Brate de Fier, editia IV, 2012, Ludus

Brate de Fier, editia IV, 2012, Ludus

0 774

In data de 22 septembrie 2012, la Ludus, s-a desfasurat cea de-a 4-a editie a concursului Bratelor de Fier. S-au inscris 93 de sportivi din toata tara la cele 4 categorii pe bratul drept si una pe bratul stang.

Organizatorul principal a fost Eduard Kolozsvari cu sprijinul Asociatiei Romane de Skandenberg “Brat de Fier”.

Arbitrii competitiei au fost Mircea Simionescu-Simicel, Aaron Szekely si Gabriel Nicoara iar atmosfera a fost intretinuta de Radu Valahu.

Rezultate:

Juniori Open Dreapta
1 ALIN SANDU – Lehliu Gara (CL)
2 Istvan DOBRAY – Ludus (MS)
3 Adrian MURESAN – Cetatele (MM)
4 Gergo FODOR – Sisesti (MM)
5 Gabriel POPESCU – Cluj-Napoca (CJ)
6 Norbert BALLAI – Ozd (MS)
7 Alexandru NAE – Mizil (PH)
8 Daniel KADAR – Sisesti (MM)
9 Alexandru ROTARU – Valea Padurii (MS)
10 Alexandru CRISAN – Ludus (MS)
11 Antonio SOLOGUB – Ludus (MS)
12 Andrei DUDILA – Bogata (MS)
13 Andrei JURCA – Timisoara (TM)
14 Andrei HARASTASAN – Ludus (MS)
15 Adrian STOICA – Ludus (MS)
16 Razvan PAVLOV – Ludus (MS)
17 Danut CHETAN – Hadareni (MS)
18 Adrian KOBLOS – Ludus (MS)
19 Ciprian BENDEA – Sohodol (AB)
20 Darius BUKOSI – Taureni (MS)
21 Vlad MOLDOVAN – Ludus (MS)
22 Alexandru MATIES – Ludus (MS)
23 Florin TUDORAN – Aiud (AB)
24 Alex FILIP – Gheja (MS)
25 Szilard FEKETE – Ludus (MS)

Seniori 70 kg Dreapta
1 Silviu HAN – Arad (AR)
2 Madalin SABAU – Ludus (MS)
3 Razvan IONUTAS – Sisesti (MM)
4 Alexandru DRAGAN – Campina (PH)
5 Marius DECEAN – Papiu Ilarian (MS)
6 Petrut SZASZ – LUDUS (MS)
7 Filip TIRSU – Ludus (MS)
8 Horea GINSCA – Cluj-Napoca (CJ)
9 Florin MOLDOVAN – Aiud (AB)
10 Gabriel POPESCU – Cluj-Napoca (CJ)
11 Ioan MOLDOVAN – Ludus (MS)
12 Bogdan IONUTAS – Sisesti (MM)
13 Alexandru POJAR – Badon (SJ)
14 Lorand HERCZEG – Ludus (MS)
15 Adrian KOBLOS – Ludus (MS)
16 Adin VARGA – Zau de Campie (MS)
17 Iosif RETTI – Ludus (MS)
18 Alexandru CIRLAN – Ludus (MS)
19 Rares URCAN – Zau de Campie (MS)
20 Flavius STOICA – Zau de Campie (MS)
21 Andrei AITONEAN – Atintis (MS)

Seniori 80 kg Dreapta
1 Viorel DOBRIN – Poiana Lacului (AG)
2 Paul AVRAM – Lipova (AR)
3 Bogdan STOICA – Campina (PH)
4 Simion ROBA – Timisoara (TM)
5 Marius TRIF – Cluj-Napoca (CJ)
6 Istvan DOBRAY – Ludus (MS)
7 Mircea IONAT – Tarnaveni (MS)
8 Catalin CRISAN – Sisesti (MM)
9 Ioan SICOE – Cluj-Napoca (CJ)
10 Dorin MOLDOVAN – Ludus (MS)
11 Nicolae CIOBANU – Motru (GJ)
12 George DOBRIN – Poiana Lacului (AG)
13 Sorin BERKI – Bogata (MS)
14 Szilard FEKETE – Ludus (MS)
15 Andrei NEAG – Zau de Campie (MS)
16 Danut NEAG – Zau de Campie (MS)
17 Sergiu GHERMAN – Ludus (MS)
18 Sergiu FARKAS – Ludus (MS)
19 Alexandru NAE – Mizil (PH)
20 Teodor VARGA – Ludus (MS)
21 Adrian OLTEAN – Taureni (MS)

Seniori 90 kg Dreapta
1 Stefan TAMAS – Sisesti (MM)
2 Ervin SZEKELY – Ludus (MS)
3 Mihai ROBA – Timisoara (TM)
4 George NARITA – Ciuruleasa (AB)
5 Florin ROTARU – Bucuresti (B)
6 Raul ROMAN – Rapold (HD)
7 Sorin COSMA – Coleseni (AB)
8 Andras EGYED – Baraolt (CV)
9 ALIN SANDU – Lehliu Gara (CL)
10 Cornel PANTEA – Ludus (MS)
11 Adrian SILAGHI – Sisesti (MM)
12 Daniel JOVREA – Bogata (MS)
13 Alin NASAUDEAN – Hunedoara (HD)
14 Artur GYARMATI – Cluj-Napoca (CJ)

Seniori +90 kg Dreapta
1 Olimpiu FAT – Sisesti (MM)
2 Ciprian TAPASZTO – Ludus (MS)
3 Danut BORBIL – Ludus (MS)
4 Gabriel NICOARA – Ludus (MS)
5 Raul BIDIU – Hunedoara (HD)
6 Cosmin SOTREANU – Comarnic (PH)
7 Teodor MATIES – Ludus (MS)
8 Ovidiu SUCIU – Tg Mures (MS)
9 Marius HINCIANU – Simleu Silvaniei (SJ)
10 Ferencz FEKETE – Ludus (MS)
11 Ovidiu CITIRIGA – Toplita (HR)

Seniori Open Stanga (eliminare simpla)
1 Danut BORBIL – Ludus (MS)
2 Olimpiu FAT – Sisesti (MM)
3 Stefan TAMAS – Sisesti (MM)

ARTICOLE SIMILARE

NU SUNT COMENTARII

Lasa-ne un mesaj