Campionatul European de skandenberg 2016 – Bucuresti, 21-29 mai

Campionatul European de skandenberg 2016 – Bucuresti, 21-29 mai

Organizatori: FEDERATIA EUROPEANA DE SKANDENBERG (EAF) si ASOCIATIA ROMANA DE SKANDENBERG „BRAT DE FIER”

 

Program:
Duminica 22 mai 2016
09:00 Inregistrare echipa (Simicel)
12:00 Seminar si certificare clasificare (Rin Grand Hotel)
Luni 23 Mai 2016
09:00 – CANTAR OFICIAL – JUNIORI 18, TINERET 21 SI VETERANI. CLASIFICARE SI CANTAR OFICIAL PENTRU PERSOANELE CU DIZABILITATI – PREZENTA SPORTIVILOR OBLIGATORIE (Rin Grand Hotel)
10:00 – Seminar de arbitraj
Marti 24 Mai 2016  – Centrul Sportiv Apollo
09:00 – CEREMONIA DE DESCHIDERE – PREZENTA SPORTIVILOR OBLIGATORIE
09:30 – BRATUL STANG – JUNIORI 18, TINERET 21 si VETERANI;
16:30 – FINALE si PREMIERE.
Miercuri 25 Mai 2016  – Centrul Sportiv Apollo
09:00 – BRATUL DREPT – JUNIORI 18, TINERET 21 si VETERANI;
16:30 – FINALE si PREMIERE.
Joi 26 Mai 2016 – Centrul Sportiv Apollo
09:00 – CANTAR OFICIAL SENIORI – PREZENTA SPORTIVILOR OBLIGATORIE
09:00 – BRATUL STANG – PERSOANE CU DIZABILITATI;
11:30 – FINALE si PREMIERE.
14:30 – BRATUL DREPT – PERSOANE CU DIZABILITATI;
16:30 – FINALE si PREMIERE.
Vineri 27 Mai 2016  – Centrul Sportiv Apollo
09:00 – BRATUL STANG – SENIORI;
16:30 – FINALE si PREMIERE.
Sambata 28 Mai 2016  – Centrul Sportiv Apollo
09:00 – BRATUL DREPT – SENIORI;
16:30 – FINALE si PREMIERE.
21:00 – PETRECERE DE INCHEIERE
Duminica 29 Mai 2016 – Rin Grand Hotel
Plecarea delegatiilor.

CATEGORII GREUTATE:
JUNIORI 18 ANI
BAIETI stanga si dreapta: – 50, 55, 60, 65, 70, 75, 80, +80 kg
FETE stanga si dreapta: – 45, 50, 55, 60, 65, 70, +70 kg
TINERI 21 ANI
BAIETI stanga si dreapta: – 55, 60, 65, 70, 75, 80, 85, 90, +90 kg
FETE stanga si dreapta: – 50, 55, 60, 65, 70, +70 kg
SENIORI
BARBATI stanga si dreapta: – 55, 60, 65, 70, 75, 80, 85, 90, 100, 110, 110+kg
FEMEI stanga si dreapta: – 50, 55, 60, 65, 70, 80, 80+ kg.
VETERANI
MASTERS 40 ani si peste:
BARBATI stanga si dreapta: – 70, 80, 90, 100, 100+ kg
FEMEI stanga si dreapta: – 60, 70, 80, 80+ kg
GRAND MASTERS 50 ani si peste:
BARBATI Grand Masters stanga si dreapta: – 75, 90, 100, 100+ kg
SENIOR GRAND MASTERS 60 ani si peste, nu puncteaza la echipa:
BARBATI Senior Grand Masters stanga si dreapta: – 75, 90, 100, 100+ kg
DISABLED
Physical Impairment athletes (PID – sitting athletes)
Men: – 55 kg, 65 kg, 75 kg, +75 kg Women: – 65 kg, +65 kg
Physical Impairment athletes (PIU – standing athletes)
Men: – 60 kg, 70 kg, 80 kg, 90 kg, +90 kg Women: – 65 kg, +65 kg
Junior men: – 55 kg, +55 kg Junior women: – 50 kg, +50 kg
Visual impairment athletes (VI)
Men: – 60 kg, 70 kg, 80 kg, 90 kg, 100 kg, +100 kg Women: – 60 kg, 70 kg, +70 kg
Hearing impairment athletes (HI)
Men: – 60 kg, 70 kg, 80 kg, 90 kg, 100 kg, +100 kg Women: – 60 kg, 70 kg, +70 kg

OBSERVATII SI CONDITII
– termenul de inscriere si plata este Sambata 14 Mai 2016 !!!! In cazul depasirii acestui termen se percepe o taxa de 250 lei/Atlet;
– una dintre cele mai importante conditii EAF de care trebuie sa tineti cont este ca sportivii inscrisi in concurs TREBUIE sa fie cazati la hotelurile oficiale. Asociatia nu poate fi facuta raspunzatoare daca organizatorul refuza inregistrarea in competitie din aceasta cauza;
– in cazul in care alegeti sa va organizati singuri aceasta deplasare trebuie sa achitati in avans asociatiei, cel tarziu 14 Mai, taxele de participare, taxa de mebru EAF.

PERSOANA DE CONTACT
Detalii despre aceasta competitie si alte informatii puteti obtine de la:
Ana-Maria Lazar
Tel: 0749254237
email: contact@bratdefier.roLayout 1 (Page 1)
Layout 1 (Page 1)Layout 1 (Page 1)Layout 1 (Page 1)Layout 1 (Page 1)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

[poze1][poze2][poze3][poze4][poze5][poze6][poze7][VIDEO HD COMPLET]
Rezultatele sportivilor romani:

BRATUL STANG
Alin Nedelescu – locul 8 Junior Boys 55 kg
Petrut Boaca – locul 7 Junior Boys 60 kg
Cristian Pinzariu – locul 4 Junior Boys 70 kg
Petrut Spirea – locul 7 Junior Boys 70 kg
Alin Tudor – locul 7 Junior Boys 75 kg
Radu Tudor – locul 10 Junior Boys 75 kg
Adrian Sabau – locul 10 Junior Boys 80 kg
Daniel Ungureanu – locul 11 Junior Boys 80 kg
Alin Iorga – locul 9 Junior Boys +80 kg
Alex Yldirim – locul 11 Junior Boys +80 kg
Marius Licut – locul 11 Youth Men 65 kg
Catalin Aprodu – locul 6 Youth Men 70 kg
Ovidiu Geauca,– locul 11 Youth Men 70 kg
Gheorghe Lucuta – locul 4 Youth Men 75 kg
Alin Hasiuc – locul 6 Youth Men 80 kg
Cristian Ionescu –locul 7 Youth Men 90 kg
Doru Stroe – locul 9 Youth Men 90 kg
Sorin Gifei – locul 10 Youth Men +90 kg
Marian Nicolae – locul 12 Youth Men +90 kg
Roxana Georgescu – locul 9 Master Women 60 kg
Florin Albu – locul 6 Master Men 80 kg
Catalin Neagu – locul 9 Master Men 80 kg
Dinu Dobrean – locul 7 Master Men 90 kg
Edward Kolozsvari – locul 8 Master Men 90 kg
Olimpiu Fat – locul 1 Master Men 100 kg
Raul Bidiu – locul 12 Master Men 100 kg
Danut Borbil – locul 1 Master Men +100 kg
Radu Georgescu – locul 2 Master Men +100 kg
Cornel Novitchi – locul 4 Grand Master Men 90 kg
Mircea Carloganu – locul 1 Senior Grand Master 100 kg
Lavinia Craciun – locul 8 Senior Women 50 kg
Alina Cocaneanu – locul 8 Senior Women 55 kg
Gabriela Gherghe –locul 9 Senior Women 55 kg
Ionela Berbece – locul 6 Senior Women 60 kg
Ana Maria Mihai – locul 8 Senior Women 65 kg
Ioana Popescu – locul 10 Senior Women 65 kg
Andra  Petrescu – locul 9 Senior Women 80 kg
Ruslan Balaius – locul 2 Senior Men 55 kg
Florin Rizea – locul 14 Senior Men 60 kg
Cristinel Paduraru – locul 14 Senior Men 60 kg
Filip Tirsu – locul 16 Senior Men 65 kg
Madalin Sabau – locul 17 Senior Men 70 kg
Alexandru Dragan – locul 19 Senior Men 70 kg
Viorel Dobrin – locul 2 Senior Men 75 kg
Gabriel Ban – locul 17 Senior Men 75 kg
Daniel Andronache – locul 14 Senior Men 80 kg
Stefan Floroaica – locul 11 Senior Men 85 kg
Daniel Barbu – locul 15 Senior Men 85 kg
Marian Rotaru – locul 7 Senior Men 90 kg
Marian Dufar – locul 11 Senior Men 90 kg
Ion Oncescu – locul 3 Senior Men 100 kg
Sabin Badulescu – locul 6 Senior Men 110 kg
Cosmin Raduica – locul 14 Senior Men 110 kg
Danut Borbil – locul 5 Senior Men +110 kg
Ioan Puscasu – locul 6 Senior Men +110 kg
Aleodor Tudorache – locul 3 Sitting Disabled -75 kg



BRATUL DREPT
Alin Nedelescu – locul 6 Junior Boys 55 kg
Petrut Boaca – locul 7 Junior Boys 60 kg
Cristian Pinzariu – locul 2 Junior Boys 70 kg
Cristi Migit – locul 4 Junior Boys 70 kg
Alin Tudor – locul 2 Junior Boys 75 kg
Andrei Cosmin – locul 10 Junior Boys 75 kg
Daniel Ungureanu –locul 4 Junior Boys 80 kg
Adrian Sabau – locul 11 Junior Boys 80 kg
Alin Iorga – locul 5 Junior Boys +80 kg
Alex Yldirim – locul 9 Junior Boys +80 kg
Marius Licut – locul 7 Youth Men 65 kg
Catalin Aprodu – locul 6 Youth Men 70 kg
Ovidiu Geauca – locul 10 Youth Men 70 kg
Alin Hasiuc – locul 7 Youth Men 80 kg
Mihai Nedelea – locul 12 Youth Men 80 kg
Sorin Gifei – locul 10 Youth Men +90 kg
Roxana Georgescu – locul 11 Master Women 60 kg
Florin Albu – locul 6 Master Men 80 kg
Catalin Neagu – locul 9 Master Men 80 kg
Edward Kolozsvari – locul 7 Master Men 90 kg
Dinu Dobrean – locul 9 Master Men 90 kg
Olimpiu Fat – locul 3 Master Men 100 kg
Raul Bidiu – locul 14 Master Men 100 kg
Radu Georgescu – locul 8 Master Men +100 kg
Cornel Novitchi – locul 3, Grand Master Men 90 kg
Dragos Mecu – locul 1 Grand Master Men 100 kg
Corneliu Candrea – locul 2 Senior Grand Master 75 kg
Mircea Carloganu – locul 3 Senior Grand Master 100 kg
Gabriela Gherghe – locul 5 Senior Women 55 kg
Alina Cocaneanu – locul 10, Senior Women 55 kg
Ionela Berbece – locul 9 Senior Women 60 kg
Raluca Nica – locul 13 Senior Women 60 kg
Ruslan Balaius – locul 6 Senior Men 55 kg
Florin Rizea – locul 14 Senior Men 60 kg
Marian Frunza – locul 7 Senior Men 65 kg
Filip Tirsu – locul 11 Senior Men 65 kg
Madalin Sabau – locul 11 Senior Men 70 kg
Alexandru Dragan – locul 18 Senior Men 70 kg
Viorel Dobrin – locul 4 Senior Men 75 kg
Paul Avram – locul 10 Senior Men 75 kg
Daniel Andronache – locul 13 Senior Men 80 kg
Radu Bojica – locul 18 Senior Men 80 kg
Nicu Popa – locul 9 Senior Men 85 kg
Daniel Barbu – locul 12 Senior Men 85 kg
Marian Dufar – locul 10 Senior Men 90 kg
Marian Rotaru – locul 12 Senior Men 90 kg
Ion Oncescu – locul 3 Senior Men 100 kg
Sabin Badulescu – locul 8 Senior Men 110 kg
Florian Lazar – locul 12 Senior Men 110 kg
Ioan Puscasu – locul 8 Senior Men +110 kg
Ciprian Tapaszto – locul 12 Senior Men +110 kg
Aleodor Tudorache – locul 3 Sitting Disabled -75 kg
Vasile Scurtu – locul 1 Standing Disabled -70 kg


NU SUNT COMENTARII

Lasa-ne un mesaj