Campionatul National de skandenberg 2007

Campionatul National de skandenberg 2007

0 642

cn200701

Prima editie a Campionatului National s-a desfasurat in data de 5 mai 2007, la Casa de Cultura a Studentilor, Bucuresti. La startul competitiei s-au aliniat 123 de sportivi si sportive. Numarul mare al acestora cat si a categoriilor de greutate, atat la bratul stang cat si la cel drept, a facut ca intrecerea sa dureze aproximativ 14 ore.

Arbitrii competiei au fost Mihai Serban, Mircea Pirjol, Ion Oncescu, Victor Barbu, Paul Pirjol iar secretariatul a fost asigurat de Dragos Corcoveanu, Mircea Simionescu, Daniela Ghita, Alexandru si Bogdan Marin.

In premiera, s-au facut si 7 teste doping care au iesit negative
Click aici pentru poze de la aceasta competitie.

Click aici pentru video senioare
Click aici pentru video seniori 55, 60, 65 si 70 kg, bratul stang
Click aici pentru video seniori 75 si 80 kg, bratul stang
Click aici pentru video seniori 85 kg, bratul stang
Click aici pentru video 90 si 100 kg, bratul stang
Click aici pentru video 110 si +110 kg, bratul stang
Click aici pentru video categoriile 55, 60, 65 kg, bratul drept
Click aici pentru video categoriile 70, 75 kg, bratul drept:
Click aici pentru video categoriile 80 si 85 kg, bratul drept
Click aici pentru video categoriile 90 si 100 kg, bratul drept
Click aici pentru categoriile 110 si +110 kg, bratul drept

Iata rezultatele complete:

50 kg senioare, bratul stang si drept
1. Georgiana Ionescu (Ploiesti)
60 kg senioare, bratul stang
1. Valentina Mande (Cocu-Arges)
2. Gabriela Aprotosoaei (Medgidia)
3. Alexandra Gimbasanu (Bucuresti)
4. Daniela-Maria Ghita (Pitesti)

60 kg senioare, bratul drept
1. Alexandra Gimbasanu (Bucuresti)
2. Valentina Mande (Cocu-Arges)
3. Gabriela Aprotosoaei (Medgidia)
4. Daniela-Maria Ghita (Pitesti)

75 kg senioare, bratul stang si drept
1. Angela Ciuperca (Galati)

55 kg seniori, bratul stang si drept
1. Ruslan Balaius (Bucuresti)
2. Alpar-Jozsef Borbath (Baraolt-Covasna)
3. Constantin Soare (Bucuresti)

60 kg seniori, bratul stang si drept
1. Lucian Bozu (Radauti)
2. Florin Rizea (Pitesti)
3. Razvan Tanasa (Izvoare-Neamt)

65 kg seniori, bratul stang
1. Antal Biro (Baraolt-Covasna)
2. Iulian-Ilie Nicorici (Timisoara)
3. Cosmin Dumitrescu-Bucsa (Bucuresti)

65 kg seniori, bratul drept
1. Antal Biro (Baraolt-Covasna)
2. Cosmin Dumitrescu-Bucsa (Bucuresti)
3. Filip-Andrei Tirsu (Ludus)

70 kg seniori, bratul stang
1. Daniel Chivu (Pitesti)
2. George Diaconescu (Bucuresti)
3. Cosmin Manaila (Tecuci)

70 kg seniori, bratul drept
1. Daniel Chivu (Pitesti)
2. George Diaconescu (Bucuresti)
3. Gheorghe Boicu (Frasin-Suceava)

75 kg seniori, bratul stang
1. Andrei Chipreanov (Radauti)
2. Matei Maties (Bicaz-Neamt)
3. Radu-Sebastian Anghel (Bucuresti)

75 kg seniori, bratul drept
1. Andrei Chipreanov (Radauti)
2. Denis Andrei Ionescu (Constanta)
3. Gheorghe Deaconu (Facaletesti-Arges)

80 kg seniori, bratul stang
1. Stefan Tamas (Sisesti-Maramures)
2. Mircea-Alexandru Draguleanu (Bucuresti)
3. Alexandru Mitocaru (Bucuresti)

80 kg seniori, bratul drept
1. Stefan Tamas (Sisesti-Maramures)
2. Lehel Bardoczi (Baraolt-Covasna)
3. Vasile Manole (Bucuresti)

85 kg seniori, bratul stang si drept
1. Bogdan-Nicolae Ghita (Pitesti)
2. Daniel-Valentin Andronache (Galati)
3. Cristian-Radian Nechita (Bucuresti)

90 kg seniori, bratul stang
1. Mircea Bica (Bucuresti)
2. Claudiu Ghib (Turda)
3. Edmond-Ronald Cristescu (Bucuresti)

90 kg seniori, bratul drept
3. Edmond-Ronald Cristescu (Bucuresti)
1. Mircea Bica (Bucuresti)
3. Cristian Bobritki (Bucuresti)

100 kg seniori, bratul stang
1. Ion Vlad Oncescu (Bucuresti)
2. Emil Iacob (Deva)
3. Alexandru-Razvan Marin (Bucuresti)

100 kg seniori, bratul drept
1. Ion Vlad Oncescu (Bucuresti)
2. Adrian-Catalin Paslariu (Milisauti-Suceava)
3. Sabin Badulescu (Bucuresti)

110 kg seniori, bratul stang
1. Olimpiu Fat (Sisesti-Maramures)
2. Teodor-Bogdan Marin (Bucuresti)
3. Alin-Catalin Cuemjiev (Bucuresti)

110 kg seniori, bratul drept
1. Olimpiu Fat (Sisesti-Maramures)
2. Andras Egyed (Baraolt-Covasna)
3. Alin-Catalin Cuemjiev (Bucuresti)

+110 kg seniori, bratul stang
1. Danut Borbil (Ludus)
2. Radu Georgescu (Bucuresti)
3. Raul Bidiu (Hunedoara)

+110 kg seniori, bratul drept
1. Ioan-Cristian Puscasu (Fagaras)
2. Danut Borbil (Ludus)
3. Radu Georgescu (Bucuresti)

ARTICOLE SIMILARE

NU SUNT COMENTARII

Lasa-ne un mesaj