Campionatul National de Skandenberg 2017

Campionatul National de Skandenberg 2017

0 4965

2017cn-afis2Data: 28 – 30 aprilie 2017
Locatie: Casa de Cultura Codlea
Concurenti: au drept de participare NUMAI cetatenii romani, indiferent de domiciliul acestora. Nu este necesara legitimarea prealabila la vreun club.
Sistem de desfasurare: dubla eliminare.
Seminar de arbitraj: poate participa oricine vorbeste limba romana si cunoaste in teorie regulamentul de skandenberg. Participarea la seminar este gratuita, dar este necesara confirmarea prezentei pana cel tarziu 15.04.2017 pe e-mail: contact@bratdefier.ro Absolventii acestui seminar sunt atestati printr-un certificat recunoscut de Federatia Europeana si de Federatia Mondiala de Skandenberg, putand arbitra in cadrul competitiilor oficiale organizate de catre acestia sau de catre partenerii lor. In acest an se va acorda si titlul de „Cel mai bun arbitru incepator”. Castigatorul va fi invitat la Vendettele televizate si la concursurile organizate de Asociatie.
INREGISTRARE:
– 30 lei/brat/categorie pentru cine a mai participat la concursurile organizate de Asociatie si se afla deja in baza noastra de date. El poate face inregistarea online pana joi, 27.04, sau la locatie in zilele de cantar.
– 30 lei/brat/categorie pentru inregistrarea online pana joi 27.04 sau la cantar vineri, 28.04, pentru cei care nu au mai participat la vreun concurs organizat de Asociatie si nu se afla in baza noastra de date
– 50 leibrat/categorie pentru cei care nu au mai participat la vreun concurs organizat de Asociatie
la locatie si vin sambata sau duminica la cantar fara sa faca inregistrarea online pana joi 27.04
Exista aceasta diferenta deoarece dorim sa incurajam concurentii noi sa faca inregistrarea online pt ca lucrurile sa mearga rapid la cantar.
Inscrierea on-line se face la contact@bratdefier.ro, subiect: Inscriere CN2017, mesaj: nume familie, prenume, sex, data nasterii, greutate, categoriile dorite/ brat, localitatea si judetul de domiciliu, clubul daca este cazul. Mesajele incomplete nu se vor inregistra.
Prezenta la CANTARUL OFICIAL cu act de identitate (CI, carnet conducere, pasaport),  este obligatorie indiferent daca ati facut sau nu inscrierea on-line.


Categorii de greutate:
– juniori mici (cei nascuti intre 1999 si 2003 inclusiv), bratul stang si drept: -50, -55, -60, -65, -70, -75, -80, +80 kg
– junioare mici (cele nascute intre 1999 si 2003 inclusiv), bratul stang si drept: -55 si +55 kg
– juniori mari (cei nascuti intre 1996 si 1999 inclusiv), bratul stang si drept: -55, -60, -65, -70, -75, -80, -85, 90, +90 kg
– junioare mari (cele nascute intre 1996 si 1999 inclusiv), bratul stang si drept: -55 si +55 kg
– seniori (orice varsta), bratul stang si drept: -55, -60, – 65, -70, -75, -80, -85, -90, -100, -110, +110 kg
– senioare (peste 21 de ani), bratul stang si drept: -65, +65 kg
– masters masculin +40 ani (cei nascuti in 1977 sau mai devreme), bratul stang si drept: -80, -90, -100, +100 kg
– masters feminin +40 ani (cele nascute in 1977 sau mai devreme), bratul stang si drept: Open
– grand masters masculin +50 ani (cei nascuti in 1967 sau mai devreme), bratul stang si drept: Open
– persoane cu dizabilitati masculin (orice varsta), bratul stang si drept: Open
– persoane cu dizabilitati feminin (orice varsta), bratul stang si drept: Open
– open seniori bratul stang si drept (cu castigatorii cat. de seniori)
Primii clasati de la fiecare categorie vor primi diplome si medalii. Campionul si vicecampionul national al fiecarei categorii de greutate si brat se califica automat in Lotul National de Skandenberg al Romaniei, cu drept de participare la Europene si Mondiale in 2017.

Program
Vineri, 28 Aprilie 2017
14:00 – Seminar și test arbitraj
19:00 – 21:00 – Cântar oficial și înregistrare concurenți
Sâmbătă, 29 Aprilie 2017
08:00 – 10:00 – Cântar oficial și înregistrare concurenți
10:30 – Deschiderea Oficială
11:00 – Preliminarii brațul stâng
16:30– Finale, premieri, Campionul Campionilor la brațul stang
Duminică, 30 Aprilie 2017
08:00 – 09:00 – Cântar oficial și înregistrare concurenți
09:30 – Preliminarii brațul drept
16:00 – Finale, premieri, Campionul Campionilor la brațul drept

[POZE BRATUL STANG]   [POZE BRATUL DREPT]
Video bratul stang



Video bratul drept


Rezultate

Dizabilitati Masculin Open Left
1 TUDORACHE, ALEODOR – Poiana Lacului (AG)
2 SCURTU, VASILE – Vladeni-Frumusica (BT)
Junioare +55 kg Left
1 SPIREA , ROXANA – Poiana ()
2 TOMA, SIMONA – Caracal ()
Juniori 55 kg Left
1 CIRTOJANU, MARIAN – ()
2 BADULA , MIHAI – Tarlungeni ()
3 JURJESCU, RAUL – Ictar-Budinti (TM)
4 COCIOABA, IONUT – Poiana Lacului ()
Juniori 60 kg Left
1 NEDELESCU, ALIN – ()
2 ENOAE, CRISTIAN – Codlea ()
Juniori 65 kg Left
1 BOACA, PETRUT – ()
2 NICULY, NORBERT – BIXAD (CV)
3 CALINA, IONUT – Falcoiu ()
4 IORGU, COSMIN – Constanta ()
5 ANCULIA, SORIN – TOPOLOVATU MARE (TM)
6 DINESCU, ALEXANDRU – Pitesti ()
7 STANCESCU, VLAD – Brasov ()
8 NICOLAESCU , PAUL – Brasov ()
Juniori 70 kg Left
1 VASIU, IOAN – Racovita (SB)
2 NECULAIE, ANDREI – Eforie-nord ()
3 MIC , ALEXANDRU – LUGOJ (TM)
4 KOCSIS, SAUL – LUDUS (MS)
5 TANASESCU, VLAD – Sector 6 ()
6 NEDELEA, VLADUT – Poiana Lacului (AG)
7 CIORNOHUZ, ALEXANDRU – EFORIE NORS ()
8 ROBESCU, HORATIU – Codlea (BV)
9 NAGHI, BOGDAN – LUDUS ()
10 AIONESEI, MARIAN – IASI ()
Juniori 75 kg Left
1 TUDOR, ALIN – Bucuresti (B)
2 SABOU, SERGIU – Ictar-Budint (TM)
3 TIRCU, ROBERT – Poiana ()
4 PETRACHE, MARIUS – Caracal ()
5 SPIREA, PETRUT – Poiana Lacului (AG)
Juniori 80 kg Left
1 CINTA, IONUT – Baia Mare (MM)
2 BUCUR, EDUARD – Caracal ()
Juniori +80 kg Left
1 GHISA , BOGDAN – Sisesti (MS)
2 BOCA, ALEX – Baia-Sprie (MM)
3 NEDELEA, SILVESTRU – Lunca Calnicului (BV)
4 ILIE, CATALIN – Corabia (OT)
Tinere +55 kg Left
1 NOVITCHI, MIRUNA – Breaza (PH)
2 PAVEN, ADINA – Iosifalau (TM)
3 MOLDOVAN, LIGIA – Fildu de jos ()
Tineri -55 kg Left
1 COSTACHE, CRISTIAN – Pitesti (AG)
2 SCARLAT, ALEXANDRU A – Pitesti (AG)
Tineri 60 kg Left
1 DIACONESCU , GHEORGHE – Talmaciu ()
2 GERGELY, BALAZS – BIXAD (CV)
Tineri 65 kg Left
1 BOBOC , NICUSOR – Valea Stanciului (DJ)
2 NICOLAE, ALEXANDRU – Caracal (OT)
3 DUMITRU, STEFAN – Bucuresti (B)
Tineri 70 kg Left
1 LICUT, MARIUS – Craiova (DJ)
2 MIRCESCU, ANDREI – Bucuresti (B)
3 MIHAI, GHEORGHE – Bucuresti (B)
4 NACU, ANDREI – Caracal ()
Tineri 75 kg Left
1 TUDOREAN , OLEG – VASLUI ()
2 SECAREA, RAZVAN – Brasov (BV)
3 RADU, TUDOR – Brasov (BV)
4 GEAUCA, OVIDIU – Baiculesti (AG)
5 SERBANESCU, CATALIN – PITESTI (AG)
Tineri 80 kg Left
1 MIGIT, CRISTI – Constanta (CT)
2 ANDREI, COSMIN – Draganesti (OT)
3 HADAREAN, HORATIU – Ludus (MS)
Tineri 85 kg Left
1 HASIUC, ALIN – Constanta (CT)
2 APRODU, CATALIN – Tia Mare (OT)
3 ANGHEL, DANIEL – Brasov (BV)
4 SABAU, ADRIAN – Ludus (MS)
Tineri 90 kg Left
1 BUTMALAI, VICTOR – SUCEAVA ()
2 ABABII, GHENADIE – Chisinau ()
3 STROE, DORU – Filipestii de Tirg (PH)
4 GIUGA, AUGUSTIN – Galicea (VL)
Tineri +90 kg Left
1 IORGA, ALIN – Draganesti (OT)
2 PAVEN, SERGIU – Sat Iosifalau Lugoj (TM)
3 PURTAN, OVIDIU – Osorhei (BH)
4 YLDIRIM, ALEX – ()
5 SZAKACS, ERVIN – BIXAD (CV)
6 STANCU , ANDREI – Poiana ()
Masters Fete Open Left
1 GEORGESCU, ROXANA – ()
Masters 80 kg Left
1 PATRASCU, DANIEL – Mizil (PH)
2 CHIVU, DANIEL – Pitesti (AG)
3 NEAGU, CATALIN – Bucuresti (B)
Veterani 90 kg Left
1 DOBREAN, DINU – Subcetate (HR)
2 KOLOZSVARI, EDWARD – Ludus (MS)
3 ALBU, FLORIN – Bucuresti (B)
4 MARICA, EUGEN – Brasov (BV)
Masters 100 kg Left
1 FAT, OLIMPIU – Sisesti (MM)
2 BIDIU, RAUL – Hunedoara (HD)
3 LITA, LIVIU – Ramnicu Valcea (VL)
4 SILAGHI, ADRIAN – Sisesti (MM)
5 BACIU, AUREL – Caracal (OT)
Masters +100 kg Left
1 BORBIL, DANUT – Ludus (MS)
2 RADA, FLORIN – Pitesti (AG)
3 GEORGESCU, RADU – Bucuresti (B)
Grand Master Open Left
1 MANTOG, AUGUSTIN – Insuratei (GJ)
2 CARLOGANU, MIRCEA – Brasov (BV)
3 ROBESCU, RELU – Codlea (BV)
4 CANDREA, CORNELIU – Bucuresti (B)
Senioare -55 kg Left
1 GEORGESCU, ROXANA – ()
2 DOBRIN, ANDREEA – Poiana ()
3 HERA, IOANA – Braila ()
Senioare -65 kg Left
1 ROSU, IONELA – Brasov (BV)
2 MINASCURTA, ANA MARIA – BALTI ()
3 NOVITCHI, MIRUNA – Breaza (PH)
4 PAVEN, ADINA – Iosifalau (TM)
Senioare +65 kg Left
1 HOHOIU, ANDRA – Baia Mare ()
Seniori -55 kg Left
1 ZDRAILA, MARIAN – Codlea (BV)
Seniori 60 kg Left
1 BALAIUS, RUSLAN – Bucuresti ()
2 DIACONESCU , GHEORGHE – Talmaciu ()
3 STANCU, VASILICA – Farcasele ()
4 URUPIN, GABRIEL – Gaiseni (GR)
Seniori 65 kg Left
1 PANCU, DENIS – Mosna (IS)
2 TIRSU, FILIP – Ludus (MS)
3 POP, CRISTIAN – Zalau (SJ)
4 RIZEA, FLORIN – Pitesti (AG)
5 NICOLAE, ALEXANDRU – Caracal (OT)
6 FINA, TRAIAN – TOPLITA (HR)
Seniori 70 kg Left
1 BARAITARU, SAVICEVICI – Caracal (OT)
2 LICUT, MARIUS – Craiova (DJ)
3 DUICA, FLORIN – Slatina (OT)
4 DUMITRESCU, COSMIN – Bucuresti (B)
5 IOVANESCU, ALIN – Ictar Budinti (TM)
6 HERCZEG, LORAND – Ludus (MS)
7 SCURTU, VASILE – Vladeni-Frumusica (BT)
8 CRACIUN, GEORGIAN – Brasov (BV)
Seniori 75 kg Left
1 TUDOREAN , OLEG – VASLUI ()
2 MIHALCEA, TIBERIU – Constanta (CT)
3 TUDOR, ALIN – Bucuresti (B)
4 MOLDOVAN, LUIGI – Cluj-Napoca (CJ)
5 SALAJANU, ALEXANDRU – Bucuresti (B)
6 ENESCA, IONUT – Lugoj (TM)
7 BAN, GABRIEL – Bacau (BC)
8 SANDU, DANIEL – Voluntari (IF)
9 RADU, TUDOR – Brasov (BV)
10 HARAMUZ, IONUT – Stalpeni (AG)
11 CHIONEA, GEORGE – Micesti (AG)
12 DOBRIN, GEORGE – Poiana Lacului ()
13 DRAGAN, ALEXANDRU – Campina (PH)
14 POPA, DANIEL – Brezoiaele (DB)
Seniori 80 kg Left
1 DOBRIN, VIOREL – Poiana Lacului (AG)
2 ANDRONACHE, DANIEL – Bucuresti (B)
3 GABRIAN, CRISTI – ()
4 IONITA, ADRIAN – Bolintin-Vale (GR)
5 NEDELEA, MIHAI – Pitesti (AG)
6 BENDEA, CIPRIAN – Sohodol (AB)
7 NEAGU, CATALIN – Bucuresti (B)
8 BOJICA, RADU – Brastavatu (OT)
9 STAN, DANIEL – Valea Doftanei (PH)
10 SZEKELY, ERVIN – Ludus (MS)
11 PRAF, CRISTI – Gratia (TR)
12 COPOS, MIHAI – Loc Husia, nr 69 (SJ)
13 SABAU, ILIE – Timisoara (TM)
Seniori 85 kg Left
1 MANOLE, VASILE – Bucuresti (B)
2 SAFTA, ANDREAS – Bucuresti (B)
3 GHERMAN, SERGIU – Ludus (MS)
4 GRUMEZA, MIHAIL – CHISINAU ()
5 HASIUC, ALIN – Constanta (CT)
6 APRODU, CATALIN – Tia Mare (OT)
7 MARIN, ALEXANDRU – Bucuresti (B)
8 IONESCU, CRISTIAN – Timisoara (TM)
9 ROMANESCU, COSMIN – Targu Jiu (GJ)
10 TUDOSIE, VLAD – Bucuresti (B)
11 DOBRIN, GEORGE – Poiana Lacului (AG)
12 BOTAR, DAVID – Ictar Budinti (TM)
13 ROBA, SIMION – Timisoara (TM)
Seniori 90 kg Left
1 BUTMALAI, VICTOR – SUCEAVA ()
2 ROBA, MIHAI – Timisoara (TM)
3 DOBREAN, DINU – Subcetate (HR)
4 STOICA, BOGDAN – Campina (PH)
5 MIHAI, CONSTANTIN – Bucuresti (B)
6 COVRIG, ALEXANDRU – Breaza (PH)
7 NICOARA, GABRIEL – Ludus (MS)
8 TOADER , DORIN – Sibiu (SB)
9 LUCZAS, NORBERT – Carei (SM)
10 CUPRINSU, GABRIEL – Bascov (AG)
11 NICULY, MIKLOS – Bixad (CV)
12 MAL, SERGIU – Somcuta Mare (MM)
Seniori 100 kg Left
1 TAMAS, STEFAN – Sisesti (MM)
2 LAZAR, FLORIAN – Arad (AR)
3 PASAROIU, FLORENTIN – Bucuresti (B)
4 BICA, MIRCEA – Bucuresti (B)
5 GIFEI, SORIN – Bucuresti (B)
6 CUEMJIEV, ALIN – Bucuresti (B)
7 TANASE, STEFAN – Costesti (AG)
8 VLAD, FLORIAN – Alba Iulia (AB)
9 GRUMEZA, ALEXANDRU – Chisinau (B)
10 NISTEA , GHEORGHE – Satu Mare (SM)
11 ILUT, RADU – Baia-Mare (MM)
12 ANGHELACHE, CRISTIAN – Bucuresti (B)
13 SABAU, MIHAI – Ictar-Budint (TM)
14 FEKETE, FERENCZ – Ludus (MS)
Seniori 110 kg Left
1 IORGA, ALIN – Draganesti (OT)
2 PODAC, IONUT – Moiseni (SM)
3 TOCU, GABRIEL – Dor Marunt (BZ)
4 SANDU , ALIN – Lehliu Gara (CL)
5 TACHE, LUCIAN – Fundeni (PH)
6 FODOR, GERGO – Sisesti (MM)
Seniori +110 kg Left
1 PODAC, DUMITRU – Negresti Oas (SM)
2 BADULESCU, SABIN – Bucuresti (B)
3 RADA, FLORIN – Pitesti (AG)
4 PUSCASU, IOAN – Fagaras (BV)
5 NICOLAE, NICUSOR – COSTESTI (AG)
6 RADUICA, COSMIN – Cioroiu (OT)
7 BORBIL, DANUT – Ludus (MS)
8 LEONTE, MIHAI – Ramnicu Valea ()
Seniori Open Left
1 TAMAS, STEFAN – Sisesti (MM)
2 PODAC, DUMITRU – Negresti Oas (SM)
3 FAT, OLIMPIU – Sisesti (MM)
4 TUDOREAN , OLEG – VASLUI ()
5 PASAROIU, FLORENTIN – Bucuresti (B)
6 ANDRONACHE, DANIEL – Bucuresti (B)
7 RADA, FLORIN – Pitesti (AG)
8 BUTMALAI, VICTOR – SUCEAVA ()
9 BARAITARU, SAVICEVICI – Caracal (OT)
10 PANCU, DENIS – Mosna (IS)
11 NICOLAE, ALEXANDRU – Caracal (OT)
12 MANOLE, VASILE – Bucuresti (B)
13 STROE, DORU – Filipestii de Tirg (PH)
14 MIHALCEA, TIBERIU – Constanta (CT)
15 GABRIAN, CRISTI – ()
16 HASIUC, ALIN – Constanta (CT)
Dizabilitati Feminin Open Right
1 DRAGHICI, CORINA – CARACAL (OT)
Dizabilitati Masculin Open Right
1 TECU, ION SERGIU –  ()
2 SCURTU, VASILE – Vladeni-Frumusica (BT)
3 TUDORACHE, ALEODOR – Poiana Lacului (AG)
4 DINESCU, ALEXANDRU – Pitesti ()
Junioare +55 kg Right
1 SPIREA , ROXANA – Poiana ()
2 TOMA, SIMONA – Caracal ()
Juniori 55 kg Right
1 BADULA , MIHAI – Tarlungeni ()
2 COCIOABA, IONUT – Poiana Lacului ()
3 JURJESCU, RAUL – Ictar-Budinti (TM)
Juniori 60 kg Right
1 NEDELESCU, ALIN –  ()
2 CIRTOJANU, MARIAN –  ()
3 ENOAE, CRISTIAN – Codlea ()
Juniori 65 kg Right
1 BOACA, PETRUT –  ()
2 NICULY, NORBERT – BIXAD (CV)
3 ANCULIA, SORIN – TOPOLOVATU MARE (TM)
4 DINESCU, ALEXANDRU – Pitesti ()
5 STANCESCU, VLAD – Brasov ()
6 IORGU, COSMIN – Constanta ()
7 CALINA, IONUT – Falcoiu ()
8 NICOLAESCU , PAUL – Brasov ()
Juniori 70 kg Right
1 NECULAIE, ANDREI – Eforie-nord ()
2 VASIU, IOAN – Racovita (SB)
3 MIC , ALEXANDRU – LUGOJ (TM)
4 NEDELEA, VLADUT – Poiana Lacului (AG)
5 NAGHI, BOGDAN – LUDUS ()
6 KOCSIS, SAUL – LUDUS (MS)
7 ROBESCU, HORATIU – Codlea (BV)
8 BALAN, FLORIN – Ungureni (DB)
9 TANASESCU, VLAD – Sector 6 ()
10 AIONESEI, MARIAN – IASI ()
11 CRETU, COSMIN – Codlea ()
Juniori 75 kg Right
1 TUDOR, ALIN – Bucuresti (B)
2 SABOU, SERGIU – Ictar-Budint (TM)
3 SIMA, ELISEI – HALCHIU (BV)
4 SPIREA, PETRUT – Poiana Lacului (AG)
5 TIRCU, ROBERT – Poiana ()
Juniori 80 kg Right
1 ILIE, STEFAN – Berceni (IF)
2 CINTA, IONUT – Baia Mare (MM)
3 PETRACHE, MARIUS – Caracal ()
4 BUCUR, EDUARD – Caracal ()
Juniori +80 kg Right
1 GHISA , BOGDAN – Sisesti (MS)
2 NEDELEA, SILVESTRU – Lunca Calnicului (BV)
3 ILIE, CATALIN – Corabia (OT)
4 BOCA, ALEX – Baia-Sprie (MM)
5 DASCALU, ANDREI – Eforie Nord ()
6 BANU, IUSTIN – Mizil (PH)
 Tinere +55 kg Right
1 NOVITCHI, MIRUNA – Breaza (PH)
2  PAVEN, ADINA – Iosifalau (TM)
3  MOLDOVAN, LIGIA – Fildu de jos ()
Tineri -55 kg Right
1 COSTACHE, CRISTIAN – Pitesti (AG)
2 SCARLAT, ALEXANDRU A – Pitesti (AG)
Tineri 60 kg Right
1 DIACONESCU , GHEORGHE – Talmaciu ()
2 GERGELY, BALAZS – BIXAD (CV)
3 REKETES, GELLERD – SF GHEORGHE (CV)
Tineri 65 kg Right
1 BOBOC , NICUSOR – Valea Stanciului (DJ)
2 MIHALACE, ALEXANDRU – BAICOI (PH)
3 DUMITRU, STEFAN – Bucuresti (B)
4  NICOLAE, ALEXANDRU – Caracal (OT)
5 HARAMUZ, ANDREI – Stalpeni (AG)
Tineri 70 kg Right
1 LICUT, MARIUS – Craiova (DJ)
2 ALEXANDRU, ADRIAN – Optasi (OT)
3 MIHAI, GHEORGHE – Bucuresti (B)
4 MIRCESCU, ANDREI – Bucuresti (B)
5 MIGIT, CRISTIAN – Constanta (CT)
6 BADULESCU, ORLANDO – VULCAN (HD)
7 NACU, ANDREI – Caracal ()
Tineri 75 kg Right
1 TUDOREAN , OLEG – VASLUI ()
2 GEAUCA, OVIDIU – Baiculesti (AG)
3 RADU, TUDOR – Brasov (BV)
4 SECAREA, RAZVAN – Brasov (BV)
5 SERBANESCU, CATALIN – PITESTI (AG)
Tineri 80 kg Right
1 MIGIT, CRISTI – Constanta (CT)
2 ANDREI, COSMIN – Draganesti (OT)
3 HADAREAN, HORATIU – Ludus (MS)
4 IANCU, CONSTANTIN – PLOIESTI (PH)
Tineri 85 kg Right
1 HASIUC, ALIN – Constanta (CT)
2 APRODU, CATALIN – Tia Mare (OT)
3 ANGHEL, DANIEL – Brasov (BV)
4 SABAU, ADRIAN – Ludus (MS)
5 MARINESCU, OCTAVIAN – Brasov ()
Tineri 90 kg Right
1 BUTMALAI, VICTOR – SUCEAVA ()
2 STROE, DORU – Filipestii de Tirg (PH)
3 GIUGA, AUGUSTIN – Galicea (VL)
4 ABABII, GHENADIE – Chisinau ()
Tineri +90 kg Right
1 PAVEN, SERGIU – Sat Iosifalau Lugoj (TM)
2 PURTAN, OVIDIU – Osorhei (BH)
3 IORGA, ALIN – Draganesti (OT)
4 YLDIRIM, ALEX –  ()
5 SZAKACS, ERVIN – BIXAD (CV)
6 STANCU , ANDREI – Poiana ()
Masters Open Right
1 GEORGESCU, ROXANA –  ()
Masters -80 kg Right
1 PATRASCU, DANIEL – Mizil (PH)
2 CHIVU, DANIEL – Pitesti (AG)
3 SPIREA , IONEL – Pitesti (AG)
4 NEAGU, CATALIN – Bucuresti (B)
5 TUDOR, LUCIAN – Bucuresti (B)
Masters  90 kg Right
1 DOBREAN, DINU – Subcetate (HR)
2 KOLOZSVARI, EDWARD – Ludus (MS)
3 ALBU, FLORIN – Bucuresti (B)
4 MARICA, EUGEN – Brasov (BV)
Masters 100 kg Right
1 BIDIU, RAUL – Hunedoara (HD)
2 FAT, OLIMPIU – Sisesti (MM)
3 SILAGHI, ADRIAN – Sisesti (MM)
4 LITA, LIVIU – Ramnicu Valcea (VL)
Masters +100 kg Right
1 RADA, FLORIN – Pitesti (AG)
Grand Master Open Right
1 MANTOG, AUGUSTIN – Insuratei (GJ)
2 CARLOGANU, MIRCEA – Brasov (BV)
3 DOBRIN, LIVIU – Poiana Lacului (AG)
4 ROBESCU, RELU – Codlea (BV)
5 CANDREA, CORNELIU – Bucuresti (B)
Senioare -55 kg Right
1 HERA, IOANA – Braila ()
2 DOBRIN, ANDREEA – Poiana ()
3 DRAGHICI, CORINA – CARACAL (OT)
Senioare -65 kg Right
1 NOVITCHI, MIRUNA – Breaza (PH)
2 ROSU, IONELA – Brasov (BV)
3 MINASCURTA, ANA MARIA – BALTI ()
4 PAVEN, ADINA – Iosifalau (TM)
Senioare +65 kg Right
1 STANCU, CONSTANTA – POIANA LACULUI (AG)
2 SPIREA , ROXANA – Poiana ()
3 HOHOIU, ANDRA – Baia Mare ()
4 VLAD, DORINA – CODLEA (BV)
Seniori -55 kg Right
1 ZDRAILA, MARIAN – Codlea (BV)
2 COSTACHE, CRISTIAN – Pitesti (AG)
Seniori 60 kg Right
1 BALAIUS, RUSLAN – Bucuresti ()
2 DIACONESCU , GHEORGHE – Talmaciu ()
3 NEDELESCU, ALIN –  ()
4 URUPIN, GABRIEL – Gaiseni (GR)
5 GERGELY, BALAZS – BIXAD (CV)
6 STANCU, VASILICA – Farcasele ()
7 TOTAN, RAZVAN – Comarnic (PH)
8 CIRTOJANU, MARIAN –  ()
9  BRUTEANU, VLAD – Bucuresti (B)
Seniori 65 kg Right
1 PANCU, DENIS – Mosna (IS)
2  POP, CRISTIAN – Zalau (SJ)
3 RIZEA, FLORIN – Pitesti (AG)
4 TIRSU, FILIP – Ludus (MS)
5 BOACA, PETRUT –  ()
6 FINA, TRAIAN – TOPLITA (HR)
7 SPIREA , IONEL – Pitesti (AG)
Seniori 70 kg Right
1 LICUT, MARIUS – Craiova (DJ)
2 GHIDIA, IONUT – Mizil (PH)
3 SCURTU, VASILE – Vladeni-Frumusica (BT)
4 HERCZEG, LORAND – Ludus (MS)
5 DUICA, FLORIN – Slatina (OT)
6 IOVANESCU, ALIN – Ictar Budinti (TM)
7 DUMITRESCU, COSMIN – Bucuresti (B)
8 IBRAM, DENIZ – Constanta (CT)
9 MIRCESCU, ANDREI – Bucuresti (B)
10 DUMITRU , MARIAN – Ungureni (DB)
Seniori 75 kg Right
1 TUDOREAN , OLEG – VASLUI ()
2 TUDOR, ALIN – Bucuresti (B)
3 SANDU, DANIEL – Voluntari (IF)
4 BAN, GABRIEL – Bacau (BC)
5 CIOBANU, NICOLAE – loc. Plostina (GJ)
6 MOLDOVAN, LUIGI – Cluj-Napoca (CJ)
7 DINU, DANIEL – Gaiseni (GR)
8 LEAH, DANIEL – Cimpeni (AB)
9 HARAMUZ, IONUT – Stalpeni (AG)
10 RADU, TUDOR – Brasov (BV)
11 SALAJANU, ALEXANDRU – Bucuresti (B)
12 CHIONEA, GEORGE – Micesti (AG)
13 BANU, EDUARD – Mizil (PH)
14 MIHALCEA, TIBERIU – Constanta (CT)
15 DOBRIN, GEORGE – Poiana Lacului ()
16 ENESCA, IONUT – Lugoj (TM)
17 TUDOR, LUCIAN – Bucuresti (B)
18 POPA, DANIEL – Brezoiaele (DB)
Seniori 80 kg Right
1 DOBRIN, VIOREL – Poiana Lacului (AG)
2 ANDRONACHE, DANIEL – Bucuresti (B)
3 MIGIT, CRISTI – Constanta (CT)
4 BOJICA, RADU – Brastavatu (OT)
5 GABRIAN, CRISTI –  ()
6 STAN, DANIEL – Valea Doftanei (PH)
7  SZEKELY, ERVIN – Ludus (MS)
8 BENDEA, CIPRIAN – Sohodol (AB)
9 COPOS, MIHAI – Loc Husia, nr 69 (SJ)
10 ENACHE, ADRIAN – Stolnici (AG)
11 NEDELEA, MIHAI – Pitesti (AG)
12  IONITA, ADRIAN – Bolintin-Vale (GR)
13 NEAGU, CATALIN – Bucuresti (B)
14 SALARU, ALIN – Simionesti (NT)
Seniori 85 kg Right
1 SAFTA, ANDREAS – Bucuresti (B)
2 MANOLE, VASILE – Bucuresti (B)
3 ROBA, SIMION – Timisoara (TM)
4 STANCIU, EMANUEL – Rm. Valcea (VL)
5 HASIUC, ALIN – Constanta (CT)
6 MARIN, ALEXANDRU – Bucuresti (B)
7 ISTRATE, OVIDIU – Targu Neamt (NT)
8 ROMANESCU, COSMIN – Targu Jiu (GJ)
9 CHIS, ADRIAN – ALESD (BH)
10 HAIDAU, CORNELIU – Rasnov (BV)
11 GHERMAN, SERGIU – Ludus (MS)
12 APRODU, CATALIN – Tia Mare (OT)
13 SPIREA, FLORIAN – Poiana Lacului (AG)
14 GRUMEZA, MIHAIL – CHISINAU ()
15 BOTAR, DAVID – Ictar Budinti (TM)
16 ANGHEL, DANIEL – Brasov (BV)
17 HONCIU, LUCIAN – Ungureni (DB)
18 BADULA , BOGDAN – PADUROIU DIN DEAL (AG)
19 SOLOMON, IOAN – Barcani (CV)
20 DOBRIN, GEORGE – Poiana Lacului (AG)
21 TUDOSIE, VLAD – Bucuresti (B)
Seniori 90 kg Right
1 AVRAM, PAUL – Lipova (AR)
2 ROBA, MIHAI – Timisoara (TM)
3 STOICA, BOGDAN – Campina (PH)
4 MIHAI, CONSTANTIN – Bucuresti (B)
5 BUTMALAI, VICTOR – SUCEAVA ()
6 LUCZAS, NORBERT – Carei (SM)
7 NICULY, MIKLOS – Bixad (CV)
8 DUFAR, MARIAN – Dobrogostea (AG)
9 GIUGA, AUGUSTIN – Galicea (VL)
10 COVRIG, ALEXANDRU – Breaza (PH)
11 NICOARA, GABRIEL – Ludus (MS)
12 MOLDOVEANU , DORU – BRASOV (BV)
13 GYARMATI, ARTUR – Ludus (MS)
14 ALBULESCU, NICOLAE – RUPEA (BV)
15 TOADER , DORIN – Sibiu (SB)
Seniori 100 kg Right
1 TAMAS, STEFAN – Sisesti (MM)
2 LAZAR, FLORIAN – Arad (AR)
3 CUEMJIEV, ALIN – Bucuresti (B)
4 PASAROIU, FLORENTIN – Bucuresti (B)
5 VLAD, FLORIAN – Alba Iulia (AB)
6 ANGHELACHE, CRISTIAN – Bucuresti (B)
7 GRUMEZA, ALEXANDRU – Chisinau (B)
8 SABAU, MIHAI – Ictar-Budint (TM)
9 FEKETE, FERENCZ – Ludus (MS)
10 BANCILA, ADRIAN – CODLEA (BV)
11 NISTEA , GHEORGHE – Satu Mare (SM)
12 ILUT, RADU – Baia-Mare (MM)
13 GIFEI, SORIN – Bucuresti (B)
14 TANASE, STEFAN – Costesti (AG)
Seniori 110 kg Right
1 SANDU , ALIN – Lehliu Gara (CL)
2 FODOR, GERGO – Sisesti (MM)
3 TOCU, GABRIEL – Dor Marunt (BZ)
4 PODAC, IONUT – Moiseni (SM)
5 TACHE, LUCIAN – Fundeni (PH)
Seniori +110 kg Right
1 BADULESCU, SABIN – Bucuresti (B)
2 PODAC, DUMITRU – Negresti Oas (SM)
3 PUSCASU, IOAN – Fagaras (BV)
4 BREZOI, MIHAI – Strehaia (MH)
5 UNGURYAN, IGOR – Varfu Dealului (SV)
6 NICOLAE, NICUSOR – COSTESTI (AG)
7 RADUICA, COSMIN – Cioroiu (OT)
8 RADA, FLORIN – Pitesti (AG)
9 LEONTE, MIHAI – Ramnicu Valea ()
10 YLDIRIM, ALEX –  ()
Seniori OPEN Right
1 BADULESCU, SABIN – Bucuresti (B)
2 LAZAR, FLORIAN – Arad (AR)
3 MIGIT, CRISTI – Constanta (CT)
4 STOICA, BOGDAN – Campina (PH)
5 AVRAM, PAUL – Lipova (AR)
6 TAMAS, STEFAN – Sisesti (MM)
7 SANDU , ALIN – Lehliu Gara (CL)
8 SAFTA, ANDREAS – Bucuresti (B)
9 PASAROIU, FLORENTIN – Bucuresti (B)
10 POP, CRISTIAN – Zalau (SJ)
11 PAVEN, SERGIU – Sat Iosifalau Lugoj (TM)
12 TOCU, GABRIEL – Dor Marunt (BZ)
13 MIHAI, CONSTANTIN – Bucuresti (B)

NU SUNT COMENTARII

Lasa-ne un mesaj