Monday, December 18, 2017
Competitii interne

0 4965

2017cn-afis2Data: 28 – 30 aprilie 2017
Locatie: Casa de Cultura Codlea
Concurenti: au drept de participare NUMAI cetatenii romani, indiferent de domiciliul acestora. Nu este necesara legitimarea prealabila la vreun club.
Sistem de desfasurare: dubla eliminare.
Seminar de arbitraj: poate participa oricine vorbeste limba romana si cunoaste in teorie regulamentul de skandenberg. Participarea la seminar este gratuita, dar este necesara confirmarea prezentei pana cel tarziu 15.04.2017 pe e-mail: contact@bratdefier.ro Absolventii acestui seminar sunt atestati printr-un certificat recunoscut de Federatia Europeana si de Federatia Mondiala de Skandenberg, putand arbitra in cadrul competitiilor oficiale organizate de catre acestia sau de catre partenerii lor. In acest an se va acorda si titlul de „Cel mai bun arbitru incepator”. Castigatorul va fi invitat la Vendettele televizate si la concursurile organizate de Asociatie.
INREGISTRARE:
– 30 lei/brat/categorie pentru cine a mai participat la concursurile organizate de Asociatie si se afla deja in baza noastra de date. El poate face inregistarea online pana joi, 27.04, sau la locatie in zilele de cantar.
– 30 lei/brat/categorie pentru inregistrarea online pana joi 27.04 sau la cantar vineri, 28.04, pentru cei care nu au mai participat la vreun concurs organizat de Asociatie si nu se afla in baza noastra de date
– 50 leibrat/categorie pentru cei care nu au mai participat la vreun concurs organizat de Asociatie
la locatie si vin sambata sau duminica la cantar fara sa faca inregistrarea online pana joi 27.04
Exista aceasta diferenta deoarece dorim sa incurajam concurentii noi sa faca inregistrarea online pt ca lucrurile sa mearga rapid la cantar.
Inscrierea on-line se face la contact@bratdefier.ro, subiect: Inscriere CN2017, mesaj: nume familie, prenume, sex, data nasterii, greutate, categoriile dorite/ brat, localitatea si judetul de domiciliu, clubul daca este cazul. Mesajele incomplete nu se vor inregistra.
Prezenta la CANTARUL OFICIAL cu act de identitate (CI, carnet conducere, pasaport),  este obligatorie indiferent daca ati facut sau nu inscrierea on-line.


Categorii de greutate:
– juniori mici (cei nascuti intre 1999 si 2003 inclusiv), bratul stang si drept: -50, -55, -60, -65, -70, -75, -80, +80 kg
– junioare mici (cele nascute intre 1999 si 2003 inclusiv), bratul stang si drept: -55 si +55 kg
– juniori mari (cei nascuti intre 1996 si 1999 inclusiv), bratul stang si drept: -55, -60, -65, -70, -75, -80, -85, 90, +90 kg
– junioare mari (cele nascute intre 1996 si 1999 inclusiv), bratul stang si drept: -55 si +55 kg
– seniori (orice varsta), bratul stang si drept: -55, -60, – 65, -70, -75, -80, -85, -90, -100, -110, +110 kg
– senioare (peste 21 de ani), bratul stang si drept: -65, +65 kg
– masters masculin +40 ani (cei nascuti in 1977 sau mai devreme), bratul stang si drept: -80, -90, -100, +100 kg
– masters feminin +40 ani (cele nascute in 1977 sau mai devreme), bratul stang si drept: Open
– grand masters masculin +50 ani (cei nascuti in 1967 sau mai devreme), bratul stang si drept: Open
– persoane cu dizabilitati masculin (orice varsta), bratul stang si drept: Open
– persoane cu dizabilitati feminin (orice varsta), bratul stang si drept: Open
– open seniori bratul stang si drept (cu castigatorii cat. de seniori)
Primii clasati de la fiecare categorie vor primi diplome si medalii. Campionul si vicecampionul national al fiecarei categorii de greutate si brat se califica automat in Lotul National de Skandenberg al Romaniei, cu drept de participare la Europene si Mondiale in 2017.

Program
Vineri, 28 Aprilie 2017
14:00 – Seminar și test arbitraj
19:00 – 21:00 – Cântar oficial și înregistrare concurenți
Sâmbătă, 29 Aprilie 2017
08:00 – 10:00 – Cântar oficial și înregistrare concurenți
10:30 – Deschiderea Oficială
11:00 – Preliminarii brațul stâng
16:30– Finale, premieri, Campionul Campionilor la brațul stang
Duminică, 30 Aprilie 2017
08:00 – 09:00 – Cântar oficial și înregistrare concurenți
09:30 – Preliminarii brațul drept
16:00 – Finale, premieri, Campionul Campionilor la brațul drept

[POZE BRATUL STANG]   [POZE BRATUL DREPT]
Video bratul stang



Video bratul drept


Rezultate

Dizabilitati Masculin Open Left
1 TUDORACHE, ALEODOR – Poiana Lacului (AG)
2 SCURTU, VASILE – Vladeni-Frumusica (BT)
Junioare +55 kg Left
1 SPIREA , ROXANA – Poiana ()
2 TOMA, SIMONA – Caracal ()
Juniori 55 kg Left
1 CIRTOJANU, MARIAN – ()
2 BADULA , MIHAI – Tarlungeni ()
3 JURJESCU, RAUL – Ictar-Budinti (TM)
4 COCIOABA, IONUT – Poiana Lacului ()
Juniori 60 kg Left
1 NEDELESCU, ALIN – ()
2 ENOAE, CRISTIAN – Codlea ()
Juniori 65 kg Left
1 BOACA, PETRUT – ()
2 NICULY, NORBERT – BIXAD (CV)
3 CALINA, IONUT – Falcoiu ()
4 IORGU, COSMIN – Constanta ()
5 ANCULIA, SORIN – TOPOLOVATU MARE (TM)
6 DINESCU, ALEXANDRU – Pitesti ()
7 STANCESCU, VLAD – Brasov ()
8 NICOLAESCU , PAUL – Brasov ()
Juniori 70 kg Left
1 VASIU, IOAN – Racovita (SB)
2 NECULAIE, ANDREI – Eforie-nord ()
3 MIC , ALEXANDRU – LUGOJ (TM)
4 KOCSIS, SAUL – LUDUS (MS)
5 TANASESCU, VLAD – Sector 6 ()
6 NEDELEA, VLADUT – Poiana Lacului (AG)
7 CIORNOHUZ, ALEXANDRU – EFORIE NORS ()
8 ROBESCU, HORATIU – Codlea (BV)
9 NAGHI, BOGDAN – LUDUS ()
10 AIONESEI, MARIAN – IASI ()
Juniori 75 kg Left
1 TUDOR, ALIN – Bucuresti (B)
2 SABOU, SERGIU – Ictar-Budint (TM)
3 TIRCU, ROBERT – Poiana ()
4 PETRACHE, MARIUS – Caracal ()
5 SPIREA, PETRUT – Poiana Lacului (AG)
Juniori 80 kg Left
1 CINTA, IONUT – Baia Mare (MM)
2 BUCUR, EDUARD – Caracal ()
Juniori +80 kg Left
1 GHISA , BOGDAN – Sisesti (MS)
2 BOCA, ALEX – Baia-Sprie (MM)
3 NEDELEA, SILVESTRU – Lunca Calnicului (BV)
4 ILIE, CATALIN – Corabia (OT)
Tinere +55 kg Left
1 NOVITCHI, MIRUNA – Breaza (PH)
2 PAVEN, ADINA – Iosifalau (TM)
3 MOLDOVAN, LIGIA – Fildu de jos ()
Tineri -55 kg Left
1 COSTACHE, CRISTIAN – Pitesti (AG)
2 SCARLAT, ALEXANDRU A – Pitesti (AG)
Tineri 60 kg Left
1 DIACONESCU , GHEORGHE – Talmaciu ()
2 GERGELY, BALAZS – BIXAD (CV)
Tineri 65 kg Left
1 BOBOC , NICUSOR – Valea Stanciului (DJ)
2 NICOLAE, ALEXANDRU – Caracal (OT)
3 DUMITRU, STEFAN – Bucuresti (B)
Tineri 70 kg Left
1 LICUT, MARIUS – Craiova (DJ)
2 MIRCESCU, ANDREI – Bucuresti (B)
3 MIHAI, GHEORGHE – Bucuresti (B)
4 NACU, ANDREI – Caracal ()
Tineri 75 kg Left
1 TUDOREAN , OLEG – VASLUI ()
2 SECAREA, RAZVAN – Brasov (BV)
3 RADU, TUDOR – Brasov (BV)
4 GEAUCA, OVIDIU – Baiculesti (AG)
5 SERBANESCU, CATALIN – PITESTI (AG)
Tineri 80 kg Left
1 MIGIT, CRISTI – Constanta (CT)
2 ANDREI, COSMIN – Draganesti (OT)
3 HADAREAN, HORATIU – Ludus (MS)
Tineri 85 kg Left
1 HASIUC, ALIN – Constanta (CT)
2 APRODU, CATALIN – Tia Mare (OT)
3 ANGHEL, DANIEL – Brasov (BV)
4 SABAU, ADRIAN – Ludus (MS)
Tineri 90 kg Left
1 BUTMALAI, VICTOR – SUCEAVA ()
2 ABABII, GHENADIE – Chisinau ()
3 STROE, DORU – Filipestii de Tirg (PH)
4 GIUGA, AUGUSTIN – Galicea (VL)
Tineri +90 kg Left
1 IORGA, ALIN – Draganesti (OT)
2 PAVEN, SERGIU – Sat Iosifalau Lugoj (TM)
3 PURTAN, OVIDIU – Osorhei (BH)
4 YLDIRIM, ALEX – ()
5 SZAKACS, ERVIN – BIXAD (CV)
6 STANCU , ANDREI – Poiana ()
Masters Fete Open Left
1 GEORGESCU, ROXANA – ()
Masters 80 kg Left
1 PATRASCU, DANIEL – Mizil (PH)
2 CHIVU, DANIEL – Pitesti (AG)
3 NEAGU, CATALIN – Bucuresti (B)
Veterani 90 kg Left
1 DOBREAN, DINU – Subcetate (HR)
2 KOLOZSVARI, EDWARD – Ludus (MS)
3 ALBU, FLORIN – Bucuresti (B)
4 MARICA, EUGEN – Brasov (BV)
Masters 100 kg Left
1 FAT, OLIMPIU – Sisesti (MM)
2 BIDIU, RAUL – Hunedoara (HD)
3 LITA, LIVIU – Ramnicu Valcea (VL)
4 SILAGHI, ADRIAN – Sisesti (MM)
5 BACIU, AUREL – Caracal (OT)
Masters +100 kg Left
1 BORBIL, DANUT – Ludus (MS)
2 RADA, FLORIN – Pitesti (AG)
3 GEORGESCU, RADU – Bucuresti (B)
Grand Master Open Left
1 MANTOG, AUGUSTIN – Insuratei (GJ)
2 CARLOGANU, MIRCEA – Brasov (BV)
3 ROBESCU, RELU – Codlea (BV)
4 CANDREA, CORNELIU – Bucuresti (B)
Senioare -55 kg Left
1 GEORGESCU, ROXANA – ()
2 DOBRIN, ANDREEA – Poiana ()
3 HERA, IOANA – Braila ()
Senioare -65 kg Left
1 ROSU, IONELA – Brasov (BV)
2 MINASCURTA, ANA MARIA – BALTI ()
3 NOVITCHI, MIRUNA – Breaza (PH)
4 PAVEN, ADINA – Iosifalau (TM)
Senioare +65 kg Left
1 HOHOIU, ANDRA – Baia Mare ()
Seniori -55 kg Left
1 ZDRAILA, MARIAN – Codlea (BV)
Seniori 60 kg Left
1 BALAIUS, RUSLAN – Bucuresti ()
2 DIACONESCU , GHEORGHE – Talmaciu ()
3 STANCU, VASILICA – Farcasele ()
4 URUPIN, GABRIEL – Gaiseni (GR)
Seniori 65 kg Left
1 PANCU, DENIS – Mosna (IS)
2 TIRSU, FILIP – Ludus (MS)
3 POP, CRISTIAN – Zalau (SJ)
4 RIZEA, FLORIN – Pitesti (AG)
5 NICOLAE, ALEXANDRU – Caracal (OT)
6 FINA, TRAIAN – TOPLITA (HR)
Seniori 70 kg Left
1 BARAITARU, SAVICEVICI – Caracal (OT)
2 LICUT, MARIUS – Craiova (DJ)
3 DUICA, FLORIN – Slatina (OT)
4 DUMITRESCU, COSMIN – Bucuresti (B)
5 IOVANESCU, ALIN – Ictar Budinti (TM)
6 HERCZEG, LORAND – Ludus (MS)
7 SCURTU, VASILE – Vladeni-Frumusica (BT)
8 CRACIUN, GEORGIAN – Brasov (BV)
Seniori 75 kg Left
1 TUDOREAN , OLEG – VASLUI ()
2 MIHALCEA, TIBERIU – Constanta (CT)
3 TUDOR, ALIN – Bucuresti (B)
4 MOLDOVAN, LUIGI – Cluj-Napoca (CJ)
5 SALAJANU, ALEXANDRU – Bucuresti (B)
6 ENESCA, IONUT – Lugoj (TM)
7 BAN, GABRIEL – Bacau (BC)
8 SANDU, DANIEL – Voluntari (IF)
9 RADU, TUDOR – Brasov (BV)
10 HARAMUZ, IONUT – Stalpeni (AG)
11 CHIONEA, GEORGE – Micesti (AG)
12 DOBRIN, GEORGE – Poiana Lacului ()
13 DRAGAN, ALEXANDRU – Campina (PH)
14 POPA, DANIEL – Brezoiaele (DB)
Seniori 80 kg Left
1 DOBRIN, VIOREL – Poiana Lacului (AG)
2 ANDRONACHE, DANIEL – Bucuresti (B)
3 GABRIAN, CRISTI – ()
4 IONITA, ADRIAN – Bolintin-Vale (GR)
5 NEDELEA, MIHAI – Pitesti (AG)
6 BENDEA, CIPRIAN – Sohodol (AB)
7 NEAGU, CATALIN – Bucuresti (B)
8 BOJICA, RADU – Brastavatu (OT)
9 STAN, DANIEL – Valea Doftanei (PH)
10 SZEKELY, ERVIN – Ludus (MS)
11 PRAF, CRISTI – Gratia (TR)
12 COPOS, MIHAI – Loc Husia, nr 69 (SJ)
13 SABAU, ILIE – Timisoara (TM)
Seniori 85 kg Left
1 MANOLE, VASILE – Bucuresti (B)
2 SAFTA, ANDREAS – Bucuresti (B)
3 GHERMAN, SERGIU – Ludus (MS)
4 GRUMEZA, MIHAIL – CHISINAU ()
5 HASIUC, ALIN – Constanta (CT)
6 APRODU, CATALIN – Tia Mare (OT)
7 MARIN, ALEXANDRU – Bucuresti (B)
8 IONESCU, CRISTIAN – Timisoara (TM)
9 ROMANESCU, COSMIN – Targu Jiu (GJ)
10 TUDOSIE, VLAD – Bucuresti (B)
11 DOBRIN, GEORGE – Poiana Lacului (AG)
12 BOTAR, DAVID – Ictar Budinti (TM)
13 ROBA, SIMION – Timisoara (TM)
Seniori 90 kg Left
1 BUTMALAI, VICTOR – SUCEAVA ()
2 ROBA, MIHAI – Timisoara (TM)
3 DOBREAN, DINU – Subcetate (HR)
4 STOICA, BOGDAN – Campina (PH)
5 MIHAI, CONSTANTIN – Bucuresti (B)
6 COVRIG, ALEXANDRU – Breaza (PH)
7 NICOARA, GABRIEL – Ludus (MS)
8 TOADER , DORIN – Sibiu (SB)
9 LUCZAS, NORBERT – Carei (SM)
10 CUPRINSU, GABRIEL – Bascov (AG)
11 NICULY, MIKLOS – Bixad (CV)
12 MAL, SERGIU – Somcuta Mare (MM)
Seniori 100 kg Left
1 TAMAS, STEFAN – Sisesti (MM)
2 LAZAR, FLORIAN – Arad (AR)
3 PASAROIU, FLORENTIN – Bucuresti (B)
4 BICA, MIRCEA – Bucuresti (B)
5 GIFEI, SORIN – Bucuresti (B)
6 CUEMJIEV, ALIN – Bucuresti (B)
7 TANASE, STEFAN – Costesti (AG)
8 VLAD, FLORIAN – Alba Iulia (AB)
9 GRUMEZA, ALEXANDRU – Chisinau (B)
10 NISTEA , GHEORGHE – Satu Mare (SM)
11 ILUT, RADU – Baia-Mare (MM)
12 ANGHELACHE, CRISTIAN – Bucuresti (B)
13 SABAU, MIHAI – Ictar-Budint (TM)
14 FEKETE, FERENCZ – Ludus (MS)
Seniori 110 kg Left
1 IORGA, ALIN – Draganesti (OT)
2 PODAC, IONUT – Moiseni (SM)
3 TOCU, GABRIEL – Dor Marunt (BZ)
4 SANDU , ALIN – Lehliu Gara (CL)
5 TACHE, LUCIAN – Fundeni (PH)
6 FODOR, GERGO – Sisesti (MM)
Seniori +110 kg Left
1 PODAC, DUMITRU – Negresti Oas (SM)
2 BADULESCU, SABIN – Bucuresti (B)
3 RADA, FLORIN – Pitesti (AG)
4 PUSCASU, IOAN – Fagaras (BV)
5 NICOLAE, NICUSOR – COSTESTI (AG)
6 RADUICA, COSMIN – Cioroiu (OT)
7 BORBIL, DANUT – Ludus (MS)
8 LEONTE, MIHAI – Ramnicu Valea ()
Seniori Open Left
1 TAMAS, STEFAN – Sisesti (MM)
2 PODAC, DUMITRU – Negresti Oas (SM)
3 FAT, OLIMPIU – Sisesti (MM)
4 TUDOREAN , OLEG – VASLUI ()
5 PASAROIU, FLORENTIN – Bucuresti (B)
6 ANDRONACHE, DANIEL – Bucuresti (B)
7 RADA, FLORIN – Pitesti (AG)
8 BUTMALAI, VICTOR – SUCEAVA ()
9 BARAITARU, SAVICEVICI – Caracal (OT)
10 PANCU, DENIS – Mosna (IS)
11 NICOLAE, ALEXANDRU – Caracal (OT)
12 MANOLE, VASILE – Bucuresti (B)
13 STROE, DORU – Filipestii de Tirg (PH)
14 MIHALCEA, TIBERIU – Constanta (CT)
15 GABRIAN, CRISTI – ()
16 HASIUC, ALIN – Constanta (CT)
Dizabilitati Feminin Open Right
1 DRAGHICI, CORINA – CARACAL (OT)
Dizabilitati Masculin Open Right
1 TECU, ION SERGIU –  ()
2 SCURTU, VASILE – Vladeni-Frumusica (BT)
3 TUDORACHE, ALEODOR – Poiana Lacului (AG)
4 DINESCU, ALEXANDRU – Pitesti ()
Junioare +55 kg Right
1 SPIREA , ROXANA – Poiana ()
2 TOMA, SIMONA – Caracal ()
Juniori 55 kg Right
1 BADULA , MIHAI – Tarlungeni ()
2 COCIOABA, IONUT – Poiana Lacului ()
3 JURJESCU, RAUL – Ictar-Budinti (TM)
Juniori 60 kg Right
1 NEDELESCU, ALIN –  ()
2 CIRTOJANU, MARIAN –  ()
3 ENOAE, CRISTIAN – Codlea ()
Juniori 65 kg Right
1 BOACA, PETRUT –  ()
2 NICULY, NORBERT – BIXAD (CV)
3 ANCULIA, SORIN – TOPOLOVATU MARE (TM)
4 DINESCU, ALEXANDRU – Pitesti ()
5 STANCESCU, VLAD – Brasov ()
6 IORGU, COSMIN – Constanta ()
7 CALINA, IONUT – Falcoiu ()
8 NICOLAESCU , PAUL – Brasov ()
Juniori 70 kg Right
1 NECULAIE, ANDREI – Eforie-nord ()
2 VASIU, IOAN – Racovita (SB)
3 MIC , ALEXANDRU – LUGOJ (TM)
4 NEDELEA, VLADUT – Poiana Lacului (AG)
5 NAGHI, BOGDAN – LUDUS ()
6 KOCSIS, SAUL – LUDUS (MS)
7 ROBESCU, HORATIU – Codlea (BV)
8 BALAN, FLORIN – Ungureni (DB)
9 TANASESCU, VLAD – Sector 6 ()
10 AIONESEI, MARIAN – IASI ()
11 CRETU, COSMIN – Codlea ()
Juniori 75 kg Right
1 TUDOR, ALIN – Bucuresti (B)
2 SABOU, SERGIU – Ictar-Budint (TM)
3 SIMA, ELISEI – HALCHIU (BV)
4 SPIREA, PETRUT – Poiana Lacului (AG)
5 TIRCU, ROBERT – Poiana ()
Juniori 80 kg Right
1 ILIE, STEFAN – Berceni (IF)
2 CINTA, IONUT – Baia Mare (MM)
3 PETRACHE, MARIUS – Caracal ()
4 BUCUR, EDUARD – Caracal ()
Juniori +80 kg Right
1 GHISA , BOGDAN – Sisesti (MS)
2 NEDELEA, SILVESTRU – Lunca Calnicului (BV)
3 ILIE, CATALIN – Corabia (OT)
4 BOCA, ALEX – Baia-Sprie (MM)
5 DASCALU, ANDREI – Eforie Nord ()
6 BANU, IUSTIN – Mizil (PH)
 Tinere +55 kg Right
1 NOVITCHI, MIRUNA – Breaza (PH)
2  PAVEN, ADINA – Iosifalau (TM)
3  MOLDOVAN, LIGIA – Fildu de jos ()
Tineri -55 kg Right
1 COSTACHE, CRISTIAN – Pitesti (AG)
2 SCARLAT, ALEXANDRU A – Pitesti (AG)
Tineri 60 kg Right
1 DIACONESCU , GHEORGHE – Talmaciu ()
2 GERGELY, BALAZS – BIXAD (CV)
3 REKETES, GELLERD – SF GHEORGHE (CV)
Tineri 65 kg Right
1 BOBOC , NICUSOR – Valea Stanciului (DJ)
2 MIHALACE, ALEXANDRU – BAICOI (PH)
3 DUMITRU, STEFAN – Bucuresti (B)
4  NICOLAE, ALEXANDRU – Caracal (OT)
5 HARAMUZ, ANDREI – Stalpeni (AG)
Tineri 70 kg Right
1 LICUT, MARIUS – Craiova (DJ)
2 ALEXANDRU, ADRIAN – Optasi (OT)
3 MIHAI, GHEORGHE – Bucuresti (B)
4 MIRCESCU, ANDREI – Bucuresti (B)
5 MIGIT, CRISTIAN – Constanta (CT)
6 BADULESCU, ORLANDO – VULCAN (HD)
7 NACU, ANDREI – Caracal ()
Tineri 75 kg Right
1 TUDOREAN , OLEG – VASLUI ()
2 GEAUCA, OVIDIU – Baiculesti (AG)
3 RADU, TUDOR – Brasov (BV)
4 SECAREA, RAZVAN – Brasov (BV)
5 SERBANESCU, CATALIN – PITESTI (AG)
Tineri 80 kg Right
1 MIGIT, CRISTI – Constanta (CT)
2 ANDREI, COSMIN – Draganesti (OT)
3 HADAREAN, HORATIU – Ludus (MS)
4 IANCU, CONSTANTIN – PLOIESTI (PH)
Tineri 85 kg Right
1 HASIUC, ALIN – Constanta (CT)
2 APRODU, CATALIN – Tia Mare (OT)
3 ANGHEL, DANIEL – Brasov (BV)
4 SABAU, ADRIAN – Ludus (MS)
5 MARINESCU, OCTAVIAN – Brasov ()
Tineri 90 kg Right
1 BUTMALAI, VICTOR – SUCEAVA ()
2 STROE, DORU – Filipestii de Tirg (PH)
3 GIUGA, AUGUSTIN – Galicea (VL)
4 ABABII, GHENADIE – Chisinau ()
Tineri +90 kg Right
1 PAVEN, SERGIU – Sat Iosifalau Lugoj (TM)
2 PURTAN, OVIDIU – Osorhei (BH)
3 IORGA, ALIN – Draganesti (OT)
4 YLDIRIM, ALEX –  ()
5 SZAKACS, ERVIN – BIXAD (CV)
6 STANCU , ANDREI – Poiana ()
Masters Open Right
1 GEORGESCU, ROXANA –  ()
Masters -80 kg Right
1 PATRASCU, DANIEL – Mizil (PH)
2 CHIVU, DANIEL – Pitesti (AG)
3 SPIREA , IONEL – Pitesti (AG)
4 NEAGU, CATALIN – Bucuresti (B)
5 TUDOR, LUCIAN – Bucuresti (B)
Masters  90 kg Right
1 DOBREAN, DINU – Subcetate (HR)
2 KOLOZSVARI, EDWARD – Ludus (MS)
3 ALBU, FLORIN – Bucuresti (B)
4 MARICA, EUGEN – Brasov (BV)
Masters 100 kg Right
1 BIDIU, RAUL – Hunedoara (HD)
2 FAT, OLIMPIU – Sisesti (MM)
3 SILAGHI, ADRIAN – Sisesti (MM)
4 LITA, LIVIU – Ramnicu Valcea (VL)
Masters +100 kg Right
1 RADA, FLORIN – Pitesti (AG)
Grand Master Open Right
1 MANTOG, AUGUSTIN – Insuratei (GJ)
2 CARLOGANU, MIRCEA – Brasov (BV)
3 DOBRIN, LIVIU – Poiana Lacului (AG)
4 ROBESCU, RELU – Codlea (BV)
5 CANDREA, CORNELIU – Bucuresti (B)
Senioare -55 kg Right
1 HERA, IOANA – Braila ()
2 DOBRIN, ANDREEA – Poiana ()
3 DRAGHICI, CORINA – CARACAL (OT)
Senioare -65 kg Right
1 NOVITCHI, MIRUNA – Breaza (PH)
2 ROSU, IONELA – Brasov (BV)
3 MINASCURTA, ANA MARIA – BALTI ()
4 PAVEN, ADINA – Iosifalau (TM)
Senioare +65 kg Right
1 STANCU, CONSTANTA – POIANA LACULUI (AG)
2 SPIREA , ROXANA – Poiana ()
3 HOHOIU, ANDRA – Baia Mare ()
4 VLAD, DORINA – CODLEA (BV)
Seniori -55 kg Right
1 ZDRAILA, MARIAN – Codlea (BV)
2 COSTACHE, CRISTIAN – Pitesti (AG)
Seniori 60 kg Right
1 BALAIUS, RUSLAN – Bucuresti ()
2 DIACONESCU , GHEORGHE – Talmaciu ()
3 NEDELESCU, ALIN –  ()
4 URUPIN, GABRIEL – Gaiseni (GR)
5 GERGELY, BALAZS – BIXAD (CV)
6 STANCU, VASILICA – Farcasele ()
7 TOTAN, RAZVAN – Comarnic (PH)
8 CIRTOJANU, MARIAN –  ()
9  BRUTEANU, VLAD – Bucuresti (B)
Seniori 65 kg Right
1 PANCU, DENIS – Mosna (IS)
2  POP, CRISTIAN – Zalau (SJ)
3 RIZEA, FLORIN – Pitesti (AG)
4 TIRSU, FILIP – Ludus (MS)
5 BOACA, PETRUT –  ()
6 FINA, TRAIAN – TOPLITA (HR)
7 SPIREA , IONEL – Pitesti (AG)
Seniori 70 kg Right
1 LICUT, MARIUS – Craiova (DJ)
2 GHIDIA, IONUT – Mizil (PH)
3 SCURTU, VASILE – Vladeni-Frumusica (BT)
4 HERCZEG, LORAND – Ludus (MS)
5 DUICA, FLORIN – Slatina (OT)
6 IOVANESCU, ALIN – Ictar Budinti (TM)
7 DUMITRESCU, COSMIN – Bucuresti (B)
8 IBRAM, DENIZ – Constanta (CT)
9 MIRCESCU, ANDREI – Bucuresti (B)
10 DUMITRU , MARIAN – Ungureni (DB)
Seniori 75 kg Right
1 TUDOREAN , OLEG – VASLUI ()
2 TUDOR, ALIN – Bucuresti (B)
3 SANDU, DANIEL – Voluntari (IF)
4 BAN, GABRIEL – Bacau (BC)
5 CIOBANU, NICOLAE – loc. Plostina (GJ)
6 MOLDOVAN, LUIGI – Cluj-Napoca (CJ)
7 DINU, DANIEL – Gaiseni (GR)
8 LEAH, DANIEL – Cimpeni (AB)
9 HARAMUZ, IONUT – Stalpeni (AG)
10 RADU, TUDOR – Brasov (BV)
11 SALAJANU, ALEXANDRU – Bucuresti (B)
12 CHIONEA, GEORGE – Micesti (AG)
13 BANU, EDUARD – Mizil (PH)
14 MIHALCEA, TIBERIU – Constanta (CT)
15 DOBRIN, GEORGE – Poiana Lacului ()
16 ENESCA, IONUT – Lugoj (TM)
17 TUDOR, LUCIAN – Bucuresti (B)
18 POPA, DANIEL – Brezoiaele (DB)
Seniori 80 kg Right
1 DOBRIN, VIOREL – Poiana Lacului (AG)
2 ANDRONACHE, DANIEL – Bucuresti (B)
3 MIGIT, CRISTI – Constanta (CT)
4 BOJICA, RADU – Brastavatu (OT)
5 GABRIAN, CRISTI –  ()
6 STAN, DANIEL – Valea Doftanei (PH)
7  SZEKELY, ERVIN – Ludus (MS)
8 BENDEA, CIPRIAN – Sohodol (AB)
9 COPOS, MIHAI – Loc Husia, nr 69 (SJ)
10 ENACHE, ADRIAN – Stolnici (AG)
11 NEDELEA, MIHAI – Pitesti (AG)
12  IONITA, ADRIAN – Bolintin-Vale (GR)
13 NEAGU, CATALIN – Bucuresti (B)
14 SALARU, ALIN – Simionesti (NT)
Seniori 85 kg Right
1 SAFTA, ANDREAS – Bucuresti (B)
2 MANOLE, VASILE – Bucuresti (B)
3 ROBA, SIMION – Timisoara (TM)
4 STANCIU, EMANUEL – Rm. Valcea (VL)
5 HASIUC, ALIN – Constanta (CT)
6 MARIN, ALEXANDRU – Bucuresti (B)
7 ISTRATE, OVIDIU – Targu Neamt (NT)
8 ROMANESCU, COSMIN – Targu Jiu (GJ)
9 CHIS, ADRIAN – ALESD (BH)
10 HAIDAU, CORNELIU – Rasnov (BV)
11 GHERMAN, SERGIU – Ludus (MS)
12 APRODU, CATALIN – Tia Mare (OT)
13 SPIREA, FLORIAN – Poiana Lacului (AG)
14 GRUMEZA, MIHAIL – CHISINAU ()
15 BOTAR, DAVID – Ictar Budinti (TM)
16 ANGHEL, DANIEL – Brasov (BV)
17 HONCIU, LUCIAN – Ungureni (DB)
18 BADULA , BOGDAN – PADUROIU DIN DEAL (AG)
19 SOLOMON, IOAN – Barcani (CV)
20 DOBRIN, GEORGE – Poiana Lacului (AG)
21 TUDOSIE, VLAD – Bucuresti (B)
Seniori 90 kg Right
1 AVRAM, PAUL – Lipova (AR)
2 ROBA, MIHAI – Timisoara (TM)
3 STOICA, BOGDAN – Campina (PH)
4 MIHAI, CONSTANTIN – Bucuresti (B)
5 BUTMALAI, VICTOR – SUCEAVA ()
6 LUCZAS, NORBERT – Carei (SM)
7 NICULY, MIKLOS – Bixad (CV)
8 DUFAR, MARIAN – Dobrogostea (AG)
9 GIUGA, AUGUSTIN – Galicea (VL)
10 COVRIG, ALEXANDRU – Breaza (PH)
11 NICOARA, GABRIEL – Ludus (MS)
12 MOLDOVEANU , DORU – BRASOV (BV)
13 GYARMATI, ARTUR – Ludus (MS)
14 ALBULESCU, NICOLAE – RUPEA (BV)
15 TOADER , DORIN – Sibiu (SB)
Seniori 100 kg Right
1 TAMAS, STEFAN – Sisesti (MM)
2 LAZAR, FLORIAN – Arad (AR)
3 CUEMJIEV, ALIN – Bucuresti (B)
4 PASAROIU, FLORENTIN – Bucuresti (B)
5 VLAD, FLORIAN – Alba Iulia (AB)
6 ANGHELACHE, CRISTIAN – Bucuresti (B)
7 GRUMEZA, ALEXANDRU – Chisinau (B)
8 SABAU, MIHAI – Ictar-Budint (TM)
9 FEKETE, FERENCZ – Ludus (MS)
10 BANCILA, ADRIAN – CODLEA (BV)
11 NISTEA , GHEORGHE – Satu Mare (SM)
12 ILUT, RADU – Baia-Mare (MM)
13 GIFEI, SORIN – Bucuresti (B)
14 TANASE, STEFAN – Costesti (AG)
Seniori 110 kg Right
1 SANDU , ALIN – Lehliu Gara (CL)
2 FODOR, GERGO – Sisesti (MM)
3 TOCU, GABRIEL – Dor Marunt (BZ)
4 PODAC, IONUT – Moiseni (SM)
5 TACHE, LUCIAN – Fundeni (PH)
Seniori +110 kg Right
1 BADULESCU, SABIN – Bucuresti (B)
2 PODAC, DUMITRU – Negresti Oas (SM)
3 PUSCASU, IOAN – Fagaras (BV)
4 BREZOI, MIHAI – Strehaia (MH)
5 UNGURYAN, IGOR – Varfu Dealului (SV)
6 NICOLAE, NICUSOR – COSTESTI (AG)
7 RADUICA, COSMIN – Cioroiu (OT)
8 RADA, FLORIN – Pitesti (AG)
9 LEONTE, MIHAI – Ramnicu Valea ()
10 YLDIRIM, ALEX –  ()
Seniori OPEN Right
1 BADULESCU, SABIN – Bucuresti (B)
2 LAZAR, FLORIAN – Arad (AR)
3 MIGIT, CRISTI – Constanta (CT)
4 STOICA, BOGDAN – Campina (PH)
5 AVRAM, PAUL – Lipova (AR)
6 TAMAS, STEFAN – Sisesti (MM)
7 SANDU , ALIN – Lehliu Gara (CL)
8 SAFTA, ANDREAS – Bucuresti (B)
9 PASAROIU, FLORENTIN – Bucuresti (B)
10 POP, CRISTIAN – Zalau (SJ)
11 PAVEN, SERGIU – Sat Iosifalau Lugoj (TM)
12 TOCU, GABRIEL – Dor Marunt (BZ)
13 MIHAI, CONSTANTIN – Bucuresti (B)

Data:
vineri, 02.09.2016 – antrenamente
sambata, 03.09.2016, ora 14:00 – concurs bratul stang
duiminca, 04.09.2016, ora 14:00 – concurs bratul drept
Locatie: ROMEXPO, Pavilion C2
Inscriere/cantar:
– vineri, 02.09, orele 17:00 – 20:00 – bratul stang si drept
– sambata, 03.09, orele 11:00 – 13:00 – bratul stang
– duminica, 04.09, orele 11:00 – 13:00 – bratul drept
Categorii:
– juniori (nascuti 1995-2002 inclusiv): 75 kg si +75 kg
– seniori (nascuti in 1995 sau mai devreme): 80 kg, 90 kg, 100 kg, +100 kg si OPEN
– masters (nascuti 1976 sau mai devreme): sistem OPEN
Premii: cupe, medalii, diplome, accesorii sportive, suplimente nutritive.
Taxa de inscriere: nu exista, dar trebuie platita taxa de intrare in Romexpo, 25lei/persoana/zi sau abonament pe mai multe zile

aaaaaa

 

 

 

 

 

 

Poze gasiti aici.
tig2016

 

 

 

 

 

Rezultate complete:


STANGA
Juniori 75 kg
1 CIRTOJANU, MARIAN – Romania
2 TANASESCU, VLAD – Romania
3 CALAFETEANU, TUDOR – Romania
Juniori +75 kg
1 IORGA, ALIN – Romania
2 GHISA , BOGDAN – Romania
3 YLDIRIM, ALEX – Romania
4 BESTEA, BOGDAN – Romania
5 TOTEV, ASPARUH – Bulgaria
6 NEGRARU, ANDREI – Romania
Masters Open
1 GEORGESCU, RADU – Romania
2 NEAGU, CATALIN – Romania
3 CARLOGANU, MIRCEA – Romania
4 BACIU, AUREL – Romania
Seniori 80 kg
1 DETELIN, YONCHEV – Bulgaria
2 DRAGAN, ALEXANDRU – Romania
3 BAN, GABRIEL – Romania
4 BOJICA, RADU – Romania
5 PANA, CLAUDIU – Romania
6 MOLDOVAN, BOGDAN – Romania
7 SANDU, DANIEL – Romania
8 DUICA, FLORIN – Romania
9 GABRIAN, CRISTI – Romania
10 IONITA, ADRIAN – Romania
11 HAMEED, AMIR – Romania
12 CIRTOJANU, ROBERT – Romania
13 CUREA, MIHAI – Romania
14 TUDOSIE, VLAD – Romania
15 BUCUR, PAUL – Romania
16 STAYKOV, MITKO – Bulgaria
17 NEAGU, CATALIN – Romania
18 CIOBANU, ANDREI – Romania
Seniori 90 kg
1 ROTARU, FLORIN – Romania
2 BARBU, DANIEL – Romania
3 STROE, DORU – Romania
4 POPESCU, ADRIAN – Romania
5 SAFTA, ANDREAS – Romania
6 TOTEV, ASPARUH – Bulgaria
7 NEAGU, CATALIN – Romania
8 BUSE, CONSTANTIN – Romania
9 DONCIU, TEODOR – Romania
10 MAL, SERGIU – Romania
Seniori 100 kg
1 GIFEI, SORIN – Romania
2 SANDU , ALIN – Romania
3 MIHAI, CONSTANTIN – Romania
4 STANESCU, ALEXANDRU – Romania
5 GHISA , BOGDAN – Romania
Seniori +100 kg
1 BADULESCU, SABIN – Romania
2 IORGA, ALIN – Romania
3 RADUICA, COSMIN – Romania
4 TITEI, ADRIAN – Romania
5 GEORGESCU , ROBERT – Romania
Seniori Open
1 BADULESCU, SABIN – Romania
2 GIFEI, SORIN – Romania
3 DETELIN, YONCHEV – Bulgaria
4 DRAGAN, ALEXANDRU – Romania
5 ROTARU, FLORIN – Romania
6 BARBU, DANIEL – Romania
7 STROE, DORU – Romania
8 DUICA, FLORIN – Romania

DREAPTA
Juniori 75 kg
1 MIGIT, CRISTI – Romania
2 ANDREI, COSMIN – Romania
3 APRODU, CATALIN – Romania
4 ILIE, STEFAN – Romania
5 SNIHUR, VASYL – Ukraine
6 BALAN, FLORIN – Romania
7 CENUSA, NIKI – Romania
8 IVASCU, ANDREI – Romania
9 CIOBANU, ANDREI – Romania
10 STAYKOV, MITKO – Bulgaria
11 GEAUCA, OVIDIU – Romania
12 NECULAIE, ANDREI – Romania
13 CIRTOJANU, MARIAN – Romania
14 BRATULESCU, EDUARD – Romania
15 PIRLECI, ALEXANDRU – Romania
16 TANASESCU, VLAD – Romania
17 CALAFETEANU, TUDOR – Romania
Juniori +75 kg
1 IORGA, ALIN – Romania
2 POPESCU, ADRIAN – Romania
3 GHISA , BOGDAN – Romania
4 BALAN, ANDREI – Romania
5 TOTEV, ASPARUH – Bulgaria
6 NEGRARU, ANDREI – Romania
Masters Open
1 KOLOZSVARI, EDWARD – Romania
2 MECU, DRAGOS – Romania
3 NEAGU, CATALIN – Romania
4 BACIU, AUREL – Romania
5 GEORGESCU, RADU – Romania
Seniori 80 kg
1 DETELIN, YONCHEV – Bulgaria
2 MIGIT, CRISTI – Romania
3 DRAGAN, ALEXANDRU – Romania
4 STAN, DANIEL – Romania
5 BOJICA, RADU – Romania
6 CENUSA, NIKI – Romania
7 SANDU, DANIEL – Romania
8 ILIE, STEFAN – Romania
9 GEAUCA, OVIDIU – Romania
10 TUDOSIE, VLAD – Romania
11 CALOTA, MARIAN – Romania
12 STAYKOV, MITKO – Bulgaria
13 BALAN, ANDREI – Romania
14 CIRTOJANU, ROBERT – Romania
15 BUCUR, PAUL – Romania
16 UNTEA, ALEXANDRU – Romania
17 CIOBANU, ANDREI – Romania
18 RIZEA, GHEORGHE – Romania
20 APRODU, CATALIN – Romania
21 HAMEED, AMIR – Romania
22 SNIHUR, VASYL – Ukraine
Seniori 90 kg
1 BARBU, DANIEL – Romania
2 GIFEI, SORIN – Romania
3 BAN, GABRIEL – Romania
4 KOLOZSVARI, EDWARD – Romania
5 MAL, SERGIU – Romania
6 POPESCU, ADRIAN – Romania
7 SAFTA, ANDREAS – Romania
8 ROMANESCU, COSMIN – Romania
9 TOTEV, ASPARUH – Bulgaria
10 NEAGU, CATALIN – Romania
11 DONCIU, TEODOR – Romania
Seniori 100 kg
1 SANDU , ALIN – Romania
2 MIHAI, CONSTANTIN – Romania
Seniori +100 kg
1 BADULESCU, SABIN – Romania
2 GEORGESCU , ROBERT – Romania
3 RADUICA, COSMIN – Romania
4 DUMITRASCU, MIHAI-SONGOKU – Romania
5 UNGURYAN, IGOR – Romania
6 YLDIRIM, ALEX – Romania
7 TITEI, ADRIAN – Romania
Seniori Open
1 BADULESCU, SABIN – Romania
2 DETELIN, YONCHEV – Bulgaria
3 SANDU , ALIN – Romania
4 MIHAI, CONSTANTIN – Romania
5 BARBU, DANIEL – Romania
6 GIFEI, SORIN – Romania
7 GHICA, ION – Romania
8 GEORGESCU , ROBERT – Romania
9 UNGURYAN, IGOR – Romania

0 788

Conform traditiei, in orasul Baicoi s-a organizat in data de 26 iunie 2016 a cincea editie a concursului de skandenberg “Sportul te face mare!”. Au fost intreceri la bratul drept, cu copiii cu varstele cuprinse intre 10 si 18 ani.

baicoi2016

 

 

 

 

Clasament:

Baieti -50 kg Right
1     NASTASE, EDUARD – Romania
2     NICULESCU, IONUT – Romania
3     COSMINEANU, ANDREI – Romania
4     IORGA, MIHAI – Romania
5     POPESCU, DENIS – Romania
6     MIHALCEA, COSTIN – Romania
7     SERBANA, COSTIN – Romania
8     VATAFU, MARIAN – Romania
Baieti 60 kg Right
1     SMOLEANU , LAURENTIU – Romania
2     PIRVAN, IOSIF – Romania
3     GHIBERDICU, GABRIEL – Romania
4     ALDEA, GEORGIAN – Romania
5     MUSEA, MIHNEA – Romania
6     PESCARU, Narcis – Romania
7     TALEANU, ANDREI – Romania
8     PETICILA, RADU – Romania
9     NEAGU, ALBERTO – Romania
10    CHIRIA, Lucian – Romania
11    ENACHE, CATALIN – Romania
12    FULGA, Daniel – Romania
13    CIUFU , TEODOR – Romania
14    SUPIALA, Tudor – Romania
15    BAICU, STEFAN – Romania
16    STEFANICA, ALEXANDRU – Romania
17    POPA , STEFAN – Romania
18    PURCARU, TRAIAN – Romania
19    BAJAN , DANIEL – Romania
20    GHIBERDICU, Florinel – Romania
21    ILIE, COSMIN – Romania
Baieti 70 kg Right
1     PIRVAN, Filip – Romania
2     HORNARU, LUIS – Romania
3     LOPATARU, ALBERTO – Romania
4     BANU, ALEXANDRU – Romania
5     FACALET, ALEXANDRU – Romania
6     EFTIMIE, ANDREI – Romania
7     POPA, ROBERT – Romania
8     NICOLAE, STEFAN – Romania
9     POPA, RARES – Romania
10    STOICESCU, SILVIU – Romania
11    BACIOIU, DAN – Romania
12    ENACHE, DAVID – Romania
13    BURNETE, RARES – Romania
14    DOBRE, ADRIAN – Romania
15    GALATEANU, DANIEL – Romania
16    PARAUTA, MIREL – Romania
Baieti 80 kg Right
1     CODREANU, OCTAVIAN – Romania
2     BABONEA, Mihnea – Romania
3     ZAVOIU, STEFAN – Romania
4     VIJEU, ARMANDO – Romania
5     PARAUTA, IRINEL – Romania
6     ILIE, MARIUS – Romania
7     SERBULEA, MANUEL – Romania
Baieti +80 kg Right
1     PAUN, GEORGIAN – Romania
2     ANDREI, FLORIN – Romania

Fete -55 kg Right
1     SPIRIDON, MIHAELA – Romania
2     FACALET, BIANCA – Romania
3     CEPOIU, ANA MARIA – Romania
4     IORDACHE, ANDREEA – Romania
5     SUBEA, EMILIA – Romania
6     SERBAN, RALUCA – Romania
7     VORNICU, ANDREEA – Romania
8     FLOREA, ANDREEA – Romania
9     STROE, BIANCA – Romania
10    DULMA, INGRID – Romania
Fete +55 kg Right
1     BARNAU, BIANCA – Romania
2     IONITA, SARA – Romania
3     HORNARU, LUMINITA – Romania
4     PETREC, IOANA – Romania
5     CALIN, ANDREEA – Romania

0 1541
13700184_10153636548166560_1891469758174305447_n
Data: 15 Iulie 2016, ora 17:00
Locatie: Gold Plaza Baia Mare
Inscrieri: se fac la biroul de informatii de la parterul Gold Plaza sau inainte de concurs la scena, pana la ora 17:00
Categorii doar bratul drept: juniori open, fete open, seniori 75 kg, seniori 95 kg, seniori +95 kg, open seniori
Arbitrii: Mircea Simionescu-Simicel, Alexandru Bolborici
Invitat: Radu Valahu.
Va asteptam!
28406627905_fabae45bb9_z

Clasament:

Juniori Open Right
1     GHISA , BOGDAN – Sisesti (MS)
2     BOCA, ALEX – Baia Mare (MM)
3     POCI, ANDREI –  ()
4     MOLNAR, ALEXANDRU – Boia Sprie (MM)
5     HOSSU, BOGDAN IOAN – Baia Mare (MM)
6     CINTA, Ionut – Baia Mare (MM)
7     ACHIM, MIHAI – Sncuta Mare (MM)
8     VALEAN, IONUT –  ()
9     TOCACIU, SERGIU – Soncuta Mare (MM)
10    BUJOR, PAUL – Baia Mare (MM)
11    MARCHIS, BOGDAN – Baia Mare (MM)
12    GRUMAZ, EMANUEL – Baia Mare (MM)
Feminin Open Right
1     HOHOIU, ANDRA IULIA – Sisesti (MM)
2     GEORGESCU, ROXANA –  ()
3     MURESAN, VALENTINA FELICIA – Baia Sprie
4     MURESAN , MIHAELA – Cluj-Napoca (CJ)
Seniori -75 kg Right
1     NINACS, MARIAN – Seini (MM)
2     GOIA, GEORGE – Carei (SM)
4     GEREBENES, CALIN – Baia Mare (MM)
5     MURESAN, DANIEL – Baia Sprie (MM)
6     OANEA, ALEXANDRU – Baia Sprie (MM)
7     HORJA, PAVEL – Baia Mare (MM)
8     OLARU, Cristian – Baia Mare (MM)
9     MARIAS, Florin – Baia Mare (MM)
10    POCI, Imi – Baia Mare (MM)
11    POCI, Robert – Baia Mare (MM)
  Seniori 95 kg Right
1     MURESAN, ADRIAN – Cetatele (MM)
2     FODOR, GERGO – Sisesti (MM)
3     SILAGHI, ADRIAN – Sisesti (MM)
4     POP, DANIEL – Dumbravita (MM)
5     LUCZAS, NORBERT – Carei (SM)
6     COVACI, IONUT – Baia Mare (MM)
7     MATESAN, RAZVAN – Ilba (MM)
8     BOTOCA, DENIS –  ()
9     MITRACSKA, ATTILA – Carei (SM)
10    CRISAN, CATALIN – Sisesti (MM)
11    MAL, SERGIU – Somcuta Mare (MM)
12    LAKATOS, PETER –  (SM)
13    POP, GRIGORE ALEXANDRU – Targu Lapus (MM)
14    SCAVAB, ANDREI – Baia Mare (MM)
15    PRODAN, VASILE DANIEL – Satu-Mare (SM)
Seniori +95 kg Right
1     FAT, OLIMPIU – Sisesti (MM)
2     NISTEA , GHEORGHE – Satu Mare (SM)
3     GHISA , BOGDAN – Sisesti (MS)
4     HOSSU, BOGDAN IOAN – Baia Mare (MM)
5     VELEA, Dani – Baia Mare (MM)
6     CARDOS, CLAUDIU IONUT – Borlesti (SM)
7     SFECKA, DORU – Satu Mare (SM)
8     TALPOS , CATALIN – Varai (MM)
9     STEINER, ZSOLT – Baita (MM)
Seniori Open Right
1     FAT, OLIMPIU – Sisesti (MM)
2     NISTEA , GHEORGHE – Satu Mare (SM)
3     MURESAN, ADRIAN – Cetatele (MM)
4     SILAGHI, ADRIAN – Sisesti (MM)
5     GHISA , BOGDAN – Sisesti (MS)
6     NINACS, MARIAN – Seini (MM)
7     GEREBENES, CALIN – Baia Mare (MM)

0 1131

In data de 11 mai 2016, la Universitatea din Bucuresti,  a avut loc prima editie a Campionatului National Universitar de skandenberg. In anii precedenti, au mai fost aici competitii de skandenberg insa acum concursul a fost organizat sub egida Ministerului Educatiei si Cercetarii, care au acordat diplome, medalii si titlul de campion national universitar. Organizatori au fost Universitatea din Bucuresti, Federatia Sportului Scolar si Universitar si Asociatia Romana de Skandenberg Brat de Fier.
Au fost 4 categorii, open, in sistem dubla eliminare. Arbitrajul a fost asigurat de Eduard Dimiean iar secretariatul de Alexandru Bolborici.

Peste 200 de poze gasiti aici.
CN-Universitar-Ska-2016

open fete dreapta
1. Daniela Turcanu (Academia de Politie)
2. Mihaela Marin (Academia de Politie)
3. Luciana Gheata (Psihologie)
4. Georgiana Moldoveanu (Biologie)
5. Raluca Spataru (Filozofie)
6. Ioana Lungu (Biologie)
7. Teona Turcu ()
8. Andra Oprisan (Biologie)
open amatori dreapta
1. Raimond Mateescu (Academia de Politie)
2. George Veseliu (Drept)
3. Eduard Bucur (Fizica)
4. Viorel Tirlea (Academia de Politie)
5. Iustian Misu ()
6. Ionut Ene (Administrarea Afacerilor)
7. Andrei Caramelea (Istorie)
8. Iustinian Mirica ()
9. Marius Gheorghita ()
10. Alexandru Barza ()
11. Alexandru Ionut ()
12. Adrian Nicolae ()
13. Dragos Bratescu (Geologie si Geofizica)
14. Mario Dudas ()
15. Alexandru Tanase ()
16. Eduard Ciobanu ()
17. Mihai Cismaru ()
18. Alexandru Calin (Geologie)
19. Bogdan Matei (Istorie)
20. Dinu Dumitrascu ()
21. Vitalie Cervinschi (Fizica)
22. Emanuel Coca ()
open baieti stanga
1. Cristi Gabrian ()
2. Florentin Pasaroiu ()
3. Teodor Dumitru ()
4. Robert Tocea ()
5. Alexandru Tanase (UNEFS)
6. Adrian Nicolae (Istorie)
7. Viorel Tirlea (Academia de Politie)
8. Ionut Ene (Administrarea Afacerilor)
9. Eduard Bucur (Fizica)
10. Andrei Caramelea (Istorie)
11. Raimond Mateescu (Academia de Politie)
12. Mihai Cismaru ()
13. Dragos Bratescu (Geologie si Geofizica)
14. Marius Gheorghita ()
15. Alexandru Ionut (Teologie)
16. Iustinian Mirica ()
17. Bogdan Matei ()
18. Mario Dudas (Administrarea Afacerilor)
19. Iustian Misu ()
20. Dinu Dumitrascu ()
21. Eduard Ciobanu ()
open profesionisti dreapta
1. Florentin Pasaroiu ()
2. Robert Tocea ()
3. Ruslan Balaius ()
4. Cristi Gabrian ()
5. Teodor Dumitru ()

 

0 5600

2016-CN01

 

 

 

 

 

 

 

Data: 1-3 aprilie 2016
Locatie: Casa de Cultura, Codlea

Concurenti: au drept de participare NUMAI cetatenii romani, indiferent de domiciliul acestora. Nu este necesara legitimarea prealabila la vreun club.
Sistem de desfasurare: dubla eliminare.
Taxa de participare: 25 lei/brat
Seminar de arbitraj: poate participa oricine vorbeste limba romana si cunoaste in teorie regulamentul de skandenberg. Participarea la seminar este gratuita, dar este necesara confirmarea prezentei pana cel tarziu 25.03.2016 pe e-mail: contact@bratdefier.ro Absolventii acestui seminar sunt atestati printr-un certificat recunoscut de Federatia Europeana si de Federatia Mondiala de Skandenberg, putand arbitra in cadrul competit iilor oficiale organizate de catre acestia sau de catre partenerii lor. |n acest an se va acorda si titlul de „Cel mai bun arbitru incepator”. Castiga torul va fi invitat la Vendettele televizate si la concursurile organizate de Asociatie.
Categorii de greutate:
– juniori mici (cei nascuti intre 1998 si 2002 inclusiv), bratul stang si drept: -50, -55, -60, -65, -70, -75, -80, +80 kg
– junioare mici (cele nascute intre 1998 si 2002 inclusiv), bratul stang si drept: -55 si +55 kg
– juniori mari (cei nascuti intre 1995 si 1998 inclusiv), bratul stang si drept: -55, -60, -65, -70, -75, -80, -85, 90,
+90 kg
– junioare mari (cele nascute intre 1995 si 1998 inclusiv), bratul stang si drept: -55 si +55 kg
– seniori (peste 21 de ani), bratul stang si drept: -55, -60, – 65, -70, -75, -80, -85, -90, -100, -110, +110 kg
– senioare (peste 21 de ani), bratul stang si drept: -65, +65 kg
– masters masculin +40 ani (cei nascuti in 1976 sau mai devreme), bratul stang si drept: -80, -90, -100, +100 kg
– open seniori bratul stang si drept (cu castigatorii cat. de seniori)
Primii clasati de la fiecare categorie vor primi diplome si medalii. Campionul si vicecampionul national al fiecarei categorii de greutate si brat se califica automat in Lotul National de Skandenberg al Romaniei, cu drept de participare la Europene si Mondiale in 2016.

Program
Vineri 1 Aprilie 2016
11:00 – Seminar și test arbitraj
17:00 – Seminar “Organizarea Competitiilor de Skandenberg – Notiuni de Management”
18:00 – Cântar oficial și înregistrare concurenți

Sâmbătă 2 Aprilie 2016
08:00 – Cântar oficial și înregistrare concurenți
11:00 – Deschiderea Oficială
11:30 – Preliminarii brațul stâng
18:30 – Finale, premieri, Campionul Campionilor la brațul stang

Duminică 3 Aprilie 2016
08:00 – Cântar oficial și înregistrare concurenți
11:00 – Preliminarii brațul drept
18:30 – Finale, premieri, Campionul Campionilor la brațul drept
POZE
bratul stang – [Album 1][Album 2][Album 3][Album 4][Album 5][Album 6][Album 7][Album 8][Album 9][Album 10][Album 11]
bratul drept – [Album 12][Album 13][Album 14][Album 15][Album 16][Album 17][Album 18][Album 19][Album 20]

VIDEO
CN2016video

 

 

 

 

REZULTATE

Junioare -55 kg Left
1 SZOCS, MAGDOLNA – Filia (CV)
Junioare +55 kg Left
1 PAVEN, ADINA – Iosifalau (TM)
Juniori 55 kg Left
1 NEDELESCU, ALIN – Poiana Lacului (AG)
2 JURJESCU, RAUL – Ictar-Budinti (TM)
3 MINCA, ALIN – Caracal (OT)
Juniori 60 kg Left
1 BOACA, VALENTIN – Tutana (AG)
2 NICOLAE, ALEXANDRU – Caracal (OT)
Juniori 65 kg Left
1 VASIU, IOAN – Racovita (SB)
2 KANCI, LASZLO – Gornesti (MS)
3 TUDOR, ALEXANDRU – Daneti (DJ)
4 SABOU, SERGIU – Ictar-Budint (TM)
5 NEDELEA, VLADUT – Poiana Lacului (AG)
Juniori 70 kg Left
1 PINZARIU, CRISTIAN – Tirgu Neamt (NT)
2 SPIREA, PETRUT – Poiana Lacului (AG)
3 MIGIT, CRISTI – Constanta (CT)
4 GROSU, MIHAIL – Constanta (CT)
Juniori 75 kg Left
1 TUDOR, ALIN – Bucuresti (B)
2 RADU, TUDOR – Brasov (BV)
3 CINTA, Ionut – Baia Mare (MM)
Juniori 80 kg Left
1 UNGUREANU, Daniel – Tg. Neamt (NT)
2 SABAU, ADRIAN – Ludus (MS)
3 ANDREI, COSMIN – Draganesti (OT)
4 NAUIU, IONUT – Redea (OT)
5 MOGA, RAZVAN – Ludus (MS)
6 ABABII, GHENADIE – Chisinau ()
Juniori +80 kg Left
1 IORGA, ALIN – Draganesti (OT)
2 GHISA , BOGDAN – Sisesti (MS)
3 YILDIRIM, Alex – Rm. Valcea (SB)
4 ILIE, CATALIN – Corabia (OT)
5 NEDELEA, SILVESTRU – Lunca Calnicului (BV)
6 VARIA, LIVIU – Caracal (OT)
7 MUNTEANU, ALEXANDRU – Constanta (CT)
Tineri 60 kg Left
1 DIACONESCU, CLAUDIU – Talmaciu (SB)
2 PADURARU, CRISTINEL – Sibiu (SB)
3 COSTACHE, CRISTIAN – Pitesti (AG)
Tineri 65 kg Left
1 LICUT, MARIUS – Craiova (DJ)
2 VALEA , DANIEL – Singeru (MS)
3 IAKABOS, DARIUS – Talmaciu (SB)
4 ROTARU, ALEXANDRU – Valea Padurii (MS)
5 MANIUTIU, RAUL – Sibiu (SB)
6 ANDREESCU, MARIUS – Rosu (IF)
7 TABACU, MARIN – Craiova (DJ)
8 ALBU, Stefan – Valea Stanciului (DJ)
9 GOSA, GABRIEL – Bascov (AG)
10BEREZA, FLAVIUS -()
Tineri 70 kg Left
1 APRODU, CATALIN – Tia Mare (OT)
2 STRAUTIU, ALEXANDRU – Sibiu (SB)
3 GEAUCA, OVIDIU – Baiculesti (AG)
4 BARAITARU, ALIN – Caracal (OT)
5 MAGDICI, IONUT – Suceava (SV)
6 MIRCESCU, ANDREI – Bucuresti (B)
Tineri 75 kg Left
1 TUDOREAN, OLEG – Stefan Voda (IS)
2 LUCUTA, GHEORGHE – Oradea (BH)
3 ICHIM, FLORIN – Constanta (CT)
4 ZAMFIR, ALEXANDRU – Lehliu-Gara (CL)
5 GATCAN, VLADISLAV – Bacau (BC)
6 NEDELEA, MIHAI – Pitesti (AG)
7 FLORICA , FLORINEL – Corabia (OT)
8 CIMPEANU, ALEXANDRU – Brasov (BV)
Tineri 80 kg Left
1 HASIUC, ALIN – Constanta (CT)
2 POP, DANIEL – Dumbravita (MM)
3 KUPAS, DAVID – Sisesti (MM)
Tineri 85 kg Left
1 DOMNITEI, IONUT – Radauti (SV)
2 NEGRUTIU, STEFAN – Dumbraveni (SB)
3 ANGHEL, DANIEL – Brasov (BV)
Tineri 90 kg Left
1 STROE, DORU – Filipestii de Tirg (PH)
2 IONESCU, CRISTIAN – Timisoara (TM)
3 NICULY, MIKLOS – Bixad (CV)
4 GIUGA, AUGUSTIN – Galicea (VL)
5 HADAREAN, HORATIU – Ludus (MS)
Tineri +90 kg Left
1 GIFEI, SORIN – Bucuresti (B)
2 NICOLAE, MARIAN – Bucuresti (B)
3 PAVEN, SERGIU – Sat Iosifalau Lugoj (TM)
4 POPESCU, ADRIAN – Bucuresti (B)
5 PLOAE, ANDREI – Ostroveni (VL)
Masters 80 kg Left
1 ALBU, FLORIN – Bucuresti (B)
2 NEAGU, CATALIN – Bucuresti (B)
3 TUDOR, LUCIAN – Bucuresti (B)
4 CRACIUN, ALEXANDRU – Codlea (BV)
Masters 90 kg Left
1 DOBREAN, DINU – Subcetate (HR)
2 KOLOZSVARI, EDWARD – Ludus (MS)
3 PATRASCU, DANIEL – Mizil (PH)
4 MANTOG, AUGUSTIN – Insuratei (GJ)
  Masters100 kg Left
1 FAT, OLIMPIU – Sisesti (MM)
2 BIDIU, RAUL – Hunedoara (HD)
3 LITA, LIVIU – Ramnicu Valcea (VL)
4 SILAGHI, ADRIAN – Sisesti (MM)
5 CHIRBEA, MARIAN – Mizil (PH)
6 BACIU, AUREL – Caracal (OT)
7 CARLOGANU, MIRCEA – Brasov (BV)
8 NOVITCHI, CORNEL – Breaza (PH)
9 MECU, DRAGOS – Bucuresti (B)
Masters +100 kg Left
1 BORBIL, DANUT – Ludus (MS)
2 GEORGESCU, RADU – Bucuresti (B)
3 GROSU, ION – Constanta (CT)
Senioare Open Left
1 GHERGHE, GABRIELA – Bucuresti (B)
2 GEORGESCU, Roxana – Snagov (IF)
Dizabilitati Open Left
1 TECU, SERGIU – Racari (DB)
2 TUDORACHE, ALEODOR – Poiana Lacului (AG)
Senioare -55 kg Left
1 GHERGHE, GABRIELA – Bucuresti (B)
2 GEORGESCU, Roxana – Snagov (IF)
3 SZOCS, MAGDOLNA – Filia (CV)
Senioare +55 kg Left
1 COCANEANU, ALINA – Bucuresti (B)
2 BERBECE, IONELA – Brasov (BV)
3 CRACIUN, LAVINIA – Slatina (OT)
4 NICA, RALUCA – Codlea (BV)
Seniori -60 kg Left
1 RIZEA, FLORIN – Bucuresti (B)
2 DIACONESCU, CLAUDIU – Talmaciu (SB)
3 BALAIUS, RUSLAN – Bucuresti (B)
4 BOLOGA, PAUL – Ludus (MS)
5 PADURARU, CRISTINEL – Sibiu (SB)
6 POJAR, ALEXANDRU – Badon (SJ)
Seniori -65 kg Left
1 TIRSU, FILIP – Ludus (MS)
2 POP, CRISTIAN – Zalau (SJ)
3 GIOSU, CIPRIAN – Belis (CJ)
4 LICUT, MARIUS – Craiova (DJ)
5 MANIUTIU, RAUL – Sibiu (SB)
6 IAKABOS, DARIUS – Talmaciu (SB)
7 ROTARU, ALEXANDRU – Valea Padurii (MS)
Seniori -70 kg Left
1 SABAU, MADALIN – Ludus (MS)
2 PINZARIU, CRISTIAN – Tirgu Neamt (NT)
3 APRODU, CATALIN – Tia Mare (OT)
4 PANCU, DENIS – Mosna (IS)
5 PRIPON, BOGDAN – Lugoj (TM)
6 CHIVU, DANIEL – Pitesti (AG)
7 DRAGAN, ALEXANDRU – Campina (PH)
8 PINTEA, VLAD – Dej (CJ)
9 DOMNITEI, ADRIAN – Radauti (SV)
10DUMITRESCU, COSMIN – Bucuresti (B)
11MIGIT, CRISTI – Constanta (CT)
12BARAITARU, ALIN – Caracal (OT)
13SANDU, DANIEL – Voluntari (IF)
Seniori -75 kg Left
1 DOBRIN, VIOREL – Poiana Lacului (AG)
2 POPESCU, GABRIEL – Caianu (CJ)
3 BAN, GABRIEL – Bacau (BC)
4 TUDOREAN, OLEG – Stefan Voda (IS)
5 SALAJANU, ALEXANDRU – Bucuresti (B)
6 MIHALSCHI, DANUT – Solca (SV)
7 TUDOR, ALIN – Bucuresti (B)
8 STAN, DANIEL – Valea Doftanei (PH)
9 IOVANESCU, ALIN – Ictar Budinti (TM)
Seniori -80 kg Left
1 ANDRONACHE, DANIEL – Bucuresti (B)
2 HASIUC, ALIN – Constanta (CT)
3 BOJICA, RADU – Brastavatu (OT)
4 LUCUTA, GHEORGHE – Oradea (BH)
5 GABRIAN, CRISTI -()
6 NEAGU, MIHAI – Bucuresti (B)
7 NEAGU, CATALIN – Bucuresti (B)
8 CUREA, MIHAI – Pitesti (AG)
9 BAJENARU, CEZAR – Pitesti (AG)
10TUDOR, LUCIAN – Bucuresti (B)
Seniori -85 kg Left
1 FLOROAICA, STEFAN – Pitesti (AG)
2 BARBU, DANIEL – Optasi (OT)
3 GHERMAN, SERGIU – Ludus (MS)
4 IONITA, ADRIAN – Bolintin-Vale (GR)
5 ROMAN, RAUL – Rapold (HD)
6 ROMANESCU, COSMIN – Targu Jiu (GJ)
7 BOTAR, DAVID – Ictar Budinti (TM)
8 BRASOVEANU, RAINER – Radauti (SV)
9 DINCA, ALEXANDRU – Rm. Valcea (VL)
Seniori -90 kg Left
1 TAMAS, STEFAN – Sisesti (MM)
2 ROTARU, FLORIN – Bucuresti (B)
3 DUFAR, MARIAN – Dobrogostea (AG)
4 TRIF, MARIUS – Ludus (MS)
5 NICOARA, GABRIEL – Ludus (MS)
6 CASVEAN, RARES – Brasov (BV)
7 TECU, SERGIU – Racari (DB)
8 TOADER , DORIN – Sibiu (SB)
9 DOBREAN, DINU – Subcetate (HR)
10CHIRBEA, MARIUS – Mizil (PH)
Seniori -100 kg Left
1 ONCESCU, ION-VLAD – Bucuresti (B)
2 PODAC, DUMITRU – Negresti Oas (SM)
3 PODAC, IONUT – Moiseni (SM)
4 GIFEI, SORIN – Bucuresti (B)
5 GHICA, ION – Draganesti (OT)
6 SABAU, MIHAI – Ictar-Budint (TM)
7 POPA, TIBERIU – Iasi (IS)
8 GRUMEZA, ALEXANDRU – Chisinau (B)
9 PASAROIU, FLORENTIN – Bucuresti (B)
10CAZACU, RAZVAN – Voluntari (IF)
11FEKETE, FERENCZ – Ludus (MS)
12PUPAZAN, VLADUT – Bucuresti (B)
13UNGURUSAN, ADRIAN – Zalau (SJ)
14MIHAI, CONSTANTIN – Bucuresti (B)
Seniori -110 kg Left
1 BADULESCU, SABIN – Bucuresti (B)
2 BICA, MIRCEA – Bucuresti (B)
3 FAT, OLIMPIU – Sisesti (MM)
4 LAZAR, FLORIAN – Arad (AR)
5 TOCU, GABRIEL – Dor Marunt (BZ)
6 TANASE, STEFAN – Costesti (AG)
7 FODOR, GERGO – Sisesti (MM)
8 CHIRBEA, MADALIN – Mizil (PH)
9 RADUICA, COSMIN – Cioroiu (OT)
Seniori +110 kg Left
1 BORBIL, DANUT – Ludus (MS)
2 PUSCASU, IOAN – Fagaras (BV)
3 RADA, FLORIN – Pitesti (AG)
4 BURDUCEA, COSMIN – Buzau (BZ)
5 IORGA, ALIN – Draganesti (OT)
Seniori Open Left
1 ANDRONACHE, DANIEL – Bucuresti (B)
2 BICA, MIRCEA – Bucuresti (B)
3 PODAC, IONUT – Moiseni (SM)
4 GHICA, ION – Draganesti (OT)
5 RADA, FLORIN – Pitesti (AG)
6 IORGA, ALIN – Draganesti (OT)
7 HASIUC, ALIN – Constanta (CT)
8 NEAGU, CATALIN – Bucuresti (B)
9 POP, CRISTIAN – Zalau (SJ)
10BARBU, DANIEL – Optasi (OT)
11TIRSU, FILIP – Ludus (MS)
12ALBU, FLORIN – Bucuresti (B)
13POPESCU, GABRIEL – Caianu (CJ)
14APRODU, CATALIN – Tia Mare (OT)
Junioare -55 kg Right
1 BRAIC , DOINA -()
2 SZOCS, MAGDOLNA – Filia (CV)
Junioare +55 kg Right
1 COTFAS, MADALINA – Subcetate (HR)
2 PAVEN, ADINA – Iosifalau (TM)
Juniori 55 kg Right
1 NEDELESCU, ALIN – Poiana Lacului (AG)
2 CIRTOJANU, MARIAN – Bucuresti (B)
3 JURJESCU, RAUL – Ictar-Budinti (TM)
4 MINCA, ALIN – Caracal (OT)
Juniori 60 kg Right
1 BOACA, VALENTIN – Tutana (AG)
2 NICOLAE, ALEXANDRU – Caracal (OT)
Juniori 65 kg Right
1 VASIU, IOAN – Racovita (SB)
2 BALAN, FLORIN – Ungureni (DB)
3 TUDOR, ALEXANDRU – Daneti (DJ)
4 NEDELEA, VLADUT – Poiana Lacului (AG)
5 KANCI, LASZLO – Gornesti (MS)
6 SABOU, SERGIU – Ictar-Budint (TM)
Juniori 70 kg Right
1 PINZARIU, CRISTIAN – Tirgu Neamt (NT)
2 MIGIT, CRISTI – Constanta (CT)
3 SPIREA, PETRUT – Poiana Lacului (AG)
4 GROSU, MIHAIL – Constanta (CT)
5 MATIES, TOBIAS – Valea Larga (CJ)
Juniori 75 kg Right
1 TUDOR, ALIN – Bucuresti (B)
2 ANDREI, COSMIN – Draganesti (OT)
3 CINTA, Ionut – Baia Mare (MM)
4 KIRALY, VENTEL – Subcetate (HR)
5 RADU, TUDOR – Brasov (BV)
6 OIANU, ALEXANDRU – Constanta (CT)
Juniori 80 kg Right
1 UNGUREANU, Daniel – Tg. Neamt (NT)
2 SABAU, ADRIAN – Ludus (MS)
3 NAUIU, IONUT – Redea (OT)
4 MOGA, RAZVAN – Ludus (MS)
5 ABABII, GHENADIE – Chisinau ()
6 COSTACHE, DAVID – Bucuresti (B)
Juniori +80 kg Right
1 YILDIRIM, Alex – Rm. Valcea (SB)
2 IORGA, ALIN – Draganesti (OT)
3 GHISA , BOGDAN – Sisesti (MS)
4 NEDELEA, SILVESTRU – Lunca Calnicului (BV)
5 TAPIRLAN, ALEX – Hunedoara (HD)
6 ILIE, CATALIN – Corabia (OT)
7 VARIA, LIVIU – Caracal (OT)
Tineri -55 kg Right
1 COSTACHE, CRISTIAN – Pitesti (AG)
Tineri 60 kg Right
1 PADURARU, CRISTINEL – Sibiu (SB)
2 DIACONESCU, CLAUDIU – Talmaciu (SB)
Tineri 65 kg Right
1 LICUT, MARIUS – Craiova (DJ)
2 TABACU, MARIN – Craiova (DJ)
3 GOSA, GABRIEL – Bascov (AG)
4 MANIUTIU, RAUL – Sibiu (SB)
5 IAKABOS, DARIUS – Talmaciu (SB)
6 VALEA , DANIEL – Singeru (MS)
7 CARPIUC, CONSTANTIN – Vama (SV)
8 ROTARU, ALEXANDRU – Valea Padurii (MS)
9 ANDREESCU, MARIUS – Rosu (IF)
10BEREZA, FLAVIUS -()
11ALBU, Stefan – Valea Stanciului (DJ)
Tineri 70 kg Right
1 APRODU, CATALIN – Tia Mare (OT)
2 STRAUTIU, ALEXANDRU – Sibiu (SB)
3 GEAUCA, OVIDIU – Baiculesti (AG)
4 MIRCESCU, ANDREI – Bucuresti (B)
5 MAGDICI, IONUT – Suceava (SV)
6 CODREANU, IULIAN – Podu Turcului (BC)
Tineri 75 kg Right
1 TUDOREAN, OLEG – Stefan Voda (IS)
2 LUCUTA, GHEORGHE – Oradea (BH)
3 ICHIM, FLORIN – Constanta (CT)
4 ZAMFIR, ALEXANDRU – Lehliu-Gara (CL)
5 GATCAN, VLADISLAV – Bacau (BC)
6 FLORICA , FLORINEL – Corabia (OT)
7 PONCI, MARIUS – Codlea (BV)
8 CIMPEANU, ALEXANDRU – Brasov (BV)
9 ARNAUT, NICOLAE – Codlea (BV)
10SZABO, RICARDO – Codlea (BV)
Tineri 80 kg Right
1 HASIUC, ALIN – Constanta (CT)
2 MOLDOVAN, LUIGI – Cluj-Napoca (CJ)
3 NEDELEA, MIHAI – Pitesti (AG)
4 POP, DANIEL – Dumbravita (MM)
5 SECAREA, RAZVAN – Brasov (BV)
6 BALTEANU, SERGIU – Talmaciu (SB)
7 KUPAS, DAVID – Sisesti (MM)
8 HONCIU, LUCIAN – Ungureni (DB)
Tineri 85 kg Right
1 DOMNITEI, IONUT – Radauti (SV)
2 NEGRUTIU, STEFAN – Dumbraveni (SB)
3 ANGHEL, DANIEL – Brasov (BV)
4 NEACSU, CLAUDIU – Ungureni (DB)
Tineri 90 kg Right
1 GIUGA, AUGUSTIN – Galicea (VL)
2 NICULY, MIKLOS – Bixad (CV)
3 HADAREAN, HORATIU – Ludus (MS)
4 IONESCU, CRISTIAN – Timisoara (TM)
5 STROE, DORU – Filipestii de Tirg (PH)
Tineri +90 kg Right
1 GIFEI, SORIN – Bucuresti (B)
2 PAVEN, SERGIU – Sat Iosifalau Lugoj (TM)
3 PLOAE, ANDREI – Ostroveni (VL)
4 DANILA, FLORIN – Rachitoasa (BC)
5 IGNAT, EMANUEL – Simeria (HD)
6 POPESCU, ADRIAN – Bucuresti (B)
Masters 80 kg Right
1 NEAGU, CATALIN – Bucuresti (B)
2 ALBU, FLORIN – Bucuresti (B)
3 TUDOR, LUCIAN – Bucuresti (B)
4 CANDREA, CORNELIU – Bucuresti (B)
Masters 90 kg Right
1 KOLOZSVARI, EDWARD – Ludus (MS)
2 PATRASCU, DANIEL – Mizil (PH)
3 MANTOG, AUGUSTIN – Insuratei (GJ)
4 DOBREAN, DINU – Subcetate (HR)
5 DOSPINESCU, IONUT – Ardeoani (BC)
Masters 100 kg Right
1 FAT, OLIMPIU – Sisesti (MM)
2 BIDIU, RAUL – Hunedoara (HD)
3 CARLOGANU, MIRCEA – Brasov (BV)
4 LITA, LIVIU – Ramnicu Valcea (VL)
5 SILAGHI, ADRIAN – Sisesti (MM)
6 STEFAN, GABRIEL – Bucuresti (B)
7 MECU, DRAGOS – Bucuresti (B)
8 CHIRBEA, MARIAN – Mizil (PH)
9 NOVITCHI, CORNEL – Breaza (PH)
Masters +100 kg Right
1 GEORGESCU, RADU – Bucuresti (B)
2 GROSU, ION – Constanta (CT)
Femei Open Right
1 BERBECE, IONELA – Brasov (BV)
2 GHERGHE, GABRIELA – Bucuresti (B)
3 COTFAS, MADALINA – Subcetate (HR)
4 BRAIC , DOINA -()
Dizabilitati Open Right
1 SCURTU, VASILE – Vladeni-Frumusica (BT)
2 TUDORACHE, ALEODOR – Poiana Lacului (AG)
3 TECU, SERGIU – Racari (DB)
Senioare -55 kg Right
1 GHERGHE, GABRIELA – Bucuresti (B)
2 GEORGESCU, Roxana – Snagov (IF)
3 SURCEL, MAGDA – Bucuresti (B)
4 SZOCS, MAGDOLNA – Filia (CV)
Senioare +55 kg Right
1 BERBECE, IONELA – Brasov (BV)
2 NOVITCHI, MIRUNA – Breaza (PH)
3 CRACIUN, LAVINIA – Slatina (OT)
4 COCANEANU, ALINA – Bucuresti (B)
5 SZEKRENY, EMESE – Codlea (BV)
6 PAVEN, ADINA – Iosifalau (TM)
7 NICA, RALUCA – Codlea (BV)
8 PIRJOL, MIRELA – Bucuresti (B)
Seniori -60 kg Right
1 RIZEA, FLORIN – Bucuresti (B)
2 BOLOGA, PAUL – Ludus (MS)
3 PADURARU, CRISTINEL – Sibiu (SB)
4 BALAIUS, RUSLAN – Bucuresti (B)
5 POJAR, ALEXANDRU – Badon (SJ)
6 URUPIN, GABRIEL – Gaiseni (GR)
7 DIACONESCU, CLAUDIU – Talmaciu (SB)
8 COSTACHE, CRISTIAN – Pitesti (AG)
Seniori -65 kg Right
1 FRUNZA, MARIAN – Nicolae Balcescu (CT)
2 POP, CRISTIAN – Zalau (SJ)
3 JINGA, GEORGE – Rasnov (BV)
4 SCURTU, VASILE – Vladeni-Frumusica (BT)
5 TIRSU, FILIP – Ludus (MS)
6 GIOSU, CIPRIAN – Belis (CJ)
7 BRUTEANU, VLAD – Bucuresti (B)
8 IAKABOS, DARIUS – Talmaciu (SB)
9 LICUT, MARIUS – Craiova (DJ)
Seniori -70 kg Right
1 PINZARIU, CRISTIAN – Tirgu Neamt (NT)
2 PANCU, DENIS – Mosna (IS)
3 APRODU, CATALIN – Tia Mare (OT)
4 DRAGAN, ALEXANDRU – Campina (PH)
5 SANDU, DANIEL – Voluntari (IF)
6 DUMITRESCU, COSMIN – Bucuresti (B)
7 CHIVU, DANIEL – Pitesti (AG)
8 PRIPON, BOGDAN – Lugoj (TM)
9 DOMNITEI, ADRIAN – Radauti (SV)
10SABAU, MADALIN – Ludus (MS)
11KOZMA , TIBOR – Baraolt (CV)
12ZDRAILA, MARIAN – Codlea (BV)
13PINTEA, VLAD – Dej (CJ)
14MIGIT, CRISTI – Constanta (CT)
Seniori -75 kg Right
1 DOBRIN, VIOREL – Poiana Lacului (AG)
2 AVRAM, PAUL – Lipova (AR)
3 IOVANESCU, ALIN – Ictar Budinti (TM)
4 POPESCU, GABRIEL – Caianu (CJ)
5 BAN, GABRIEL – Bacau (BC)
6 MIHALSCHI, DANUT – Solca (SV)
7 IONUTAS, RAZVAN – Sisesti (MM)
8 ICHIM, FLORIN – Constanta (CT)
9 STAN, DANIEL – Valea Doftanei (PH)
10TUDOR, ALIN – Bucuresti (B)
11ZAMFIR, ALEXANDRU – Lehliu-Gara (CL)
12TUDOREAN, OLEG – Stefan Voda (IS)
13LEAH, DANIEL – Cimpeni (AB)
14GERMAN, LIVIU – Galautas (HR)
Seniori -80 kg Right
1 ANDRONACHE, DANIEL – Bucuresti (B)
2 LUCUTA, GHEORGHE – Oradea (BH)
3 BOJICA, RADU – Brastavatu (OT)
4 HAJ, MIHAI – Volovat (SV)
5 NEAGU, CATALIN – Bucuresti (B)
6 HASIUC, ALIN – Constanta (CT)
7 CUPRINSU, GABRIEL – Bascov (AG)
8 CUREA, MIHAI – Pitesti (AG)
9 GABRIAN, CRISTI -()
10BAJENARU, CEZAR – Pitesti (AG)
11MOLDOVAN, BOGDAN – Brasov (BV)
12BANU, EDUARD – Mizil (PH)
13DOBRIN, GEORGE – Poiana Lacului (AG)
14MOLDOVAN, LUIGI – Cluj-Napoca (CJ)
15TUDOSIE, VLAD – Bucuresti (B)
16TUDOR, LUCIAN – Bucuresti (B)
17NEAGU, MIHAI – Bucuresti (B)
Seniori -85 kg Right
1 BARBU, DANIEL – Optasi (OT)
2 POPA, NICU – Constanta (CT)
3 FLOROAICA, STEFAN – Pitesti (AG)
4 SANDU , ALIN – Lehliu Gara (CL)
5 SZEKELY, ERVIN – Ludus (MS)
6 ROMANESCU, COSMIN – Targu Jiu (GJ)
7 BRASOVEANU, RAINER – Radauti (SV)
8 IONITA, ADRIAN – Bolintin-Vale (GR)
9 GHERMAN, SERGIU – Ludus (MS)
10DINCA, ALEXANDRU – Rm. Valcea (VL)
11BOTAR, DAVID – Ictar Budinti (TM)
12ROMAN, RAUL – Rapold (HD)
Seniori -90 kg Right
1 ROTARU, FLORIN – Bucuresti (B)
2 TAMAS, STEFAN – Sisesti (MM)
3 DUFAR, MARIAN – Dobrogostea (AG)
4 TRIF, MARIUS – Ludus (MS)
5 TOADER , DORIN – Sibiu (SB)
6 CHIRBEA, MARIUS – Mizil (PH)
7 GIUGA, AUGUSTIN – Galicea (VL)
8 LUCZAS, NORBERT – Carei (SM)
9 MAL, SERGIU – Somcuta Mare (MM)
10CASVEAN, RARES – Brasov (BV)
11TECU, SERGIU – Racari (DB)
Seniori -100 kg Right
1 ONCESCU, ION-VLAD – Bucuresti (B)
2 PODAC, IONUT – Moiseni (SM)
3 PODAC, DUMITRU – Negresti Oas (SM)
4 MIHAI, CONSTANTIN – Bucuresti (B)
5 GHICA, ION – Draganesti (OT)
6 PASAROIU, FLORENTIN – Bucuresti (B)
7 CAZACU, RAZVAN – Voluntari (IF)
8 GRUMEZA, ALEXANDRU – Chisinau (B)
9 SABAU, MIHAI – Ictar-Budint (TM)
10UNGURUSAN, ADRIAN – Zalau (SJ)
11FEKETE, FERENCZ – Ludus (MS)
12GYARMATI, ARTUR – Ludus (MS)
Seniori -110 kg Right
1 BADULESCU, SABIN – Bucuresti (B)
2 LAZAR, FLORIAN – Arad (AR)
3 NISTEA , GHEORGHE – Satu Mare (SM)
4 BREZOI, MIHAI – Strehaia (MH)
5 UNGURYAN, IGOR – Varfu Dealului (SV)
6 CHIRBEA, MADALIN – Mizil (PH)
7 TANASE, STEFAN – Costesti (AG)
8 FODOR, GERGO – Sisesti (MM)
9 STETCA, Doru – Satu Mare (SM)
10TOCU, GABRIEL – Dor Marunt (BZ)
11RADUICA, COSMIN – Cioroiu (OT)
Seniori +110 kg Right
1 PUSCASU, IOAN – Fagaras (BV)
2 TAPASZTO, CIPRIAN – Ludus (MS)
3 DUMITRASCU, MIHAI-SONGOKU – Bucuresti (B)
4 RADA, FLORIN – Pitesti (AG)
5 BURDUCEA, COSMIN – Buzau (BZ)
Seniori Open Right
1 BADULESCU, SABIN – Bucuresti (B)
2 TAMAS, STEFAN – Sisesti (MM)
3 DUFAR, MARIAN – Dobrogostea (AG)
4 BARBU, DANIEL – Optasi (OT)
5 TAPASZTO, CIPRIAN – Ludus (MS)
6 PODAC, IONUT – Moiseni (SM)
7 DUMITRASCU, MIHAI-SONGOKU – Bucuresti (B)
8 KOLOZSVARI, EDWARD – Ludus (MS)
9 NEAGU, CATALIN – Bucuresti (B)
10LAZAR, FLORIAN – Arad (AR)
11POP, CRISTIAN – Zalau (SJ)
12ANDRONACHE, DANIEL – Bucuresti (B)
13POPA, NICU – Constanta (CT)
14IOVANESCU, ALIN – Ictar Budinti (TM)

CLUBURI
Prietenia Caracal 101
Chesterik 66
DACIAN WOLFS 64
Galactic Gym 48
Power Arm Brasov 40
Steel man40
Edi Gym39
Moldova Armwrestling Lorenzo B 31
Paco Power Gym 11
Gedo-Team 8

0 1010

In data de 26 noiembrie 2015, s-a desfasurat a treia editie a concursului de skandenberg Cupa Eroilor Unitatii, in cadrul Unitatii 30 Jandarmi Protectie si Obiective Diplomatice, din Bucuresti. Din partea Asociatiei Romane de Skandenberg “Brat de Fier” au participat Radu Valahu si Alexandru Bolborici.

cat. -90 kg bratul drept
1. Damian
2. Tanasie
3. Semeniuc
4. Alungulesei
5. Petre
6. Serbanescu
7. Gheorghe
cat. +90 kg bratul drept
1. Decu
2. Damian
3. Manea
4. Petcu
5. Petre
6. Nastase
7. Ciocarlan
8. Stan
9. Cretu
open bratul stang
1. Damian
2. Manea
3. Alungulesei
4. Nastase
5. Deleanu
6. Semeniuc
7. Ciocarlan
8. Petcu

 

Data: 05.12.2015
Locatie: Romexpo, Bucuresti
Inscrierea sportivilor: ora 12:00
Startul competitiei: ora 14:00
Categorii:
-bratul drept 70 kg, 80 kg, 90 kg, 100 kg, +100 kg si open
-bratul stang 75 kg, 85 kg, +85 kg
Taxa inscriere: 20 lei/brat

Premiile:
locul 1 – 300 lei + cupa + suplimente nutritive + diploma + medalie
locul 2 – 200 lei + cupa + suplimente nutritive + diploma + medalie
locul 3 – 100 lei + cupa + suplimente nutritive + diploma + medalie
open bratul drept – 400 lei + cupa open
Suplimentele nutritive vor fi oferite de catre Weider, Redis, Pro Nutrition

12240089_170487433302324_2324232486612444267_n
Competitia se va face in colaborare cu Asociatia Romana de Skandenberg si cu arbitrii acreditati de aceasta.
Sportivii trebuie sa aiba un act de identitate la ei.
Evenimentul va fi transmis live!

https://www.facebook.com/ogsportsfestival/?fref=photo

 

 

 

 

Rezultate:

Seniori 75 kg Left
1 DOBRIN, VIOREL – Romania
2 HRISTOV, NEDALIN – Bulgaria
3 TUDOR, ALIN – Romania
4 CHIVU, DANIEL – Romania
5 SANDU, DANIEL – Romania
6 VORNICU, TRAIAN – Romania
7 APRODU, CATALIN – Romania
8 GEAUCA, OVIDIU – Romania
9 CHOTOKLIEV, TOSHO – Bulgaria
10 BALAIUS, RUSLAN – Romania
11 ZAMFIR, ALEXANDRU – Romania
12 DUMITRESCU, COSMIN – Romania
13 CHIONEA, GEORGE – Romania
14 NEREUTA, RODION – Moldova
15 SALAJANU, ALEXANDRU – Romania
16 MIHALCEA, TIBERIU – Romania
17 ALEXANDRU, ADRIAN – Romania
18 PETRE , EMIL – Romania
19 BOACA, VALENTIN – Romania
20 TOHANEANU, TOMI – Romania
21 NEDELEA, MIHAI – Romania

Seniori 85 kg Left
1 DIMITROV, PLAMEN – Bulgaria
2 HASIUC, ALIN – Romania
3 BARBU, DANIEL – Romania
4 GABRIAN, CRISTI – Romania
5 BOJICA, RADU – Romania
6 OARNA, ALEXANDRU – Romania
7 CUREA, MIHAI – Romania
8 NEAGU, CATALIN – Romania
9 MARINESCU, GEO – Romania
10 SEVGIN, ISMAILOV – Bulgaria
11 BAJENARU, CEZAR – Romania

Seniori +85 kg Left
1 RADA, FLORIN – Romania
2 GIFEI, SORIN – Romania
3 BADULESCU, SABIN – Romania
4 BICA, MIRCEA – Romania
5 NICOLAE, MARIAN – Romania
6 MIHAI, CONSTANTIN – Romania
7 TANASE, STEFAN – Romania
8 TOCEA, ROBERT – Romania
9 IONITA, ADRIAN – Romania
10 SCARLAT, COSTINEL – Romania
11 GEORGESCU , ROBERT – Romania

Seniori -70 kg Right
1 MIGIT, CRISTI – Romania
2 APRODU, CATALIN – Romania
3 NEREUTA, RODION – Moldova
4 ROTARU , COSTEL – Romania
5 SANDU, DANIEL – Romania
6 ALEXANDRU, ADRIAN – Romania
7 GHIORGHE, SAMUEL – Romania
8 CHIVU, DANIEL – Romania
9 CHIONEA, GEORGE – Romania
10 BALAIUS, RUSLAN – Romania
11 PETRE , EMIL – Romania
12 POP, RAZVAN – Romania
13 LAZAR, MARIAN – Romania
14 NICA, GEORGE – Romania
15 GEAUCA, OVIDIU – Romania

Seniori 80 kg Right
1 DOBRIN, VIOREL – Romania
2 HASIUC, ALIN – Romania
3 HRISTOV, NEDALIN – Bulgaria
4 BAN, GABRIEL – Romania
5 VORNICU, TRAIAN – Romania
6 ZAMFIR, ALEXANDRU – Romania
7 TUDOR, ALIN – Romania
8 PETRE, ROMEO – Romania
9 DUMITRESCU, COSMIN – Romania
10 NISTOR, IULIAN – Romania
11 CHOTOKLIEV, TOSHO – Bulgaria
12 GHIORGHE, BENEAMIN – Romania
13 BAJENARU, CEZAR – Romania
14 MARINESCU, GEO – Romania
15 TOHANEANU, TOMI – Romania

Seniori 90 kg Right
1 DIMITROV, PLAMEN – Bulgaria
2 SAFTA, ANDREAS – Romania
3 BARBU, DANIEL – Romania
4 FLOROAICA, STEFAN – Romania
5 BOJICA, RADU – Romania
6 DUFAR, MARIAN – Romania
7 TOCEA, ROBERT – Romania
8 IONITA, ADRIAN – Romania
9 CUPRINSU, GABRIEL – Romania
10 GABRIAN, CRISTI – Romania
11 SEVGIN, ISMAILOV – Bulgaria
12 CUREA, MIHAI – Romania
13 SCARLAT, COSTINEL – Romania
14 GRECU, NICOLAE – Romania
15 NEAGU, CATALIN – Romania
16 TECU, SERGIU – Romania
17 OARNA, ALEXANDRU – Romania

Seniori 100 kg Right
1 SANDU , ALIN – Romania
2 MIHAI, CONSTANTIN – Romania
3 GIFEI, SORIN – Romania

Seniori +100 kg Right
1 BADULESCU, SABIN – Romania
2 BICA, MIRCEA – Romania
3 RADA, FLORIN – Romania
4 GEORGESCU , ROBERT – Romania
5 TANASE, STEFAN – Romania
6 LEANCA , IONUT – Romania

Seniori Open Right
1 BADULESCU, SABIN – Romania
2 DIMITROV, PLAMEN – Bulgaria
3 SANDU , ALIN – Romania
4 MIHAI, CONSTANTIN – Romania
5 BICA, MIRCEA – Romania
6 BARBU, DANIEL – Romania
7 HRISTOV, NEDALIN – Bulgaria
8 APRODU, CATALIN – Romania

Data: 12.12.2015
Inscrierea sportivilor: 09.00 – 11.30
Startul competitiei: 12.30
Categorii:
-seniori bratul stang: 85 kg, +85 kg
-juniori bratul drept:  70 kg, +70 kg
-feminin bratul drept:  open
-seniori bratul drept: 75 kg, 85 kg, 95 kg, +95 kg si open
-masters bratul drept: open

Premii
JUNIORI:
locul 1 – 300 lei + suplimente nutritive + diploma + medalie
locul 2 – 200 lei + suplimente nutritive + diploma + medalie
locul 3 – 100 lei + suplimente nutritive + diploma + medalie
SENIORI:
locul 1 – 500 lei + suplimente nutritive + diploma + medalie
locul 2 – 300 lei + suplimente nutritive + diploma + medalie
locul 3 – 200 lei + suplimente nutritive + diploma + medalie
MASTER/FEMININ:
locul 1 – suplimente nutritive + diploma + medalie
locul 2 – suplimente nutritive + diploma + medalie
locul 3 – suplimente nutritive + diploma + medalie
Taxa inscriere:
Juniori/Seniori 25 lei/brat
Master/Feminin – fara taxa

Alte precizari:
*Competitia se va face in colaborare cu Asociatia Romana de Skandenberg ”Brat de Fier” si cu arbitrii acreditati de aceasta.
*Vor fi doua mese de concurs.
*Sportivii trebuie sa aiba un act de identitate la ei.
*Juniorii nu pot concura si la categoria de seniori.
*Un senior care doreste sa participe la ambele brate va plati 50 lei.

Seniori 85 kg Left
1 DIMITROV, PLAMEN – Bulgaria
2 HASIUC, ALIN – Romania
3 PROCOPCIUC, DANIEL – Moldova
4 DOBRIN, VIOREL – Romania
5 BIDIU, RAUL – Romania
6 MINASCURTA, ANDREI – Moldova
7 TRIF, MARIUS – Romania
8 MOLDOVAN, BOGDAN – Romania
9 TOADER , DORIN – Romania
10 PRODAN, DUMITRU – Moldova
11 STRAUTIU, ALEXANDRU – Romania
12 BARAITARU, ALIN – Romania
13 NEAGU, CATALIN – Romania
14 ANGHEL, DANIEL – Romania
15 SCURATCOV, VASILII – Moldova
16 HRISTOV, NEDALIN – Bulgaria
17 TUDOR, ALIN – Romania
18 SZEKELY, ERVIN – Romania
19 ROMAN, RAUL – Romania
20 GROZAVU, GABRIEL – Romania
21 GHERLEA, DANIEL – Romania
22 BARLADEANU, Constantin – Moldova
23 DUICA, FLORIN – Romania

Seniori +85 kg Left
1 PUSCASU, IOAN – Romania
2 GIFEI, SORIN – Romania
3 IORGA, ALIN – Romania
4 GEORGESCU, RADU – Romania
5 GRUMEZA, ALEXANDRU – Romania
6 LAZAR, FLORIAN – Romania
7 NICOARA, GABRIEL – Romania
8 NOVICOV, ROMAN – Moldova
9 PLOPEANU, CRISTIAN – Romania
10 GIUGA, AUGUSTIN – Romania
11 MOTOC, MARIAN – Romania
12 FEKETE, FERENCZ – Romania

Juniori -70 kg Right
1 MIGIT, CRISTI – Romania
2 VASIU, IOAN – Romania
3 TABACU, MARIN – Romania
4 IAKABOS, DARIUS – Romania
5 SPIREA, PETRUT – Romania

Juniori +70 kg Right
1 HRISTOV, NEDALIN – Bulgaria
2 ZAMFIR, ALEXANDRU – Romania
3 IORGA, ALIN – Romania
4 TUDOR, ALIN – Romania
5 SABAU, ADRIAN – Romania
6 BARLADEANU, Constantin – Moldova
7 AJDEROF, IOAN – Romania
8 RADU, TUDOR – Romania
9 ANGHEL, DANIEL – Romania
10 SECAREA, RAZVAN – Romania
11 CIMPEANU, ALEXANDRU – Romania

Masters Open Right
1 OPREA, LILIAN – Moldova
2 CARLOGANU, MIRCEA – Romania
3 GASHEVSKI, CVETAN – Bulgaria
4 GEORGESCU, RADU – Romania
5 NEAGU, CATALIN – Romania
6 BACIU, AUREL – Romania
7 TATAR, DOREL – Romania
8 BIDIU, RAUL – Romania

Feminin Open Right
1 GHERGHE, GABRIELA – Romania
2 BERBECE, IONELA – Romania
3 SCURATCOVA, NATALIA – Moldova
4 SZEKRENY, EMESE – Romania
5 BACIU, ADA – Romania
6 CIOBANU , ANDRA – Romania

Seniori -75 kg Right
1 DOBRIN, VIOREL – Romania
2 PROCOPCIUC, DANIEL – Moldova
3 MIGIT, CRISTI – Romania
4 SABAU, MADALIN – Romania
5 SCURATCOV, VASILII – Moldova
6 STRAUTIU, ALEXANDRU – Romania
7 MARINESCU, GEO – Romania
8 SZABO, RICARDO – Romania
9 BONEV, TODOR – Bulgaria
10 CIOBANU, NICOLAE – Romania
11 AJDEROF, HORATIU – Romania
12 EROSS, HUNOR – Romania
13 SCURTU , NICUSOR – Romania
14 GROZAVU, GABRIEL – Romania
15 MOLDOVAN, BOGDAN – Romania
16 PONCI, MARIUS – Romania
17 DUICA, FLORIN – Romania
18 ZDRAILA, MARIAN – Romania
19 TUDOR, ALIN – Romania
20 TUDORACHE, ALEODOR – Romania
21 BALTA, IURIE – Moldova

Seniori 85 kg Right
1 DIMITROV, PLAMEN – Bulgaria
2 SAFTA, ANDREAS – Romania
3 HASIUC, ALIN – Romania
4 GASHEVSKI, CVETAN – Bulgaria
5 SZEKELY, ERVIN – Romania
6 TRIF, MARIUS – Romania
7 HRISTOV, NEDALIN – Bulgaria
8 MINASCURTA, ANDREI – Moldova
9 FLOROAICA, STEFAN – Romania
10 GHERLEA, DANIEL – Romania
11 PRODAN, DUMITRU – Moldova
12 ROMANESCU, COSMIN – Romania
13 TOADER , DORIN – Romania
14 LAZEA, FLAVIUS – Romania
15 NEAGU, CATALIN – Romania
16 ROMAN, RAUL – Romania

Seniori 95 kg Right
1 SANDU , ALIN – Romania
2 MIHAI, CONSTANTIN – Romania
3 BARBU, DANIEL – Romania
4 IONESCU, DENIS – Romania
5 GIFEI, SORIN – Romania
6 GIUGA, AUGUSTIN – Romania
7 NICOARA, GABRIEL – Romania
8 HADAREAN, HORATIU – Romania
9 GRUMEZA, ALEXANDRU – Romania

Seniori +95 kg Right
1 PUSCASU, IOAN – Romania
2 LAZAR, FLORIAN – Romania
3 TAPASZTO, CIPRIAN – Romania
4 NOVICOV, ROMAN – Moldova
5 PLOPEANU, CRISTIAN – Romania
6 FEKETE, FERENCZ – Romania
7 MOTOC, MARIAN – Romania

Seniori Open Right
1 DIMITROV, PLAMEN – Bulgaria
2 SANDU , ALIN – Romania
3 PROCOPCIUC, DANIEL – Moldova
4 MIGIT, CRISTI – Romania
5 HRISTOV, NEDALIN – Bulgaria
6 MIHAI, CONSTANTIN – Romania
7 VASIU, IOAN – Romania
8 ZAMFIR, ALEXANDRU – Romania

0 1509

Editia din acest an s-a desfasurat la Casa de Cultura a municipiului Tg. Neamt, in data de 18 octombrie 2015. S-a concurat la bratul drept in sistem dubla eliminare. Arbitrii au fost Mircea Simionescu-Simicel si Alexandru Bolborici iar atmosfera a fost intretinuta de Radu Valahu.










feminin open
1. Madalina Bujor
2. Loredana Maftei
3. Amalia Atanasiu
4. Valentina Apostolu
5. Bianca Gavriloaia
juniori -70 kg
1. Cristian Pinzariu
2. Claudiu Ciausu
3. Constantin Cobzariu
juniori -80 kg
1. Iustin Lazar
juniori +80 kg
1. Daniel Ungureanu
2. Stefan Pinzariu
seniori -80 kg kg
1. Cristian Pinzariu
2. Ioan Ripan
3. Leonid Pintea
4. Ciausu Vasile
5. Toma Ciocirlan
6. Iustin Lazar
7. Andrei Tanasa
8. Narcis Cojocaru
seniori +80 kg
1. Sebastian Cojocaru
2. Daniel Ungureanu
3. Sorin Spranceana
4. Vasilica Grigoras
seniori open
1. Sebastian Cojocaru
2. Cristian Pinzariu
3. Daniel Ungureanu
4. Ioan Ripan

SOCIAL

3,449FansLike