin ANGHEL – Draganesti Olt (OT)
4 Paul ANDREI – Draganesti Olt (OT)
5 Gabriel PERCEA – Draganesti Olt (OT)
6 Ilie BALTEANU – Sibiu (SB)
7 Leon BARBULESCU – Draganesti Olt (OT)
8 Alin TUDOR – Bucuresti (B)
9 Marin TABACU – Craiova (DJ)
10 Claudiu DIACONESCU – Talmaciu (SB)
11 Marius NICULICI – Draganesti Olt (OT)
12 Nicolae SANDESCU – Draganesti Olt (OT)
13 George TROANA – Draganesti Olt (OT)
14 Silviu IOVA – Draganesti Olt (OT)
15 Razvan BUCICA – Draganesti Olt (OT)
16 Razvan PASCU – Comani (OT)
17 Albert COTTA – Sibiu (SB)
18 Ovidiu PASCU – Comani (OT)
19 Ionut PATAINEA – Comani (OT)

Juniori 18 Open Right

1 Andrei JURCA – Timisoara (TM)
2 Andrei NAGODA – Pitaru (DB)
3 Teodor DUMITRU – Caracal ()
4 Marian NICOLAE – Bucuresti (B)
5 Catalin APRODU – Tia Mare (OT)
6 Doru STROE – Filipestii de Tirg (PH)
7 Vasile SLUSAREC – Ulma (SV)
8 Mihai NEDELEA – Pitesti (AG)
9 Cristian NEDA – Caracal (OT)
10 Petru LUCAN – Ulma (SV)
11 Ionut NECULAI – Draganesti Olt (OT)
12 Tony MARDALE – Draganesti (OT)
13 Nelut LUPU – Corzu (MH)
14 Cristian ILIE – Sarbii Magura (OT)
15 Adrian COTENEANU – Draganesti Olt (OT)
16 Alexandru JIGA – Draganesti Olt (OT)
17 Adrian CIOBANU – Tia Mare (OT)
18 Marinica NEACSU – Slatina (OT)
19 Marius PRUNA – Draganesti Olt (OT)
20 Daniel PETCAN – Caracal (OT)
21 Catalin IRIMIA – Bucuresti (B)
22 Cristinel COCOSATU – Comani (OT)
23 Doinel MITRICA – Maruntei (OT)
24 Alin BARAITARU – Caracal (OT)
25 Ionut COTARCEA – Draganesti Olt (OT)
26 Vasile GHETES – Brodina (SV)
27 Cristian NITISOR – Daneasa (OT)
28 Ionel SLUSAREC – Ulma (SV)
29 Daniel SULEA – Draganesti Olt (OT)

Juniori Open Stg Left

1 Andrei JURCA – Timisoara (TM)
2 Emanuel NICOLAESCU – Radauti (SV)
3 Andrei NAGODA – Pitaru (DB)
4 Marian NICOLAE – Bucuresti (B)
5 Adrian CIOBANU – Tia Mare (OT)
6 Teodor DUMITRU – Caracal ()
7 Vasile GHETES – Brodina (SV)
8 Doru STROE – Filipestii de Tirg (PH)
9 Petru LUCAN – Ulma (SV)
10 Tony MARDALE – Draganesti (OT)
11 Ionel SLUSAREC – Ulma (SV)
12 Mihai NEDELEA – Pitesti (AG)
13 Catalin APRODU – Tia Mare (OT)
14 Daniel PETCAN – Caracal (OT)
15 Marius NICULICI – Draganesti Olt (OT)
16 Gabriel PERCEA – Draganesti Olt (OT)
17 Alexandru JIGA – Draganesti Olt (OT)
18 Alin BARAITARU – Caracal (OT)
19 George TROANA – Draganesti Olt (OT)
20 Alin IORGA – Draganesti (OT)
21 Paul ANDREI – Draganesti Olt (OT)
22 Claudiu DIACONESCU – Talmaciu (SB)
23 Catalin IRIMIA – Bucuresti (B)
24 Cristinel COCOSATU – Comani (OT)
25 Cristian NEDA – Caracal (OT)
26 Ovidiu PASCU – Comani (OT)
27 Alexandru ZAMFIR – Lehliu-Gara (CL)
28 Adrian COTENEANU – Draganesti Olt (OT)
29 Silviu IOVA – Draganesti Olt (OT)
30 Vasile SLUSAREC – Ulma (SV)
31 Leon BARBULESCU – Draganesti Olt (OT)
32 Darius IAKABOS – Talmaciu (SB)
33 Ilie BALTEANU – Sibiu (SB)
34 Ionut PATAINEA – Comani (OT)
35 Nicolae SANDESCU – Draganesti Olt (OT)
36 Cristian NITISOR – Daneasa (OT)
37 Marin ANGHEL – Draganesti Olt (OT)
38 Albert COTTA – Sibiu (SB)
39 Marius MITALA – Comani (OT)
40 Alin TUDOR – Bucuresti (B)
41 Razvan PASCU – Comani (OT)
42 Doinel MITRICA – Maruntei (OT)

Seniori 75 kg Right

1 Viorel DOBRIN – Poiana Lacului (AG)
2 Marius JUROVSCHI – Satu-Mare (SV)
3 Paul AVRAM – Lipova (AR)
4 Mihai HAJ – Volovat (SV)
5 Radu BOJICA – Brastavatu (OT)
6 Lucian BOZU – Radauti (SV)
7 Nicolae CIOBANU – Motru (GJ)
8 Marius BALUTA – Pitesti (AG)
9 George BADEA – Bucuresti (B)
10 Ionut HARAMUZ – Stalpeni (AG)
11 Ionut RACESCU – Draganesti Olt (OT)
12 Traian VORNICU – Bucuresti (B)
13 Marian CALOTA – Bucuresti (B)
14 Eduard STAN – Breaza (PH)
15 Cristian BULFAN – Draganesti (OT)
16 Catalin BIZBAC – Bucuresti (B)
17 Catalin PETCULESCU – Comani (OT)
18 Marian CIRSTEA – Draganesti Olt (OT)
19 Marius NEDELEA – Comani (OT)

Seniori 90 kg Right

1 Andrei CHIPREANOV – Radauti (SV)
2 Daniel BARBU – Optasi (OT)
3 Marian DUFAR – Dobrogostea (AG)
4 Daniel ANDRONACHE – Bucuresti (B)
5 Darius PUIAC – Ludus (MS)
6 Cristian ANGHELACHE – Bucuresti (B)
7 Alexandru UNTEA – Zimbreasca (TR)
8 Emanuel NICOLAESCU – Radauti (SV)
9 Dragos BALUTA – Pitesti (AG)
10 Stefan TANASE – Podu Brosteni (AG)
11 Ion CHITU – Breaza (PH)
12 Andreas SAFTA – Bucuresti (B)
13 Liviu STEFAN – Draganesti Olt (OT)
14 George FIERARU – Slatina (OT)
15 Alexandru COVRIG – Breaza (PH)

Seniori 100 kg Right

1 Mihai BREZOI – Strehaia (MH)
2 ALIN SANDU – Lehliu Gara (CL)
3 Edmond CRISTESCU – Bucuresti (B)
4 Ion GHICA – Draganesti (OT)
5 Constantin MIHAI – Bucuresti (B)
6 Constantin GIGEA – 1 Decembrie (IF)
7 Marius NICOARA – Alba Iulia (AB)
8 Cornel NOVITCHI – Breaza (PH)
9 Aurel BACIU – Caracal (OT)
10 Marius DURSAN – Caracal (OT)
11 Adrian DRAGUT – Draganesti Olt (OT)

Seniori +100 kg Right

1 Mircea BICA – Bucuresti (B)
2 Bogdan GUTA – Bucuresti (B)
3 Adrian TUDOSE – Rosiori de Vede (TR)
4 Florin RADA – Pitesti (AG)
5 Florentin PASAROIU – Bucuresti (B)
6 Mihai-Songoku DUMITRASCU – Bucuresti (B)
7 Daniel HOITAN – Adunati (PH)
8 George PITIGOI – Draganesti Olt (OT)

Open Dr Right

1 Andrei CHIPREANOV – Radauti (SV)
2 Daniel BARBU – Optasi (OT)
3 Mircea BICA – Bucuresti (B)
4 Bogdan GUTA – Bucuresti (B)
5 Marius JUROVSCHI – Satu-Mare (SV)
6 ALIN SANDU – Lehliu Gara (CL)
7 Mihai BREZOI – Strehaia (MH)

Seniori Open Stg Left

1 Andrei CHIPREANOV – Radauti (SV)
2 Mircea BICA – Bucuresti (B)
3 Viorel DOBRIN – Poiana Lacului (AG)
4 Florin RADA – Pitesti (AG)
5 Daniel ANDRONACHE – Bucuresti (B)
6 ALIN SANDU – Lehliu Gara (CL)
7 Bogdan GUTA – Bucuresti (B)
8 Edmond CRISTESCU – Bucuresti (B)
9 Ionut HARAMUZ – Stalpeni (AG)
10 Marius JUROVSCHI – Satu-Mare (SV)
11 Constantin MIHAI – Bucuresti (B)
12 Mihai BREZOI – Strehaia (MH)
13 Traian VORNICU – Bucuresti (B)
14 Aurel BACIU – Caracal (OT)
15 Adrian TUDOSE – Rosiori de Vede (TR)
16 Daniel BARBU – Optasi (OT)
17 Cristian ANGHELACHE – Bucuresti (B)
18 Darius PUIAC – Ludus (MS)
19 Florentin PASAROIU – Bucuresti (B)
20 Stefan TANASE – Podu Brosteni (AG)
21 George FIERARU – Slatina (OT)
22 Marian CALOTA – Bucuresti (B)
23 Marius NICOARA – Alba Iulia (AB)
24 Lucian BOZU – Radauti (SV)
25 Catalin BIZBAC – Bucuresti (B)
26 Ion GHICA – Draganesti (OT)
27 Constantin GIGEA – 1 Decembrie (IF)
28 Cornel NOVITCHI – Breaza (PH)
29 Marian CIRSTEA – Draganesti Olt (OT)
31 Ionut RACESCU – Draganesti Olt (OT)
32 Alexandru COVRIG – Breaza (PH)
33 Catalin PETCULESCU – Comani (OT)
34 Daniel HOITAN – Adunati (PH)
35 George BADEA – Bucuresti (B)
36 Marius NEDELEA – Comani (OT)
37 Adrian DRAGUT – Draganesti Olt (OT)
38 Cristian BULFAN – Draganesti (OT)

0 715

Concursul s-a desfasurat pe data de 21 septembrie, in Targu Neamt, la Hotel Ozana. Din partea Asociatiei Romana de Skandenberg “Brat de Fier” au fost invitati Radu Valahu si arbitrii Mircea Simionescu-Simicel si Alexandru Bolborici.

Au fost 3 categorii de greutate atat la juniori cat si la seniori, plus openuri. Multe meciuri foarte disputate, cu rasturnari de situatie. Castigatorul absolut, Cosmin Alexandrescu, a inceput cu stangul, pierzand primul meci pe greseli de cot, insa a castigat apoi totul.

Vezi poze aici.

Vezi video aici.

SteelMan201343

Juniori 70 kg
1. Traian Avacaretei – Vinatori Neamt (NT)
2. Ioan Anitulesei – Radauti (SV)
3. Eduard Brinzei – Targu Neamt (NT)
4. Emanuel Leonte – Oglinzi (NT)
5. Remus Balut- Petricani (NT)
6. Iustin Lazar – Vinatori (NT)
7. Andrei Bodron – Timisesti (NT)
8. Cristian Pinzariu – Targu Neamt (NT)
9. Dragos Tomiuc – Galanesti (SV)
10. Ionut Scutaru – Filioara (NT)
11. Constantin Ticu – Vinatori (NT)
12. Razvan Movila – Brusturi (NT)
13. Radu Oltianu – Agapia (NT)
14. Cosmin Sodomanu – Targu Neamt (NT)
15. Ionut Venin – Gura Humorului (SV)
16. Dumitru Ursache – Targu Neamt (NT)

Juniori 80 kg
1. Andrei Cerbu – Poiana Teiului (NT)
2. Cosmin Aflorei – Poiana Teiului (NT)
3. Laviniu Apostoae – Oglinzi (NT)
4. Gabriel Moisii – Targu Neamt (NT)
5. Bogdan Crismariu – Urecheni (NT)
6. Marius Obreja – Brusturi (NT)

Juniori +80 kg
1. Ionut Buhaianu – Siret (NT)
2. Vlad Ignea – Targu Neamt (NT)
3. Ioan Onea – Vinatori (NT)

Juniori Open Right
1. Cosmin Aflorei – Poiana Teiului (NT)
2. Ionut Buhaianu – Siret (NT)
3. Traian Avacaretei – Vinatori Neamt (NT)
4. Ioan Anitulesei – Radauti (SV)
5. Andrei Cerbu – Poiana Teiului (NT)
6. Vlad Ignea – Targu Neamt (NT)

Seniori 70 kg
1. Dumitru Tanu – Frasin (SV)
2. Claudiu Olar – Vascauti (SV)
3. Cristian Pop – Tihau (SJ)
4. Mihai Ichim – Targu Neamt (NT)
5. Leonid Pintea – Targu Neamt (NT)
6. Traian Avacaretei – Vinatori Neamt (NT)
7. Gabriel Popa – Brusturi (NT)
8. Ioan Anitulesei – Radauti (SV)
9. Dragos Tomiuc – Galanesti (SV)
10. Robert Tepelus – Braila (BR)
11. Alin Betianu – Targu Neamt (NT)

Seniori 80 kg
1. Mihai Haj – Volovat (SV)
2. Laurentiu Gusavan – Vanatori (NT)
3. Gabriel Ursachi – Radauti (SV)
4. Rainer Brasoveanu – Radauti (SV)
5. Cosmin Aflorei – Poiana Teiului (NT)
6. Andrei Cerbu – Poiana Teiului (NT)
7. Paul Daila – Petricani (NT)
8. Laviniu Apostoae – Oglinzi (NT)
9. Florin Oncioiu – Ianca (BR)

Seniori +80 kg
1. Cosmin Alexandrescu – Radauti (SV)
2. Ovidiu Istrate – Targu Neamt (NT)
3. Vasile Vrinceanu – Targu Neamt (NT)
4. Ioan Ursu – Campu Lung Moldovenesc (SV)
5. Robert Murariu – Petricani (NT)
6. Lucian Maftei – Urecheni (NT)
7. Adrian Oresciuc – Fundu Moldovei (SV)
8. Robert Ungureanu – Suceava (SV)

Seniori Open Right
1. Cosmin Alexandrescu – Radauti (SV)
2. Mihai Haj – Volovat (SV)
3. Dumitru Tanu – Frasin (SV)
4. Laurentiu Gusavan – Vanatori (NT)
5. Ovidiu Istrate – Targu Neamt (NT)
6. Claudiu Olar – Vascauti (SV)

0 927

In data de 17 august 2013, la Galleria Piatra neamt a avut loc cea de-a doua editie a concursului “Skandenberg cu Radu Valahu”. S-au inscris 60 de sportivi la cele 3 categorii de greutate. Arbitrajul a fost asigurat de Mircea Simionescu-Simicel si Alexandru Bolborici iar Radu Valahu a intretinut atmosfera.

Vezi alte poze aici.

Vezi video aici.

Seniori 75 Right
1. Lucian BOZU – Radauti (SV)
2. Luigi GOREA – Piatra Neamt (NT)
3. Laurentiu GUSAVAN – Vanatori (NT)
4 Leonid PINTEA – Targu Neamt (NT)
5. Traian AVACARETEI – Vinatori Neamt (NT)
6. Claudiu NISTOR – Hagu (NT)
7. Vasile GHETES – Brodina (SV)
8. Mihai ICHIM – Targu Neamt (NT)
9. Giovani CATANA – Piatra Neamt (NT)
10. Bogdan PATRAUCIANU – Roman (NT)
11. Dumitru-Razvan MANCASI – Piatra Neamt (NT)
12. Razvan TANASE – Piatra Neamt (NT)
13. Octavian STANESCU – Piatra Neamt (NT)
14. Andrei HORCIU – Piatra Neamt (NT)
15. Alin BETIANU – Targu Neamt (NT)
16. Iustin LAZAR – Vinatori (NT)
17. George SIMIONESCU – Hangu (NT)
18. Costel STANESCU – Piatra Neamt (NT)
19. Constantin CEAUSU – Cornesti (NT)
20. Razvan GHERMAN – Piatra Neamt (NT)
21. Doru CERCELARU – Piatra Neamt (NT)
22. Lucian IONASC – Pingarati (NT)
23. Andrei TANASESCU – Piatra Neamt (NT)
24. Ioan ONTANU – Pingarati (NT)
25. Iulian NETU – Piatra Neamt (NT)

Seniori 90 Right
1. Andrei CHIPREANOV – Radauti (SV)
2. Daniel ANDRONACHE – Bucuresti (B)
3. Marius JUROVSCHI – Satu-Mare (SV)
4. Andrei CERBU – Poiana Teiului (NT)
5. Ovidiu ISTRATE – Targu Neamt (NT)
6. Ioan URSU – Campu Lung Moldovenesc (SV)
7. Mihai HAJ – Volovat (SV)
8. Cosmin AFLOREI – Poiana Teiului (NT)
9. Matei MATIES – Piatra Neamt (NT)
10. Andrei FINARIU – Piatra Neamt (NT)
11. Corneliu BUSTIHAN – Piatra Neamt (NT)
12. Dragos STANESCU – Piatra Neamt (NT)
13. Emanuel NICOLAESCU – Radauti (SV)
14. Robert UNGUREANU – Suceava (SV)
15. Mihai SIRBU – Piatra Neamt (NT)
16. Andrei PARASCHIV – Barlad (VS)
17.Nicolae GAVRILA – Ploiesti (PH)
18. Constantin TURCANU – Borlesti (NT)
19. Mihai MUNTEANU – Bistrita (NT)
20. Mihai CHIPERI – Piatra Neamt (NT)
21. Mihai POPA – Borlesti (NT)
22. Catalin PUSCASU – Hangu (NT)
23. Claudiu LUNGU – Piatra Neamt (NT)
24. Cozmin AMARIUTEI – Piatra Neamt (NT)
25. Paul SCUTARIU – Piatra Neamt (NT)
26. Radu MOBIS – Piatra Neamt (NT)
27. Costel LALAU – Piatra Neamt (NT) .

Seniori +90 Right
1. Ovidiu IACOB – Piatra Neamt (NT)
2. Mihai SABAU – Ictar-Budint (TM)
3. Dinu DOBREAN – Subcetate (HR)
4. Andrei GOSAVAN – Vanatori (NT)
5. George PINTILIE – Piatra Neamt (NT)
6. Victor ARSU – Gaesti (DB)
7. Constantin CAPRIOARA – Bistrita (NT)
8. Ilie AILINCAI – Piatra Neamt (NT)

Seniori Open Right
1. Andrei CHIPREANOV – Radauti (SV)
2. Marius JUROVSCHI – Satu-Mare (SV)
3. Ovidiu IACOB – Piatra Neamt (NT)
4. Mihai SABAU – Ictar-Budint (TM)
5. Dinu DOBREAN – Subcetate (HR)
6. Lucian BOZU – Radauti (SV)
7. Andrei CERBU – Poiana Teiului (NT)
8 Luigi GOREA – Piatra Neamt (NT)

0 961

Concursul s-a desfasurat in data de 18 august 2013. S-au inscris 56 de sportivi la cele 3 categorii. Arbitrajul a fost asigurat de Mircea Simionescu-Simicel si Alexandru Bolborici iar invitat special a fost Radu Valahu.

Vezi alte poze aici.

Vezi video aici.

Seniori 75 Right
1. Madalin LAZAR – Slanic (PH)
2. Radu BOJICA – Brastavatu (OT)
3. Gabriel GROZAVU – Buzau (BZ)
4. Alexandru UNTEA – Zimbreasca (TR)
5. Teofil LITOIU – Baicoi (PH)
6. Marian POTIRNICHE – Zarnesti (BZ)
7. Daniel STOICA – Parscov (BZ)
8. Rudolf MACELARU – Buzau (BZ)
9. Andrei COSMA – Viperesti (BZ)
10. Constantin COJOCARU – Viperesti (BZ)
11. Dumitru IOSEF – Mizil (BZ)
12. Jean IRIMIA – Buzau (BZ)
13. Lucian GRIGORE – Buzau (BZ)
14. Adrian IOSEF – Buzau (BZ)
15. Andrei NEG – Rosiori de Vede (TR)
16. Adrian DEDU – Sarata Monteoru (BZ)
17. Nicolae OLTEANU – Buzau (BZ)
18. Razvan TANASE – Buzau (BZ)
19. Constantin IANCU – Mizil (PH)
20. Ionut SAFTOIU – Buzau (BZ)
21. Iulian GROSCHI – Buzau (BZ)
22. Alexandru CIOCAN – Buzau (BZ)
23. Bogdan GHEORGHITA – Buzau (BZ)
24. Gheorghe RADUCAN – Sarata Monteoru (BZ)
25. Andrei PETCU – Buzau (BZ)
26 Alexandru BRATOSIN – Zarnesti (BZ)
27. Viorel COSCONEL – Buzau (BZ)

Seniori 90 Right
1. Bogdan STOICA – Campina (PH)
2. Andreas SAFTA – Bucuresti (B)
3. Claudiu STINGA – Zarnesti (BZ)
4. Daniel PATRASCU – Mizil (PH)
5. Daniel NITOI – Blejoi (PH)
6. Alexandru COVRIG – Breaza (PH)
7. Bogdan PANAETE – Sarata Monteoru (BZ)
8. Mihai ILINA – Buzau (BZ)
9. George BADEA – Bucuresti (B)
10. Marius CHIRBEA – Mizil (PH)
11. Ion AIRINEI – Buzau (BZ)
12. Edison MARINESCU – Buzau (BZ)
13. Lucian RUSU – Ramnicu Sarat (BZ)

Seniori +90 Right
1. Edmond CRISTESCU – Bucuresti (B)
2. Alin CUEMJIEV – Bucuresti (B)
3. Ion GHICA – Draganesti (OT)
4. Madalin CHIRBEA – Mizil (PH)
5. Daniel ANDRONACHE – Bucuresti (B)
6. Catalin VASCHIU – Suceava (SV)
7. Cornel NOVITCHI – Breaza (PH)
8. Adrian TUDOSE – Rosiori de Vede (TR)
9. Mirel NICULAE – Buzau (BZ)
10. Marian CHIRBEA – Mizil (PH)
11. Florentin RADU – Panatou (BZ)
12. Cosmin BURDUCEA – Buzau (BZ)
13. Leonard VOICILA – Buzau (BZ)
14. Alex SERBANICA – Buzau (BZ)
15. Bogdan ILIE – Buzau (BZ)
16. Gheorghe NITU – Vadu Pasii (BZ)

Seniori Open Right
1. Edmond CRISTESCU – Bucuresti (B)
2. Bogdan STOICA – Campina (PH)
3. Ion GHICA – Draganesti (OT)
4. Madalin LAZAR – Slanic (PH)
5. Radu BOJICA – Brastavatu (OT)
6. Gabriel GROZAVU – Buzau (BZ)

0 1096

Intr-o atmosfera destinsa, la stradul Aquaventura din Rosiori de Vede a avut loc, pe data de 10 august 2013, un concurs national de skandenberg. Organizatori au fost Adi Tudose, stardul Aquaventura si asociatia Romana de Skandenberg “Brat de Fier”.

S-au inscris peste 100 de sportivi, meciurile au fost arbitrate de Mircea Simionescu-Simicel, Tiberiu Mihalcea, Denis Ibram, Alexandru Bolborici si Adi Tudose.

Vezi video aici.

Rezultate complete:

Juniori 12 Right
1. Alin TUDOR – Bucuresti (B)
2. Raul MOCANU – Rosiori de Vede (TR)
3. Hagi MARIN – Rosiori (TR)
4. Cristian PIRJOL – Rosiori de Vede (TR)
5. Marius STOIAN – Rosiori de Vede (TR)
6. Ronaldo MARIN – Rosiori (TR)
7. Geovani MARIN – Rosiori de Vede (TR)
8. Robert IVAN – Rosiori de Vede (TR)
9. Mihai LETCANU – Rosiori de Vede (TR)

Juniori 14 Right
1. Paul ANDREI – Draganesti Olt (OT)
2. Florin ZIMBRESTEANU – Zambreasca (TR)
3. Dragos CALDARUSA – Nenciulesti (TR)
4. Nicu MUSTAFA – Rosiori de Vede (TR)
5. Alin TUDOR – Bucuresti (B)
6. Alin MIHAI – Zambreasca (TR)
7. Catalin PARVA – Plosca (TR)
8. Alexandru BULGARU – Rosiori de Vede (TR)
9. Denis OPREA – Peretu (TR)
10. Liviu MIHAI – Rosiori de Vede (TR)

Juniori 18 Right
1. Alin HASIUC – Constanta (CT)
2. Catalin APRODU – Tia Mare (OT)
3. Marian NICOLAE – Bucuresti (B)
4. Alexandru ZAMFIR – Lehliu-Gara (CL)
5. Radu RADULESCU – Vitanesti (TR)
6. Adrian ALEXANDRU – Optasi (OT)
7. Cristian NEDA – Caracal (OT)
8. Andrei FODOR – Rosiori de Vede (TR)
9. Doru STROE – Filipestii de Tirg (PH)
10. Bogdan MARDALE – Tia Mare (OT)
11. Adrian CIOBANU – Tia Mare (OT)
12. Gabriel GOSA – Bascov (AG)
13. Madlin ION – Calinesti (TR)
14. Florin PARVA – Plosca (TR)
15. Cristian ILIE – Sarbii Magura (OT)
16. Mihai IORDACHE – Rosiori de Vede ()
17. Marin TABACU – Craiova (DJ)
18. Relu SCARLAT – Baciu-Blejesti (TR)
19. Mohmed REGEP – Rosiori de Vede (TR)
20. Silviu BRATASANU – Rosiori de Vede (TR)
21. Florin ZIMBRESTEANU – Zambreasca (TR)
22. Daniel SIMION – Maldaieni (TR)
23. Georgica MIHAI – Balta Sarata (TR)
24. Ionut TUGUI – Caracal (OT)

Feminin Open Right
1. Bianca BONIFATE – Bucuresti (B)

Seniori 70kg Right
1. Marian FRUNZA – Nicolae Balcescu (CT)
2. Radu BOJICA – Brastavatu (OT)
3. Mihai TALA – Bucuresti (B)
4. Alexandru ZAMFIR – Lehliu-Gara (CL)
5. Marius BALUTA – Pitesti (AG)
6. Alexandru DRAGAN – Campina (PH)
7. Ruslan BALAIUSS – Bucuresti (B)
8. Gabriel GOSA – Bascov (AG)
9. Adrian ALEXANDRU – Optasi (OT)
10. Catalin APRODU – Tia Mare (OT)
11. Mircea DAVID – Bucuresti (B)
12. Cristian SOARE – Brebina (TR)
13. Catalin BIZBAC – Bucuresti (B)
14. Costel IACOB – Silistea (TR)
15. Mircea-Alexandru GRIGORESCU – Orbeasca de Sus
16. Marius MORCOV – Maldaeni (TR)
17. Marius BAICEA – Scornicesti (OT)
18. Alexandru STAN – Mavrodin (TR)
19. Daniel SIMION – Maldaieni (TR)
20. Alexandru JIGO – Draganesti Olt (OT)

Seniori 85kg Right
1. Daniel BARBU – Optasi (OT)
2. George BADEA – Bucuresti (B)
3. Alin HASIUC – Constanta (CT)
4. Cristian ILIE – Sarbii Magura (OT)
5. Alexandru UNTEA – Zimbreasca (TR)
6. Cristi Valentin GABRIAN – Bucuresti (B)
7. Daniel GHEORGHE – Popesti-Leordeni (IF)
8. Marian MERCONE – Baldana (DB)
9. Paul TUDOSA – Rosiori de Vede (TR)
10. Victor OLTEANU – Rosiori de Vede (TR)
11. Doru STROE – Filipestii de Tirg (PH)
12. Adrian BOBARNILA – alexandria (TR)
13. Florin SANDU – Rosiori de Vede (TR)
14. Ionut STAVARACHE – alexandria (TR)
15. Catalin SOFARU – Rosiori (TR)
16. Alexandru DINCA – Rm. Valcea (VL)
17. Andrei NEG – Rosiori de Vede (TR)
18. Lucian TUDOR – Bucuresti (B)
19. Radu RADULESCU – Vitanesti (TR)
20. Vali PENCEA – Maldateni (TR)
21. Valentin PRODAN – Ciolanesti (TR)
22. Marius DICULESCU – Silistea Gumesti (TR)

Seniori 100kg Right
1. Alin SANDU – Lehliu Gara (CL)
2. Marian DUFAR – Dobrogostea (AG)
3. Andrei LUPSA – Techirghiol (CT)
4. Ion GHICA – Draganesti (OT)
5. Florentin PASAROIU – Bucuresti (B)
6. Bogdan STOICA – Campina (PH)
7. Stefan TANASE – Podu Brosteni (AG)
8. Liviu LITA – Ramnicu Valcea (VL)
9. George PRODAN – Ciolanesti (TR)
10. Andrei STAMATE – Bucuresti (B)
11. Catalin NEAGU – Bucuresti (B)
12. Adrian CRISTOAICA – Peretu (TR)
13. Aurel BACIU – Caracal (OT)
14. Dorel STOIAN – Zambreasca (TR)
15. Razvan COACA – Maldaeni (TR)
16. Adrian NICULA – Rosiori de Vede (TR)
17. Ionut CRACIUN – Rosiori de Vede (TR)
18. Ionut CATARGIU – Rosiori de Vede (TR)
19. Ciprian ALECU – Constanta (CT)

Seniori +100 kg Right
1. Mircea BICA – Bucuresti (B)
2. Constantin MIHAI – Bucuresti (B)
3. Daniel ANDRONACHE – Bucuresti (B)
4. Ion GRIGORE – alexandria (TR)
5. Gabriel TOCU – Dor Marunt (BZ)
6. Tudor MARIN – Rosiori de Vede (TR)
7. Eugen MILITARU – Mavrodin (TR)
8. Constantin DAMIAN – Pitesti (AG)
9. Iulian CHELARU – Bucuresti (B)
10. George PISICOI – Draganesti Olt (OT)

Seniori Open Stg
1. Mircea BICA – Bucuresti (B)
2. Daniel ANDRONACHE – Bucuresti (B)
3. Bogdan STOICA – Campina (PH)
4. ALIN SANDU – Lehliu Gara (CL)
5. Ion GHICA – Draganesti (OT)
6. Daniel BARBU – Optasi (OT)
7. Alin HASIUC – Constanta (CT)
8. Andrei STAMATE – Bucuresti (B)
9. Liviu LITA – Ramnicu Valcea (VL)
10. Andrei LUPSA – Techirghiol (CT)
11. Catalin NEAGU – Bucuresti (B)
12. Marian NICOLAE – Bucuresti (B)
13. Florentin PASAROIU – Bucuresti (B)
14. Radu RADULESCU – Vitanesti (TR)
15. Daniel GHEORGHE – Popesti-Leordeni (IF)
16. Doru STROE – Filipestii de Tirg (PH)
17. Alexandru DRAGAN – Campina (PH)
18. Mihai TALA – Bucuresti (B)
19. Constantin MIHAI – Bucuresti (B)
20. Catalin BIZBAC – Bucuresti (B)
21. George PRODAN – Ciolanesti (TR)
22. George BADEA – Bucuresti (B)
23. Alexandru UNTEA – Zimbreasca (TR)
24. Gabriel TOCU – Dor Marunt (BZ)
25. Victor OLTEANU – Rosiori de Vede (TR)
26. Paul TUDOSA – Rosiori de Vede (TR)
27. Alexandru ZAMFIR – Lehliu-Gara (CL)
28. Ion GRIGORE – alexandria (TR)
29. Andrei MINA – Silistea (TR)
30. Marian MERCONE – Baldana (DB)
31. Alexandru DINCA – Rm. Valcea (VL)
32. Catalin PARVA – Plosca (TR)
33. Adrian BOBARNILA – alexandria (TR)
34. Marius BAICEA – Scornicesti (OT)
35. Cosmin MINOIU – Dumbraveni (CT)
36. Relu SCARLAT – Baciu-Blejesti (TR)
37. Aurel BACIU – Caracal (OT)
38. Andrei FODOR – Rosiori de Vede (TR)
39. Florin PARVA – Plosca (TR)
40. Iulian CHELARU – Bucuresti (B)

0 531

În data de 4 aprilie, în cadrul săptămânii ,, Şcoala altfel ” s-a
desfăşurat competiţia sportivă de skandenberg în sala de sport de
la Colegiul Tehnic ,,Simion Mehedinţi” din Codlea. Organizatori Power Gym Codlea
şi Clubul Sportiv Municipal Codlea. Cei 30 de tinerii şi-au măsurat
forţa sub directa supraveghere şi jurizare a lui Dan Vlad şi Andrei
Vlad.


POWER GYM CODLEA & CSM CODLEA

-70 kg
1. Lucian Stoica
2. Paul Oltean
3. Eduard Cozac

+70 kg
1. Iulian Muntean
2. Dragos Carjan
3. Adrian Popa

open – Lucian Stoica

SOCIAL

3,661FansLike