Campionatul National de skandenberg 2018

Campionatul National de skandenberg 2018

0 7

Data: 30 Martie – 1 Aprilie 2018
Locatie: Sala Aula Magna, Facultatea de Drept, Universitatea Bucuresti. Bd. Mihail Kogălniceanu nr. 36-46, sector 5.

Concurenti: au drept de participare NUMAI cetatenii romani, indiferent de domiciliul acestora. Nu este necesara legitimarea prealabila la vreun club. Cetatenii romani care au reprezentat in ultimii 2 ani sau doresc sa reprezinte alta tara la campionatele europene sau mondiale din acest ani nu se pot inscrie in competitie.
Sistem de desfasurare: dubla eliminare.
Seminar de arbitraj: poate participa oricine vorbeste limba romana si cunoaste in teorie regulamentul de skandenberg. Participarea la seminar este gratuita, dar este necesara confirmarea prezentei pana cel tarziu 15.03.2018 pe e-mail: contact@bratdefier.ro Absolventii acestui seminar sunt atestati printr-un certificat recunoscut de Federatia Europeana si de Federatia Mondiala de Skandenberg, putand arbitra in cadrul competitiilor oficiale organizate de catre acestia sau de catre partenerii lor. In acest an se va acorda si titlul de „Cel mai bun arbitru incepator”. Castigatorul va fi invitat la Vendettele televizate si la concursurile organizate de Asociatie.

INREGISTRARE:
Taxa de concurs este de 30 lei / brat / categorie pentru inregistrarea online si off-line Vineri la locatie si 50 lei / brat / categorie pentru inregistrarea la locatie Sambata si Duminica. Studentii Universitatii Bucuresti beneficiaza de gratuitate daca se inscriu online sau sunt in baza de date a asociatiei.

Inscrierea on-line se face la contact@bratdefier.ro, subiect: inscriere CN2018, mesaj: nume familie, prenume, sex, data nasterii, greutate, categoriile dorite/ brat, localitatea si judetul de domiciliu, clubul daca este cazul. Mesajele incomplete nu se vor inregistra.

Prezenta la CANTARUL OFICIAL este obligatorie indiferent daca ati facut sau nu inscrierea on-line.

Am decis acest sitem de inscriere pentru a micsora timpul necesar cantarului oficial si pentru a termina mai devreme duminica astfel incat toata lumea sa poata ramane pana la sfarsit fara probleme.

Categorii de greutate:
– juniori mici (cei nascuti intre 2000 si 2004 inclusiv), bratul stang si drept: -50, -55, -60, -65, -70, -75, -80, +80 kg
– junioare mici (cele nascute intre 2000 si 2004 inclusiv), bratul stang si drept: -55 si +55 kg
– juniori mari (cei nascuti intre 1997 si 1999 inclusiv), bratul stang si drept: -55, -60, -65, -70, -75, -80, -85, 90,
+90 kg
– junioare mari (cele nascute intre 1997 si 1999 inclusiv), bratul stang si drept: -55 si +55 kg
– seniori (orice varsta), bratul stang si drept: -55, -60, – 65, -70, -75, -80, -85, -90, -100, -110, +110 kg
– senioare (orice varsta), bratul stang si drept: -65, +65 kg
– masters masculin +40 ani (cei nascuti in 1978 sau mai devreme), bratul stang si drept: -80, -90, -100, +100 kg
– masters feminin +40 ani (cele nascute in 1978 sau mai devreme), bratul stang si drept: Open
– grand masters masculin +50 ani (cei nascuti in 1968 sau mai devreme), bratul stang si drept: Open
– persoane cu dizabilitati masculin (orice varsta), bratul stang si drept: Open
– persoane cu dizabilitati feminin (orice varsta), bratul stang si drept: Open
– open seniori bratul stang si drept (cu castigatorii cat. de seniori)

Primii clasati de la fiecare categorie vor primi diplome si medalii. Campionul si vicecampionul national al fiecarei categorii de greutate si brat se califica automat in Lotul National de Skandenberg al Romaniei, cu drept de participare la Europene si Mondiale in 2018.

Vineri 30 Martie 2018
14:00 – Seminar și test arbitraj
19:00 – 21:00 – Cântar oficial și înregistrare concurenți
Sâmbătă 31 Martie 2018
08:00 – 10:00 – Cântar oficial și înregistrare concurenți
10:30 – Deschiderea Oficială
11:00 – Preliminarii brațul stâng
16:30– Finale, premieri, Campionul Campionilor la brațul stang
Duminică 1 Aprilie 2018
08:00 – 09:00 – Cântar oficial și înregistrare concurenți
09:30 – Preliminarii brațul drept
16:00 – Finale, premieri, Campionul Campionilor la brațul drept

Vezi poze aici.





Dizabilitati Open Left
1     TECU, ION SERGIU – Romania
2     TUDORACHE, ALEODOR – Romania
3     DINESCU, ALEXANDRU – Romania

Junioare +55 kg Left
1     SPIREA, ROXANA – Romania
2     MILITARU, LUIZA – Romania

Juniori 55 kg Left
1     BADULA, DALIS – Romania
2     COCIOABA, EDUARD – Romania
3     CARASOL, LAURENTIU – Romania

Juniori 60 kg Left
1     NEDELESCU, ALIN – Romania
2     NICULITA, IOAN – Romania
3     JURJESCU, RAUL – Romania
4     TRANDAFIR, ROBERT – Romania

Juniori 65 kg Left
1     TANASESCU, VLAD – Romania
2     NICOLAESCU, PAUL – Romania
3     ENOAE, CRISTIAN – Romania
4     LASCAE, ANDREI – Romania
5     DOBREA, RAZVAN – Romania

Juniori 70 kg Left
1     NEDELEA, VLADUT – Romania
2     LAZAR, MARIAN – Romania
3     CALINA, IONUT – Romania
4     TIRCU, ROBERT – Romania
5     ROBESCU, HORATIU – Romania
6     DUMITRU, ANDREI – Romania

Juniori 75 kg Left
1     TUDOR, ALIN – Romania
2     PETRACHE, MARIUS – Romania

Juniori 80 kg Left
1     SABOU, SERGIU – Romania
2     SPIREA, PETRUT – Romania
3     EPURE, ALEXANDRO – Romania
4     RADUCANU, ANDREI – Romania
5     MUSCA , JUSTINIAN – Romania

Juniori +80 kg Left
1     PINZARIU, STEFAN – Romania
2     BUCUR, IONUT EDUARD – Romania

Tinere +55 kg Left
1     NOVITCHI, MIRUNA – Romania
2     BERESTEANU, SABINA – Romania

Tineri -55 kg Left
1     COSTACHE, CRISTIAN – Romania

Tineri 65 kg Left

1     DUMITRU, STEFAN – Romania
2     NICOLAE, ALEXANDRU – Romania
3     SURUGIU, ANDREI – Romania
4     POGOR, GHEORGHE – Romania

Tineri 70 kg Left

1     BOACA, PETRUT – Romania
2     RADU, TUDOR – Romania
3     MIRCESCU, ANDREI – Romania
4     MOLNAR, ALEXANDRU – Romania
5     GONTA, LEONID – Romania
6     MIHAI, GHEORGHE – Romania
7     MIHALACHE, ALEXANDRU – Romania

Tineri 75 kg Left
1     PINZARIU, CRISTIAN – Romania
2     SECAREA, RAZVAN – Romania
3     GEAUCA, OVIDIU – Romania
4     ANCULIA, ADRIAN – Romania
5     SANDA, GABRIEL – Romania
6     ALUPULUI, COSMIN – Romania

Tineri 80 kg Left
1     MURARU, DANIEL – Romania
2     ANDREI, COSMIN – Romania
3     ACAEI, MIHAI – Romania
4     TODIREANU, CATALIN – Romania
5     MARDALE, BOGDAN – Romania

Tineri 85 kg Left
1     ANGHEL, DANIEL – Romania
2     SABAU, ADRIAN – Romania
3     ANGHEL, NICOLAE – Romania
4     OLTEANU, AUGUSTIN – Romania
5     BALAN, ANDREI – Romania

Tineri 90 kg Left
1     UNGUREANU, DANIEL – Romania
2     IAMANDI, MARIUS – Romania
3     BOLOCAN, CORNELIU – Romania
4     HARAPU, COSMIN – Romania

Tineri +90 kg Left

1     IORGA, ALIN – Romania
2     GHISA, BOGDAN – Romania
3     PLOAE, ANDREI – Romania
4     BOCA , GIORGIO – Romania
5     MOGA, RAZVAN – Romania
6     STANCU, ANDREI – Romania
7     MICE, GABRIEL – Romania
8     NARITA, MARIAN – Romania
9     PURTAN, OVIDIU – Romania
10    TANASE, ALEXANDRU – Romania

Veterani 80 kg Left
1     PATRASCU, DANIEL – Romania
2     BALAIUS, RUSLAN – Romania
3     SPIREA, IONEL – Romania

Veterani 90 kg Left
1     MARIN, ALEXANDRU – Romania
2     KOLOZSVARI, EDWARD – Romania
3     NEAGU, CATALIN – Romania
4     SIMA, MIHAI – Romania

Veterani 100 kg Left
1     DOBREAN, DINU – Romania
2     LITA, LIVIU – Romania
3     BACIU, AUREL – Romania

Veterani +100 kg Left
1     BORBIL, DANUT – Romania
2     FAT, OLIMPIU – Romania
3     GEORGESCU, RADU – Romania
4     RADA, FLORIN – Romania

Veterane Open +100 kg Left
1     AVRAM GEORGESCU, ROXANA – Romania

Grand Master Open Left
1     MANTOG, AUGUSTIN – Romania
2     CARLOGANU, MIRCEA – Romania
3     ROBESCU, RELU – Romaia
4     CHIRBEA, MARIAN – Romania
5     CANDREA, CORNELIU – Romania
6     DOBRIN, LIVIU – Romania
7     NOVITCHI, CORNEL – Romania

Senioare 65 kg Left
1     ROSU, IONELA – Romania
2     NOVITCHI, MIRUNA – Romania
3     DOBRIN, ANDREEA MARINELA – Romania

Senioare +65 kg Left
1     SPIREA, ROXANA – Romania
2     POENAR, ELENA – Romania
3     TOMA, SIMONA – Romania

Seniori 55 kg Left
1     COSTACHE, CRISTIAN – Romania
2     TOTAN, RAZVAN – Romania
3     COCIOABA, EDUARD – Romania
4     BADULA, DALIS – Romania

Seniori 60 kg Left
1     NEDELESCU, ALIN – Romania
2     URUPIN, GABRIEL – Romania

Seniori 65 kg Left
1     BALAIUS, RUSLAN – Romania
2     RIZEA, FLORIN – Romania
3     BOBOC, NICUSOR – Romania
4     NICOLAE, ALEXANDRU – Romania
5     TIRSU, FILIP – Romania
6     NEAGU, ION – Romania
7     IVANESCU, ANDREI – Romania

Seniori 70 kg Left
1     LICUT, MARIUS – Romania
2     SABAU, MADALIN – Romania
3     TALA, MIHAI – Romania
4     GHIDIA, IONUT – Romania
5     CRACIUN, GEORGIAN – Romania
6     TUDOSIE, VLAD – Romania
7     RADU, TUDOR – Romania
8     TOMA, MIHAI CRISTIAN – Romania
9     HERCZEG, LORAND – Romania
10    MUNTEAN, ALIN – Romania
11    DRAGAN, ALEXANDRU – Romania
12    TOLE, CATALIN – Romania

Seniori 75 kg Left
1     TUDOR, ALIN – Romania
2     BARAITARU, ALIN – Romania
3     MIHALCEA, TIBERIU – Romania
4     SALAJANU, ALEXANDRU – Romania
5     IOVANESCU, ALIN – Romania
6     CALOTA, MARIAN – Romania
7     PRAF, CRISTI – Romania
8     UNGUREANU, ALEXANDRU – Romania
9     DOBRIN, I GEORGE – Romania
10    COLU, GABRIEL – Romania

Seniori 80 kg Left
1     DOBRIN, VIOREL – Romania
2     ANDRONACHE, DANIEL – Romania
3     SABOU, SERGIU – Romania
4     GABRIAN, CRISTI – Romania
5     NINACS, MARIAN – Romania
6     MANAILA, COSMIN – Romania
7     STAN, DANIEL – Romania
8     ANCULIA, ADRIAN – Romania
9     BUTA DUMITRU, ALBERTO – Romania
10    MOSESCU, FLORIN – Romania
11    DINU, MARIAN – Romania

Seniori 85 kg Left
1     BARBU, DANIEL – Romania
2     POPESCU, ADRIAN – Romania
3     SAFTA, ANDREAS – Romania
4     CUREA, MIHAI – Romania
5     IONITA, ADRIAN – Romania
6     SANDU, DANIEL – Romania
7     TRIF, MARIUS – Romania
8     MIHAI, CONSTANTIN – Romania
9     DOBRIN, GEORGE – Romania
10    POP, IOAN – Romania
11    CENUSA, NIKI – Romania
12    GHERMAN, SERGIU – Romania
13    ANGHEL, DANIEL – Romania
14    CIOBOTEA , FLAVIUS – Romania
15    CRACIUN, GEANINI – Romania
16    CUPRINSU, GABRIEL – Romania
17    ORZANICA, MARIAN – Romania
18    BADULA, BOGDAN – Romania

Seniori 90 kg Left
1     BICA, MIRCEA – Romania
2     SANDU, ALIN – Romania
3     MANOLE, VASILE – Romania
4     IONESCU, CRISTIAN – Romania
5     MARIN, ALEXANDRU – Romania
6     TITEI, ADRIAN – Romania
7     PLESCAN, TEODOR – Romania
8     NEAGU, CATALIN – Romania
9     GHEORGHE, CLAUDIU – Romania
10    HADAREAN, HORATIU – Romania

Seniori 100 kg Left
1     GIFEI, SORIN – Romania
2     HASIUC, ALIN – Romania
3     BOCA , GIORGIO – Romania
4     SABAU, MIHAI – Romania
5     NITOI, DANIEL – Romania
6     TECU, ION SERGIU – Romania
7     PLOAE, ANDREI – Romania
8     PUPAZAN, VLADUT – Romania
9     TIMUS, ADRIAN – Romania
10    TOMA, RAFAEL – Romania

Seniori 110 kg Left
1     FAT, OLIMPIU – Romania
2     TAPASZTO, CIPRIAN – Romania
3     LAZAR, FLORIAN – Romania
4     GHISA, BOGDAN – Romania
5     FODOR, GERGO – Romania
6     IORGA, ALIN – Romania
7     PAVEN, SERGIU – Romania
8     DINU, MARIAN – Romania
9     TOCU, GABRIEL – Romania
10    MARIN, ADRIAN – Romania
11    ANGHELACHE, CRISTIAN – Romania
12    TIRLEA, VIOREL – Romania

Seniori +110 kg Left
1     BADULESCU, SABIN – Romania
2     BORBIL, DANUT – Romania
3     PODAC, DUMITRU – Romania
4     PODAC, IONUT – Romania
5     TACHE, LUCIAN – Romania
6     GEORGESCU, ROBERT – Romania
7     RADA, FLORIN – Romania
8     POPOVICI, SEBASTIAN – Romania
9     NICOLAE, ALEX – Romania

Seniori Open Left
1     FAT, OLIMPIU – Romania
2     DOBRIN, VIOREL – Romania
3     IORGA, ALIN – Romania
4     GIFEI, SORIN – Romania
5     LAZAR, FLORIAN – Romania
6     POPESCU, ADRIAN – Romania
7     BADULESCU, SABIN – Romania
8     MURARU, DANIEL – Romania
9     GHISA, BOGDAN – Romania
10    BICA, MIRCEA – Romania
11    BARBU, DANIEL – Romania
12    IAMANDI, MARIUS – Romania
13    BARAITARU, ALIN – Romania

Senioare Open Left
1     SPIREA, ROXANA – Romania
2     POENAR, ELENA – Romania
3     TOMA, SIMONA – Romania


Dizabilitati Open Right
1     TECU, ION SERGIU – Romania
2     DINESCU, ALEXANDRU – Romania
3     TUDORACHE, ALEODOR – Romania

Junioare +55 kg Right
1     SPIREA, ROXANA – Romania
2     ANICHITI, ANDREEA – Romania
3     MILITARU, LUIZA – Romania
4     TOMA, SIMONA – Romania
5     STANCU, ALEXIA – Romania

Juniori 55 kg Right
1     BADULA, DALIS – Romania
2     COCIOABA, EDUARD – Romania
3     CARASOL, LAURENTIU – Romania

Juniori 60 kg Right
1     NEDELESCU, ALIN – Romania
2     NICULITA, IOAN – Romania
3     JURJESCU, RAUL – Romania
4     TRANDAFIR, ROBERT – Romania

Juniori 65 kg Right
1     TANASESCU, VLAD – Romania
2     ENOAE, CRISTIAN – Romania
3     NICOLAESCU, PAUL – Romania
4     STOICA, CRISTIAN – Romania
5     LASCAE, ANDREI – Romania
6     DOBREA, RAZVAN – Romania

Juniori 70 kg Right
1     LAZAR, MARIAN – Romania
2     NEDELEA, VLADUT – Romania
3     CALINA, IONUT – Romania
4     DUMITRU, ANDREI – Romania
5     TIRCU, ROBERT – Romania
6     ROBESCU, HORATIU – Romania
7     BALAN, FLORIN – Romania
8     DOBREAN, CLAUDIU – Romania
9     COLESNICENCO, VLADIMIR – Romania

Juniori 75 kg Right
1     TUDOR, ALIN – Romania
2     PETRACHE, MARIUS – Romania

Juniori 80 kg Right
1     SABOU, SERGIU – Romania
2     SPIREA, PETRUT – Romania
3     RIZOIU, MIHAI – Romania
4     EPURE, ALEXANDRO – Romania
5     RADUCANU, ANDREI – Romania

Juniori +80 kg Right
1     BUCUR, IONUT EDUARD – Romania
2     MOISE, ANTONIO – Romania
3     PINZARIU, STEFAN – Romania
4     CONSTANTIN, ALEXANDRU – Romania

Tinere +55 kg Right
1     NOVITCHI, MIRUNA – Romania
2     DOBREA, ANDREEA CRISTINA – Romania
3     BERESTEANU, SABINA – Romania

Tineri 55 kg Right
1     COSTACHE, CRISTIAN – Romania

Tineri 65 kg Right
1     DUMITRU, STEFAN – Romania
2     NICOLAE, ALEXANDRU – Romania
3     SURUGIU, ANDREI – Romania
4     POGOR, GHEORGHE – Romania

Tineri 70 kg Right
1     RADU, TUDOR – Romania
2     MIRCESCU, ANDREI – Romania
3     BOACA, PETRUT – Romania
4     MIHALACHE, ALEXANDRU – Romania
5     MIHAI, GHEORGHE – Romania
6     CRISTIU, VLAD – Romania
8     MOLNAR, ALEXANDRU – Romania
9     GONTA, LEONID – Romania
10    SIMOTA, RAZVAN – Romania
11    SPIRIDONESCU, TEODOR – Romania

Tineri 75 kg Right
1     PINZARIU, CRISTIAN – Romania
2     SECAREA, RAZVAN – Romania
3     GEAUCA, OVIDIU – Romania
4     ILIE, STEFAN – Romania
5     ANCULIA, ADRIAN – Romania
6     NACU, ANDREI IONUT – Romania
7     SANDA, GABRIEL – Romania

Tineri 80 kg Right
1     NEAGU, ROBERT – Romania
2     MURARU, DANIEL – Romania
3     ANDREI, COSMIN – Romania
4     ENE, MARIUS – Romania
5     CARAMAN, GHENADIE – Romania
6     ACAEI, MIHAI – Romania
7     MARDALE, BOGDAN – Romania
8     TODIREANU, CATALIN – Romania

Tineri 85 kg Right
1     ANGHEL, DANIEL – Romania
2     SABAU, ADRIAN – Romania
3     OLTEANU, AUGUSTIN – Romania
4     ANGHEL, NICOLAE – Romania
5     BALAN, ANDREI – Romania
6     IGNAT, FLORIN – Romania

Tineri 90 kg Right
1     UNGUREANU, DANIEL – Romania
2     IAMANDI, MARIUS – Romania
3     HARAPU, COSMIN – Romania
4     BOLOCAN, CORNELIU – Romania

Tineri +90 kg Right
1     BOCA , GIORGIO – Romania
2     IORGA, ALIN – Romania
3     GHISA, BOGDAN – Romania
4     PLOAE, ANDREI – Romania
5     TANASE, ALEXANDRU – Romania
6     PURTAN, OVIDIU – Romania
7     NARITA, MARIAN – Romania
8     MICE, GABRIEL – Romania
9     MOGA, RAZVAN – Romania
10    YILDIRIM, ALEX – Romania
11    STANCU, ANDREI – Romania

Veterani Femei Open Right
1     STANCU, CONSTANTA – Romania
2     GEORGESCU AVRAM, ROXANA – Romania

Veterani 80 kg Right
1     PATRASCU, DANIEL – Romania
2     BALAIUS, RUSLAN – Romania
3     SPIREA, IONEL – Romania
4     CRUCIANU, CONSTANTIN – Romania
5     TUDOR, LUCIAN – Romania

Veterani 90 kg Right
1     KOLOZSVARI, EDWARD – Romania
2     MARIN, ALEXANDRU – Romania
3     NEAGU, CATALIN – Romania
4     STOICA, SILVIU – Romania

Veterani 100 kg Right
1     DOBREAN, DINU – Romania
2     LITA, LIVIU – Romania
3     BACIU, AUREL – Romania
4     CACIULA, CIPRIAN – Romania

Veterani +100 kg Right
1     RADA, FLORIN – Romania
2     GEORGESCU, RADU – Romania

Grand Master Open Right
1     MANTOG, AUGUSTIN – Romania
2     CARLOGANU, MIRCEA – Romania
3     ROBESCU, RELU – Romania
4     DOBRIN, LIVIU – Romania
5     CANDREA, CORNELIU – Romania
6     CHIRBEA, MARIAN – Romania
7     MECU, DRAGOS – Romania
8     NOVITCHI, CORNEL – Romania

Senioare -65 kg Right
1     ROSU, IONELA – Romania
2     NOVITCHI, MIRUNA – Romania
3     DOBRIN, ANDREEA MARINELA – Romania
5     MILITARU, LUIZA – Romania

Senioare +65 kg Right
1     ANICHITI, ANDREEA – Romania
2     STANCU, CONSTANTA – Romania
4     POENAR, ELENA – Romania
5     TOMA, SIMONA – Romania

Seniori -55 kg Right
1     BADULA, DALIS – Romania
2     TOTAN, RAZVAN – Romania
3     COCIOABA, EDUARD – Romania

Seniori -60 kg Right
1     NEDELESCU, ALIN – Romania
2     COSTACHE, CRISTIAN – Romania
3     URUPIN, GABRIEL – Romania

Seniori -65 kg Right
1     BALAIUS, RUSLAN – Romania
2     TIRSU, FILIP – Romania
3     RIZEA, FLORIN – Romania
4     BOBOC, NICUSOR – Romania
5     DINESCU, ALEXANDRU – Romania
6     FLOREA, OVIDIU – Romania
7     IVANESCU, ANDREI – Romania
8     NEAGU, ION – Romania

Seniori -70 kg Right
1     SABAU, MADALIN – Romania
2     GHIDIA, IONUT – Romania
3     LICUT, MARIUS – Romania
4     LAZAR, MARIAN – Romania
5     RADU, TUDOR – Romania
6     TUDOSIE, VLAD – Romania
7     MIRCESCU, ANDREI – Romania
8     SINGUR, VASILE – Romania
9     CRISTIU, VLAD – Romania
10    HERCZEG, LORAND – Romania
11    OPRICA, MARIUS – Romania
12    TALA, MIHAI – Romania
13    DANILESCU, FLORIN – Romania
14    TOLE, CATALIN – Romania
15    MOLNAR, ALEXANDRU – Romania
16    TOMA, MIHAI CRISTIAN – Romania
17    MUNTEAN, ALIN – Romania

Seniori -75 kg Right
1     TUDOR, ALIN – Romania
2     IOVANESCU, ALIN – Romania
3     DRAGAN, ALEXANDRU – Romania
5     ANDREI, COSMIN – Romania
6     GEAUCA, OVIDIU – Romania
7     CALOTA, MARIAN – Romania
8     ILIE, STEFAN – Romania
9     NACU, ANDREI IONUT – Romania
10    COLU, GABRIEL – Romania
11    ANCULIA, ADRIAN – Romania
12    DOBRIN, I GEORGE – Romania
13    UNGUREANU, ALEXANDRU – Romania
15    PRAF, CRISTI – Romania

Seniori -80 kg Right

1     DOBRIN, VIOREL – Romania
2     ANDRONACHE, DANIEL – Romania
4     SABOU, SERGIU – Romania
5     CHIS, ADRIAN – Romania
6     NEAGU, ROBERT – Romania
7     NINACS, MARIAN – Romania
9     MOSESCU, FLORIN – Romania
10    UNTEA, ALEXANDRU – Romania
11    BUTA DUMITRU, ALBERTO – Romania
12    BALEA, SILVIU – Romania
13    MARTIAN, DANIEL – Romania
14    DINU, MARIAN – Romania
15    MANOLACHE, ADELIN – Romania

Seniori -85 kg Right
1     BARBU, DANIEL – Romania
2     CUCLI, ALEX – Romania
3     SAFTA, ANDREAS – Romania
4     POPESCU, ADRIAN – Romania
5     ANGHEL, DANIEL – Romania
6     ROMANESCU, COSMIN – Romania
8     SANDU, DANIEL – Romania
9     GHERMAN, SERGIU – Romania
10    CUREA, MIHAI – Romania
11    DOBRIN, GEORGE – Romania
12    IONITA, ADRIAN – Romania
13    CRACIUN, GEANINI – Romania
14    TRIF, MARIUS – Romania
15    POP, IOAN – Romania
16    IGNAT, FLORIN – Romania
17    CUPRINSU, GABRIEL – Romania
18    CIOBOTEA , FLAVIUS – Romania
19    CENUSA, NIKI – Romania
20    BADULA, BOGDAN – Romania
21    ORZANICA, MARIAN – Romania
22    ANGHEL, NICOLAE – Romania

Seniori -90 kg Right
1     AVRAM, PAUL – Romania
2     MANOLE, VASILE – Romania
3     GIONETE, TONI – Romania
4     SANDU, ALIN – Romania
5     TOADER, DORIN – Romania
6     HORVAT, VICTOR – Romania
7     HADAREAN, HORATIU – Romania
8     GHEORGHE, CLAUDIU – Romania
9     NEAGU, CATALIN – Romania
10    PLESCAN, TEODOR – Romania
11    IAMANDI, MARIUS – Romania
12    IONESCU, CRISTIAN – Romania
13    BADEA, IONUT – Romania

Seniori -100 kg Right
1     LAZAR, FLORIAN – Romania
2     GIFEI, SORIN – Romania
3     DOBREAN, DINU – Romania
4     SABAU, MIHAI – Romania
5     PUPAZAN, VLADUT – Romania
6     BOCA , GIORGIO – Romania
7     TOMA, RAFAEL – Romania
8     TECU, ION SERGIU – Romania
9     NITOI, DANIEL – Romania
10    FUSEA, CRISTIAN – Romania
11    TIMUS, ADRIAN – Romania

Seniori -110 kg Right
1     FAT, OLIMPIU – Romania
2     TAPASZTO, CIPRIAN – Romania
3     ANGHELACHE, CRISTIAN – Romania
4     UNGURYAN, IGOR – Romania
5     PASAROIU, FLORENTIN – Romania
6     HASIUC, ALIN – Romania
7     DINU, MARIAN – Romania
8     CHIRBEA, MARIUS – Romania
9     PAVEN, SERGIU – Romania
10    FODOR, GERGO – Romania
11    MARIN, ADRIAN – Romania
12    TOCU, GABRIEL – Romania
13    GHISA, BOGDAN – Romania

Seniori +110 kg Right

1     BADULESCU, SABIN – Romania
2     PUSCASU, IOAN – Romania
3     RADA, FLORIN – Romania
4     PODAC, DUMITRU – Romania
5     PODAC, IONUT – Romania
6     TACHE, LUCIAN – Romania
7     GEORGESCU, ROBERT – Romania
8     NICOLAE, ALEX – Romania
9     POPOVICI, SEBASTIAN – Romania

Seniori Open Right
1     BADULESCU, SABIN – Romania
2     FAT, OLIMPIU – Romania
3     LAZAR, FLORIAN – Romania
4     BARBU, DANIEL – Romania

Senioare Open Right
1     SPIREA, ROXANA – Romania
2     STANCU, CONSTANTA – Romania
3     TANASE, LILIANA – Romania
4     DOBREA, ANDREEA CRISTINA – Romania


Femei Open International Right
1     MINASCURTA, ANA MARIA – Moldova
2     TATARU, SVETLANA – Moldova
3     BODRUG, NICOLETA – Moldova
4     SPIREA, ROXANA – Romania
5     TANASE, LILIANA – Romania
6     DOBREA, ANDREEA CRISTINA – Romania

Seniori Open International Right
1     DIMITROV, PLAMEN – Bulgaria
2     SANDU, ALIN – Romania
3     MIHAI, CONSTANTIN – Romania
4     GABRIAN, CRISTI – Romania
5     NICOLAE, ALEXANDRU – Romania
6     STAN, DANIEL – Romania
7     SALAJANU, ALEXANDRU – Romania
8     PETRACHE, MARIUS – Romania

**************************************************

CLASAMENT CLUBURI

1.  ARMBENDER POIANA LACULUI     216 PUNCTE
2.  THUNDER             183 PUNCTE
3.  GALACTIC GYM        139 PUNCTE

CLASAMENT UNIVERSITARE

STUDENTE +65 KG STANGA
1 BERESTEANU SABINA UNIV ACAD POL

STUDENTI -70 KG STANGA
1 DUMITRU STEFAN UNIV ASE
2 LICUT MARIUS UNIV CRAIOVA
3 NICOLAE ALEXANDRU UNIV CRAIOVA
4 RADU TUDOR UNIV BV
5 BOBOC NICUSOR UNIV CRAIOVA
6 POGOR GHEORGHE UNIV ACAD POL
7 NICOLAE ALEXANDRU UNIV CRAIOVA
8 CRACIUN GEORGIAN UNIV UPB
9 NEAGU ION UNIV ACAD POL
10 TUDOSIE VLAD UNIV MEDICINA
11 RADU TUDOR UNIV BV
12 TOMA MIHAI CRISTIAN UNIV UB
13 MUNTEAN ALIN UNIV ACAD POL
14 TOLE CATALIN UNIV ACAD POL

STUDENTI -80 KG STANGA
1 PINZARIU CRISTIAN UNIV ACAD POL
2 SECAREA RAZVAN UNIV UB
3 ACAEI MIHAI UNIV MAPN
4 SALAJANU ALEXANDRU UNIV UB
5 TODIREANU CATALIN UNIV ACAD POL
6 GABRIAN CRISTI UNIV UB
6 SANDA GABRIEL UNIV ACAD POL
7 UNGUREANU ALEXANDRU UNIV TG MURES
8 BUTA DUMITRU ALBERTO UNIV ACAD POL
9 MOSESCU FLORIN UNIV ECO

STUDENTI 90 KG STANGA
1 DOBRIN VIOREL UNIV ED FIZ PITESTI
2 ANGHEL DANIEL UNIV BV
3 BARBU DANIEL UNIV UPB
4 UNGUREANU DANIEL UNIV ACAD POL
5 SABAU ADRIAN UNIV CLUJ
6 POPESCU ADRIAN UNIV CANTEMIR
7 BOLOCAN CORNELIU UNIV AGRONOMIE
8 SAFTA ANDREAS UNIV UB
9 HARAPU COSMIN UNIV ACAD POL
10 TITEI ADRIAN UNIV USAMV
11 GHEORGHE CLAUDIU UNIV ACAD POL
12 POP IOAN UNIV CANTEMIR
13 CENUSA NIKI UNIV CANTEMIR
14 ANGHEL DANIEL UNIV BV
15 CRACIUN GEANINI UNIV ACAD POL
16 BADULA BOGDAN UNIV Pitesti

STUDENTI +90 KG STANGA
1 NARITA MARIAN UNIV ACAD POL
2 TOMA RAFAEL UNIV ACAD POL
3 TIRLEA VIOREL UNIV ACAD POL

STUDENTE -65 KG DREAPTA
1 TANASE LILIANA UNIV UB
2 DOBREA ANDREEA CRISTINA UNIV UB

STUDENTE +65 KG DREAPTA
1 BERESTEANU SABINA UNIV ACAD POL

STUDENTI -70 KG DREAPTA
1 DUMITRU STEFAN UNIV ASE
2 RADU TUDOR UNIV BV
3 NICOLAE ALEXANDRU UNIV CRAIOVA
4 LICUT MARIUS UNIV CRAIOVA
5 POGOR GHEORGHE UNIV ACAD POL
6 BOBOC NICUSOR UNIV CRAIOVA
7 RADU TUDOR UNIV BV
8 TUDOSIE VLAD UNIV MEDICINA
9 NEAGU ION UNIV ACAD POL
10 SPIRIDONESCU TEODOR UNIV UPB
11 DANILESCU FLORIN UNIV Pitesti
12 TOLE CATALIN UNIV ACAD POL
13 TOMA MIHAI CRISTIAN UNIV UB
14 MUNTEAN ALIN UNIV ACAD POL

STUDENTI -80 KG DREAPTA
1 PINZARIU CRISTIAN UNIV ACAD POL
2 SECAREA RAZVAN UNIV UB
3 SALAJANU ALEXANDRU UNIV UB
4 ACAEI MIHAI UNIV MAPN
5 SANDA GABRIEL UNIV ACAD POL
6 TODIREANU CATALIN UNIV ACAD POL
7 GABRIAN CRISTI UNIV UB
8 MOSESCU FLORIN UNIV ECO
9 BUTA DUMITRU ALBERTO UNIV ACAD POL
10 UNGUREANU ALEXANDRU UNIV TG MURES

STUDENTI 90 KG DREAPTA
1 DOBRIN VIOREL UNIV ED FIZ PITESTI
2 ANGHEL DANIEL UNIV BV
3 BARBU DANIEL UNIV UPB
4 UNGUREANU DANIEL UNIV ACAD POL
5 SABAU ADRIAN UNIV CLUJ
6 HARAPU COSMIN UNIV ACAD POL
7 SAFTA ANDREAS UNIV UB
8 POPESCU ADRIAN UNIV CANTEMIR
9 BOLOCAN CORNELIU UNIV AGRONOMIE
10 ANGHEL DANIEL UNIV BV
11 HORVAT VICTOR UNIV ASE
12 GHEORGHE CLAUDIU UNIV ACAD POL
13 CRACIUN GEANINI UNIV ACAD POL
14 BADEA IONUT UNIV UB
15 POP IOAN UNIV CANTEMIR
16 CENUSA NIKI UNIV CANTEMIR
17 BADULA BOGDAN UNIV Pitesti

STUDENTI +90 KG DREAPTA
1 NARITA MARIAN UNIV ACAD POL
2 TOMA RAFAEL UNIV ACAD POL

NU SUNT COMENTARII

Lasa-ne un mesaj