Thursday, October 18, 2018
Competitii interne

0 1725

Vezi poze aici.

Vezi video stanga, dreapta.

Rezultate oficiale:

JUNIORI OPEN STANGA
1 Ovidiu PURTAN – Osorhei (BH)
2 Csongor CSEGODI – Oradea (BH)
3 Alin TUDOR – Bucuresti (B)
4 Samuel BRADEA – Tileagd (BH)
5 Sorin DARIE – Oradea (BH)
6 Gergo SZILAGYI – Oradea (BH)
7 Daniel ERDELI – Burzuc (BH)
8 Marco TIPI – Oradea (BH)
9 Mihai SOLAR – Oradea (BH)

SENIORI 75 KG STANGA
1 Gheorghe LUCUTA – Oradea (BH)
2 Alexandru CACUCI – Suncuius (BH)
3 Alin IOVANESCU – Ictar Budinti (TM)
4 Paul AVRAM – Lipova (AR)
5 David BOTAR – Ictar Budinti (TM)
6 Daniel MENTEA – Cornisesti (BH)
7 Marius MATICA – Oradea (BH)
8 Ionut DOBOS – Oradea (BH)
9 Alin TUDOR – Bucuresti (B)
10 Radu HINGAN – Dobricel (BN)
11 Florin LUCUTA – Oradea (BH)
12 Adrian CIOLOFAN – Slatioara (VL)
13 Ioan MENTEA – Oradea (BH)
14 Mariua MARINCA – Cohani (BH)
16 Alexandru HINGAN – Dobricel (BN)
17 Gabriel VIMAN – Carei (BH)

SENIORI 95 KG STANGA
1 Florian LAZAR – Arad (AR)
2 Mihai SABAU – Ictar-Budint (TM)
3 Claudiu CODREAN – Oradea (BH)
4 Andrei MAIOR – Oradea (BH)
5 Sergiu JURCUT – Oradea (BH)
6 Paul INCICAS – Sintea Mare (BH)
7 Ionut POPA – Abram (BH)
8 Alexandru BONTA – Sannicolau Roman (BH)
9 Adrian ioan ROSCA – Oradea (BH)
10 Adrian ROSCA – Oradea (BH)
11 Gabriel TIUGEA – Oradea (BH)

SENIORI +95 KG STANGA
1 Zoltan VARGA – Diosig (BH)
2 Marian BANC – Tilecus (BH)
3 Sergiu PAVEN – Sat Iosifalau Lugoj (TM)
4 Alexandru LEORDEAN – Leordina (MM)
5 Aron BLAGA – Oradea (BH)
6 Gheorghe NISTEA – Carei (SM)
7 Ionut CABA – Oradea (BH)
8 Traian LUNCAN – Oradea (BH)
9 Canu MARINCEAN – Nojord (BH)
10 Alexandru MEHES – Oradea (BH)
11 Adrian POPA – Tileagd (BH)


FEMININ OPEN DREAPTA
1 Mihaela AVRAM – Timisoara (TM)
2 Natalya MURA – Timisoara (TM)
3 Bianca AVRAM – Lipova (AR)

JUNIORI OPEN DREAPTA
1 Ovidiu PURTAN – Osorhei (BH)
2 Samuel BRADEA – Tileagd (BH)
3 Mark POP – Oradea (BH)
4 Alin TUDOR – Bucuresti (B)
5 Bogdan IAGAR – Girisu Negru (BH)
6 Daniel ERDELI – Burzuc (BH)
7 Claudiu CIMPAN – Balaia (BH)
8 Danut LOBONT – Cociub Mare (BH)
9 Sergiu TIRTAN – Oradea (BH)
10 Csongor CSEGODI – Oradea (BH)
11 Rares HEREDEA – Oradea (BH)
12 Darius SANDOR – Oradea (BH)
13 Dan PUSCAS – Oradea (BH)
14 Gabriel MARTIN – Oradea (BH)
15 Marco TIPI – Oradea (BH)
16 Mihai SOLAR – Oradea (BH)
17 Flaviu MECHERES – Saldabagiu (BH)
18 Sorin DARIE – Oradea (BH)
19 Gergo SZILAGYI – Oradea (BH)

SENIORI 75 KG DREAPTA
1 Paul AVRAM – Lipova (AR)
2 Gheorghe LUCUTA – Oradea (BH)
3 Alin IOVANESCU – Ictar Budinti (TM)
4 David BOTAR – Ictar Budinti (TM)
5 Dan FRITEA – Marghita (BH)
6 Alexandru CACUCI – Suncuius (BH)
7 Daniel VUSCA – Oradea (BH)
8 Alexandru BOLDIJAR – Dioszig (BH)
9 Emanuel PASCA – Oradea (BH)
10 Adrian CIOLOFAN – Slatioara (VL)
11 Radu HINGAN – Dobricel (BN)
12 Dan sorin FRITEA – Marghita (BH)
13 Florin LUCUTA – Oradea (BH)
14 Paul POP – Oradea (BH)
15 Gabriel VIMAN – Carei (BH)
16 Andrei OROS – Oradea (BH)
17 Daniel MENTEA – Cornisesti (BH)
18 Ciprian HANGA – Oradea (BH)
19 Ionut DOBOS – Oradea (BH)
20 Marius MATICA – Oradea (BH)
21 Alin TUDOR – Bucuresti (B)
22 Mariua MARINCA – Cohani (BH)
23 Alexandru HINGAN – Dobricel (BN)
24 Ioan MENTEA – Oradea (BH)
25 Remus IGNA – Cepiu (BH)

SENIORI 95 KG DREAPTA
1 Florian LAZAR – Arad (AR)
2 Mihai SABAU – Ictar-Budint (TM)
3 Claudiu CODREAN – Oradea (BH)
4 Cristian CRET – Vitera (BH)
5 Paul INCICAS – Sintea Mare (BH)
6 Andrei MAIOR – Oradea (BH)
7 Marian BANC – Tilecus (BH)
8 Ferenc VARGA – Diosig (BH)
9 Victor CONBILEANSCHI – Oradea (BH)
10 Sergiu JURCUT – Oradea (BH)
11 Peter ORBAN – Tinca (BH)
12 Alexandru BONTA – Sannicolau Roman (BH)
13 Marius PETRUS – Chesa (BH)
14 Petru BALOG – Oradea (BH)
15 Ionut POPA – Abram (BH)
16 Madalin MICULA – Oradea (BH)
17 George CHIS – Marghita (BH)
18 Ioan DOBAI – Santandrei (BH)
19 Gica VARCIUC – Leordina (MM)
20 Ionel SUCIU – Gepiu (BH)
21 Dacian BRAGYE – Uileanu de Cris (BH)
22 Gabriel TIUGEA – Oradea (BH)
23 Octavian GHINDEA – Oradea (BH)
24 Sergiu TONT – Alesd (BH)

SENIORI +95 KG DREAPTA
1 Gheorghe NISTEA – Carei (SM)
2 Florin BERE – Oradea (BH)
3 Alexandru LEORDEAN – Leordina (MM)
4 Alexandru MEHES – Oradea (BH)
5 Cristian LAL – Oradea (BH)
6 Teodor PURTAN – Osorhei (BH)
7 Zoltan VARGA – Diosig (BH)
8 Emilian BAN – Saldabagiu-Mic (BH)
9 Adrian POPA – Tileagd (BH)
10 Canu MARINCEAN – Nojord (BH)
11 Florin IENCIU – Oradea (BH)
12 Ionut CABA – Oradea (BH)
13 Sergiu PAVEN – Sat Iosifalau Lugoj (TM)
14 Nicolae ILIES – Salonta (BH)

SENIORI OPEN DREAPTA
1 Florian LAZAR – Arad (AR)
2 Mihai SABAU – Ictar-Budint (TM)
3 Paul AVRAM – Lipova (AR)
4 Gheorghe LUCUTA – Oradea (BH)
5 Gheorghe NISTEA – Carei (SM)
6 Ovidiu PURTAN – Osorhei (BH)
7 Samuel BRADEA – Tileagd (BH)
8 Florin BERE – Oradea (BH)

0 7478

Poze bratul stang si drept.

Bratul stang
Masa 1

Masa 2

Masa 3

Finale seniori

Bratul drept
Masa 1

Masa 2 cu finale seniori

 

Masa 3

 

Rezultate oficiale:


Junioare +55 kg Left
1 Miruna NOVITCHI – Breaza (PH)
2 Andreea BOTA – Ludus (MS)
Juniori 55 kg Left
1 Cristian COSTACHE – Pitesti (AG)
2 Sergiu SABOU – Ictar-Budint (TM)
3 Alin MINCA – Caracal (OT)
Juniori 60 kg Left
1 Claudiu DIACONESCU – Talmaciu (SB)
2 Daniel VALEA – Singeru (MS)
3 Darius IAKABOS – Talmaciu (SB)
4 Ovidiu GEAUCA – Baiculesti (AG)
5 Mircea SUTEU – Caianu Mic (CJ)
6 Laszlo KANCI – Gornesti (MS)
7 Cristian MEGIT – Constanta (CT)
Juniori 65 kg Left
1 Marin TABACU – Craiova (DJ)
2 Petrut SPIREA – Poiana Lacului (AG)
3 Stefan DUMITRU – Bucuresti (B)
Juniori 70 kg Left
1 Cristian PINZARIU – Tirgu Neamt (NT)
2 Cristi MIGIT – Constanta (CT)
3 Alin TUDOR – Bucuresti (B)
4 Bogdan MARDALE – Tia Mare (OT)
Juniori 75 kg Left
1 Alexandru ZAMFIR – Lehliu-Gara (CL)
2 Cosmin ANDREI – Draganesti (OT)
3 Daniel ANGHEL – Brasov (BV)
4 Florinel FLORICA – Corabia (OT)
5 Silvestru NEDELEA – Lunca Calnicului (BV)
6 Bogdan SIMION – Caracal (OT)
Juniori 80 kg Left
1 Ionut PATRU – Redea (OT)
2 Adrian SABAU – Ludus (MS)
3 Razvan MOGA – Ludus (MS)
4 Ghenadie ABABII – Chisinau ()
Juniori +80 kg Left
1 Alin IORGA – Draganesti (OT)
2 Csongor CSEGODI – Oradea (BH)
3 Gabriel MICE – Dobrosloveni (OT)
4 Catalin VACARU – Ghergani (DB)
5 Ionut NAUIU – Redea (OT)
6 Iulian ENE – Plosca (TR)
7 Daniel ERDELI – Burzuc (BH)
8 Bogdan GHISA – Sisesti (MS)
9 Liviu VARIA – Caracal (OT)
Tineri 60 kg Left
1 Cristian POP – Zalau (SJ)
2 Bogdan AMARITEI – Brasov (BV)
Tineri 65 kg Left
1 Alin BARAITARU – Caracal (OT)
2 Catalin APRODU – Tia Mare (OT)
3 Alexandru STRAUTIU – Sibiu (SB)
4 Raul MANIUTIU – Sibiu (SB)
5 Marius LICUT – Craiova (DJ)
6 Ciprian BENDEA – Sohodol (AB)
Tineri 70 kg Left
1 Gabriel POPESCU – Caianu (CJ)
2 Florin ICHIM – Constanta (CT)
3 Bogdan MOLDOVAN – Brasov (BV)
4 Mihai NEDELEA – Pitesti (AG)
5 Oleg TUDOREAN – Stefan Voda (IS)
6 Radu ILIE – Roman (NT)
Tineri 75 kg Left
1 Gabriel GROZAVU – Buzau (BZ)
2 Vladislav GATCAN – str Garii nr.54, sc A, ap 5 (BC)
3 Alexandru TOBA – Baraganu (CT)
4 Cristian NEDA – Caracal (OT)
5 Erik SAJGO – Bucuresti (B)
Tineri 80 kg Left
1 Alin HASIUC – Constanta (CT)
2 Claudiu CODREAN – Oradea (BH)
3 Daniel POP – Dumbravita (MM)
4 Andrei JURCA – Timisoara (TM)
5 Gabriel URSACHI – Siret (SV)
6 Ionut PICIU – Bailesti (DJ)
7 David KUPAS – Sisesti (MM)
8 Alexandru OARNA – Constanta (CT)
9 Luigi MOLDOVAN – Cluj-Napoca (CJ)
10 Cosmin MAIOR – Oradea (BH)
Tineri 85 kg Left
1 Andrei STAMATE – Bucuresti (B)
2 Gheorghe LUCUTA – Oradea (BH)
3 Ionut DOMNITEI – Radauti (SV)
4 Robert TOCEA – Caracal (OT)
5 Laurentiu GUSAVAN – Vanatori (NT)
6 Andreas SAFTA – Bucuresti (B)
7 Robert MACSIM – Constanta (CT)
8 Bogdan PANAETE – Sarata Monteoru (BZ)
9 Sergiu MAL – Somcuta Mare (MM)
10 Stefan NEGRUTIU – Dumbraveni (SB)
11 Alexandru COVRIG – Breaza (PH)
Tineri 90 kg Left
1 Doru STROE – Filipestii de Tirg (PH)
2 Thomas VALKI – Bistrita (BN)
3 ALIN SANDU – Lehliu Gara (CL)
4 Augustin GIUGA – Galicea (VL)
5 Marius CHIRBEA – Mizil (PH)
Tineri +90 kg Left
1 Sorin GIFEI – Bucuresti (B)
2 Marian NICOLAE – Bucuresti (B)
3 Cristian PLOPEANU – Caracal (OT)
4 Gergo FODOR – Sisesti (MM)
5 George ISPAS – Ploiesti (PH)
6 Daniel VELEA – Somcuta Mare (MM)
7 Sergiu PAVEN – Sat Iosifalau Lugoj (TM)
8 Alexandru DECA – Caracal (OT)
9 Sabin GRAMNEA – Caracal (OT)
Masters 80 kg Left
1 Catalin NEAGU – Bucuresti (B)
2 Florin ALBU – Bucuresti (B)
3 Lucian TUDOR – Bucuresti (B)
4 Corneliu CANDREA – Bucuresti (B)
Masters 90 kg Left
1 Dinu DOBREAN – Subcetate (HR)
2 Augustin MANTOG – Insuratei (GJ)
3 Mircea CARLOGANU – Brasov (BV)
4 Mihai SIMA – Bucuresti (B)
5 Edward KOLOZSVARI – Ludus (MS)
6 Eugen MARICA – Brasov (BV)
Masters 100 kg Left
1 Olimpiu FAT – Sisesti (MM)
2 Liviu LITA – Ramnicu Valcea (VL)
3 Adrian IONITA – Bucuresti (B)
4 Cornel NOVITCHI – Breaza (PH)
5 Marian CHIRBEA – Mizil (PH)
6 Aurel BACIU – Caracal (OT)
Masters +100 kg Left
1 Danut BORBIL – Ludus (MS)
2 Bogdan GUTA – Bucuresti (B)
3 Radu GEORGESCU – Bucuresti (B)
4 Ion GROSU – Constanta (CT)
Dizabilitati Open Left
1 Adrian SULAREA – Codlea (BV)
2 Vasile SCURTU – Vladeni-Frumusica (BT)
Senioare -65 kg Left
1 Alina COCANEANU – Bucuresti (B)
2 Miruna NOVITCHI – Breaza (PH)
3 Raluca CROITORU – Iasi (IS)
4 Ionela BERBECE – Brasov (BV)
5 Gabriela GHERGHE – Bucuresti (B)
Seniori -60 kg Left
1 Claudiu DIACONESCU – Talmaciu (SB)
2 Ruslan BALAIUS – Bucuresti (B)
3 Paul BOLOGA – Ludus (MS)
4 Darius IAKABOS – Talmaciu (SB)
5 Teodor GEORGESCU – R.M.Valcea (VL)
6 Ionel SPIREA – Pitesti (AG)
Seniori -65 kg Left
1 Filip TIRSU – Ludus (MS)
2 Alin BARAITARU – Caracal (OT)
3 Florin RIZEA – Pitesti (AG)
4 Valentin BADESCU – Prundeni (VL)
5 Marian ZDRAILA – Codlea (BV)
6 Ciprian GIOSU – Huedin (CJ)
7 Catalin APRODU – Tia Mare (OT)
8 Cristi BRATU – Carbunesti (PH)
9 Andrei BOBOC – Bucuresti (B)
10 Adrian SARBU – Bucuresti (B)
Seniori -70 kg Left
1 Madalin SABAU – Ludus (MS)
2 Alexandru DRAGAN – Campina (PH)
3 Silviu HAN – Arad (AR)
4 Daniel CHIVU – Pitesti (AG)
5 Oleg TUDOREAN – Stefan Voda (IS)
6 Ionut GHIDIA – Mizil (PH)
7 Flaviu GOIA – Crucisor (SM)
8 Alin IOVANESCU – Ictar Budinti (TM)
9 Daniel SANDU – Voluntari (IF)
10 Lorand HERCZEG – Ludus (MS)
11 Bogdan MOLDOVAN – Brasov (BV)
Seniori -75 kg Left
1 Viorel DOBRIN – Poiana Lacului (AG)
2 Gabriel BAN – Bacau (BC)
3 Alexandru RUS – Brasov (BV)
4 Adrian GIOSU – Huedin (CJ)
5 Alin TUDOR – Bucuresti (B)
6 Calin TURCU – Bistrita (BN)
7 Florin LUCUTA – Oradea (BH)
8 David BOTAR – Ictar Budinti (TM)
9 Ovidiu STINGA – Tecuci (GL)
10 Daniel STAN – Valea Doftanei (PH)
Seniori -80 kg Left
1 Alin HASIUC – Constanta (CT)
2 Cristi Valentin GABRIAN – Bucuresti (B)
3 Radu BOJICA – Brastavatu (OT)
4 Catalin NEAGU – Bucuresti (B)
5 Andrei JURCA – Timisoara (TM)
6 Ervin SZEKELY – Ludus (MS)
7 Alex CUCLI – Constanta (CT)
8 Marian PRELUCA – Gura Humorului (SV)
9 Bogdan HAGAU – Ludus (MS)
10 Cezar BAJENARU – Pitesti (AG)
11 Ionut PICIU – Bailesti (DJ)
12 Gabriel CUPRINSU – Bascov (AG)
13 Stefan STOICA – Dorohoi (BT)
Seniori -85 kg Left
1 Daniel ANDRONACHE – Bucuresti (B)
2 Daniel BARBU – Optasi (OT)
3 Vasile MANOLE – Bucuresti (B)
4 Gabriel NICOARA – Ludus (MS)
5 Andrei STAMATE – Bucuresti (B)
6 Darius PUIAC – Ludus (MS)
7 Gheorghe LUCUTA – Oradea (BH)
8 Robert TOCEA – Caracal (OT)
9 Ionut DOMNITEI – Radauti (SV)
10 Alexandru SALAJANU – Bucuresti (B)
11 Robert MACSIM – Constanta (CT)
12 Radu ILUT – Baia-Mare (MM)
Seniori -90 kg Left
1 Stefan TAMAS – Sisesti (MM)
2 Florin ROTARU – Bucuresti (B)
3 Marian DUFAR – Dobrogostea (AG)
4 Dinu DOBREAN – Subcetate (HR)
5 Dorin TOADER – Sibiu (SB)
6 Sergiu GADALEAN – Caianu-Vama (CJ)
7 Adrian IONITA – Bolintin-Vale (GR)
8 Thomas VALKI – Bistrita (BN)
Seniori -100 kg Left
1 Olimpiu FAT – Sisesti (MM)
2 Sabin BADULESCU – Bucuresti (B)
3 Florentin PASAROIU – Bucuresti (B)
4 Vladut PUPAZAN – Bucuresti (B)
5 Stefan TANASE – Costesti (AG)
6 Tiberiu POPA – Iasi (IS)
7 Alexandru GRUMEZA – Chisinau (B)
8 Mihai SABAU – Ictar-Budint (TM)
9 Ferencz FEKETE – Ludus (MS)
10 Andrei LUPSA – Techirghiol (CT)
11 Bogdan STOICA – Campina (PH)
Seniori -110 kg Left
1 Adrian LAURUS – Milisauti (SV)
2 Dumitru PODAC – Negresti Oas (SM)
3 Mircea BICA – Bucuresti (B)
4 Constantin MIHAI – Bucuresti (B)
5 Constantin GIGEA – 1 Decembrie (IF)
6 Madalin CHIRBEA – Mizil (PH)
7 Cornel NOVITCHI – Breaza (PH)
Seniori +110 kg Left
1 Ioan PUSCASU – Fagaras (BV)
2 Florin RADA – Pitesti (AG)
3 Danut BORBIL – Ludus (MS)
4 Bogdan GUTA – Bucuresti (B)
5 Cosmin BURDUCEA – Buzau (BZ)
Seniori Open Left
1 Olimpiu FAT – Sisesti (MM)
2 Stefan TAMAS – Sisesti (MM)
3 Adrian LAURUS – Milisauti (SV)
4 Daniel ANDRONACHE – Bucuresti (B)
5 Daniel BARBU – Optasi (OT)
6 Andrei STAMATE – Bucuresti (B)
7 Doru STROE – Filipestii de Tirg (PH)
8 Alin HASIUC – Constanta (CT)
9 Cristi Valentin GABRIAN – Bucuresti (B)
10 Gabriel BAN – Bacau (BC)
11 Gabriel POPESCU – Caianu (CJ)
12 Sabin BADULESCU – Bucuresti (B)
13 Vladislav GATCAN – Bacau (BC)
14 Alin BARAITARU – Caracal (OT)

Junioare +55 kg Right
1 Miruna NOVITCHI – Breaza (PH)
2 Madalina COTFAS – Subcetate (HR)
3 Andreea BOTA – Ludus (MS)
4 Ada BACIU – Caracal (OT)
Juniori 55 kg Right
1 Cristian COSTACHE – Pitesti (AG)
2 Sergiu SABOU – Ictar-Budint (TM)
3 Alin MINCA – Caracal (OT)
Juniori 60 kg Right
1 Darius IAKABOS – Talmaciu (SB)
2 Claudiu DIACONESCU – Talmaciu (SB)
3 Daniel VALEA – Singeru (MS)
4 Ovidiu GEAUCA – Baiculesti (AG)
5 Mircea SUTEU – Caianu Mic (CJ)
6 Laszlo KANCI – Gornesti (MS)
7 Marian LAZAR – Bucuresti (B)
8 Cristian MEGIT – Constanta (CT)
Juniori 65 kg Right
1 Marin TABACU – Craiova (DJ)
2 Stefan DUMITRU – Bucuresti (B)
3 Ventel KIRALY – Subcetate (HR)
4 Adrian ANGHEL – Mosoaia (AG)
5 Florin BALAN – Ungureni (DB)
6 Petrut SPIREA – Poiana Lacului (AG)
Juniori 70 kg Right
1 Cristi MIGIT – Constanta (CT)
2 Cristian PINZARIU – Tirgu Neamt (NT)
3 Alin TUDOR – Bucuresti (B)
4 Bogdan MARDALE – Tia Mare (OT)
5 Razvan SECAREA – Brasov (BV)
Juniori 75 kg Right
1 Alexandru ZAMFIR – Lehliu-Gara (CL)
2 Cosmin ANDREI – Draganesti (OT)
3 Florinel FLORICA – Corabia (OT)
4 Bogdan SIMION – Caracal (OT)
5 Daniel ANGHEL – Brasov (BV)
6 Sorin DUMITRESCU – Vilcanesti (PH)
7 Cristian MIRON – Bacau (BC)
8 Silvestru NEDELEA – Lunca Calnicului (BV)
Juniori 80 kg Right
1 Adrian SABAU – Ludus (MS)
2 Sergiu BALTEANU – Talmaciu (SB)
3 Ionut PATRU – Redea (OT)
4 Ghenadie ABABII – Chisinau ()
5 Razvan MOGA – Ludus (MS)
Juniori +80 kg Right
1 Alin IORGA – Draganesti (OT)
2 Csongor CSEGODI – Oradea (BH)
3 Gabriel MICE – Dobrosloveni (OT)
4 Catalin VACARU – Ghergani (DB)
5 Ionut NAUIU – Redea (OT)
6 Liviu VARIA – Caracal (OT)
7 Bogdan GHISA – Sisesti (MS)
8 Iulian ENE – Plosca (TR)
9 Eduard LAURUS – Milisauti (SV)
10 Daniel ERDELI – Burzuc (BH)
Tineri 60 kg Right
1 Cristian POP – Zalau (SJ)
2 Cristinel PADURARU – Sibiu (SB)
3 Laurentiu PREDESCU – Bucuresti (B)
4 Bogdan AMARITEI – Brasov (BV)
Tineri 65 kg Right
1 Marian FRUNZA – Nicolae Balcescu (CT)
2 Catalin APRODU – Tia Mare (OT)
3 Marius LICUT – Craiova (DJ)
4 Ciprian BENDEA – Sohodol (AB)
5 Alexandru STRAUTIU – Sibiu (SB)
6 Raul MANIUTIU – Sibiu (SB)
7 Iulian CODREANU – Podu Turcului (BC)
Tineri 70 kg Right
1 Gabriel POPESCU – Caianu (CJ)
2 Florin ICHIM – Constanta (CT)
3 Oleg TUDOREAN – Stefan Voda (IS)
4 Mihai NEDELEA – Pitesti (AG)
5 Bogdan MOLDOVAN – Brasov (BV)
6 Tibor KOZMA – Baraolt (CV)
7 Radu ILIE – Roman (NT)
Tineri 75 kg Right
1 Cristian NEDA – Caracal (OT)
2 Gabriel GROZAVU – Buzau (BZ)
3 Alexandru TOBA – Baraganu (CT)
4 Erik SAJGO – Bucuresti (B)
5 Vladislav GATCAN – Bacau (BC)
Tineri 80 kg Right
1 Alin HASIUC – Constanta (CT)
2 Daniel POP – Dumbravita (MM)
3 Claudiu CODREAN – Oradea (BH)
4 Luigi MOLDOVAN – Cluj-Napoca (CJ)
5 Dan-Andreas DEDIU – Bacau (BC)
6 Andrei JURCA – Timisoara (TM)
7 Ionut PICIU – Bailesti (DJ)
8 Gabriel URSACHI – Siret (SV)
9 David KUPAS – Sisesti (MM)
10 Alexandru OARNA – Constanta (CT)
11 Cosmin MAIOR – Oradea (BH)
Tineri 85 kg Right
1 Andreas SAFTA – Bucuresti (B)
2 Gheorghe LUCUTA – Oradea (BH)
3 Andrei STAMATE – Bucuresti (B)
4 Ionut DOMNITEI – Radauti (SV)
5 Laurentiu GUSAVAN – Vanatori (NT)
6 Stefan NEGRUTIU – Dumbraveni (SB)
7 Robert TOCEA – Caracal (OT)
8 Alexandru COVRIG – Breaza (PH)
9 Robert MACSIM – Constanta (CT)
10 Bogdan PANAETE – Sarata Monteoru (BZ)
11 Sergiu MAL – Somcuta Mare (MM)
Tineri 90 kg Right
1 ALIN SANDU – Lehliu Gara (CL)
2 Augustin GIUGA – Galicea (VL)
3 Marius CHIRBEA – Mizil (PH)
4 Doru STROE – Filipestii de Tirg (PH)
Tineri +90 kg Right
1 Sorin GIFEI – Bucuresti (B)
2 Alexandru DECA – Caracal (OT)
3 Gergo FODOR – Sisesti (MM)
4 Marian NICOLAE – Bucuresti (B)
5 Cristian PLOPEANU – Caracal (OT)
6 George ISPAS – Ploiesti (PH)
7 Sergiu PAVEN – Sat Iosifalau Lugoj (TM)
8 Daniel VELEA – Somcuta Mare (MM)
9 Andrei CODRIANU – Podul Turcului (BC)
Masters 80 kg Right
1 Daniel PATRASCU – Mizil (PH)
2 Catalin NEAGU – Bucuresti (B)
3 Florin ALBU – Bucuresti (B)
4 Lucian TUDOR – Bucuresti (B)
5 Corneliu CANDREA – Bucuresti (B)
6 Liviu DOBRIN – Poiana Lacului (AG)
Masters 90 kg Right
1 Dinu DOBREAN – Subcetate (HR)
2 Edward KOLOZSVARI – Ludus (MS)
3 Augustin MANTOG – Insuratei (GJ)
4 Mihai SIMA – Bucuresti (B)
5 Ionut DOSPINESCU – Ardeoani (BC)
6 Mircea CARLOGANU – Brasov (BV)
7 Eugen MARICA – Brasov (BV)
8 Dragos MECU – Bucuresti (B)
Masters 100 kg Right
1 Olimpiu FAT – Sisesti (MM)
2 Cornel NOVITCHI – Breaza (PH)
3 Liviu LITA – Ramnicu Valcea (VL)
4 Marian CHIRBEA – Mizil (PH)
5 Adrian IONITA – Bucuresti (B)
Masters +100 kg Right
1 Bogdan GUTA – Bucuresti (B)
2 Ion GROSU – Constanta (CT)
3 Radu GEORGESCU – Bucuresti (B)
Senioare Open Right
1 Gabriela GHERGHE – Bucuresti (B)
2 Miruna NOVITCHI – Breaza (PH)
3 Carmen RUSTEI – Sinpetru (BV)
4 Ionela BERBECE – Brasov (BV)
5 Madalina COTFAS – Subcetate (HR)
Dizabilitati Open Right
1 Adrian SULAREA – Codlea (BV)
2 Vasile SCURTU – Vladeni-Frumusica (BT)
Senioare -65 kg Right
1 Gabriela GHERGHE – Bucuresti (B)
2 Ionela BERBECE – Brasov (BV)
3 Alina COCANEANU – Bucuresti (B)
4 Raluca CROITORU – Iasi (IS)
5 Miruna NOVITCHI – Breaza (PH)
Senioare +65 kg Right
1 Ana-Maria MIHAI – Brasov (BV)
2 Carmen RUSTEI – Sinpetru (BV)
Seniori -60 kg Right
1 Paul BOLOGA – Ludus (MS)
2 Ruslan BALAIUS – Bucuresti (B)
3 Cristinel PADURARU – Sibiu (SB)
4 Darius IAKABOS – Talmaciu (SB)
5 Laszlo KANCI – Gornesti (MS)
6 Razvan TOTAN – Comarnic (PH)
7 Cristian POP – Zalau (SJ)
8 Daniel VALEA – Singeru (MS)
9 Teodor GEORGESCU – R.M.Valcea (VL)
10 Ionel SPIREA – Pitesti (AG)
11 Claudiu DIACONESCU – Talmaciu (SB)
Seniori -65 kg Right
1 Marian FRUNZA – Nicolae Balcescu (CT)
2 Filip TIRSU – Ludus (MS)
3 Catalin APRODU – Tia Mare (OT)
4 Florin RIZEA – Pitesti (AG)
5 Ciprian BENDEA – Sohodol (AB)
6 Ionel POP – Ivaneasa (BN)
7 Ciprian GIOSU – Huedin (CJ)
8 Valentin BADESCU – Prundeni (VL)
9 George JINGA – Rasnov (BV)
10 Cristi BRATU – Carbunesti (PH)
11 Marian NENCIU – Brasov (BV)
12 Florin DANILESCU – Mioveni (AG)
13 Andrei BOBOC – Bucuresti (B)
14 Adrian SARBU – Bucuresti (B)
Seniori -70 kg Right
1 Madalin SABAU – Ludus (MS)
2 Silviu HAN – Arad (AR)
3 Cristi MIGIT – Constanta (CT)
4 Alexandru DRAGAN – Campina (PH)
5 Eduard BANU – Mizil (PH)
6 Alin IOVANESCU – Ictar Budinti (TM)
7 Ionut GHIDIA – Mizil (PH)
8 Flaviu GOIA – Crucisor (SM)
9 Lorand HERCZEG – Ludus (MS)
10 Oleg TUDOREAN – Stefan Voda (IS)
11 Daniel CHIVU – Pitesti (AG)
12 Bogdan MOLDOVAN – Brasov (BV)
13 Liviu GERMAN – Galautas (HR)
14 Vasile SCURTU – Vladeni-Frumusica (BT)
15 Daniel SANDU – Voluntari (IF)
16 Razvan MARICA – Pitesti (AG)
Seniori -75 kg Right
1 Viorel DOBRIN – Poiana Lacului (AG)
2 Gabriel BAN – Bacau (BC)
3 Paul AVRAM – Lipova (AR)
4 Alexandru ZAMFIR – Lehliu-Gara (CL)
5 Daniel LEAH – Cimpeni (AB)
6 Adrian GIOSU – Huedin (CJ)
7 Daniel STAN – Valea Doftanei (PH)
8 Alexandru RUS – Brasov (BV)
9 David BOTAR – Ictar Budinti (TM)
10 Ovidiu STINGA – Tecuci (GL)
11 Nicolae CIOBANU – Motru (GJ)
12 Sorin DUMITRESCU – Vilcanesti (PH)
13 Alin TUDOR – Bucuresti (B)
14 Florin LUCUTA – Oradea (BH)
15 Calin TURCU – Bistrita (BN)
Seniori -80 kg Right
1 Alex CUCLI – Constanta (CT)
2 Radu BOJICA – Brastavatu (OT)
3 Razvan IONUTAS – Sisesti (MM)
4 Alin HASIUC – Constanta (CT)
5 Gabriel CUPRINSU – Bascov (AG)
6 Cristi Valentin GABRIAN – Bucuresti (B)
7 Gabriel URSACHI – Siret (SV)
8 Ervin SZEKELY – Ludus (MS)
9 Stefan STOICA – Dorohoi (BT)
10 Alin SALARU – Simionesti (NT)
11 Florin CARAGEA – Scoarta (GJ)
12 Cezar BAJENARU – Pitesti (AG)
13 Andrei JURCA – Timisoara (TM)
14 Marian PRELUCA – Gura Humorului (SV)
15 Nicu TRINCA – Comanesti (BC)
16 Catalin NEAGU – Bucuresti (B)
17 Bogdan HAGAU – Ludus (MS)
18 Ionut PICIU – Bailesti (DJ)
19 Bogdan IONUTAS – Sisesti (MM)
Seniori -85 kg Right
1 Daniel BARBU – Optasi (OT)
2 Andreas SAFTA – Bucuresti (B)
3 Vasile MANOLE – Bucuresti (B)
4 Daniel ANDRONACHE – Bucuresti (B)
5 Darius PUIAC – Ludus (MS)
6 Cosmin ROMANESCU – Targu Jiu (GJ)
7 Gabriel NICOARA – Ludus (MS)
8 Gheorghe LUCUTA – Oradea (BH)
9 Alexandru SALAJANU – Bucuresti (B)
10 Edmond CRISTESCU – Bucuresti (B)
11 Robert MACSIM – Constanta (CT)
12 Robert TOCEA – Caracal (OT)
13 Radu ILUT – Baia-Mare (MM)
14 Ionut DOMNITEI – Radauti (SV)
Seniori -90 kg Right
1 Stefan TAMAS – Sisesti (MM)
2 Florin ROTARU – Bucuresti (B)
3 Marian DUFAR – Dobrogostea (AG)
4 Florian LAZAR – Arad (AR)
5 Andrei MANTA – Rm Valcea (VL)
6 Adrian IONITA – Bolintin-Vale (GR)
7 Dorin TOADER – Sibiu (SB)
8 Barna SOOS – Batani Mici (CV)
9 Sergiu GADALEAN – Caianu-Vama (CJ)
10 Costel RUGET – Rachitoasa (BC)
11 Mircea CARLOGANU – Brasov (BV)
Seniori -100 kg Right
1 Sabin BADULESCU – Bucuresti (B)
2 Olimpiu FAT – Sisesti (MM)
3 Florentin PASAROIU – Bucuresti (B)
4 Stefan TANASE – Costesti (AG)
5 Bogdan STOICA – Campina (PH)
6 Artur GYARMATI – Ludus (MS)
7 Mihai SABAU – Ictar-Budint (TM)
8 Tiberiu POPA – Iasi (IS)
9 Andrei LUPSA – Techirghiol (CT)
10 Alexandru GRUMEZA – Chisinau (B)
11 Gergo FODOR – Sisesti (MM)
12 Ferencz FEKETE – Ludus (MS)
13 Vladut PUPAZAN – Bucuresti (B)
Seniori -110 kg Right
1 Adrian LAURUS – Milisauti (SV)
2 Mihai BREZOI – Strehaia (MH)
3 Constantin MIHAI – Bucuresti (B)
4 Andras EGYED – Baraolt (CV)
5 Madalin CHIRBEA – Mizil (PH)
6 Constantin GIGEA – 1 Decembrie (IF)
7 Cornel NOVITCHI – Breaza (PH)
Seniori +110 kg Right
1 Ioan PUSCASU – Fagaras (BV)
2 Bogdan GUTA – Bucuresti (B)
3 Florin RADA – Pitesti (AG)
4 Denis IONESCU – Constanta (CT)
5 Mihai-Songoku DUMITRASCU – Bucuresti (B)
6 Cosmin BURDUCEA – Buzau (BZ)
7 Ciprian TAPASZTO – Ludus (MS)
Seniori Open Right
1 Stefan TAMAS – Sisesti (MM)
2 Adrian LAURUS – Milisauti (SV)
3 Sabin BADULESCU – Bucuresti (B)
4 ALIN SANDU – Lehliu Gara (CL)
5 Bogdan GUTA – Bucuresti (B)
6 Bogdan STOICA – Campina (PH)
7 Mihai BREZOI – Strehaia (MH)
8 Florin ROTARU – Bucuresti (B)
9 Daniel BARBU – Optasi (OT)
10 Denis IONESCU – Constanta (CT)
11 Gabriel BAN – Bacau (BC)
12 Alex CUCLI – Constanta (CT)
13 Radu BOJICA – Brastavatu (OT)
14 Florentin PASAROIU – Bucuresti (B)
15 Daniel ANDRONACHE – Bucuresti (B)
16 Oleg TUDOREAN – Stefan Voda (IS)

 

0 1895

In weekendul 3-4 mai 2014 au avut loc doua concursuri de skandenberg, primul la Buzau, pe 3 mai si, in urmatoarea zi, la Pitra Neamt, ambele gazduite de Galleria Mall. La ambele, openul a fost castigat de sabin Baduleascu, cel mai bun sportiv roman la bratul drept.


GALLERIA BUZAU
Vezi poze aici si video aici.

Seniori 75 kg Dreapta
1 Ionut GHIDIA – Mizil (PH)
2 Radu BOJICA – Brastavatu (OT)
3 Gabriel GROZAVU – Berca (BZ)
4 Alexandru ZAMFIR – Lehliu-Gara (CL)
5 Calin SACALIU – Bucuresti (B)
6 Ion DINU – Buzau (BZ)
7 Alin TUDOR – Bucuresti (B)
8 Mihai TALA – Bucuresti (B)
9 Lucian GRIGORE – Buzau (BZ)
10 Daniel SANDU – Voluntari (IF)
11 Nicolae OLTEANU – Sarata Monteoru (BZ)
12 Adrian IOSEF – sarata (BZ)
13 Nicolae NISTOR – Capatânesti (BZ)
14 Marian POTIRNICHE – Zarnesti (BZ)
15 Alexandru CONSTANTIN – Buzau (BZ)
16 Irinel COJOCARU – Viperesti (BZ)
17 Alexandru POPESCU – Buzau (BZ)


Seniori 90 kg Dreapta
1 ALIN SANDU – Lehliu Gara (CL)
2 Daniel ANDRONACHE – Bucuresti (B)
3 Daniel BARBU – Optasi (OT)
4 Marius CHIRBEA – Mizil (PH)
5 Bogdan STOICA – Campina (PH)
6 Gigel NEAGU – Bucuresti (B)
7 Alexandru NAE – Mizil (PH)
8 Constantin IANCU – Mizil (PH)
9 Alexandru SALAJANU – Bucuresti (B)
10 Doru STROE – Filipestii de Tirg (PH)
11 Daniel GRIGORAS – Brasov (BV)
12 Lucian TUDOR – Bucuresti (B)
13 Liviu BAJENARU – Voluntari (IF)
14 Constantin DOROBANTU – Buzau (BZ)
15 George BADEA – Bucuresti (B)
16 Gabriel CUPRINSU – Bascov (AG)
17 Florin STANCIU – Movila Oii (BZ)


Seniori 90+ kg Dreapta
1 Sabin BADULESCU – Bucuresti (B)
2 Marian DUFAR – Dobrogostea (AG)
3 Ion GHICA – Draganesti (OT)
4 Constantin MIHAI – Bucuresti (B)
5 Florin RADA – Pitesti (AG)
6 Cosmin SOTREANU – Comarnic (PH)
7 Ionut NEDELCU – Buzau (BZ)
8 Gabriel TOCU – Dor Marunt (BZ)
9 Eugen BUNEA – Buzau (BZ)
10 Daniel CONSTANTIN – Buzau (BZ)
11 Stefan TANASE – Podu Brosteni (AG)
12 George ISPAS – Berceni (PH)
13 Marian CHIRBEA – Mizil (PH)
14 Mirel NICULAE – Buzau (BZ)
15 Sorin SIMION – Buzau (BZ)


Open Seniori Dreapta
1 Sabin BADULESCU – Bucuresti (B)
2 Marian DUFAR – Dobrogostea (AG)
3 Daniel ANDRONACHE – Bucuresti (B)
4 ALIN SANDU – Lehliu Gara (CL)
5 Radu BOJICA – Brastavatu (OT)
6 Ionut GHIDIA – Mizil (PH)

GALLERIA PIATRA NEAMT
Vezi poze aici si video aici.

Seniori 75 kg Dreapta
1 Leonid PÎNTEA – Targu Neamt (NT)
2 Cristian PÎNZARIU – Tirgu Neamt (NT)
3 Marian MIHAI – Piatra Neamt (NT)
4 Ionut GHERGHEL – Piatra Neamt (NT)
5 Vasile FUNDACESCU – Piatra Neamt (NT)
6 Remus BALUT – Târgu Neamt (NT)
7 Andrei ZAHARIA – Darmane?ti (NT)
8 Tudor PERCATIUC – Cacica (SV)
9 Robert BAGHIU – Piatra Neamt (NT)
10 Ionut GOLOGAN – Piatra Neamt (NT)
11 Sorin URSU – Delut (SV)
12 Octavian STANESCU – Piatra Neamt (NT)
13 Iustin LAZAR – Târgu Neamt (NT)
14 Gabriel MIHALACHE – Piatra Neamt (NT)
15 Florin TÎMPAU – Câmpulung M. (SV)
16 Laurentiu HARIPCA – Târgu Neamt (NT)
17 Moise STANESCU – Piatra Neamt (NT)
18 Stefan FERCU – Piatra Neamt (NT)
19 Razvan TANASE – Piatra Neamt (NT)
20 Constantin MIHAI – Piatra Neamt (NT)
21 Andi ANTON – Piatra Neamt (NT)
Seniori 90 kg Dreapta
1 Sebastian COJOCARU – Brosteni (SV)
2 Luigi GOREA – Piatra Neamt (NT)
3 Laurentiu GUSAVAN – Vanatori (NT)
4 Nicolae IOVITA – Piatra Neamt (NT)
5 Ioan URSU – Fundu Moldovei (SV)
6 Ovidiu ISTRATE – Targu Neamt (NT)
7 Matei MATIES – Piatra Neamt (NT)
8 Andrei CERBU – Poiana Teiului (NT)
9 Ioan CORCHEZ – Roznov (NT)
10 Dumitru MALIS – Sucevita (SV)
11 Cosmin BOBRIC – Oglinzi (NT)
12 Alin SALARU – Roman (NT)
13 Giovani CATANA – Piatra Neamt (NT)
14 Cezar STANESCU – Piatra Neamt (NT)
15 Alexandru SALAJANU – Bucuresti (B)
16 Andrei FÎNARU – Roznov (NT)
17 Cosmin PINTILIE – Piatra Neamt (NT)
18 Istrate STANESCU – Petra (NT)
Seniori 90+ kg Dreapta
1 Sabin BADULESCU – Bucuresti (B)
2 Ovidiu IACOB – Piatra Neamt (NT)
3 Tiberiu POPA – Iasi (IS)
4 Robert UNGUREANU – Suceava (SV)
5 Constantin BOBRIC – Oglinzi (NT)
6 Dumitru LACATUSU – Târgu Neamt (NT)
7 Dumitru FERCU – Piatra Neamt (NT)
Seniori Open Dreapta
1 Sabin BADULESCU – Bucuresti (B)
2 Ovidiu IACOB – Piatra Neamt (NT)
3 Sebastian COJOCARU – Brosteni (SV)
4 Luigi GOREA – Piatra Neamt (NT)
5 Leonid PÎNTEA – Targu Neamt (NT)
6 Cristian PÎNZARIU – Targu Neamt (NT)

0 1156

In data de 3 decembrie 2014 s-a desfasurat a doua editie a concursului de skandenberg Cupa Eroilor Unitatii in cadrul Unitatii 30 Jandarmi Protectie si Obiective Diplomatice, din Bucuresti. Din partea Asociatiei Romane de Skandenberg “Brat de Fier” au participat Radu Valahu, Mircea Simionescu-Simicel si Alexandru Bolborici.

open stanga
1. Damian
2. Balos
3. Barbu
-95 kg dreapta
1. Damian
2. Petre
3. Barbu
+95 kg dreapta
1. Stan
2. Grigore
3. Rapeanu

 

0 1169

In data de 8 noiembrie 2014, a avut loc cea de-a doua editie a concursului de skandenberg Trofeul Steel Man, desfasurat la Casa de Cultura “Ion Creanga” din Targu Neamt. Principalul organizator a fost dl. Gligor Mosor in colaborare cu Asociatia Romana de Skandenberg “Brat de Fier”. Arbitrii competitiei au fost Mircea Simionescu-Simicel si Ana-Maria Lazar, iar invitat special a fost Radu Valahu.

Vezi poze aici.

Vezi video aici.

TGNeamt2014

Iata rezultatele complete:
juniori -70 kg
1. Cristian Panzariu
2. Alin Tudor
3. Vasile Ciausu
4. Iustin Andrei Lazar
5. Claudiu Ciausu
6. Narcis Cojocaru
7. C-tin Cobzariu
8. Eduard Afloarei
9. laurentiu Haripca
10. Andrei Ciobanu
juniori -80 kg
1. Traian Avacaritei
2. Silviu Puscasu
3. Toma Ciocarlan
juniori +80 kg
1. Iulian Mihaila
2. Vlad Ignea
3. Mirel Bobric
4. Silviu Afloarei
5. Gabriel Moisii
seniori -75 kg
1. Dumitru Mihalschi
2. Florin Spiridon
3. Remus Balut
4. Leonid Pintea
5. Ioan Ripan
6. Lucian Tudor
7. C-tin Letan
8. Silviu Diaconu
9. Sorin Ursu
10. Vasile Gabor
seniori -90 kg
1. Sebastian Cojocaru
2. Gheorghe Lucuta
3. Laurentiu Gusavan
4. Ruslan Gutsanu
5. Sergiu Sas
6. Nicolae Iovita
7. Paul Pitian
8. Valentin Hutopila
9. Daniel Pascar
10. Aleandru Florut
seniori +90 kg
1. Ioan Ursu
2. Iulian Mihaila
3. Dinu Dobrean
4. Ionut Blaga
5. Tiberiu Popa
6. Attils Solyom
7. Ovidiu Istrate
open – Cristian Panzariu

0 1134

Datorită locatiei si premiilor atractive, peste 100 de sportivi au venit la concursul de skandenberg organizat la initiativa lui Valentin Bădescu, la Promenada Mall Shopping Sibiu. Concursul a fost un adevărat maraton, tinand 8 ore, punand la grea încercare atat sportivii cat si arbitrii prezenti: Mircea Simionescu-Simicel si Ana-Maria Lazăr. Radu Valahu a întretinut atmosfera, în concurs fiind înscrisi foarte multi campioni nationali.
Au fost meciuri cu adevărat spectaculoase, cu înfruntări dintre actuali campioni nationali de la categorii diferite, multi dintre ei întalnindu-se pentru prima oară într-o confruntare directă, nestiind nimeni care va fi rezultatul final.
Desi cu o greutate în jur de 75 kg, Viorel Dobrin s-a înscris la categoria -85 kg si s-a impus foarte clar. Multi, inclusiv eu, îi atribuiau titulatura de „adevărată fortă a naturii“, care însă trebuie schimbată pentru că a depăsit-o. El este seniorul cu cele mai mari sanse la Campionatul Mondial din septembrie, din Lituania, anul trecut castigand bronzul la -70 kg, bratul drept.

Vezi poze aici.

Vezi video aici.

Juniori 14 Open Right
1 Alin TUDOR – Bucuresti (B)
2 David DINCULETE – Sibiu (SB)
3 Vlad TUFIS – Sibiu (SB)
4 Bogdan TERTECI – Talmaciu (SB)
Juniori 18 Open Right
1 Iulian MIHAILA – Capu Campului (SV)
2 Alexandru ZAMFIR – Lehliu-Gara (CL)
3 Gabriel GOSA – Bascov (AG)
4 Doru STROE – Filipestii de Tirg (PH)
5 Horatiu AJDEROF – Racovita (SB)
6 Cristian SEFAN – Lehliu Gara (CL)
7 Alin TUDOR – Bucuresti (B)
8 Cristinel PADURARU – Sibiu (SB)
9 Darius IAKABOS – Talmaciu (SB)
10 Adrian SABAU – (MS)
11 Sergiu BALTEANU – Talmaciu (SB)
12 Alexandru STRAUTIU – Sibiu (SB)
13 Ioan AJDEROF – Racovita (SB)
14 Mihai NEDELEA – Pitesti (AG)
15 Daniel VASS – Cisnadie (SB)
16 Claudiu DIACONESCU – Talmaciu (SB)
17 Cosmin MANIUTIU – Avrig (SB)
18 Ioan GELERIU – Sibiu (SB)
19 Alexandru DAVID – Telna (AB)
20 Catalin VELTAN – Vesten (SB)
21 Mihai VASIU – Rocovita (SB)
Seniori 70 kg Right
1 Madalin SABAU – Ludus (MS)
2 Gabriel POPESCU – Lipanesti (PH)
3 Nicolae CIOBANU – Motru (GJ)
4 Radu BOJICA – Brastavatu (OT)
5 Cosmin DUMITRESCU – Bucuresti (B)
6 Lorand HERCZEG – Ludus (MS)
7 Radu CRAFCIC – Vesteu (SB)
8 Ionel POP – Ilva Mare (BN)
9 Rashad ABBASOV – Bucuresti (B)
10 Dumitru ANGHEL – Prundeni (VL)
11 Marian CALOTA – Bucuresti (B)
12 Valentin BADESCU – Prundeni (VL)
13 Alexandru STRAUTIU – Sibiu (SB)
14 Florin DANILESCU – Mioveni (AG)
15 Darius IAKABOS – Talmaciu (SB)
16 Claudiu MOLDOVAN – Sibiu (SB)
17 Mihai TALA – Bucuresti (B)
18 Horatiu AJDEROF – Racovita (SB)
19 Dan-Critian CODOREAN – Sibiu (SB)
20 Gabriel ZAHARIA – Fagaras (BV)
21 Alexandru COMAN – Selimbar (SB)
22 Cristinel PADURARU – Sibiu (SB)
23 Claudiu MITEA – Sibiu (SB)
24 Alexandru BARSAN – Talmaciu (SB)
25 Alexandru POJAR – Badon (SJ)
Seniori 85 kg Right
1 Viorel DOBRIN – Poiana Lacului (AG)
2 Ervin SZEKELY – Ludus (MS)
3 Daniel ANDRONACHE – Bucuresti (B)
4 Paul AVRAM – Lipova (AR)
5 Daniel BARBU – Optasi (OT)
6 Simion ROBA – Timisoara (TM)
7 Marius TRIF – Atintis (MS)
8 Adrian ENACHE – Stolnici (AG)
9 Paul PITIAN – Capu Campului (SV)
10 Darius PUIAC – Ludus (MS)
11 Ciprian GIOSU – Huedin (CJ)
12 Cosmin ROMANESCU – Targu Jiu (GJ)
13 Ioan AJDEROF – Racovita (SB)
14 Istvan DOBRAY – Ludus (MS)
15 Gigel NEAGU – Bucuresti (B)
16 Ruslan GUTSANU – Iasi (IS)
17 Florin IONESCU – Sibiu (SB)
18 Marius PASTIU – Sibiu (SB)
19 Florin CARAGEA – Scoarta (GJ)
20 Dumitru FIRACHE – Caracal (OT)
21 Gabriel CUPRINSU – Bascov (AG)
22 Bogdan TINT – Orlat (SB)
Seniori 100 kg Right
1 Marian DUFAR – Dobrogostea (AG)
2 Stefan TANASE – Costesti (AG)
3 Raul BIDIU – Hunedoara (HD)
4 Sorin COSMA – Bucium (AB)
5 Gabriel NICOARA – Ludus (MS)
6 Artur GYARMATI – Ludus (MS)
7 Daniel MOSIN – Sibiu (SB)
8 Olivu DAVID – Sibiu (SB)
9 Andrei MANTA – Rm Valcea (VL)
10 Mihai HARSAN – Sibiu (SB)
11 Edward KOLOZSVARI – Ludus (MS)
12 Tiberiu POPA – Iasi (IS)
13 Florin IVANOAIE – Timisoara (TM)
14 Bobi ANTONIE – Rovinari (GJ)
15 Ferencz FEKETE – Ludus (MS)
Seniori +100 kg Right
1 Ciprian TAPASZTO – Ludus (MS)
2 Bogdan MOLDOVAN – Cluj Napoca (CJ)
3 Florin RADA – Pitesti (AG)
4 Marius HINCIANU – Simleu Silvaniei (SJ)
5 Paul FEDIUC – Radauti (SV)
Juniori 18 Open Left
1 Doru STROE – Filipestii de Tirg (PH)
2 Claudiu DIACONESCU – Talmaciu (SB)
3 Iulian MIHAILA – Capu Campului (SV)
4 Alexandru ZAMFIR – Lehliu-Gara (CL)
5 Alin TUDOR – Bucuresti (B)
6 Ioan AJDEROF – Racovita (SB)
7 Gabriel GOSA – Bascov (AG)
8 Cristinel PADURARU – Sibiu (SB)
9 Mihai NEDELEA – Pitesti (AG)
10 Alexandru STRAUTIU – Sibiu (SB)
11 Mihai VASIU – Rocovita (SB)
12 Cristian SEFAN – Lehliu Gara (CL)
13 Ioan GELERIU – Sibiu (SB)
14 Daniel VASS – Cisnadie (SB)
15 Darius IAKABOS – Talmaciu (SB)
16 Alexandru DAVID – Telna (AB)
17 Horatiu AJDEROF – Racovita (SB)
18 Danut TOMOROGA – Rapoltu Mare (HD)
19 Andrei PLESA – Vestem (SB)
20 Vlad TUFIS – Sibiu (SB)
21 Florin BOGYA – Sibiu (SB)
22 Cosmin MANIUTIU – Avrig (SB)
Seniori 70 kg Left
1 Madalin SABAU – Ludus (MS)
2 Gabriel POPESCU – Lipanesti (PH)
3 Cosmin DUMITRESCU – Bucuresti (B)
4 Rashad ABBASOV – Bucuresti (B)
5 Alexandru STRAUTIU – Sibiu (SB)
6 Radu BOJICA – Brastavatu (OT)
7 Claudiu DIACONESCU – Talmaciu (SB)
8 Mihai NEDELEA – Pitesti (AG)
9 Lorand HERCZEG – Ludus (MS)
10 Mihai TALA – Bucuresti (B)
11 Gabriel ZAHARIA – Fagaras (BV)
12 Dan-Critian CODOREAN – Sibiu (SB)
13 Alexandru BARSAN – Talmaciu (SB)
14 Nicolae CIOBANU – Motru (GJ)
15 Liviu NEAGU – Sibiu (SB)
16 Alin TUDOR – Bucuresti (B)
17 Alexandru COMAN – Selimbar (SB)
18 Ionel POP – Ilva Mare (BN)
19 Valentin BADESCU – Prundeni (VL)
20 Alexandru POJAR – Badon (SJ)
21 Dumitru ANGHEL – Prundeni (VL)
Seniori 85 kg Left
1 Daniel ANDRONACHE – Bucuresti (B)
2 Viorel DOBRIN – Poiana Lacului (AG)
3 Istvan DOBRAY – Ludus (MS)
4 Daniel BARBU – Optasi (OT)
5 Alexandru SALAJANU – Bucuresti (B)
6 Darius PUIAC – Ludus (MS)
7 Gigel NEAGU – Bucuresti (B)
8 Doru STROE – Filipestii de Tirg (PH)
9 Ervin SZEKELY – Ludus (MS)
10 Paul PITIAN – Capu Campului (SV)
11 Simion ROBA – Timisoara (TM)
12 Ruslan GUTSANU – Iasi (IS)
13 Cosmin ROMANESCU – Targu Jiu (GJ)
14 Gabriel CUPRINSU – Bascov (AG)
15 Ciprian GIOSU – Huedin (CJ)
16 Ioan AJDEROF – Racovita (SB)
17 Adrian ENACHE – Stolnici (AG)
18 Usama SYED – PAKISTAN (SB)
19 Marius TRIF – Atintis (MS)
20 Florin IONESCU – Sibiu (SB)
Seniori 100 kg Left
1 Raul BIDIU – Hunedoara (HD)
2 Marian DUFAR – Dobrogostea (AG)
3 Edward KOLOZSVARI – Ludus (MS)
4 Stefan TANASE – Costesti (AG)
5 Gabriel NICOARA – Ludus (MS)
6 Tiberiu POPA – Iasi (IS)
7 Raul ROMAN – Rapold (HD)
8 Ferencz FEKETE – Ludus (MS)
Seniori +100 kg Left
1 Bogdan MOLDOVAN – Cluj Napoca (CJ)
2 Florin RADA – Pitesti (AG)
3 Olivu DAVID – Sibiu (SB)
4 Ciprian TAPASZTO – Ludus (MS)
5 Marius HINCIANU – Simleu Silvaniei (SJ)

0 1087
Add content here
Add content here
Add content here
In data de 23 august 2014, la Promenada Mall din Targu Mures, a avut loc un concurs de skandenberg pentru seniori, numai la bratul drept. Invitat special a fost Radu Valahu iar arbitrii, din partea Asociatiei Romane de Skandenberg „Brat de Fier“, au fost Mircea Simionescu Simicel si Ana-Maria Lazăr.

S-au înscris 32 de sportivi , multi dintre ei medaliati la nationale. O figură frumoasă a făcut Alex Cucli, care a castigat categoria -75 kg. Echipa din Ludus a ocupat locuri fruntas e iar campionul absolut al competitiei este castigătorul nationalelor din acest an, Ciprian Tapaszto.
Vezi poze aici.
Vezi video aici.

Seniori -75 kg Right
1 Alex CUCLI – Constanta (CT)
2 Gabriel BAN – Bacau (BC)
3 Cosmin DUMITRESCU – Bucuresti (B)
4 Filip TIRSU – Ludus (MS)
5 Sorin BERKI – Bogata (MS)
6 Simion GERGELY – Targu Mures (MS)
7 Istvan PETELEY – Targu Mures (MS)
8 Lorand HERCZEG – Ludus (MS)
9 Raul SAVA – Targu Mures (MS)
10 Bogdan MOLDOVAN – Nazna (MS)
11 Andrei SUTEU – Targu Mures (MS)
12 Mihai GROZA – Idicel (MS)
13 Dorin MARGINEAN – Copsa Mica (SB)
14 Daniel VALEA – Singeru (MS)
15 Hunor MARKOS – Targu Mures (MS)
Seniori -90 kg Right
1 Ervin SZEKELY – Ludus (MS)
2 Istvan DOBRAY – Ludus (MS)
3 Ruslan GUTSANU – Iasi (IS)
4 Marius TRIF – Ludus (MS)
5 Dorin ION – Valchid (SB)
6 Florin MUSTA – Bahnea (MS)
7 Lehel NAGY – Targu Mures (MS)
8 Catalin GHIOCA – Dedrad (MS)
9 Vasile SABAU – Silivasu de Campie (MS)
Seniori +90 kg Right
1 Ciprian TAPASZTO – Ludus (MS)
2 Edward KOLOZSVARI – Ludus (MS)
3 Artur GYARMATI – Ludus (MS)
4 Karoly HAYNAL – Bagaciu (MS)
5 Ferencz FEKETE – Ludus (MS)
6 Tiberiu POPA – Iasi (IS)
7 Gicu ZABALA – Tg. Mures (MS)
8 Vlad FARCAS – Ludus (MS)
Open Right
1 Ciprian TAPASZTO – Ludus (MS)
2 Ervin SZEKELY – Ludus (MS)
3 Alex CUCLI – Constanta (CT)
4 Edward KOLOZSVARI – Ludus (MS)
5 Artur GYARMATI – Ludus (MS)
6 Gabriel BAN – Bacau (BC)

0 2246

Cea de-a 8-a editie s-a desfasurat in orasul Codlea. Principalul organizator, dl. Dan Vlad, impreuna
cu autoritatile locale si cu Asociatia Romana de Skandenberg, „Brat de Fier“, au facut posibila
desfasurarea in foarte bune conditii a acestui eveniment
de mare anvergura. La campionat au fost invitati presedintele WAF, dl. Assen Hadjitodorov, precum si doi arbitrii straini reputati, croatul Alecsandar Jakovac
si bulgarul Hristo Delidzhakov. In opinia mea a fost cel mai
spectaculos concurs de skandenberg de la noi, multe meciuri
electrizante, cu finaluri neasteptate, 252 de participanti la bratul stång si 323 la bratul drept.

CN2014-c

Vezi poze aici.

Vezi video bratul stang si bratul drept.

Juniori 55 kg Bratul Stang
1. Claudiu DIACONESCU – Talmaciu (SB)
2. Darius IAKABOS – Talmaciu (SB)

Juniori 60 kg Bratul Stang
1. Cristian PINZARIU – Tirgu Neamt (NT)
2. Florin FUNIGANA – Brasov (BV)
3. Darius URDEA – Rasnov (BV)

Juniori 65 kg Bratul Stang
1. Catalin APRODU – Tia Mare (OT)
2. Gabriel GOSA – Bascov (AG)
3. Cristi MIGIT – Constanta (CT)
4. Marius LICUT – Craiova (DJ)
5. Eduard BAN – Bascov (AG)
6. Leonard HIRSCHKORN – Galati (GL)
7. George TROANA – Draganesti Olt (OT)
8. Marin TABACU – Craiova (DJ)

Juniori 70 kg Bratul Stang
1. Alexandru ZAMFIR – Lehliu-Gara (CL)
2. Ionel SLUSAREC – Ulma (SV)
3. Cosmin ANDREI – Draganesti-Olt (OT)

Juniori 75 kg Bratul Stang
1. Dorin PITIAN – Capu Campului (SV)
2. Madalin LAZAR – Slanic (PH)
3. Claudiu CODREAN – Oradea (BH)
4. Alin TUDOR – Bucuresti (B)
5. Gabriel MICE – Dobrosloveni (OT)
6. Adrian SABAU – (MS)
7. Horatiu HADAREAN – Ludus (MS)

Juniori 80 kg Bratul Stang
1. Alin HASIUC – Constanta (CT)
2. Petru LUCAN – Ulma (SV)
3. David BULUGU – Galati (GL)

Juniori +80 kg Bratul Stang
1. Doru STROE – Filipestii de Tirg (PH)
2. Alin IORGA – Draganesti (OT)
3. Csongor CSEGODI – Oradea (BH)
4. Sergiu PAVEN – Sat Iosifalau Lugoj (TM)
5. George ISPAS – Berceni (PH)
6. Cosmin MORAR – Hodosa (HR)

Junioare -55 kg Bratul Stang
1. Miruna NOVITCHI – Breaza (PH)
2. Ramona BELA – Brasov (BV)

Tineri 60 kg Bratul Stang
1. Alexandru ROTARU – Valea Padurii (MS)
2. Cristian POP – Tihau (SJ)
3. Marius VOICU – Varbilau (PH)
4. Gheorghe GHIZDAVET – campulung (AG)
5. George JINGA – Rasnov (BV)

Tineri 65 kg Bratul Stang
1. Gabriel POPESCU – Caianu (CJ)
2. Florin ICHIM – Constanta (CT)
3. Bogdan MOLDOVAN – Brasov (BV)
4. Alin BARAITARU – Caracal (OT)
5. Bogdan PRIPON – Lugoj (TM)
6. Catalin GAVRILA – Gheorghe Lazar (IL)
7. Paul LASCU – Brasov (BV)
8. Marian FRUNZA – Nicolae Balcescu (CT)
9. Marian NENCIU – Brasov (BV)
10 Leonid PINTEA – Targu Neamt (NT)

Tineri 70 kg Bratul Stang
1. Gheorghe LUCUTA – Oradea (BH)
2. Mihai NEDELEA – Pitesti (AG)
3. Daniel SANDU – Voluntari (IF)
4. Vlad EPURAN – Drobeta Turnu Severin (MH)
5. Gheorghe VAIDOS – Subcetate (HR)
6. Adrian RADUCAN – Zarnesti (BV)
7. Vladislav GATCAN – (BC)
8. Stefan SARBU – Zarnesti (BV)
9. Marius BALUTA – Pitesti (AG)

Tineri 75 kg Bratul Stang
1. Ionut DOMNITEI – Radauti (SV)
2. Razvan IONUTAS – Sisesti (MM)
3. Adrian MURESAN – Cetatele (MM)
4. Ionut HARAMUZ – Stalpeni (AG)
5. Andreas SAFTA – Bucuresti (B)
6. David KUPAS – Sisesti (MM)
7. Robert TOCEA – Caracal (OT)
8. Alexandru OARNA – Constanta (CT)
9. Calin SACALIU – Bucuresti (B)

Tineri 80 kg Bratul Stang
1. Istvan DOBRAY – Ludus (MS)
2. Emanuel NICOLAESCU – Radauti (SV)
3. Florin CARAGEA – Scoarta (GJ)
4. Lucian VASILE – Caracal (OT)
5. Gabriel CUPRINSU – Bascov (AG)
6. Vasile TANASA – Brasov (BV)
7. Eduard ARITON – Urechesti (BC)

Tineri 85 kg Bratul Stang
1. Vasile GHETES – Brodina (SV)
2. Sergiu MAL – Somcuta Mare (MM)

Tineri 90 kg Bratul Stang
1. Paul PITIAN – Capu Campului (SV)
2. ALIN SANDU – Lehliu Gara (CL)
3. Marius CHIRBEA – Mizil (PH)

Tineri +90 kg Bratul Stang
1. Adrian LAURUS – Milisauti (SV)
2. Alexandru EPURAN – Drobeta Turnu Severin (MH)
3. Constantin MIHAI – Bucuresti (B)
4. Gergo FODOR – Sisesti (MM)
5. Marian NICOLAE – Bucuresti (B)
6. Alexandru DECA – Caracal (OT)
7. Adrian MOLDOVAN – Toplita (HR)

Tinere +55 kg Bratul Stang
1. Talida MITURCA – Fintinele (PH)

Senioare -65 kg Bratul Stang
1. Alina COCANEANU – Bucuresti (B)
2. Miruna NOVITCHI – Breaza (PH)
3. Talida MITURCA – Fintinele (PH)
4. Ana-Maria MIHAI – Brasov (BV)
5. Ionela BERBECE – Brasov (BV)

Veterani 80 kg Bratul Stang
1. Constantin DELIU – Alexeni (IL)
2. Lucian TUDOR – Bucuresti (B)
3. Alexandru CRACIUN – Codlea (BV)
4. Laurentiu RADUCANU – Urziceni (IL)
5. Eugen MARICA – Brasov (BV)
6. Corneliu CANDREA – Bucuresti (B)

Veterani 90 kg Bratul Stang
1. Edward KOLOZSVARI – Ludus (MS)
2. Gigel NEAGU – Bucuresti (B)
3. Daniel PATRASCU – Mizil (PH)
4. Valentin MARELE – Brasov (BV)

Veterani 100 kg Bratul Stang
1. Raul BIDIU – Hunedoara (HD)
2. Cornel NOVITCHI – Breaza (PH)
3. Mircea CARLOGANU – Brasov (BV)
4. Augustin MANTOG – Insuratei (GJ)
5. Aurel BACIU – Caracal (OT)

Seniori -55 kg Bratul Stang
1. Claudiu DIACONESCU – Talmaciu (SB)
2. Darius IAKABOS – Talmaciu (SB)
3. Laurentiu GHEORGHE – Pitesti (AG)
4. Alexandru BARSAN – Talmaciu (SB)
5. Alexandru POJAR – Badon (SJ)

Seniori -65 kg Bratul Stang
1. Florin RIZEA – Pitesti (AG)
2. Ruslan BALAIUS – Bucuresti (B)
3. Valentin BADESCU – Prundeni (VL)
4. Marian CALOTA – Bucuresti (B)
5. Andrei IVANESCU – Zarnesti (BV)
6. Florin LUCUTA – Oradea (BH)
7. Catalin BIZBAC – Bucuresti (B)
8. Filip TIRSU – Ludus (MS)
9. Marian FRUNZA – Nicolae Balcescu (CT)
10 Adrian IOSEF – sarata (BZ)
11 Lorand HERCZEG – Ludus (MS)
12 Marian ZDRAILA – Codlea (BV)
13 Ionel SPIREA – Pitesti (AG)
14 Georgian CRACIUN – Brasov (BV)

Seniori -70 kg Bratul Stang
1. Gheorghe LUCUTA – Oradea (BH)
2. George DIACONESCU – Bucuresti (B)
3. Ionel SLUSAREC – Ulma (SV)
4. Cosmin DUMITRESCU – Bucuresti (B)
5. Alexandru DRAGAN – Campina (PH)
6. Madalin SABAU – Ludus (MS)
7. Mihai TALA – Bucuresti (B)
8. Stefan SARBU – Zarnesti (BV)
9. Nicolae CIOBANU – Motru (GJ)
10 Bogdan IONUTAS – Sisesti (MM)
11 George TIRLUI – Dr. Tr. Severin (MH)
12 Alin IOVANESCU – Ictar-Budinti (TM)

Seniori -75 kg Bratul Stang
1. Viorel DOBRIN – Poiana Lacului (AG)
2. Florin SPIRIDON – Deleni (IS)
3. Gabriel BAN – Bacau (BC)
4. Daniel CHIVU – Pitesti (AG)
5. Alexandru RUS – Brasov (BV)
6. Radu BOJICA – Brastavatu (OT)
7. Dorin APOSTOL – Galati (GL)
8. Ion URSEI – Stoilesti (VL)
9. David BOTAR – Ictar Budinti (TM)
10 Sebastian ANDRUSCA – Brasov (BV)
11 Madalin LAZAR – Slanic (PH)
12 Marian PRELUCA – Gura Humorului (SV)
13 Tudor VODA – Toplita (HR)
14 Daniel STAN – Valea Doftanei (PH)
15 Ionut DOMNITEI – Radauti (SV)

Seniori -80 kg Bratul Stang
?. Lelius PREDA – Carpenisu (GR)
1. Daniel ANDRONACHE – Bucuresti (B)
2. Alin HASIUC – Constanta (CT)
3. Emanuel NICOLAESCU – Radauti (SV)
4. Alin PANA – Filipesti de Targ (PH)
5. Florin MOSCALU – Cernavoda (CT)
6. Cosmin EVU – Calan (HD)
7. Lucian TACHE – Fundeni (PH)
8. Sebastian COJOCARU – Brosteni (SV)
9. Cristi Valentin GABRIAN – Bucuresti (B)
10 Marian NINACS – Seini (MM)
11 Alexandru STEFAN –
12 George DOBRIN – Poiana Lacului (AG)
13 Petru LUCAN – Ulma (SV)
14 Bogdan HAGAU – Ludus (MS)
15 Daniel GHEORGHE – Popesti-Leordeni (IF)
16 George BADEA – Bucuresti (B)
17 Csaba PUSKAS – Galautas (HR)
18 Cezar BAJENARU – Pitesti (AG)
19 Razvan POPESCU – Brasov (BV)
20 Vasile SCURTU – Vladeni-Frumusica (BT)
21 Cristi PRAF – Gratia (TR)

Seniori -85 kg Bratul Stang
1. Andrei CHIPREANOV – Radauti (SV)
2. Marius TRIF – Ludus (MS)
3. Ionut DINU – Bucuresti (B)
4. Simion ROBA – Timisoara (TM)
5. Ervin SZEKELY – Ludus (MS)
6. Mihai COPOS – Husia (SJ)
7. Alexandru SALAJANU – Bucuresti (B)
8. Vasile GHETES – Brodina (SV)
9. Daniel NITOI – Blejoi (PH)
10 Daniel GLIGORAS – Holbav (BV)
11 Ioan ALEXEI – Tecuci (GL)
12 Mihai CUREA – Pitesti (AG)
13 Mihai NEAGU – Bucuresti (B)

Seniori -90 kg Bratul Stang
1. Stefan TAMAS – Sisesti (MM)
2. Andrei KOPANDI – Bucuresti (B)
3. Florin ROTARU – Bucuresti (B)
4. Florin VLAD – Alba Iulia (AB)
5. Mihai ROBA – Timisoara (TM)
6. Gabriel NICOARA – Ludus (MS)
7. Darius PUIAC – Ludus (MS)
8. Dinu DOBREAN – Subcetate (HR)
9. Alexandru DINCA – Rm. Valcea (VL)

Seniori -100 kg Bratul Stang
1. Bogdan STOICA – Campina (PH)
2. Dumitru PODAC – Negresti Oas (SM)
3. Alexandru MARIN – Bucuresti (B)
4. Ion GHICA – Draganesti (OT)
5. Florentin PASAROIU – Bucuresti (B)
6. Vladut PUPAZAN – Bucuresti (B)
7. Alexandru GRUMEZA – Chisinau (B)
8. Vasile MANOLE – Bucuresti (B)
9. Mihai SABAU – Ictar-Budint (TM)
10 Tiberiu POPA – Iasi (IS)
11 Stefan TANASE – Costesti (AG)
12 Alin NASAUDEAN – Hunedoara (HD)
13 Raul BIDIU – Hunedoara (HD)
14 Ferencz FEKETE – Ludus (MS)
15 Adrian IONITA – Bolintin-Vale (GR)

Seniori -110 kg Bratul Stang
1. Olimpiu FAT – Sisesti (MM)
2. Ovidiu IACOB – Piatra Neamt (NT)
3. Adrian LAURUS – Milisauti (SV)
4. Gabriel TOCU – Dor Marunt (BZ)
5. Constantin MIHAI – Bucuresti (B)
6. Madalin CHIRBEA – Mizil (PH)
7. Robert GEORGESCU – Afumati (IF)
8. Liviu LITA – Ramnicu Valcea (VL)
9. Ionut NEDELCU – Buzau (BZ)
10 Marius HINCIANU – Simleu Silvaniei (SJ)

Seniori +110 kg Bratul Stang
1. Ioan PUSCASU – Fagaras (BV)
2. Sabin BADULESCU – Bucuresti (B)
3. Danut BORBIL – Ludus (MS)
4. Bogdan GUTA – Bucuresti (B)
5. Florin RADA – Pitesti (AG)
6. Ciprian TAPASZTO – Ludus (MS)
7. Raul BERGHEA – Brasov (BV)
8. Mirel NICULAE – Buzau (BZ)
9. Daniel ILISAN – Galautas (HR)

Seniori Open Bratul Stang
1. Olimpiu FAT – Sisesti (MM)
2. Andrei CHIPREANOV – Radauti (SV)
3. Istvan DOBRAY – Ludus (MS)
4. Andrei KOPANDI – Bucuresti (B)
5. Sabin BADULESCU – Bucuresti (B)
6. Marius TRIF – Ludus (MS)
7. Florin SPIRIDON – Deleni (IS)
8. Daniel ANDRONACHE – Bucuresti (B)
9. Viorel DOBRIN – Poiana Lacului (AG)
10 Alexandru ROTARU – Valea Padurii (MS)
11 Dumitru PODAC – Negresti Oas (SM)
12 Danut BORBIL – Ludus (MS)
13 Florin RIZEA – Pitesti (AG)
14 Alin HASIUC – Constanta (CT)
15 Emanuel NICOLAESCU – Radauti (SV)

Veterani +100 kg Bratul Drept
1. Danut BORBIL – Ludus (MS)
2. Bogdan GUTA – Bucuresti (B)
3. Ion GROSU – Constanta (CT)
4. Liviu LITA – Ramnicu Valcea (VL)
5. Marin MURESAN – Cluj Napoca (CJ)
6. Benone BULUGU – (GL)
7. Marian CHIRBEA – Mizil (PH)
8. Gabriel STEFAN – Bucuresti (B)

Veterani +100 kg Bratul Stang
1. Danut BORBIL – Ludus (MS)
2. Bogdan GUTA – Bucuresti (B)
3. Ion GROSU – Constanta (CT)
4. Liviu LITA – Ramnicu Valcea (VL)
5. Benone BULUGU – (GL)
6. Marian CHIRBEA – Mizil (PH)

Juniori 55 kg Bratul Drept
1. Darius IAKABOS – Talmaciu (SB)
2. Claudiu DIACONESCU – Talmaciu (SB)

Juniori 60 kg Bratul Drept
1. Cristian PINZARIU – Tirgu Neamt (NT)
2. Daniel VALEA – Singeru (MS)
3. Vasile POPA – Dumbravita (BV)
4. Darius URDEA – Rasnov (BV)

Juniori 65 kg Bratul Drept
1. Catalin APRODU – Tia Mare (OT)
2. Gabriel GOSA – Bascov (AG)
3. Cristi MIGIT – Constanta (CT)
4. George TROANA – Draganesti Olt (OT)
5. Marius LICUT – Craiova (DJ)
6. Alexandru PREDA – Sibiu (SB)
7. Eduard BAN – Bascov (AG)
8. Samuel MOSNEAGU – Rasnov (BV)
9. Marin TABACU – Craiova (DJ)
10 Leonard HIRSCHKORN – Galati (GL)

Juniori 70 kg Bratul Drept
1. Alexandru ZAMFIR – Lehliu-Gara (CL)
2. Vladut SERBAN – Raciu (DB)
3. Ionel SLUSAREC – Ulma (SV)
4. Florentin MIHAI – Carpenisu (GR)
5. Lucian STOICA – Codlea (BV)
6. Cosmin ANDREI – Draganesti-Olt (OT)
7. Ilie STEFAN – Sighisoara (MS)
8. Sorin DUMITRESCU – Vilcanesti (PH)

Juniori 75 kg Bratul Drept
1. Madalin LAZAR – Slanic (PH)
2. Claudiu CODREAN – Oradea (BH)
3. Sergiu BALTEANU – Talmaciu (SB)
4. Dorin PITIAN – Capu Campului (SV)
5. Marius IAMANDI – Carpenisu (GR)
6. Gabriel MICE – Dobrosloveni (OT)
7. Horatiu HADAREAN – Ludus (MS)
8. Adrian SABAU – (MS)
9. Alin TUDOR – Bucuresti (B)
10 Costel ANGHEL – Pucioasa (DB)

Juniori 80 kg Bratul Drept
1. Alin HASIUC – Constanta (CT)
2. Petru LUCAN – Ulma (SV)
3. Gheorghe ONAC – Statesti (DB)
4. Cosmin OLTEANU – Constanta (CT)
5. Sandor BIRTALAN – Sighisoara (MS)
6. David BULUGU – Galati (GL)

Juniori +80 kg Bratul Drept
1. Doru STROE – Filipestii de Tirg (PH)
2. George ISPAS – Berceni (PH)
3. Csongor CSEGODI – Oradea (BH)
4. Sergiu PAVEN – Sat Iosifalau Lugoj (TM)
5. Cosmin MORAR – Hodosa (HR)
6. Alin IORGA – Draganesti (OT)
7. Andrei MINA – Silistea Gumesti (TR)
8. Razvan BUCICA – Draganesti Olt

Junioare -55 kg Bratul Drept
1. Miruna NOVITCHI – Breaza (PH)
2. Ramona BELA – Brasov (BV)

Tineri 60 kg Bratul Drept
1. Cristian POP – Tihau (SJ)
2. Marius VOICU – Varbilau (PH)
3. Gheorghe GHIZDAVET – campulung (AG)
4. George JINGA – Rasnov (BV)
5. Alexandru ROTARU – Valea Padurii (MS)

Tineri 65 kg Bratul Drept
1. Gabriel POPESCU – Caianu (CJ)
2. Florin ICHIM – Constanta (CT)
3. Bogdan MOLDOVAN – Brasov (BV)
4. Paul LASCU – Brasov (BV)
5. Bogdan PRIPON – Lugoj (TM)
6. Marian FRUNZA – Nicolae Balcescu (CT)
7. Marian NENCIU – Brasov (BV)
8. Leonid PINTEA – Targu Neamt (NT)
9. Alin BARAITARU – Caracal (OT)
10 Catalin GAVRILA – Gheorghe Lazar (IL)

Tineri 70 kg Bratul Drept
1. Gheorghe LUCUTA – Oradea (BH)
2. Marius BALUTA – Pitesti (AG)
3. Ionut HARAMUZ – Stalpeni (AG)
4. Mihai NEDELEA – Pitesti (AG)
5. Albert DRAGHICI – Pucioasa (DB)
6. Gheorghe VAIDOS – Subcetate (HR)
7. Stefan SARBU – Zarnesti (BV)
8. Vladislav GATCAN – (BC)
9. Florin PIOARU – Pucioasa (DB)
10 Adrian RADUCAN – Zarnesti (BV)
11 Daniel SANDU – Voluntari (IF)

Tineri 75 kg Bratul Drept
1. Adrian MURESAN – Cetatele (MM)
2. Andreas SAFTA – Bucuresti (B)
3. Calin SACALIU – Bucuresti (B)
4. Ionut DOMNITEI – Radauti (SV)
5. Razvan IONUTAS – Sisesti (MM)
6. Alexandru OARNA – Constanta (CT)
7. Robert MACSIM – Constanta (CT)
8. David KUPAS – Sisesti (MM)
9. Florin BONEA – Craiova (DJ)
10 Dan SARACUT – Bulz (BH)
11 Robert TOCEA – Caracal (OT)

Tineri 80 kg Bratul Drept
1. Istvan DOBRAY – Ludus (MS)
2. Emanuel NICOLAESCU – Radauti (SV)
3. Dan-Andreas DEDIU – Bacau (BC)
4. Eduard ARITON – Urechesti (BC)
5. Florin CARAGEA – Scoarta (GJ)
6. Daniel POP – Dumbravita (MM)
7. Gabriel CUPRINSU – Bascov (AG)
8. Adrian POPA – Dumbravita (BV)
9. Lucian VASILE – Caracal (OT)
10 Cosmin BULARCA – Sita Buzaului (CV)

Tineri 85 kg Bratul Drept
1. Vlad EPURAN – Drobeta Turnu Severin (MH)
2. Alexandru NAE – Mizil (PH)
3. Vasile GHETES – Brodina (SV)
4. Sergiu MAL – Somcuta Mare (MM)

Tineri 90 kg Bratul Drept
1. ALIN SANDU – Lehliu Gara (CL)
2. Georgian RADULESCU – Mizil (PH)
3. Paul PITIAN – Capu Campului (SV)
4. Marius CHIRBEA – Mizil (PH)
5. Stelut GHERASIM – Timisoara (TM)

Tineri +90 kg Bratul Drept
1. Adrian LAURUS – Milisauti (SV)
2. Constantin MIHAI – Bucuresti (B)
3. Gergo FODOR – Sisesti (MM)
4. Alexandru DECA – Caracal (OT)
5. Marian NICOLAE – Bucuresti (B)
6. Adrian MOLDOVAN – Toplita (HR)
7. Alexandru EPURAN – Drobeta Turnu Severin (MH)

Tinere +55 kg Bratul Drept
1. Talida MITURCA – Fintinele (PH)
2. Andra NOVITCHI – Breaza (PH)
3. Madalina MURESAN – Cluj Napoca (CJ)

Senioare -65 kg Bratul Drept
1. Miruna NOVITCHI – Breaza (PH)
2. Talida MITURCA – Fintinele (PH)
3. Alina COCANEANU – Bucuresti (B)
4. Ionela BERBECE – Brasov (BV)
5. Andra NOVITCHI – Breaza (PH)
6. Ana-Maria MIHAI – Brasov (BV)

Veterani 80 kg Bratul Drept
1. Lucian TUDOR – Bucuresti (B)
2. Corneliu CANDREA – Bucuresti (B)
3. Eugen MARICA – Brasov (BV)
4. Alexandru CRACIUN – Codlea (BV)

Veterani 90 kg Bratul Drept
1. Daniel PATRASCU – Mizil (PH)
2. Edward KOLOZSVARI – Ludus (MS)
3. Gigel NEAGU – Bucuresti (B)
4. Valentin MARELE – Brasov (BV)

Veterani 100 kg Bratul Drept
1. Raul BIDIU – Hunedoara (HD)
2. Dragos MECU – Bucuresti (B)
3. Cornel NOVITCHI – Breaza (PH)
4. Mircea CARLOGANU – Brasov (BV)
5. Augustin MANTOG – Insuratei (GJ)

Seniori -55 kg Bratul Drept
1. Darius IAKABOS – Talmaciu (SB)
2. Claudiu DIACONESCU – Talmaciu (SB)
3. Alexandru POJAR – Badon (SJ)
4. Laurentiu GHEORGHE – Pitesti (AG)
5. Alexandru BARSAN – Talmaciu (SB)

Seniori -60 kg Bratul Drept
1. Ruslan BALAIUS – Bucuresti (B)
2. Cristian POP – Tihau (SJ)
3. Alexandru ROTARU – Valea Padurii (MS)

Seniori -65 kg Bratul Drept
1. Florin RIZEA – Pitesti (AG)
2. Lorand HERCZEG – Ludus (MS)
3. Marian FRUNZA – Nicolae Balcescu (CT)
4. Filip TIRSU – Ludus (MS)
5. Cristian ZIDARU – Tatomiresti (DJ)
6. Catalin BIZBAC – Bucuresti (B)
7. Marian CALOTA – Bucuresti (B)
8. Andrei IVANESCU – Zarnesti (BV)
9. Valentin BADESCU – Prundeni (VL)
10 Georgian CRACIUN – Brasov (BV)
11 Ionel SPIREA – Pitesti (AG)
12 Florin LUCUTA – Oradea (BH)

Seniori -70 kg Bratul Drept
1. Madalin SABAU – Ludus (MS)
2. Ionut GHIDIA – Mizil (PH)
3. Eduard BANU – Mizil (PH)
4. George DIACONESCU – Bucuresti (B)
5. Cosmin DUMITRESCU – Bucuresti (B)
6. Alin IOVANESCU – Ictar-Budinti (TM)
7. Daniel LEAH – Cimpeni (AB)
8. Gheorghe LUCUTA – Oradea (BH)
9. Ovidiu STINGA – Tecuci (GL)
10 Mihai TALA – Bucuresti (B)
11 Bogdan IONUTAS – Sisesti (MM)
12 Ionel SLUSAREC – Ulma (SV)
13 Alexandru DRAGAN – Campina (PH)
14 Nicolae CIOBANU – Motru (GJ)
15 Alexandru ZAMFIR – Lehliu-Gara (CL)
16 George TIRLUI – Dr. Tr. Severin (MH)
17 Stefan SARBU – Zarnesti (BV)
18 Vlad STEJEROIU – Brasov (BV)
19 Marius BALUTA – Pitesti (AG)

Seniori -75 kg Bratul Drept
1. Viorel DOBRIN – Poiana Lacului (AG)
2. Paul AVRAM – Lipova (AR)
3. Gabriel BAN – Bacau (BC)
4. Daniel CHIVU – Pitesti (AG)
5. Andreas SAFTA – Bucuresti (B)
6. Florin SPIRIDON – Deleni (IS)
7. Adrian MURESAN – Cetatele (MM)
8. Razvan IONUTAS – Sisesti (MM)
9. Dorin APOSTOL – Galati (GL)
10 Radu BOJICA – Brastavatu (OT)
11 Ionut ENESCA – Lugoj (TM)
12 Laurentiu PICIU – Slobozia (IL)
13 Daniel STAN – Valea Doftanei (PH)
14 Constantin SILAV – Bacau (BC)
15 Vasile SCURTU – Vladeni-Frumusica (BT)
16 Ion OPREA – Rm Valcea (VL)
17 Robert MACSIM – Constanta (CT)
18 Ionut DOMNITEI – Radauti (SV)
19 Alin TUDOR – Bucuresti (B)
20 Alexandru RUS – Brasov (BV)
21 Marian PRELUCA – Gura Humorului (SV)
22 David BOTAR – Ictar Budinti (TM)
23 Florin BONEA – Craiova (DJ)
24 Istvan PETELEY – Targu Mures (MS)
25 Madalin LAZAR – Slanic (PH)
26 Valentin SANDU – Varbilau (PH)
27 Ion URSEI – Stoilesti (VL)
28 Tudor VODA – Toplita (HR)
29 Sebastian ANDRUSCA – Brasov (BV)

Seniori -80 kg Bratul Drept
1. Denis IONESCU – Constanta (CT)
2. Emanuel STANCIU – Rm. Valcea (VL)
3. Alin HASIUC – Constanta (CT)
4. Daniel ANDRONACHE – Bucuresti (B)
5. Cosmin EVU – Calan (HD)
6. Sebastian COJOCARU – Brosteni (SV)
7. Emanuel NICOLAESCU – Radauti (SV)
8. Radu LIXANDRU –
9. Cristi Valentin GABRIAN – Bucuresti (B)
10 George DOBRIN – Poiana Lacului (AG)
11 Alexandru UNTEA – Zimbreasca (TR)
12 Cezar BAJENARU – Pitesti (AG)
13 Alin PANA – Filipesti de Targ (PH)
14 Lucian TACHE – Fundeni (PH)
15 George BADEA – Bucuresti (B)
16 Daniel GHEORGHE – Popesti-Leordeni (IF)
17 Florin MOSCALU – Cernavoda (CT)
18 Alexandru STEFAN –
19 Petru LUCAN – Ulma (SV)
20 Lucian TUDOR – Bucuresti (B)
21 Alexandru NAE – Mizil (PH)
22 Csaba PUSKAS – Galautas (HR)
23 Razvan POPESCU – Brasov (BV)
24 Bogdan HAGAU – Ludus (MS)
25 Lelius PREDA – Carpenisu (GR)
26 Marian NINACS – Seini (MM)

Seniori -85 kg Bratul Drept
1. Andrei CHIPREANOV – Radauti (SV)
2. Ervin SZEKELY – Ludus (MS)
3. Marius TRIF – Ludus (MS)
4. Simion ROBA – Timisoara (TM)
5. Ioan ALEXEI – Tecuci (GL)
6. Claudiu MITREA – Baile Olanesti (VL)
7. Mihai CUREA – Pitesti (AG)
8. Daniel NITOI – Blejoi (PH)
9. Nicolae NICA – Codlea (BV)
10 Mihai NEAGU – Bucuresti (B)
11 Mihai COPOS – Husia (SJ)

Seniori -90 kg Bratul Drept
1. Stefan TAMAS – Sisesti (MM)
2. Florin ROTARU – Bucuresti (B)
3. Bogdan ROMAN – Borsa (MM)
4. Florian LAZAR – Arad (AR)
5. Sorin COSMA – Coleseni (AB)
6. Mihai ROBA – Timisoara (TM)
7. Cosmin ROMANESCU – Targu Jiu (GJ)
8. Gabriel NICOARA – Ludus (MS)
9. Darius PUIAC – Ludus (MS)
10 Andrei KOPANDI – Bucuresti (B)
11 Claudiu PUSCAS – Dumbravita (BV)
12 Ionut STANCU – Racari (DB)
13 Alexandru DINCA – Rm. Valcea (VL)
14 Florin VLAD – Alba Iulia (AB)
15 Florin SOFRONIE – Bucuresti (B)
16 Dorel CHITU – Breaza (BV)
17 Emanuel PANFIL – Bucuresti (B)
18 Dinu DOBREAN – Subcetate (HR)
19 Alexandru VLAJOAGA – Pitesti (AG)
20 Marius CHIRBEA – Mizil (PH)

Seniori -100 kg Bratul Drept
1. Bogdan STOICA – Campina (PH)
2. Vasile MANOLE – Bucuresti (B)
3. Dumitru PODAC – Negresti Oas (SM)
4. Ionut CALTOSU – Bucuresti (B)
5. Florentin PASAROIU – Bucuresti (B)
6. Artur GYARMATI – Ludus (MS)
7. Mihai SABAU – Ictar-Budint (TM)
8. Ion GHICA – Draganesti (OT)
9. Alexandru GRUMEZA – Chisinau (B)
10 Andrei LUPSA – Techirghiol (CT)
11 Andras EGYED – Baraolt (CV)
12 Cristian ANGHELACHE – Bucuresti (B)
13 Stefan TANASE – Costesti (AG)
14 Alin NASAUDEAN – Hunedoara (HD)
15 Tiberiu POPA – Iasi (IS)
16 Cosmin MUREA – Sita Buzaului (BZ)
17 Alexandru MINCU – Campina (PH)
18 Adrian IONITA – Bolintin-Vale (GR)
19 Ferencz FEKETE – Ludus (MS)
20 Vladut PUPAZAN – Bucuresti (B)
21 Mircea CARLOGANU – Brasov (BV)

Seniori -110 kg Bratul Drept
1. Olimpiu FAT – Sisesti (MM)
2. Adrian LAURUS – Milisauti (SV)
3. Constantin MIHAI – Bucuresti (B)
4. Ovidiu IACOB – Piatra Neamt (NT)
5. Adrian TUDOSE – Rosiori de Vede (TR)
6. Robert GEORGESCU – Afumati (IF)
7. Gabriel TOCU – Dor Marunt (BZ)
8. Cosmin SOTREANU – Comarnic (PH)
9. Ionut NEDELCU – Buzau (BZ)
10 Marian CHIRBEA – Mizil (PH)
11 Madalin CHIRBEA – Mizil (PH)
12 Liviu LITA – Ramnicu Valcea (VL)

Seniori +110 kg Bratul Drept
1. Ciprian TAPASZTO – Ludus (MS)
3. Sabin BADULESCU – Bucuresti (B)
4. Danut BORBIL – Ludus (MS)
5. Florin RADA – Pitesti (AG)
6. Daniel ILISAN – Galautas (HR)
7. Mirel NICULAE – Buzau (BZ)
8. Bogdan GUTA – Bucuresti (B)
2. Ioan PUSCASU – Fagaras (BV)

Seniori Open Bratul Drept
1. Sabin BADULESCU – Bucuresti (B)
2. Adrian LAURUS – Milisauti (SV)
3. Olimpiu FAT – Sisesti (MM)
4. Stefan TAMAS – Sisesti (MM)
5. Ervin SZEKELY – Ludus (MS)
6. Constantin MIHAI – Bucuresti (B)
7. Madalin SABAU – Ludus (MS)
8. Bogdan STOICA – Campina (PH)
9. Andrei CHIPREANOV – Radauti (SV)
10 Denis IONESCU – Constanta (CT)
11 ALIN SANDU – Lehliu Gara (CL)
12 Lorand HERCZEG – Ludus (MS)
13 Paul AVRAM – Lipova (AR)
14 Bogdan ROMAN – Borsa (MM)

0 669

Pe data de 27 ianuarie, in direct la televiziunea Sport.ro, a avut loc finala mult asteptatului concurs. Din calificari au intrat in finala: Sabin Badulescu, Viorel Dobrin, Alin Sandu si Constantin Mihai. Datorita faptului ca din cei 4 calificati din oficiu, Olimpiu Fat nu a putut veni, din cauza unei accidentari, cel clasat pe locul 5 in calificari, Daniel Barbu, a intrat in finala.
Sistemul competitiei a fost tip liga, bratul stang si drept.
S-a inceput cu bratul stang, unde, dupa cele 26 de meciuri, primii 5 au fost foarte apropiati, locul 1 si 5 fiind la diferenta de doar 14 puncte. Danut Borbil a iesit pe primul loc, acumuland 110 puncte, fiind favorit la castigarea titlului.
Din pacate, Danut s-a accidentat la bratul drept, in meciul direct cu Sabin Badulescu. Fiind primul meci de la bratul drept, nu a mai putut continua la capacitate maxima, in final iesind abia pe locul 5.
Glontul, Andrei Chipreanov, a fost cel mai constant, obtinand locul secund la ambele brate si total. Un moment important a fost cand a pierdut, din neatentie, prin doua greseli de cot, o confruntare ce parea usoara.
Viorel Dobrin, cel mai usor dintre sportivi, doar 75 kg, este o adevarata forta a naturii, obtinand acelasi punctaj cu Stefan Tamas, 200 puncte, departajarea in clasamentul general facandu-se printr-un meci suplimentar dintre ei, castigat de Stefan.
Surpriza a facut-o Sabin Baduleascu, care nu a pierdut niciun meci la bratul drept, el fiind castigatorul absolut.
Arbitrjaul a fost asigurat de Victor Barbu, Mircea Simionescu-Simicel, Eduard Dimiean si Daniel Petre.

Vezi alte poze aici.

Stanga

Dreapta

Total

Pct.

Loc

Pct.

Loc

Pct.

1.

Sabin Badulescu

103

3

119

1

222

2.

Andrei Chipreanov

108

2

105

2

213

3.

Stefan Tamas

96

5

104

3

200+

4.

Viorel Dobrin

101

4

99

4

200

5.

Danut Borbil

110

1

71

7

181

6.

Alin Sandu

70

7

84

5

154

7.

Daniel Barbu

74

6

70

8

144

8.

C-tin Mihai

66

8

76

6

142

 

0 663

Anul 2014 a inceput in forta cu concursul de calificari pentru Campionul Campionilor, in direct, la Sport.ro. S-au infruntat, 12 sportivi, toti foarte puternici si motivati.

Sistemul competitiei a fost de dubla eliminare, atat pentru bratul stang cat si pentru bratul drept, clasamentul final fiind suma punctelor acumulate, conform locului, pentru fiecare brat.

Au existat atat diferente mari de greutate, cel mai usor avand 75 kg , cel mai greu, 130 kg, cat si de varsta, cel mai tanar avand 19 ani, cel mai in varsta, 37.

Arbitrii au fost Victor Barbu, Eduard Dimiean si Daniel Petre.

Cei patru sportivi calificati pentru lupta finala sunt:
Sabin Badulescu, Viorel Dobrin, Alin Sandu si Constantin Mihai. Acestia ii vor intalni pe Danut Borbil, Stefan Tamas, Olimpiu Fat si Andrei Chipreanov.
Vezi poze aici.

SOCIAL

3,667FansLike