Thursday, August 16, 2018
Autori Scris debolbo

bolbo

39 ARTICOLE 0 COMENTARII

CODLEA POWER CUP editia a-2-a
Data: 29.10.2016
Inscriere si cantar: 09.00 – 11.30
Startul competitiei: 12.00

Categorii:
– juniori bratul drept (cei nascuti intre 1998 si 2002 inclusiv) -70 kg, +70 kg
– seniori bratul drept (peste 18 ani) -75 kg, -85 kg, -95 kg, +95 kg, OPEN
– seniori bratul stang (peste 18 ani) -85 kg, +85 kg
– open masters bratul drept (cei nascuti in 1976 sau mai devreme)
– open feminin bratul drept

Premiile:
Locul 1 – 500 lei + suplimente nutritive
Locul 2 – 300 lei + suplimente nutritive
Locul 3 – 200 lei + suplimente nutritive

Taxa inscriere: 30 lei/brat
La inscriere sportivii primesc kit-ul de participare (suplimente+tricou)

Alte precizari:
*Competitia se va face in colaborare cu Asociatia Romana de Skandenberg ”Brat de Fier” si cu arbitrii acreditati de aceasta.
*Vor fi doua mese de concurs.
*Sportivii trebuie sa aiba un act de identitate la ei.
*Juniorii pot concura si la categoria de seniori (cu achitare diferenta taxe)
*Seniorii care doresc sa participe la ambele brate vor plati 60 lei.

2016codlea-1

[Vezi POZE]

 

 

 

 

 

Seniori 85 kg Left
  1       DOBRIN, VIOREL – Romania
  2       KALCHEV, SVETOSLAV – Bulgaria
  3       BARBU, DANIEL – Romania
  4       TODOROV, MIROSLAV – Bulgaria
  5       HASIUC, ALIN – Romania
  6       BAN, GABRIEL – Romania
  7       BUCUR, PAUL – Romania
  8       FLOROAICA, STEFAN – Romania
  9       MANOLE, VASILE – Romania
  10     DRAGAN, ALEXANDRU – Romania
  11     IONITA, ADRIAN – Romania
  12     ANGHEL, DANIEL – Romania
  13     TRIF, MARIUS – Romania
  14     BARTA, NORBERT – Romania
  15     BOJICA, RADU – Romania
  16     TUDOREAN, OLEG – Moldova
  17     AVRAM, PAUL – Romania
  18     GHEORGHITA, SILVIU – Romania
  19     MOLDOVAN, BOGDAN – Romania
  20     BARAITARU, ALIN – Romania
  21     TUDOSIE, VLAD – Romania
  22     LAZAR, SILVIU – Romania
  23     GERMAN, LIVIU – Romania
  24     BOSHANKOV, YORDAN – Bulgaria
  25     SABAU, ILIE – Romania
  26     MUHSIN, ERKAN – Bulgaria
  Seniori +85 kg Left
  1       TSONEV, YORDAN – Bulgaria
  2       BADULESCU, SABIN – Romania
  3       PUSCASU, IOAN – Romania
  4       MINASCURTA, ANDREI – Moldova
  5       GIFEI, SORIN – Romania
  6       MIHAI, CONSTANTIN – Romania
  7       IORGA, ALIN – Romania
  8       PUIAC, DARIUS – Romania
  9       GHISA , BOGDAN – Romania
  10     SANDU , ALIN – Romania
  11     NICOARA, GABRIEL – Romania
  12     PAVEN, SERGIU – Romania
  13     GRUMEZA, ALEXANDRU – Moldova
  14     FAT, OLIMPIU – Romania
  15     COVRIG, ALEXANDRU – Romania
  16     SABAU, ADRIAN – Romania
  17     NEAGU, CATALIN – Romania
  18     POPESCU, ADRIAN – Romania

Juniori -70 kg Right
  1       MIGIT, CRISTI – Romania
  2       RADU, TUDOR – Romania
  3       SABOU, SERGIU – Romania
  4       NEDELEA, VLADUT – Romania
  5       MIHAI, GHEORGHE – Romania
  6       NEDELESCU, ALIN – Romania
  7       BOACA, PETRUT – Romania
  8       BALAN, FLORIN – Romania
  9       JURJESCU, RAUL – Romania
  Juniori +70 kg Right
  1       IORGA, ALIN – Romania
  2       GHISA , BOGDAN – Romania
  3       SABAU, ADRIAN – Romania
  4       BARTA, NORBERT – Romania
  5       LAZAR, SILVIU – Romania
  6       ANDREI, COSMIN – Romania
  7       SAVU, ANTONIOS – Romania
  8       CARAMAN, LILIAN – Moldova
  9       VOICU, VLAD – Romania
  10     MUHSIN, ERKAN – Bulgaria
  11     MARIN, ANDREI – Romania
  12     CINTA, IONUT – Romania
  13     SPIREA, PETRUT – Romania
  Veterani Open Right
  1       FAT, OLIMPIU – Romania
  2       DOBREAN, DINU – Romania
  3       NEAGU, CATALIN – Romania
  4       KOLOZSVARI, EDWARD – Romania
  5       CARLOGANU, MIRCEA – Romania
  6       BACIU, AUREL – Romania
  Women Open Right
  1       LAZARI, MIHAELA – Moldova
  2       BERBECE, IONELA – Romania
  3       HOHOIU, ANDRA – Romania
  4       NICOARA, TIMEA – Romania
  Seniori -75 kg Right
  1       TUDOREAN, OLEG – Moldova
  2       MIGIT, CRISTI – Romania
  3       GHEORGHITA, SILVIU – Romania
  4       SABAU, MADALIN – Romania
  5       IOVANESCU, ALIN – Romania
  6       DRAGAN, ALEXANDRU – Romania
  7       BOJICA, RADU – Romania
  8       SECAREA, RAZVAN – Romania
  9       CIOBANU, NICOLAE – Romania
  10     SINHUR, VASYL – Ukraine
  11     VOROBETS, MYKHAILO – Ukraine
  12     MOLDOVAN, BOGDAN – Romania
  13     BARAITARU, ALIN – Romania
  14     BOSHANKOV, YORDAN – Bulgaria
  15     ZDRAILA, MARIAN – Romania
  16     BACI, TUDOR – Romania
  17     TALA, MIHAI – Romania
  Seniori 85 kg Right
  1       MANOLE, VASILE – Romania
  2       BARBU, DANIEL – Romania
  3       AVRAM, PAUL – Romania
  4       HASIUC, ALIN – Romania
  5       SZEKELY, ERVIN – Romania
  6       HAJ, MIHAI – Romania
  7       ANGHEL, DANIEL – Romania
  8       ROMANESCU, COSMIN – Romania
  9       TODOROV, MIROSLAV – Bulgaria
  10     GERMAN, LIVIU – Romania
  11     KALCHEV, SVETOSLAV – Bulgaria
  12     ANDREI, COSMIN – Romania
  13     FLOROAICA, STEFAN – Romania
  14     CIRJAN, DRAGOS – Romania
  15     BUCUR, PAUL – Romania
  16     IONITA, ADRIAN – Romania
  17     HADAREAN, HORATIU – Romania
  18     TUDOSIE, VLAD – Romania
  19     TRIF, MARIUS – Romania
  20     DINCA, ALEXANDRU – Romania
  21     BAN, GABRIEL – Romania
  22     MUNTEAN, IULIAN – Romania
  23     HAIDAU, CORNELIU – Romania
  Seniori 95 kg Right
  1       TSONEV, YORDAN – Bulgaria
  2       SANDU , ALIN – Romania
  3       MIHAI, CONSTANTIN – Romania
  4       MINASCURTA, ANDREI – Moldova
  5       NICOARA, GABRIEL – Romania
  6       COVRIG, ALEXANDRU – Romania
  7       POPESCU, ADRIAN – Romania
  8       GIFEI, SORIN – Romania
  9       POP, IOAN – Romania
  10     PUIAC, DARIUS – Romania
  Seniori +95 kg Right
  1       BADULESCU, SABIN – Romania
  2       PUSCASU, IOAN – Romania
  3       GRUMEZA, ALEXANDRU – Moldova
  4       PAVEN, SERGIU – Romania
  5       IACOB, MADALIN – Romania
  6       DECA, ALEXANDRU – Romania
  7       FEKETE, FERENCZ – Romania
  8       POPOVICI, SEBASTIAN – Romania
  9       UNGURYAN, IGOR – Romania
  10     ILUT, RADU – Romania
  Seniori Open Right
  1       BADULESCU, SABIN – Romania
  2       TSONEV, YORDAN – Bulgaria
  3       MIHAI, CONSTANTIN – Romania
  4       SANDU , ALIN – Romania
  5       FLOROAICA, STEFAN – Romania
  6       MANOLE, VASILE – Romania
  7       NICOARA, GABRIEL – Romania
  8       BARBU, DANIEL – Romania
  9       KALCHEV, SVETOSLAV – Bulgaria
  10     MIGIT, CRISTI – Romania

 

 

Cea de-a 38-a editie, desfasurata in Blagoevgrad, Bulgaria, a adunat la startul ei peste 1200 de participanti din 52 de tari, stabilind astfel un nou record de participare.

A fost primul Campionat Mondial desfasurat pe parcursul a 6 zile, primele doua zile fiind rezervate juniorilor, urmatoarele doua veteranilor si persoanelor cu dizabilitati iar ultimele doua seniorilor.

Romania a obtinut la acest campionat 5 medalii. Mai intai a venit argintul la categoria junior boys 75 kg, bratul drept, obtinut de Cristi Migit, in aceeasi categorie Alin Tudor obtinand medalia de bronz. Apoi au venit 3 medalii la categoria Disabled Sitting men, aur la bratul drept si argint la bratul stang prin Vasile Scurtu la 65 kg si un bronz la 75 kg, bratul stang prin Aleodor Tudorache.

|n cadrul congresului anual gazduit de catre Federatia Mondiala de Skandenberg WAF, Mircea Simionescu-Simicel, actualul secretar general al federatiei mondiale a fost votat in unanimitate de catre tarile membre, obtinand un nou mandat de 4 ani. De asemenea, s-a decis ca in 2020 Campionatul Mondial sa aiba loc in Romania, dupa succesul avut prin organizarea Campionatului European din acest an la Bucuresti. De mentionat este ca Romania a fost reprezentata de 5 arbitri la acest mondial: subsemnatul, Victor Barbu, Dragos Corcoveanu, Tiberiu Mihalcea si Deniz Ibram. Primii 3 au obtinut gradul de arbitri  master, cel mai inalt grad din skandenbergul mondial. Pentru al doilea an la rand Romania a fost tara care a avut cei mai multi arbitri, toti 5 avand dreptul de a arbitra in toate zilele de competitie. Anul viitor Campionatul Mondial va avea loc in Ungaria, tara care a demonstrat de fiecare data ca poate asigura cele mai bune conditii de organizare pentru un eveniment de asemenea anvergura.

Eduard Dimiean
244-ska3 244-ska2 244-ska1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

[poze ziua 2][poze ziua 3][poze ziua 4][poze ziua 5][poze ziua 6]

 

0 3799

Avem placerea sa va anuntam ca in urma demersurilor Asociatiei Romane de Skandenberg “Brat de Fier”, Ministerul Tineretului si Sportului a decis sa recunoasca oficial skandenbergul ca ramura sportiva in Romania. Acest lucru nu ar fi fost posibil fara ajutorul tuturor sportivilor, arbitrilor, organizatorilor si colaboratorilor care au aceasta pasiune.
Microsoft Word - Skandenberg - Recunoastere ca sport MTS.docx

Data: 5 august 2016
Locatie: Bansko, Bulgaria
Sistem desfasurare: liga profesionista, bratul stang si drept, 80 kg
Galerie foto.
Video

Rezultate:
1. Daniel Procopciuc – Moldova – 238 points
2. Daniel Barbu – Romania – 216 points
3. Kaloyan Tumbev – Bulgaria – 208 points
4. Valentin Gospodinov – Bulgaria – 204 points
5. Petar Manojlovic – Serbia – 159 points
6. Alexandru Dragan – Romania – 151 points
7. Georgi Georgiev – Bulgaria – 151 points
8. Jovan Tepic – Serbia – 129 points

13882165_1297969730243346_552118825907058730_n 13923830_1297968670243452_2187479119276400052_o 13923864_1297961386910847_2662970093916975116_o 13938157_1297960376910948_3043029292693387283_o 13882213_1300378860002433_336688257280757302_n

Data:
vineri, 02.09.2016 – antrenamente
sambata, 03.09.2016, ora 14:00 – concurs bratul stang
duiminca, 04.09.2016, ora 14:00 – concurs bratul drept
Locatie: ROMEXPO, Pavilion C2
Inscriere/cantar:
– vineri, 02.09, orele 17:00 – 20:00 – bratul stang si drept
– sambata, 03.09, orele 11:00 – 13:00 – bratul stang
– duminica, 04.09, orele 11:00 – 13:00 – bratul drept
Categorii:
– juniori (nascuti 1995-2002 inclusiv): 75 kg si +75 kg
– seniori (nascuti in 1995 sau mai devreme): 80 kg, 90 kg, 100 kg, +100 kg si OPEN
– masters (nascuti 1976 sau mai devreme): sistem OPEN
Premii: cupe, medalii, diplome, accesorii sportive, suplimente nutritive.
Taxa de inscriere: nu exista, dar trebuie platita taxa de intrare in Romexpo, 25lei/persoana/zi sau abonament pe mai multe zile

aaaaaa

 

 

 

 

 

 

Poze gasiti aici.
tig2016

 

 

 

 

 

Rezultate complete:


STANGA
Juniori 75 kg
1 CIRTOJANU, MARIAN – Romania
2 TANASESCU, VLAD – Romania
3 CALAFETEANU, TUDOR – Romania
Juniori +75 kg
1 IORGA, ALIN – Romania
2 GHISA , BOGDAN – Romania
3 YLDIRIM, ALEX – Romania
4 BESTEA, BOGDAN – Romania
5 TOTEV, ASPARUH – Bulgaria
6 NEGRARU, ANDREI – Romania
Masters Open
1 GEORGESCU, RADU – Romania
2 NEAGU, CATALIN – Romania
3 CARLOGANU, MIRCEA – Romania
4 BACIU, AUREL – Romania
Seniori 80 kg
1 DETELIN, YONCHEV – Bulgaria
2 DRAGAN, ALEXANDRU – Romania
3 BAN, GABRIEL – Romania
4 BOJICA, RADU – Romania
5 PANA, CLAUDIU – Romania
6 MOLDOVAN, BOGDAN – Romania
7 SANDU, DANIEL – Romania
8 DUICA, FLORIN – Romania
9 GABRIAN, CRISTI – Romania
10 IONITA, ADRIAN – Romania
11 HAMEED, AMIR – Romania
12 CIRTOJANU, ROBERT – Romania
13 CUREA, MIHAI – Romania
14 TUDOSIE, VLAD – Romania
15 BUCUR, PAUL – Romania
16 STAYKOV, MITKO – Bulgaria
17 NEAGU, CATALIN – Romania
18 CIOBANU, ANDREI – Romania
Seniori 90 kg
1 ROTARU, FLORIN – Romania
2 BARBU, DANIEL – Romania
3 STROE, DORU – Romania
4 POPESCU, ADRIAN – Romania
5 SAFTA, ANDREAS – Romania
6 TOTEV, ASPARUH – Bulgaria
7 NEAGU, CATALIN – Romania
8 BUSE, CONSTANTIN – Romania
9 DONCIU, TEODOR – Romania
10 MAL, SERGIU – Romania
Seniori 100 kg
1 GIFEI, SORIN – Romania
2 SANDU , ALIN – Romania
3 MIHAI, CONSTANTIN – Romania
4 STANESCU, ALEXANDRU – Romania
5 GHISA , BOGDAN – Romania
Seniori +100 kg
1 BADULESCU, SABIN – Romania
2 IORGA, ALIN – Romania
3 RADUICA, COSMIN – Romania
4 TITEI, ADRIAN – Romania
5 GEORGESCU , ROBERT – Romania
Seniori Open
1 BADULESCU, SABIN – Romania
2 GIFEI, SORIN – Romania
3 DETELIN, YONCHEV – Bulgaria
4 DRAGAN, ALEXANDRU – Romania
5 ROTARU, FLORIN – Romania
6 BARBU, DANIEL – Romania
7 STROE, DORU – Romania
8 DUICA, FLORIN – Romania

DREAPTA
Juniori 75 kg
1 MIGIT, CRISTI – Romania
2 ANDREI, COSMIN – Romania
3 APRODU, CATALIN – Romania
4 ILIE, STEFAN – Romania
5 SNIHUR, VASYL – Ukraine
6 BALAN, FLORIN – Romania
7 CENUSA, NIKI – Romania
8 IVASCU, ANDREI – Romania
9 CIOBANU, ANDREI – Romania
10 STAYKOV, MITKO – Bulgaria
11 GEAUCA, OVIDIU – Romania
12 NECULAIE, ANDREI – Romania
13 CIRTOJANU, MARIAN – Romania
14 BRATULESCU, EDUARD – Romania
15 PIRLECI, ALEXANDRU – Romania
16 TANASESCU, VLAD – Romania
17 CALAFETEANU, TUDOR – Romania
Juniori +75 kg
1 IORGA, ALIN – Romania
2 POPESCU, ADRIAN – Romania
3 GHISA , BOGDAN – Romania
4 BALAN, ANDREI – Romania
5 TOTEV, ASPARUH – Bulgaria
6 NEGRARU, ANDREI – Romania
Masters Open
1 KOLOZSVARI, EDWARD – Romania
2 MECU, DRAGOS – Romania
3 NEAGU, CATALIN – Romania
4 BACIU, AUREL – Romania
5 GEORGESCU, RADU – Romania
Seniori 80 kg
1 DETELIN, YONCHEV – Bulgaria
2 MIGIT, CRISTI – Romania
3 DRAGAN, ALEXANDRU – Romania
4 STAN, DANIEL – Romania
5 BOJICA, RADU – Romania
6 CENUSA, NIKI – Romania
7 SANDU, DANIEL – Romania
8 ILIE, STEFAN – Romania
9 GEAUCA, OVIDIU – Romania
10 TUDOSIE, VLAD – Romania
11 CALOTA, MARIAN – Romania
12 STAYKOV, MITKO – Bulgaria
13 BALAN, ANDREI – Romania
14 CIRTOJANU, ROBERT – Romania
15 BUCUR, PAUL – Romania
16 UNTEA, ALEXANDRU – Romania
17 CIOBANU, ANDREI – Romania
18 RIZEA, GHEORGHE – Romania
20 APRODU, CATALIN – Romania
21 HAMEED, AMIR – Romania
22 SNIHUR, VASYL – Ukraine
Seniori 90 kg
1 BARBU, DANIEL – Romania
2 GIFEI, SORIN – Romania
3 BAN, GABRIEL – Romania
4 KOLOZSVARI, EDWARD – Romania
5 MAL, SERGIU – Romania
6 POPESCU, ADRIAN – Romania
7 SAFTA, ANDREAS – Romania
8 ROMANESCU, COSMIN – Romania
9 TOTEV, ASPARUH – Bulgaria
10 NEAGU, CATALIN – Romania
11 DONCIU, TEODOR – Romania
Seniori 100 kg
1 SANDU , ALIN – Romania
2 MIHAI, CONSTANTIN – Romania
Seniori +100 kg
1 BADULESCU, SABIN – Romania
2 GEORGESCU , ROBERT – Romania
3 RADUICA, COSMIN – Romania
4 DUMITRASCU, MIHAI-SONGOKU – Romania
5 UNGURYAN, IGOR – Romania
6 YLDIRIM, ALEX – Romania
7 TITEI, ADRIAN – Romania
Seniori Open
1 BADULESCU, SABIN – Romania
2 DETELIN, YONCHEV – Bulgaria
3 SANDU , ALIN – Romania
4 MIHAI, CONSTANTIN – Romania
5 BARBU, DANIEL – Romania
6 GIFEI, SORIN – Romania
7 GHICA, ION – Romania
8 GEORGESCU , ROBERT – Romania
9 UNGURYAN, IGOR – Romania

0 788

Conform traditiei, in orasul Baicoi s-a organizat in data de 26 iunie 2016 a cincea editie a concursului de skandenberg “Sportul te face mare!”. Au fost intreceri la bratul drept, cu copiii cu varstele cuprinse intre 10 si 18 ani.

baicoi2016

 

 

 

 

Clasament:

Baieti -50 kg Right
1     NASTASE, EDUARD – Romania
2     NICULESCU, IONUT – Romania
3     COSMINEANU, ANDREI – Romania
4     IORGA, MIHAI – Romania
5     POPESCU, DENIS – Romania
6     MIHALCEA, COSTIN – Romania
7     SERBANA, COSTIN – Romania
8     VATAFU, MARIAN – Romania
Baieti 60 kg Right
1     SMOLEANU , LAURENTIU – Romania
2     PIRVAN, IOSIF – Romania
3     GHIBERDICU, GABRIEL – Romania
4     ALDEA, GEORGIAN – Romania
5     MUSEA, MIHNEA – Romania
6     PESCARU, Narcis – Romania
7     TALEANU, ANDREI – Romania
8     PETICILA, RADU – Romania
9     NEAGU, ALBERTO – Romania
10    CHIRIA, Lucian – Romania
11    ENACHE, CATALIN – Romania
12    FULGA, Daniel – Romania
13    CIUFU , TEODOR – Romania
14    SUPIALA, Tudor – Romania
15    BAICU, STEFAN – Romania
16    STEFANICA, ALEXANDRU – Romania
17    POPA , STEFAN – Romania
18    PURCARU, TRAIAN – Romania
19    BAJAN , DANIEL – Romania
20    GHIBERDICU, Florinel – Romania
21    ILIE, COSMIN – Romania
Baieti 70 kg Right
1     PIRVAN, Filip – Romania
2     HORNARU, LUIS – Romania
3     LOPATARU, ALBERTO – Romania
4     BANU, ALEXANDRU – Romania
5     FACALET, ALEXANDRU – Romania
6     EFTIMIE, ANDREI – Romania
7     POPA, ROBERT – Romania
8     NICOLAE, STEFAN – Romania
9     POPA, RARES – Romania
10    STOICESCU, SILVIU – Romania
11    BACIOIU, DAN – Romania
12    ENACHE, DAVID – Romania
13    BURNETE, RARES – Romania
14    DOBRE, ADRIAN – Romania
15    GALATEANU, DANIEL – Romania
16    PARAUTA, MIREL – Romania
Baieti 80 kg Right
1     CODREANU, OCTAVIAN – Romania
2     BABONEA, Mihnea – Romania
3     ZAVOIU, STEFAN – Romania
4     VIJEU, ARMANDO – Romania
5     PARAUTA, IRINEL – Romania
6     ILIE, MARIUS – Romania
7     SERBULEA, MANUEL – Romania
Baieti +80 kg Right
1     PAUN, GEORGIAN – Romania
2     ANDREI, FLORIN – Romania

Fete -55 kg Right
1     SPIRIDON, MIHAELA – Romania
2     FACALET, BIANCA – Romania
3     CEPOIU, ANA MARIA – Romania
4     IORDACHE, ANDREEA – Romania
5     SUBEA, EMILIA – Romania
6     SERBAN, RALUCA – Romania
7     VORNICU, ANDREEA – Romania
8     FLOREA, ANDREEA – Romania
9     STROE, BIANCA – Romania
10    DULMA, INGRID – Romania
Fete +55 kg Right
1     BARNAU, BIANCA – Romania
2     IONITA, SARA – Romania
3     HORNARU, LUMINITA – Romania
4     PETREC, IOANA – Romania
5     CALIN, ANDREEA – Romania

0 1541
13700184_10153636548166560_1891469758174305447_n
Data: 15 Iulie 2016, ora 17:00
Locatie: Gold Plaza Baia Mare
Inscrieri: se fac la biroul de informatii de la parterul Gold Plaza sau inainte de concurs la scena, pana la ora 17:00
Categorii doar bratul drept: juniori open, fete open, seniori 75 kg, seniori 95 kg, seniori +95 kg, open seniori
Arbitrii: Mircea Simionescu-Simicel, Alexandru Bolborici
Invitat: Radu Valahu.
Va asteptam!
28406627905_fabae45bb9_z

Clasament:

Juniori Open Right
1     GHISA , BOGDAN – Sisesti (MS)
2     BOCA, ALEX – Baia Mare (MM)
3     POCI, ANDREI –  ()
4     MOLNAR, ALEXANDRU – Boia Sprie (MM)
5     HOSSU, BOGDAN IOAN – Baia Mare (MM)
6     CINTA, Ionut – Baia Mare (MM)
7     ACHIM, MIHAI – Sncuta Mare (MM)
8     VALEAN, IONUT –  ()
9     TOCACIU, SERGIU – Soncuta Mare (MM)
10    BUJOR, PAUL – Baia Mare (MM)
11    MARCHIS, BOGDAN – Baia Mare (MM)
12    GRUMAZ, EMANUEL – Baia Mare (MM)
Feminin Open Right
1     HOHOIU, ANDRA IULIA – Sisesti (MM)
2     GEORGESCU, ROXANA –  ()
3     MURESAN, VALENTINA FELICIA – Baia Sprie
4     MURESAN , MIHAELA – Cluj-Napoca (CJ)
Seniori -75 kg Right
1     NINACS, MARIAN – Seini (MM)
2     GOIA, GEORGE – Carei (SM)
4     GEREBENES, CALIN – Baia Mare (MM)
5     MURESAN, DANIEL – Baia Sprie (MM)
6     OANEA, ALEXANDRU – Baia Sprie (MM)
7     HORJA, PAVEL – Baia Mare (MM)
8     OLARU, Cristian – Baia Mare (MM)
9     MARIAS, Florin – Baia Mare (MM)
10    POCI, Imi – Baia Mare (MM)
11    POCI, Robert – Baia Mare (MM)
  Seniori 95 kg Right
1     MURESAN, ADRIAN – Cetatele (MM)
2     FODOR, GERGO – Sisesti (MM)
3     SILAGHI, ADRIAN – Sisesti (MM)
4     POP, DANIEL – Dumbravita (MM)
5     LUCZAS, NORBERT – Carei (SM)
6     COVACI, IONUT – Baia Mare (MM)
7     MATESAN, RAZVAN – Ilba (MM)
8     BOTOCA, DENIS –  ()
9     MITRACSKA, ATTILA – Carei (SM)
10    CRISAN, CATALIN – Sisesti (MM)
11    MAL, SERGIU – Somcuta Mare (MM)
12    LAKATOS, PETER –  (SM)
13    POP, GRIGORE ALEXANDRU – Targu Lapus (MM)
14    SCAVAB, ANDREI – Baia Mare (MM)
15    PRODAN, VASILE DANIEL – Satu-Mare (SM)
Seniori +95 kg Right
1     FAT, OLIMPIU – Sisesti (MM)
2     NISTEA , GHEORGHE – Satu Mare (SM)
3     GHISA , BOGDAN – Sisesti (MS)
4     HOSSU, BOGDAN IOAN – Baia Mare (MM)
5     VELEA, Dani – Baia Mare (MM)
6     CARDOS, CLAUDIU IONUT – Borlesti (SM)
7     SFECKA, DORU – Satu Mare (SM)
8     TALPOS , CATALIN – Varai (MM)
9     STEINER, ZSOLT – Baita (MM)
Seniori Open Right
1     FAT, OLIMPIU – Sisesti (MM)
2     NISTEA , GHEORGHE – Satu Mare (SM)
3     MURESAN, ADRIAN – Cetatele (MM)
4     SILAGHI, ADRIAN – Sisesti (MM)
5     GHISA , BOGDAN – Sisesti (MS)
6     NINACS, MARIAN – Seini (MM)
7     GEREBENES, CALIN – Baia Mare (MM)

0 1131

In data de 11 mai 2016, la Universitatea din Bucuresti,  a avut loc prima editie a Campionatului National Universitar de skandenberg. In anii precedenti, au mai fost aici competitii de skandenberg insa acum concursul a fost organizat sub egida Ministerului Educatiei si Cercetarii, care au acordat diplome, medalii si titlul de campion national universitar. Organizatori au fost Universitatea din Bucuresti, Federatia Sportului Scolar si Universitar si Asociatia Romana de Skandenberg Brat de Fier.
Au fost 4 categorii, open, in sistem dubla eliminare. Arbitrajul a fost asigurat de Eduard Dimiean iar secretariatul de Alexandru Bolborici.

Peste 200 de poze gasiti aici.
CN-Universitar-Ska-2016

open fete dreapta
1. Daniela Turcanu (Academia de Politie)
2. Mihaela Marin (Academia de Politie)
3. Luciana Gheata (Psihologie)
4. Georgiana Moldoveanu (Biologie)
5. Raluca Spataru (Filozofie)
6. Ioana Lungu (Biologie)
7. Teona Turcu ()
8. Andra Oprisan (Biologie)
open amatori dreapta
1. Raimond Mateescu (Academia de Politie)
2. George Veseliu (Drept)
3. Eduard Bucur (Fizica)
4. Viorel Tirlea (Academia de Politie)
5. Iustian Misu ()
6. Ionut Ene (Administrarea Afacerilor)
7. Andrei Caramelea (Istorie)
8. Iustinian Mirica ()
9. Marius Gheorghita ()
10. Alexandru Barza ()
11. Alexandru Ionut ()
12. Adrian Nicolae ()
13. Dragos Bratescu (Geologie si Geofizica)
14. Mario Dudas ()
15. Alexandru Tanase ()
16. Eduard Ciobanu ()
17. Mihai Cismaru ()
18. Alexandru Calin (Geologie)
19. Bogdan Matei (Istorie)
20. Dinu Dumitrascu ()
21. Vitalie Cervinschi (Fizica)
22. Emanuel Coca ()
open baieti stanga
1. Cristi Gabrian ()
2. Florentin Pasaroiu ()
3. Teodor Dumitru ()
4. Robert Tocea ()
5. Alexandru Tanase (UNEFS)
6. Adrian Nicolae (Istorie)
7. Viorel Tirlea (Academia de Politie)
8. Ionut Ene (Administrarea Afacerilor)
9. Eduard Bucur (Fizica)
10. Andrei Caramelea (Istorie)
11. Raimond Mateescu (Academia de Politie)
12. Mihai Cismaru ()
13. Dragos Bratescu (Geologie si Geofizica)
14. Marius Gheorghita ()
15. Alexandru Ionut (Teologie)
16. Iustinian Mirica ()
17. Bogdan Matei ()
18. Mario Dudas (Administrarea Afacerilor)
19. Iustian Misu ()
20. Dinu Dumitrascu ()
21. Eduard Ciobanu ()
open profesionisti dreapta
1. Florentin Pasaroiu ()
2. Robert Tocea ()
3. Ruslan Balaius ()
4. Cristi Gabrian ()
5. Teodor Dumitru ()

 

Organizatori: FEDERATIA EUROPEANA DE SKANDENBERG (EAF) si ASOCIATIA ROMANA DE SKANDENBERG „BRAT DE FIER”

 

Program:
Duminica 22 mai 2016
09:00 Inregistrare echipa (Simicel)
12:00 Seminar si certificare clasificare (Rin Grand Hotel)
Luni 23 Mai 2016
09:00 – CANTAR OFICIAL – JUNIORI 18, TINERET 21 SI VETERANI. CLASIFICARE SI CANTAR OFICIAL PENTRU PERSOANELE CU DIZABILITATI – PREZENTA SPORTIVILOR OBLIGATORIE (Rin Grand Hotel)
10:00 – Seminar de arbitraj
Marti 24 Mai 2016  – Centrul Sportiv Apollo
09:00 – CEREMONIA DE DESCHIDERE – PREZENTA SPORTIVILOR OBLIGATORIE
09:30 – BRATUL STANG – JUNIORI 18, TINERET 21 si VETERANI;
16:30 – FINALE si PREMIERE.
Miercuri 25 Mai 2016  – Centrul Sportiv Apollo
09:00 – BRATUL DREPT – JUNIORI 18, TINERET 21 si VETERANI;
16:30 – FINALE si PREMIERE.
Joi 26 Mai 2016 – Centrul Sportiv Apollo
09:00 – CANTAR OFICIAL SENIORI – PREZENTA SPORTIVILOR OBLIGATORIE
09:00 – BRATUL STANG – PERSOANE CU DIZABILITATI;
11:30 – FINALE si PREMIERE.
14:30 – BRATUL DREPT – PERSOANE CU DIZABILITATI;
16:30 – FINALE si PREMIERE.
Vineri 27 Mai 2016  – Centrul Sportiv Apollo
09:00 – BRATUL STANG – SENIORI;
16:30 – FINALE si PREMIERE.
Sambata 28 Mai 2016  – Centrul Sportiv Apollo
09:00 – BRATUL DREPT – SENIORI;
16:30 – FINALE si PREMIERE.
21:00 – PETRECERE DE INCHEIERE
Duminica 29 Mai 2016 – Rin Grand Hotel
Plecarea delegatiilor.

CATEGORII GREUTATE:
JUNIORI 18 ANI
BAIETI stanga si dreapta: – 50, 55, 60, 65, 70, 75, 80, +80 kg
FETE stanga si dreapta: – 45, 50, 55, 60, 65, 70, +70 kg
TINERI 21 ANI
BAIETI stanga si dreapta: – 55, 60, 65, 70, 75, 80, 85, 90, +90 kg
FETE stanga si dreapta: – 50, 55, 60, 65, 70, +70 kg
SENIORI
BARBATI stanga si dreapta: – 55, 60, 65, 70, 75, 80, 85, 90, 100, 110, 110+kg
FEMEI stanga si dreapta: – 50, 55, 60, 65, 70, 80, 80+ kg.
VETERANI
MASTERS 40 ani si peste:
BARBATI stanga si dreapta: – 70, 80, 90, 100, 100+ kg
FEMEI stanga si dreapta: – 60, 70, 80, 80+ kg
GRAND MASTERS 50 ani si peste:
BARBATI Grand Masters stanga si dreapta: – 75, 90, 100, 100+ kg
SENIOR GRAND MASTERS 60 ani si peste, nu puncteaza la echipa:
BARBATI Senior Grand Masters stanga si dreapta: – 75, 90, 100, 100+ kg
DISABLED
Physical Impairment athletes (PID – sitting athletes)
Men: – 55 kg, 65 kg, 75 kg, +75 kg Women: – 65 kg, +65 kg
Physical Impairment athletes (PIU – standing athletes)
Men: – 60 kg, 70 kg, 80 kg, 90 kg, +90 kg Women: – 65 kg, +65 kg
Junior men: – 55 kg, +55 kg Junior women: – 50 kg, +50 kg
Visual impairment athletes (VI)
Men: – 60 kg, 70 kg, 80 kg, 90 kg, 100 kg, +100 kg Women: – 60 kg, 70 kg, +70 kg
Hearing impairment athletes (HI)
Men: – 60 kg, 70 kg, 80 kg, 90 kg, 100 kg, +100 kg Women: – 60 kg, 70 kg, +70 kg

OBSERVATII SI CONDITII
– termenul de inscriere si plata este Sambata 14 Mai 2016 !!!! In cazul depasirii acestui termen se percepe o taxa de 250 lei/Atlet;
– una dintre cele mai importante conditii EAF de care trebuie sa tineti cont este ca sportivii inscrisi in concurs TREBUIE sa fie cazati la hotelurile oficiale. Asociatia nu poate fi facuta raspunzatoare daca organizatorul refuza inregistrarea in competitie din aceasta cauza;
– in cazul in care alegeti sa va organizati singuri aceasta deplasare trebuie sa achitati in avans asociatiei, cel tarziu 14 Mai, taxele de participare, taxa de mebru EAF.

PERSOANA DE CONTACT
Detalii despre aceasta competitie si alte informatii puteti obtine de la:
Ana-Maria Lazar
Tel: 0749254237
email: contact@bratdefier.roLayout 1 (Page 1)
Layout 1 (Page 1)Layout 1 (Page 1)Layout 1 (Page 1)Layout 1 (Page 1)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

[poze1][poze2][poze3][poze4][poze5][poze6][poze7][VIDEO HD COMPLET]
Rezultatele sportivilor romani:

BRATUL STANG
Alin Nedelescu – locul 8 Junior Boys 55 kg
Petrut Boaca – locul 7 Junior Boys 60 kg
Cristian Pinzariu – locul 4 Junior Boys 70 kg
Petrut Spirea – locul 7 Junior Boys 70 kg
Alin Tudor – locul 7 Junior Boys 75 kg
Radu Tudor – locul 10 Junior Boys 75 kg
Adrian Sabau – locul 10 Junior Boys 80 kg
Daniel Ungureanu – locul 11 Junior Boys 80 kg
Alin Iorga – locul 9 Junior Boys +80 kg
Alex Yldirim – locul 11 Junior Boys +80 kg
Marius Licut – locul 11 Youth Men 65 kg
Catalin Aprodu – locul 6 Youth Men 70 kg
Ovidiu Geauca,– locul 11 Youth Men 70 kg
Gheorghe Lucuta – locul 4 Youth Men 75 kg
Alin Hasiuc – locul 6 Youth Men 80 kg
Cristian Ionescu –locul 7 Youth Men 90 kg
Doru Stroe – locul 9 Youth Men 90 kg
Sorin Gifei – locul 10 Youth Men +90 kg
Marian Nicolae – locul 12 Youth Men +90 kg
Roxana Georgescu – locul 9 Master Women 60 kg
Florin Albu – locul 6 Master Men 80 kg
Catalin Neagu – locul 9 Master Men 80 kg
Dinu Dobrean – locul 7 Master Men 90 kg
Edward Kolozsvari – locul 8 Master Men 90 kg
Olimpiu Fat – locul 1 Master Men 100 kg
Raul Bidiu – locul 12 Master Men 100 kg
Danut Borbil – locul 1 Master Men +100 kg
Radu Georgescu – locul 2 Master Men +100 kg
Cornel Novitchi – locul 4 Grand Master Men 90 kg
Mircea Carloganu – locul 1 Senior Grand Master 100 kg
Lavinia Craciun – locul 8 Senior Women 50 kg
Alina Cocaneanu – locul 8 Senior Women 55 kg
Gabriela Gherghe –locul 9 Senior Women 55 kg
Ionela Berbece – locul 6 Senior Women 60 kg
Ana Maria Mihai – locul 8 Senior Women 65 kg
Ioana Popescu – locul 10 Senior Women 65 kg
Andra  Petrescu – locul 9 Senior Women 80 kg
Ruslan Balaius – locul 2 Senior Men 55 kg
Florin Rizea – locul 14 Senior Men 60 kg
Cristinel Paduraru – locul 14 Senior Men 60 kg
Filip Tirsu – locul 16 Senior Men 65 kg
Madalin Sabau – locul 17 Senior Men 70 kg
Alexandru Dragan – locul 19 Senior Men 70 kg
Viorel Dobrin – locul 2 Senior Men 75 kg
Gabriel Ban – locul 17 Senior Men 75 kg
Daniel Andronache – locul 14 Senior Men 80 kg
Stefan Floroaica – locul 11 Senior Men 85 kg
Daniel Barbu – locul 15 Senior Men 85 kg
Marian Rotaru – locul 7 Senior Men 90 kg
Marian Dufar – locul 11 Senior Men 90 kg
Ion Oncescu – locul 3 Senior Men 100 kg
Sabin Badulescu – locul 6 Senior Men 110 kg
Cosmin Raduica – locul 14 Senior Men 110 kg
Danut Borbil – locul 5 Senior Men +110 kg
Ioan Puscasu – locul 6 Senior Men +110 kg
Aleodor Tudorache – locul 3 Sitting Disabled -75 kg



BRATUL DREPT
Alin Nedelescu – locul 6 Junior Boys 55 kg
Petrut Boaca – locul 7 Junior Boys 60 kg
Cristian Pinzariu – locul 2 Junior Boys 70 kg
Cristi Migit – locul 4 Junior Boys 70 kg
Alin Tudor – locul 2 Junior Boys 75 kg
Andrei Cosmin – locul 10 Junior Boys 75 kg
Daniel Ungureanu –locul 4 Junior Boys 80 kg
Adrian Sabau – locul 11 Junior Boys 80 kg
Alin Iorga – locul 5 Junior Boys +80 kg
Alex Yldirim – locul 9 Junior Boys +80 kg
Marius Licut – locul 7 Youth Men 65 kg
Catalin Aprodu – locul 6 Youth Men 70 kg
Ovidiu Geauca – locul 10 Youth Men 70 kg
Alin Hasiuc – locul 7 Youth Men 80 kg
Mihai Nedelea – locul 12 Youth Men 80 kg
Sorin Gifei – locul 10 Youth Men +90 kg
Roxana Georgescu – locul 11 Master Women 60 kg
Florin Albu – locul 6 Master Men 80 kg
Catalin Neagu – locul 9 Master Men 80 kg
Edward Kolozsvari – locul 7 Master Men 90 kg
Dinu Dobrean – locul 9 Master Men 90 kg
Olimpiu Fat – locul 3 Master Men 100 kg
Raul Bidiu – locul 14 Master Men 100 kg
Radu Georgescu – locul 8 Master Men +100 kg
Cornel Novitchi – locul 3, Grand Master Men 90 kg
Dragos Mecu – locul 1 Grand Master Men 100 kg
Corneliu Candrea – locul 2 Senior Grand Master 75 kg
Mircea Carloganu – locul 3 Senior Grand Master 100 kg
Gabriela Gherghe – locul 5 Senior Women 55 kg
Alina Cocaneanu – locul 10, Senior Women 55 kg
Ionela Berbece – locul 9 Senior Women 60 kg
Raluca Nica – locul 13 Senior Women 60 kg
Ruslan Balaius – locul 6 Senior Men 55 kg
Florin Rizea – locul 14 Senior Men 60 kg
Marian Frunza – locul 7 Senior Men 65 kg
Filip Tirsu – locul 11 Senior Men 65 kg
Madalin Sabau – locul 11 Senior Men 70 kg
Alexandru Dragan – locul 18 Senior Men 70 kg
Viorel Dobrin – locul 4 Senior Men 75 kg
Paul Avram – locul 10 Senior Men 75 kg
Daniel Andronache – locul 13 Senior Men 80 kg
Radu Bojica – locul 18 Senior Men 80 kg
Nicu Popa – locul 9 Senior Men 85 kg
Daniel Barbu – locul 12 Senior Men 85 kg
Marian Dufar – locul 10 Senior Men 90 kg
Marian Rotaru – locul 12 Senior Men 90 kg
Ion Oncescu – locul 3 Senior Men 100 kg
Sabin Badulescu – locul 8 Senior Men 110 kg
Florian Lazar – locul 12 Senior Men 110 kg
Ioan Puscasu – locul 8 Senior Men +110 kg
Ciprian Tapaszto – locul 12 Senior Men +110 kg
Aleodor Tudorache – locul 3 Sitting Disabled -75 kg
Vasile Scurtu – locul 1 Standing Disabled -70 kg


0 5600

2016-CN01

 

 

 

 

 

 

 

Data: 1-3 aprilie 2016
Locatie: Casa de Cultura, Codlea

Concurenti: au drept de participare NUMAI cetatenii romani, indiferent de domiciliul acestora. Nu este necesara legitimarea prealabila la vreun club.
Sistem de desfasurare: dubla eliminare.
Taxa de participare: 25 lei/brat
Seminar de arbitraj: poate participa oricine vorbeste limba romana si cunoaste in teorie regulamentul de skandenberg. Participarea la seminar este gratuita, dar este necesara confirmarea prezentei pana cel tarziu 25.03.2016 pe e-mail: contact@bratdefier.ro Absolventii acestui seminar sunt atestati printr-un certificat recunoscut de Federatia Europeana si de Federatia Mondiala de Skandenberg, putand arbitra in cadrul competit iilor oficiale organizate de catre acestia sau de catre partenerii lor. |n acest an se va acorda si titlul de „Cel mai bun arbitru incepator”. Castiga torul va fi invitat la Vendettele televizate si la concursurile organizate de Asociatie.
Categorii de greutate:
– juniori mici (cei nascuti intre 1998 si 2002 inclusiv), bratul stang si drept: -50, -55, -60, -65, -70, -75, -80, +80 kg
– junioare mici (cele nascute intre 1998 si 2002 inclusiv), bratul stang si drept: -55 si +55 kg
– juniori mari (cei nascuti intre 1995 si 1998 inclusiv), bratul stang si drept: -55, -60, -65, -70, -75, -80, -85, 90,
+90 kg
– junioare mari (cele nascute intre 1995 si 1998 inclusiv), bratul stang si drept: -55 si +55 kg
– seniori (peste 21 de ani), bratul stang si drept: -55, -60, – 65, -70, -75, -80, -85, -90, -100, -110, +110 kg
– senioare (peste 21 de ani), bratul stang si drept: -65, +65 kg
– masters masculin +40 ani (cei nascuti in 1976 sau mai devreme), bratul stang si drept: -80, -90, -100, +100 kg
– open seniori bratul stang si drept (cu castigatorii cat. de seniori)
Primii clasati de la fiecare categorie vor primi diplome si medalii. Campionul si vicecampionul national al fiecarei categorii de greutate si brat se califica automat in Lotul National de Skandenberg al Romaniei, cu drept de participare la Europene si Mondiale in 2016.

Program
Vineri 1 Aprilie 2016
11:00 – Seminar și test arbitraj
17:00 – Seminar “Organizarea Competitiilor de Skandenberg – Notiuni de Management”
18:00 – Cântar oficial și înregistrare concurenți

Sâmbătă 2 Aprilie 2016
08:00 – Cântar oficial și înregistrare concurenți
11:00 – Deschiderea Oficială
11:30 – Preliminarii brațul stâng
18:30 – Finale, premieri, Campionul Campionilor la brațul stang

Duminică 3 Aprilie 2016
08:00 – Cântar oficial și înregistrare concurenți
11:00 – Preliminarii brațul drept
18:30 – Finale, premieri, Campionul Campionilor la brațul drept
POZE
bratul stang – [Album 1][Album 2][Album 3][Album 4][Album 5][Album 6][Album 7][Album 8][Album 9][Album 10][Album 11]
bratul drept – [Album 12][Album 13][Album 14][Album 15][Album 16][Album 17][Album 18][Album 19][Album 20]

VIDEO
CN2016video

 

 

 

 

REZULTATE

Junioare -55 kg Left
1 SZOCS, MAGDOLNA – Filia (CV)
Junioare +55 kg Left
1 PAVEN, ADINA – Iosifalau (TM)
Juniori 55 kg Left
1 NEDELESCU, ALIN – Poiana Lacului (AG)
2 JURJESCU, RAUL – Ictar-Budinti (TM)
3 MINCA, ALIN – Caracal (OT)
Juniori 60 kg Left
1 BOACA, VALENTIN – Tutana (AG)
2 NICOLAE, ALEXANDRU – Caracal (OT)
Juniori 65 kg Left
1 VASIU, IOAN – Racovita (SB)
2 KANCI, LASZLO – Gornesti (MS)
3 TUDOR, ALEXANDRU – Daneti (DJ)
4 SABOU, SERGIU – Ictar-Budint (TM)
5 NEDELEA, VLADUT – Poiana Lacului (AG)
Juniori 70 kg Left
1 PINZARIU, CRISTIAN – Tirgu Neamt (NT)
2 SPIREA, PETRUT – Poiana Lacului (AG)
3 MIGIT, CRISTI – Constanta (CT)
4 GROSU, MIHAIL – Constanta (CT)
Juniori 75 kg Left
1 TUDOR, ALIN – Bucuresti (B)
2 RADU, TUDOR – Brasov (BV)
3 CINTA, Ionut – Baia Mare (MM)
Juniori 80 kg Left
1 UNGUREANU, Daniel – Tg. Neamt (NT)
2 SABAU, ADRIAN – Ludus (MS)
3 ANDREI, COSMIN – Draganesti (OT)
4 NAUIU, IONUT – Redea (OT)
5 MOGA, RAZVAN – Ludus (MS)
6 ABABII, GHENADIE – Chisinau ()
Juniori +80 kg Left
1 IORGA, ALIN – Draganesti (OT)
2 GHISA , BOGDAN – Sisesti (MS)
3 YILDIRIM, Alex – Rm. Valcea (SB)
4 ILIE, CATALIN – Corabia (OT)
5 NEDELEA, SILVESTRU – Lunca Calnicului (BV)
6 VARIA, LIVIU – Caracal (OT)
7 MUNTEANU, ALEXANDRU – Constanta (CT)
Tineri 60 kg Left
1 DIACONESCU, CLAUDIU – Talmaciu (SB)
2 PADURARU, CRISTINEL – Sibiu (SB)
3 COSTACHE, CRISTIAN – Pitesti (AG)
Tineri 65 kg Left
1 LICUT, MARIUS – Craiova (DJ)
2 VALEA , DANIEL – Singeru (MS)
3 IAKABOS, DARIUS – Talmaciu (SB)
4 ROTARU, ALEXANDRU – Valea Padurii (MS)
5 MANIUTIU, RAUL – Sibiu (SB)
6 ANDREESCU, MARIUS – Rosu (IF)
7 TABACU, MARIN – Craiova (DJ)
8 ALBU, Stefan – Valea Stanciului (DJ)
9 GOSA, GABRIEL – Bascov (AG)
10BEREZA, FLAVIUS -()
Tineri 70 kg Left
1 APRODU, CATALIN – Tia Mare (OT)
2 STRAUTIU, ALEXANDRU – Sibiu (SB)
3 GEAUCA, OVIDIU – Baiculesti (AG)
4 BARAITARU, ALIN – Caracal (OT)
5 MAGDICI, IONUT – Suceava (SV)
6 MIRCESCU, ANDREI – Bucuresti (B)
Tineri 75 kg Left
1 TUDOREAN, OLEG – Stefan Voda (IS)
2 LUCUTA, GHEORGHE – Oradea (BH)
3 ICHIM, FLORIN – Constanta (CT)
4 ZAMFIR, ALEXANDRU – Lehliu-Gara (CL)
5 GATCAN, VLADISLAV – Bacau (BC)
6 NEDELEA, MIHAI – Pitesti (AG)
7 FLORICA , FLORINEL – Corabia (OT)
8 CIMPEANU, ALEXANDRU – Brasov (BV)
Tineri 80 kg Left
1 HASIUC, ALIN – Constanta (CT)
2 POP, DANIEL – Dumbravita (MM)
3 KUPAS, DAVID – Sisesti (MM)
Tineri 85 kg Left
1 DOMNITEI, IONUT – Radauti (SV)
2 NEGRUTIU, STEFAN – Dumbraveni (SB)
3 ANGHEL, DANIEL – Brasov (BV)
Tineri 90 kg Left
1 STROE, DORU – Filipestii de Tirg (PH)
2 IONESCU, CRISTIAN – Timisoara (TM)
3 NICULY, MIKLOS – Bixad (CV)
4 GIUGA, AUGUSTIN – Galicea (VL)
5 HADAREAN, HORATIU – Ludus (MS)
Tineri +90 kg Left
1 GIFEI, SORIN – Bucuresti (B)
2 NICOLAE, MARIAN – Bucuresti (B)
3 PAVEN, SERGIU – Sat Iosifalau Lugoj (TM)
4 POPESCU, ADRIAN – Bucuresti (B)
5 PLOAE, ANDREI – Ostroveni (VL)
Masters 80 kg Left
1 ALBU, FLORIN – Bucuresti (B)
2 NEAGU, CATALIN – Bucuresti (B)
3 TUDOR, LUCIAN – Bucuresti (B)
4 CRACIUN, ALEXANDRU – Codlea (BV)
Masters 90 kg Left
1 DOBREAN, DINU – Subcetate (HR)
2 KOLOZSVARI, EDWARD – Ludus (MS)
3 PATRASCU, DANIEL – Mizil (PH)
4 MANTOG, AUGUSTIN – Insuratei (GJ)
  Masters100 kg Left
1 FAT, OLIMPIU – Sisesti (MM)
2 BIDIU, RAUL – Hunedoara (HD)
3 LITA, LIVIU – Ramnicu Valcea (VL)
4 SILAGHI, ADRIAN – Sisesti (MM)
5 CHIRBEA, MARIAN – Mizil (PH)
6 BACIU, AUREL – Caracal (OT)
7 CARLOGANU, MIRCEA – Brasov (BV)
8 NOVITCHI, CORNEL – Breaza (PH)
9 MECU, DRAGOS – Bucuresti (B)
Masters +100 kg Left
1 BORBIL, DANUT – Ludus (MS)
2 GEORGESCU, RADU – Bucuresti (B)
3 GROSU, ION – Constanta (CT)
Senioare Open Left
1 GHERGHE, GABRIELA – Bucuresti (B)
2 GEORGESCU, Roxana – Snagov (IF)
Dizabilitati Open Left
1 TECU, SERGIU – Racari (DB)
2 TUDORACHE, ALEODOR – Poiana Lacului (AG)
Senioare -55 kg Left
1 GHERGHE, GABRIELA – Bucuresti (B)
2 GEORGESCU, Roxana – Snagov (IF)
3 SZOCS, MAGDOLNA – Filia (CV)
Senioare +55 kg Left
1 COCANEANU, ALINA – Bucuresti (B)
2 BERBECE, IONELA – Brasov (BV)
3 CRACIUN, LAVINIA – Slatina (OT)
4 NICA, RALUCA – Codlea (BV)
Seniori -60 kg Left
1 RIZEA, FLORIN – Bucuresti (B)
2 DIACONESCU, CLAUDIU – Talmaciu (SB)
3 BALAIUS, RUSLAN – Bucuresti (B)
4 BOLOGA, PAUL – Ludus (MS)
5 PADURARU, CRISTINEL – Sibiu (SB)
6 POJAR, ALEXANDRU – Badon (SJ)
Seniori -65 kg Left
1 TIRSU, FILIP – Ludus (MS)
2 POP, CRISTIAN – Zalau (SJ)
3 GIOSU, CIPRIAN – Belis (CJ)
4 LICUT, MARIUS – Craiova (DJ)
5 MANIUTIU, RAUL – Sibiu (SB)
6 IAKABOS, DARIUS – Talmaciu (SB)
7 ROTARU, ALEXANDRU – Valea Padurii (MS)
Seniori -70 kg Left
1 SABAU, MADALIN – Ludus (MS)
2 PINZARIU, CRISTIAN – Tirgu Neamt (NT)
3 APRODU, CATALIN – Tia Mare (OT)
4 PANCU, DENIS – Mosna (IS)
5 PRIPON, BOGDAN – Lugoj (TM)
6 CHIVU, DANIEL – Pitesti (AG)
7 DRAGAN, ALEXANDRU – Campina (PH)
8 PINTEA, VLAD – Dej (CJ)
9 DOMNITEI, ADRIAN – Radauti (SV)
10DUMITRESCU, COSMIN – Bucuresti (B)
11MIGIT, CRISTI – Constanta (CT)
12BARAITARU, ALIN – Caracal (OT)
13SANDU, DANIEL – Voluntari (IF)
Seniori -75 kg Left
1 DOBRIN, VIOREL – Poiana Lacului (AG)
2 POPESCU, GABRIEL – Caianu (CJ)
3 BAN, GABRIEL – Bacau (BC)
4 TUDOREAN, OLEG – Stefan Voda (IS)
5 SALAJANU, ALEXANDRU – Bucuresti (B)
6 MIHALSCHI, DANUT – Solca (SV)
7 TUDOR, ALIN – Bucuresti (B)
8 STAN, DANIEL – Valea Doftanei (PH)
9 IOVANESCU, ALIN – Ictar Budinti (TM)
Seniori -80 kg Left
1 ANDRONACHE, DANIEL – Bucuresti (B)
2 HASIUC, ALIN – Constanta (CT)
3 BOJICA, RADU – Brastavatu (OT)
4 LUCUTA, GHEORGHE – Oradea (BH)
5 GABRIAN, CRISTI -()
6 NEAGU, MIHAI – Bucuresti (B)
7 NEAGU, CATALIN – Bucuresti (B)
8 CUREA, MIHAI – Pitesti (AG)
9 BAJENARU, CEZAR – Pitesti (AG)
10TUDOR, LUCIAN – Bucuresti (B)
Seniori -85 kg Left
1 FLOROAICA, STEFAN – Pitesti (AG)
2 BARBU, DANIEL – Optasi (OT)
3 GHERMAN, SERGIU – Ludus (MS)
4 IONITA, ADRIAN – Bolintin-Vale (GR)
5 ROMAN, RAUL – Rapold (HD)
6 ROMANESCU, COSMIN – Targu Jiu (GJ)
7 BOTAR, DAVID – Ictar Budinti (TM)
8 BRASOVEANU, RAINER – Radauti (SV)
9 DINCA, ALEXANDRU – Rm. Valcea (VL)
Seniori -90 kg Left
1 TAMAS, STEFAN – Sisesti (MM)
2 ROTARU, FLORIN – Bucuresti (B)
3 DUFAR, MARIAN – Dobrogostea (AG)
4 TRIF, MARIUS – Ludus (MS)
5 NICOARA, GABRIEL – Ludus (MS)
6 CASVEAN, RARES – Brasov (BV)
7 TECU, SERGIU – Racari (DB)
8 TOADER , DORIN – Sibiu (SB)
9 DOBREAN, DINU – Subcetate (HR)
10CHIRBEA, MARIUS – Mizil (PH)
Seniori -100 kg Left
1 ONCESCU, ION-VLAD – Bucuresti (B)
2 PODAC, DUMITRU – Negresti Oas (SM)
3 PODAC, IONUT – Moiseni (SM)
4 GIFEI, SORIN – Bucuresti (B)
5 GHICA, ION – Draganesti (OT)
6 SABAU, MIHAI – Ictar-Budint (TM)
7 POPA, TIBERIU – Iasi (IS)
8 GRUMEZA, ALEXANDRU – Chisinau (B)
9 PASAROIU, FLORENTIN – Bucuresti (B)
10CAZACU, RAZVAN – Voluntari (IF)
11FEKETE, FERENCZ – Ludus (MS)
12PUPAZAN, VLADUT – Bucuresti (B)
13UNGURUSAN, ADRIAN – Zalau (SJ)
14MIHAI, CONSTANTIN – Bucuresti (B)
Seniori -110 kg Left
1 BADULESCU, SABIN – Bucuresti (B)
2 BICA, MIRCEA – Bucuresti (B)
3 FAT, OLIMPIU – Sisesti (MM)
4 LAZAR, FLORIAN – Arad (AR)
5 TOCU, GABRIEL – Dor Marunt (BZ)
6 TANASE, STEFAN – Costesti (AG)
7 FODOR, GERGO – Sisesti (MM)
8 CHIRBEA, MADALIN – Mizil (PH)
9 RADUICA, COSMIN – Cioroiu (OT)
Seniori +110 kg Left
1 BORBIL, DANUT – Ludus (MS)
2 PUSCASU, IOAN – Fagaras (BV)
3 RADA, FLORIN – Pitesti (AG)
4 BURDUCEA, COSMIN – Buzau (BZ)
5 IORGA, ALIN – Draganesti (OT)
Seniori Open Left
1 ANDRONACHE, DANIEL – Bucuresti (B)
2 BICA, MIRCEA – Bucuresti (B)
3 PODAC, IONUT – Moiseni (SM)
4 GHICA, ION – Draganesti (OT)
5 RADA, FLORIN – Pitesti (AG)
6 IORGA, ALIN – Draganesti (OT)
7 HASIUC, ALIN – Constanta (CT)
8 NEAGU, CATALIN – Bucuresti (B)
9 POP, CRISTIAN – Zalau (SJ)
10BARBU, DANIEL – Optasi (OT)
11TIRSU, FILIP – Ludus (MS)
12ALBU, FLORIN – Bucuresti (B)
13POPESCU, GABRIEL – Caianu (CJ)
14APRODU, CATALIN – Tia Mare (OT)
Junioare -55 kg Right
1 BRAIC , DOINA -()
2 SZOCS, MAGDOLNA – Filia (CV)
Junioare +55 kg Right
1 COTFAS, MADALINA – Subcetate (HR)
2 PAVEN, ADINA – Iosifalau (TM)
Juniori 55 kg Right
1 NEDELESCU, ALIN – Poiana Lacului (AG)
2 CIRTOJANU, MARIAN – Bucuresti (B)
3 JURJESCU, RAUL – Ictar-Budinti (TM)
4 MINCA, ALIN – Caracal (OT)
Juniori 60 kg Right
1 BOACA, VALENTIN – Tutana (AG)
2 NICOLAE, ALEXANDRU – Caracal (OT)
Juniori 65 kg Right
1 VASIU, IOAN – Racovita (SB)
2 BALAN, FLORIN – Ungureni (DB)
3 TUDOR, ALEXANDRU – Daneti (DJ)
4 NEDELEA, VLADUT – Poiana Lacului (AG)
5 KANCI, LASZLO – Gornesti (MS)
6 SABOU, SERGIU – Ictar-Budint (TM)
Juniori 70 kg Right
1 PINZARIU, CRISTIAN – Tirgu Neamt (NT)
2 MIGIT, CRISTI – Constanta (CT)
3 SPIREA, PETRUT – Poiana Lacului (AG)
4 GROSU, MIHAIL – Constanta (CT)
5 MATIES, TOBIAS – Valea Larga (CJ)
Juniori 75 kg Right
1 TUDOR, ALIN – Bucuresti (B)
2 ANDREI, COSMIN – Draganesti (OT)
3 CINTA, Ionut – Baia Mare (MM)
4 KIRALY, VENTEL – Subcetate (HR)
5 RADU, TUDOR – Brasov (BV)
6 OIANU, ALEXANDRU – Constanta (CT)
Juniori 80 kg Right
1 UNGUREANU, Daniel – Tg. Neamt (NT)
2 SABAU, ADRIAN – Ludus (MS)
3 NAUIU, IONUT – Redea (OT)
4 MOGA, RAZVAN – Ludus (MS)
5 ABABII, GHENADIE – Chisinau ()
6 COSTACHE, DAVID – Bucuresti (B)
Juniori +80 kg Right
1 YILDIRIM, Alex – Rm. Valcea (SB)
2 IORGA, ALIN – Draganesti (OT)
3 GHISA , BOGDAN – Sisesti (MS)
4 NEDELEA, SILVESTRU – Lunca Calnicului (BV)
5 TAPIRLAN, ALEX – Hunedoara (HD)
6 ILIE, CATALIN – Corabia (OT)
7 VARIA, LIVIU – Caracal (OT)
Tineri -55 kg Right
1 COSTACHE, CRISTIAN – Pitesti (AG)
Tineri 60 kg Right
1 PADURARU, CRISTINEL – Sibiu (SB)
2 DIACONESCU, CLAUDIU – Talmaciu (SB)
Tineri 65 kg Right
1 LICUT, MARIUS – Craiova (DJ)
2 TABACU, MARIN – Craiova (DJ)
3 GOSA, GABRIEL – Bascov (AG)
4 MANIUTIU, RAUL – Sibiu (SB)
5 IAKABOS, DARIUS – Talmaciu (SB)
6 VALEA , DANIEL – Singeru (MS)
7 CARPIUC, CONSTANTIN – Vama (SV)
8 ROTARU, ALEXANDRU – Valea Padurii (MS)
9 ANDREESCU, MARIUS – Rosu (IF)
10BEREZA, FLAVIUS -()
11ALBU, Stefan – Valea Stanciului (DJ)
Tineri 70 kg Right
1 APRODU, CATALIN – Tia Mare (OT)
2 STRAUTIU, ALEXANDRU – Sibiu (SB)
3 GEAUCA, OVIDIU – Baiculesti (AG)
4 MIRCESCU, ANDREI – Bucuresti (B)
5 MAGDICI, IONUT – Suceava (SV)
6 CODREANU, IULIAN – Podu Turcului (BC)
Tineri 75 kg Right
1 TUDOREAN, OLEG – Stefan Voda (IS)
2 LUCUTA, GHEORGHE – Oradea (BH)
3 ICHIM, FLORIN – Constanta (CT)
4 ZAMFIR, ALEXANDRU – Lehliu-Gara (CL)
5 GATCAN, VLADISLAV – Bacau (BC)
6 FLORICA , FLORINEL – Corabia (OT)
7 PONCI, MARIUS – Codlea (BV)
8 CIMPEANU, ALEXANDRU – Brasov (BV)
9 ARNAUT, NICOLAE – Codlea (BV)
10SZABO, RICARDO – Codlea (BV)
Tineri 80 kg Right
1 HASIUC, ALIN – Constanta (CT)
2 MOLDOVAN, LUIGI – Cluj-Napoca (CJ)
3 NEDELEA, MIHAI – Pitesti (AG)
4 POP, DANIEL – Dumbravita (MM)
5 SECAREA, RAZVAN – Brasov (BV)
6 BALTEANU, SERGIU – Talmaciu (SB)
7 KUPAS, DAVID – Sisesti (MM)
8 HONCIU, LUCIAN – Ungureni (DB)
Tineri 85 kg Right
1 DOMNITEI, IONUT – Radauti (SV)
2 NEGRUTIU, STEFAN – Dumbraveni (SB)
3 ANGHEL, DANIEL – Brasov (BV)
4 NEACSU, CLAUDIU – Ungureni (DB)
Tineri 90 kg Right
1 GIUGA, AUGUSTIN – Galicea (VL)
2 NICULY, MIKLOS – Bixad (CV)
3 HADAREAN, HORATIU – Ludus (MS)
4 IONESCU, CRISTIAN – Timisoara (TM)
5 STROE, DORU – Filipestii de Tirg (PH)
Tineri +90 kg Right
1 GIFEI, SORIN – Bucuresti (B)
2 PAVEN, SERGIU – Sat Iosifalau Lugoj (TM)
3 PLOAE, ANDREI – Ostroveni (VL)
4 DANILA, FLORIN – Rachitoasa (BC)
5 IGNAT, EMANUEL – Simeria (HD)
6 POPESCU, ADRIAN – Bucuresti (B)
Masters 80 kg Right
1 NEAGU, CATALIN – Bucuresti (B)
2 ALBU, FLORIN – Bucuresti (B)
3 TUDOR, LUCIAN – Bucuresti (B)
4 CANDREA, CORNELIU – Bucuresti (B)
Masters 90 kg Right
1 KOLOZSVARI, EDWARD – Ludus (MS)
2 PATRASCU, DANIEL – Mizil (PH)
3 MANTOG, AUGUSTIN – Insuratei (GJ)
4 DOBREAN, DINU – Subcetate (HR)
5 DOSPINESCU, IONUT – Ardeoani (BC)
Masters 100 kg Right
1 FAT, OLIMPIU – Sisesti (MM)
2 BIDIU, RAUL – Hunedoara (HD)
3 CARLOGANU, MIRCEA – Brasov (BV)
4 LITA, LIVIU – Ramnicu Valcea (VL)
5 SILAGHI, ADRIAN – Sisesti (MM)
6 STEFAN, GABRIEL – Bucuresti (B)
7 MECU, DRAGOS – Bucuresti (B)
8 CHIRBEA, MARIAN – Mizil (PH)
9 NOVITCHI, CORNEL – Breaza (PH)
Masters +100 kg Right
1 GEORGESCU, RADU – Bucuresti (B)
2 GROSU, ION – Constanta (CT)
Femei Open Right
1 BERBECE, IONELA – Brasov (BV)
2 GHERGHE, GABRIELA – Bucuresti (B)
3 COTFAS, MADALINA – Subcetate (HR)
4 BRAIC , DOINA -()
Dizabilitati Open Right
1 SCURTU, VASILE – Vladeni-Frumusica (BT)
2 TUDORACHE, ALEODOR – Poiana Lacului (AG)
3 TECU, SERGIU – Racari (DB)
Senioare -55 kg Right
1 GHERGHE, GABRIELA – Bucuresti (B)
2 GEORGESCU, Roxana – Snagov (IF)
3 SURCEL, MAGDA – Bucuresti (B)
4 SZOCS, MAGDOLNA – Filia (CV)
Senioare +55 kg Right
1 BERBECE, IONELA – Brasov (BV)
2 NOVITCHI, MIRUNA – Breaza (PH)
3 CRACIUN, LAVINIA – Slatina (OT)
4 COCANEANU, ALINA – Bucuresti (B)
5 SZEKRENY, EMESE – Codlea (BV)
6 PAVEN, ADINA – Iosifalau (TM)
7 NICA, RALUCA – Codlea (BV)
8 PIRJOL, MIRELA – Bucuresti (B)
Seniori -60 kg Right
1 RIZEA, FLORIN – Bucuresti (B)
2 BOLOGA, PAUL – Ludus (MS)
3 PADURARU, CRISTINEL – Sibiu (SB)
4 BALAIUS, RUSLAN – Bucuresti (B)
5 POJAR, ALEXANDRU – Badon (SJ)
6 URUPIN, GABRIEL – Gaiseni (GR)
7 DIACONESCU, CLAUDIU – Talmaciu (SB)
8 COSTACHE, CRISTIAN – Pitesti (AG)
Seniori -65 kg Right
1 FRUNZA, MARIAN – Nicolae Balcescu (CT)
2 POP, CRISTIAN – Zalau (SJ)
3 JINGA, GEORGE – Rasnov (BV)
4 SCURTU, VASILE – Vladeni-Frumusica (BT)
5 TIRSU, FILIP – Ludus (MS)
6 GIOSU, CIPRIAN – Belis (CJ)
7 BRUTEANU, VLAD – Bucuresti (B)
8 IAKABOS, DARIUS – Talmaciu (SB)
9 LICUT, MARIUS – Craiova (DJ)
Seniori -70 kg Right
1 PINZARIU, CRISTIAN – Tirgu Neamt (NT)
2 PANCU, DENIS – Mosna (IS)
3 APRODU, CATALIN – Tia Mare (OT)
4 DRAGAN, ALEXANDRU – Campina (PH)
5 SANDU, DANIEL – Voluntari (IF)
6 DUMITRESCU, COSMIN – Bucuresti (B)
7 CHIVU, DANIEL – Pitesti (AG)
8 PRIPON, BOGDAN – Lugoj (TM)
9 DOMNITEI, ADRIAN – Radauti (SV)
10SABAU, MADALIN – Ludus (MS)
11KOZMA , TIBOR – Baraolt (CV)
12ZDRAILA, MARIAN – Codlea (BV)
13PINTEA, VLAD – Dej (CJ)
14MIGIT, CRISTI – Constanta (CT)
Seniori -75 kg Right
1 DOBRIN, VIOREL – Poiana Lacului (AG)
2 AVRAM, PAUL – Lipova (AR)
3 IOVANESCU, ALIN – Ictar Budinti (TM)
4 POPESCU, GABRIEL – Caianu (CJ)
5 BAN, GABRIEL – Bacau (BC)
6 MIHALSCHI, DANUT – Solca (SV)
7 IONUTAS, RAZVAN – Sisesti (MM)
8 ICHIM, FLORIN – Constanta (CT)
9 STAN, DANIEL – Valea Doftanei (PH)
10TUDOR, ALIN – Bucuresti (B)
11ZAMFIR, ALEXANDRU – Lehliu-Gara (CL)
12TUDOREAN, OLEG – Stefan Voda (IS)
13LEAH, DANIEL – Cimpeni (AB)
14GERMAN, LIVIU – Galautas (HR)
Seniori -80 kg Right
1 ANDRONACHE, DANIEL – Bucuresti (B)
2 LUCUTA, GHEORGHE – Oradea (BH)
3 BOJICA, RADU – Brastavatu (OT)
4 HAJ, MIHAI – Volovat (SV)
5 NEAGU, CATALIN – Bucuresti (B)
6 HASIUC, ALIN – Constanta (CT)
7 CUPRINSU, GABRIEL – Bascov (AG)
8 CUREA, MIHAI – Pitesti (AG)
9 GABRIAN, CRISTI -()
10BAJENARU, CEZAR – Pitesti (AG)
11MOLDOVAN, BOGDAN – Brasov (BV)
12BANU, EDUARD – Mizil (PH)
13DOBRIN, GEORGE – Poiana Lacului (AG)
14MOLDOVAN, LUIGI – Cluj-Napoca (CJ)
15TUDOSIE, VLAD – Bucuresti (B)
16TUDOR, LUCIAN – Bucuresti (B)
17NEAGU, MIHAI – Bucuresti (B)
Seniori -85 kg Right
1 BARBU, DANIEL – Optasi (OT)
2 POPA, NICU – Constanta (CT)
3 FLOROAICA, STEFAN – Pitesti (AG)
4 SANDU , ALIN – Lehliu Gara (CL)
5 SZEKELY, ERVIN – Ludus (MS)
6 ROMANESCU, COSMIN – Targu Jiu (GJ)
7 BRASOVEANU, RAINER – Radauti (SV)
8 IONITA, ADRIAN – Bolintin-Vale (GR)
9 GHERMAN, SERGIU – Ludus (MS)
10DINCA, ALEXANDRU – Rm. Valcea (VL)
11BOTAR, DAVID – Ictar Budinti (TM)
12ROMAN, RAUL – Rapold (HD)
Seniori -90 kg Right
1 ROTARU, FLORIN – Bucuresti (B)
2 TAMAS, STEFAN – Sisesti (MM)
3 DUFAR, MARIAN – Dobrogostea (AG)
4 TRIF, MARIUS – Ludus (MS)
5 TOADER , DORIN – Sibiu (SB)
6 CHIRBEA, MARIUS – Mizil (PH)
7 GIUGA, AUGUSTIN – Galicea (VL)
8 LUCZAS, NORBERT – Carei (SM)
9 MAL, SERGIU – Somcuta Mare (MM)
10CASVEAN, RARES – Brasov (BV)
11TECU, SERGIU – Racari (DB)
Seniori -100 kg Right
1 ONCESCU, ION-VLAD – Bucuresti (B)
2 PODAC, IONUT – Moiseni (SM)
3 PODAC, DUMITRU – Negresti Oas (SM)
4 MIHAI, CONSTANTIN – Bucuresti (B)
5 GHICA, ION – Draganesti (OT)
6 PASAROIU, FLORENTIN – Bucuresti (B)
7 CAZACU, RAZVAN – Voluntari (IF)
8 GRUMEZA, ALEXANDRU – Chisinau (B)
9 SABAU, MIHAI – Ictar-Budint (TM)
10UNGURUSAN, ADRIAN – Zalau (SJ)
11FEKETE, FERENCZ – Ludus (MS)
12GYARMATI, ARTUR – Ludus (MS)
Seniori -110 kg Right
1 BADULESCU, SABIN – Bucuresti (B)
2 LAZAR, FLORIAN – Arad (AR)
3 NISTEA , GHEORGHE – Satu Mare (SM)
4 BREZOI, MIHAI – Strehaia (MH)
5 UNGURYAN, IGOR – Varfu Dealului (SV)
6 CHIRBEA, MADALIN – Mizil (PH)
7 TANASE, STEFAN – Costesti (AG)
8 FODOR, GERGO – Sisesti (MM)
9 STETCA, Doru – Satu Mare (SM)
10TOCU, GABRIEL – Dor Marunt (BZ)
11RADUICA, COSMIN – Cioroiu (OT)
Seniori +110 kg Right
1 PUSCASU, IOAN – Fagaras (BV)
2 TAPASZTO, CIPRIAN – Ludus (MS)
3 DUMITRASCU, MIHAI-SONGOKU – Bucuresti (B)
4 RADA, FLORIN – Pitesti (AG)
5 BURDUCEA, COSMIN – Buzau (BZ)
Seniori Open Right
1 BADULESCU, SABIN – Bucuresti (B)
2 TAMAS, STEFAN – Sisesti (MM)
3 DUFAR, MARIAN – Dobrogostea (AG)
4 BARBU, DANIEL – Optasi (OT)
5 TAPASZTO, CIPRIAN – Ludus (MS)
6 PODAC, IONUT – Moiseni (SM)
7 DUMITRASCU, MIHAI-SONGOKU – Bucuresti (B)
8 KOLOZSVARI, EDWARD – Ludus (MS)
9 NEAGU, CATALIN – Bucuresti (B)
10LAZAR, FLORIAN – Arad (AR)
11POP, CRISTIAN – Zalau (SJ)
12ANDRONACHE, DANIEL – Bucuresti (B)
13POPA, NICU – Constanta (CT)
14IOVANESCU, ALIN – Ictar Budinti (TM)

CLUBURI
Prietenia Caracal 101
Chesterik 66
DACIAN WOLFS 64
Galactic Gym 48
Power Arm Brasov 40
Steel man40
Edi Gym39
Moldova Armwrestling Lorenzo B 31
Paco Power Gym 11
Gedo-Team 8

SOCIAL

3,662FansLike