AGH Grand Prix 2006

AGH Grand Prix 2006

0 671

Prima editie a concurusului AGH Grand Prix 2006, desfăsurată în perioada 2-3 iunie 2006, la Baia Mare, a reunit la start aproape 70 de armwresleri, înscrisi la cele 6 categorii pentru seniori si una pentru senioare. A fost un concurs puternic, răspunzând invitatiei organizatorilor si campionii nationali din Bulgaria si Ungaria. Câstigător absolut a fost Ion Oncescu care l-a învins, în finala openului, pe campion mondial, Stoyan Golemanov (Bulgaria).

ARBITRAJ SI SECRETARIAT

Mircea Pîrjol, Mihai Serban, Dragos Corcoveanu, Hristo Delidzhakov, si staff tehnic Asociatia Română de Skandenberg, Brat de Fier.

ORGANIZATORI
– Asociatia Română de Skandenberg, “Brat de Fier“
– Trustul de presă AGH

PARTENERI OFICIALI
– Consiliul Judetean Maramures
– Primaria si Consiliul Local Baia Mare

SPONSORI
– Redis Nutritie
– Statiunea Izvoare
– Grup BD
– I.D.D.- Dor Construct
– Hotel Rivulus
– IMI S.A.
– Amisa

PARTENERI MEDIA
– AXA TV Maramures
– Glasul Maramuresului
– (H)Ora Locala
– IMP

REZULTATE OFICIALE

70 kg seniori, bratul drept:
1. Hristo Delidzhakov (Bulgaria)
2. Daniel Chivu (Pitesti)
3. Andrei Chipreanov (Rădauti)
4. Gyorgy Biro (Ungaria)
5. Antal Biro (Baraolt)
6. George Diaconescu (Bucuresti)
7. Cornel Pop (Timisoara)
8. Radu Durijan (Sindresti – Maramures)
9. Tibor Korosi (Ungaria)
10. Marius Codreanu (Baia-Mare)
11. Iulian Nicorici (Timisoara)
12. Daniel Abrudan (Baia-Mare)
13. Ion Filipoi (Bistrita-Nasaud)
14. Darius Borse Pinte (Crucisor – Satu Mare)
15. Dan Dancos (Cernesti – Maramures)
16. Daniel Pop (Cluj-Napoca)
17. Fanica Nedelcu (Vrancioaia – Vrancea)
18. Lucian Bogovit (Baia-Mare)

80 kg seniori, bratul drept:
1. Laszlo Kollarovics (Ungaria)
2. Stefan Tămas (Sisesti – Maramures)
3. Dimitar Yulev (Bulgaria)
4. Bogdan Ghită (Pitesti)
5. Mihai Comanescu (Bucuresti)
6. Daniel Andronache (Galati)
7. Lehel Bardoczi (Baraolt)
8. Nicolae Costan (Arad)
9. Lucian Popa (Suceava)
10. Florin Bretan (Săcălăseni – Maramures)
11. Petrica Ivascu (Moisei – Maramures)
12. Ovidiu Sabau (Nistru – Maramures)
13. Florin Brătian (Dirlos – Sibiu)
14. Bogdan Slevoacă (Baia-Mare)
15. Vasile Sabău (Nistru – Maramures)
16. Octavian Piriu (Tulcea)
17. Bruno Bukuresti (Baia-Sprie)
18. Cristian Ciolte (Baia-Mare)

90 kg seniori, bratul drept:
1. Stoyan Golemanov (Bulgaria)
2. Nikolai Ivanov (Bulgaria)
3. Cristian Popescu (Milisauti – Suceava)
4. Peter Kovacs (Ungaria)
5. Denes Nagy “Rocky” (Ungaria)
6. Nicolae Toader (Sibiu)
7. Marius Muresan (Bucuresti)
8. Emil Iacob (Deva)
9. Ioan Boancă (Borsa – Cluj)
10. Mihai Pirjol (Bucuresti)

100 kg seniori, bratul drept:
1. Ion Oncescu (Bucuresti)
2. Adrian Pîslaru (Rădauti)
3. Sidor Filipoi (Sibiu)
4. Mircea Bică (Bucuresti)
5. Andras Egyed (Baraolt)
6. Marian Ghit (Baia-Mare)
7. Alin Cuemjiev (Bucuresti)
8. Adrian Pop (Cluj-Napoca)
9. Vasile Ardelean (Baia-Mare)

+100 kg seniori, bratul drept:
1. Olimpiu Făt (Sisesti – Maramures)
2. Bogdan Moldovan (Cluj-Napoca)
3. Paul Pîrjol (Bucuresti)
4. Romulus Mirescu (Constanta)
5. Danut Borbil (Ludus)
6. Gyorgy Szasz (Ungaria)
7. Raul Bidiu (Hunedoara)

open senioare, bratul drept:
1. Angela Ciupercă (Brăila)
2. Magda Boga (Baia-Mare)
3. Cătălina Keresztes (Baia-Mare)
4. Alexandra Gimbăsanu (Bucuresti)
5. Daniela Antonie (Pitesti)
6. Liliana Buică (Bucuresti)

OPEN SENIORI, bratul drept:
1. Ion Oncescu (Bucuresti)
2. Stoyan Golemanov (Bulgaria)
3. Denes Nagy “Rocky” (Ungaria)
4. Nikolai Ivanov (Bulgaria)
5. Laszlo Kollarovics (Ungaria)
6. Adrian Pîslaru (Rădauti)
7. Peter Kovacs (Ungaria)
8. Marius Muresan (Bucuresti)
9. Bogdan Moldovan (Cluj-Napoca)
10. Daniel Andronache (Galati)
11. Olimpiu Făt (Sisesti – Maramures)
12. Ioan Boancă (Borsa – Cluj)
13. Hristo Delidzhakov (Bulgaria)
14. Nicolae Toader (Sibiu)
15. Andrei Chipreanov (Radauti)
16. Fanica Nedelcu (Vrâncioaia – Vrancea)
17. Cristian Popescu (Suceava)
18. Sidor Filipoi (Cluj-Napoca)

ARTICOLE SIMILARE

NU SUNT COMENTARII

Lasa-ne un mesaj